Lihtne juhend oma püsilinkide muutmiseks ilma WordPressi saiti rikkumata

Lihtne juhend oma püsilinkide muutmiseks ilma WordPressi veebisaiti rikkumata

Oma veebisaidi püsilinki struktuuri muutmine on suur ettevõtmine. Peaksite olema täiesti kindel, et soovite seda muudatust oma saidil teha, kuna see võib potentsiaalselt mõjutada teie SEO-d (ja kui seda ei õigesti käsitata, võib see põhjustada palju vigu ja katkenud linke).


Igal teie ajaveebi lehel ja postitusel on sellele ainulaadne püsiv URL ehk püsilink. Need püsilinkid luuakse etteantud struktuuri abil. Mõnikord on vaja muuta oma postituste lingistruktuuri, kuid see võib põhjustada probleeme otsingu paremusjärjestuses, aegunud linkidest väliste saitidelt ja katkenud siselinkidega teie enda sises.

Parim viis nende probleemide vältimiseks oma linkidega on enne nende tegemist selge plaan nende värskendamiseks. Seejärel saate lüliti turvaliselt teha ja hakata kasutama optimeeritud püsiühenduse struktuuri. Lisaks soovite teada, kuidas ümbersuunamisi kõige paremini rakendada, et vältida 404 viga.

Selles postituses räägime mis permalinkid on ja rääkida muutmise põhjused neid teie saidil. Samuti pakume juhiseid selle kohta, kuidas seda teha Permalink-struktuuri ohutult muuta, ja vältige ümbersuunamiste kasutamisega katkenud linkide väliseid ja sisemisi vigu. Sukeldugem sisse!

Mis on püsilinkid? (Ja miks peaksite oma oma muutma)

WordPressi püsilinkide seaded

Püsilink on domeeninimele järgnev veebiaadressi osa. Näiteks vaadake selle ajaveebi postituse URL-i: https://www.wpexplorer.com/break-into-blogging-niche/. Domeeninimi on wpexplorer.com, ja püsilink on sissetungimise-ajaveebi nišš.

Permalinkid, kui need on õigesti seatud, teenivad mitut olulist eesmärki. Näiteks:

 • Need võimaldavad teie lugejatel sisu lähemalt uurimata lühidalt aru saada, mis teie postitus või leht koosneb.
 • Otsimootorid kasutavad neid postituse või lehe teema leidmiseks ainult URL-ist.
 • Samuti pakuvad nad teie külastajatele ja otsimootoritele püsivat asukohta, kuhu naasta, et teie sisu lugeda.
 • Need on sisuliselt iga teie loodud sisutüübi kordumatu identifikaator, mis aitab teil hoida kõike korrastatuna.

Permalinkide struktuuri määramiseks WordPressis peate minema aadressile Seadistused> Permalinkid armatuurlaual. Algselt, WordPressi püsilinkid kasuta Päev ja nimi valik. Kui aga keskendute rohkem postituse sisule kui selle postitamise kuupäevale, on sageli kõige parem kasutada seda Postituse nimi valik. See struktuur teeb teie postituse fookuse selgeks nii lugejatele kui ka otsimootoritele.

Enamik inimesi muudab oma WordPressi ajaveebi püsilinki vaikestruktuuri selle loomisel. Valimiseks on mitu võimalust, kuid kõige tavalisemad kaks on struktuur, mis näitab kuupäev, millele järgneb postinimi või lihtsalt postinimi omaette. See valik tehakse tavaliselt kavandatud sisu silmas pidades. Näiteks veebisaitidel, mis keskenduvad uudistele, on püsilinkide struktuuris tavaliselt kuupäev.

Arvate, et kuna veebisaidi loomisel on püsilinkide struktuuri lihtne muuta, peaks see olema ka loodud veebisaidi lihtne protsess. Kuigi muudatuse tegemise akt on nii lihtne kui uue püsilinki tüübi valimine ja klõpsamise nupul Salvesta, nõuavad selle toimingu tagajärjed pisut rohkem arutelu.

Miks ma peaksin muutma oma püsi lingi struktuuri?

On mitmeid põhjuseid, miks võiksite oma püsilinki struktuuri muuta, eriti kui olete kasutanud vaikesätet. Oma püsilinkide muutmine, olgu uuel või juba loodud saidil, on suhteliselt lihtne. Väljakujunenud saidi struktuuris muudatuste tegemine võib aga põhjustada negatiivseid tagajärgi, kui te seda ei tee planeeri ette. Seetõttu peaksite hoolikalt kaaluma, kas oma püsilinki struktuuri on vaja muuta.

Kuid ümberlülitamiseks on mitu mõjuvat põhjust. Siin on vaid mõned:

 • Kui alustasite WordPressi vanema versiooniga, võite ikkagi kasutada eelmist vaikestruktuuri, mis sisaldab postituse ID-d. See struktuur ei anna teie sisu kohta kasulikku teavet ja on SEO jaoks väärtusetu.
 • Võib-olla võtate oma saidi teises suunas ja peate selle muudatuse kajastamiseks struktuuri värskendama. Näiteks kui liigute rohkem uudistele orienteeritud saidile, võiksite lisada kuupäeva oma püsilinkidesse.
 • Paljud inimesed ostavad loodud veebisaite investeeringuna, nii et on võimalik, et olete oma saidi kelleltki teiselt ostnud või pärinud. Kui olete reaalajas saidi omandisse võtnud, võiksite uuendada lingi struktuuri kaubamärgi muutmiseks.

Kui teie praegune struktuur töötab teie sisu ja kaubamärgi jaoks, võib selle muutmine olla tarbetu peavalu. Kui otsustate siiski oma linkide struktuuri värskendada, on teil hea meel teada saada, kuidas selle lüliti turvaliseks rakendamiseks on olemas.

Permalink-struktuuri ohutu muutmine

püsiva lingi struktuur

Enne saidi lingistruktuuris muudatuste tegemist on oluline, et igaks juhuks teeksite oma saidi varukoopia. Nutikas on ka teie muudatusi lavastaval saidil katsetada enne rakendate need oma reaalajas saidil, nii et saate tõrkeotsinguks probleemidele, mis võivad tekkida.

Kui olete otsustanud, et soovite või peate muutma oma püsilinki struktuuri, peate tegema mõned sammud.

1. samm: otsustage uue püsi lingi struktuuri üle

Esimene otsus, mida peate tegema, on teie uue püsilinki struktuuri süntaks. Uue struktuuri valimisel peate tegema mõned otsused selle kohta, mida lisate lingi süntaksisse. Kas soovite lisada näiteks kuupäeva? Kui teete seda, siis kui palju soovite sellest lingi sees nähtavaks teha?

See on oluline otsus ja te ei tohiks üldse muudatusi teha enne, kui olete oma valikus täiesti kindel. Mõningaid ideid oma uue struktuuri kohta saate WordPressi juhendist püsilinkide kasutamine. Üldiselt on Postituse nimi See variant sobib ideaalselt enamiku kasutajate jaoks, kuigi uudistega seotud saidid võivad soovida lisada kuupäevi. Mõlemal juhul, kui olete otsustanud oma uue ülesehituse üle, on aeg oma permalinkides muudatused teha.

2. samm: muutke WordPressis oma püsi lingi struktuuri

Kui olete teada, millist süntaksit kavatsete kasutada, on aeg minna armatuurlaua menüüsse Permalinks ja teha muudatused. Lihtsalt liikuge lehele Seadistused> Permalinkid oma WordPressi tagaosas ja tehke valik seadete ekraanilt:

WordPressi püsilinkide seaded

Kui olete oma valiku teinud (või kasutanud silte oma kohandatud struktuuri loomiseks), klõpsake nuppu Salvesta. Teie püsilinke on nüüd värskendatud! See värskendab nüüd kõiki teie sisemisi URL-e uue süntaksiga.

Kõik sisemised lingid peaksid õigesti värskendama, kui need on lisatud WordPressi osana. Võimalik, et käsitsi linke tuleb värskendada. Kuid kõik mujalt pärit mujalt pärit lingid purunevad nüüd täielikult ja kogu otsingumootorite indekseeritud sisu on vale.

3. samm: parandage katkised lingid 301 ümbersuunamisega

Nagu varem märkisime, on oma püsilinkide struktuuri muutmine lihtne. Nüüd peate aga langema. Kõik viited teie varasematele linkidele, olgu need teie sisus või välistel saitidel, on nüüd katki. Teine kõrvalmõju on see, et ka sisu, mida otsimootorid on indekseerinud, on vale.

Sellele probleemile on lihtne lahendus, st seadistamine 301 ümbersuunamist oma veebisaidil. 301 ümbersuunamine annab sisuliselt teada igale brauserile, mis teie saidile tuleb vana püsilinki struktureeritud URL-i abil, kus asjakohane sisu on. Samuti annab see otsingumootoritele teada, et see on püsiv muutus. Tõenäoliselt soovite kohandada ka oma 404 lehte, et püüda katki sisemised või käsitsi lingid, mille olete võinud kahe silma vahele jätta..

Varem oleksite pidanud kõik need ümbersuunamised käsitsi oma kausta lisama .htaccess faili oma veebiserverisse. Õnneks on WordPressis pluginaid, mis saavad teie eest kõigi nende asjade eest hoolt kanda.

Plugina Simple 301 redirects kasutamine

WordPressis ümbersuunamiste hõlpsaks loomiseks on üks võimalus Lihtne 301 ümbersuunamine sisse panema. Kui olete pistikprogrammi installinud ja aktiveerinud, lisab see armatuurlaua alale Seaded uue menüü.

Lihtsad 301 ümbersuunamise sätted

Selle pistikprogrammi pärast pole tõesti eriti vaja muretseda. Seadistuste aknas 301 Redirects kuvatakse kaks lihtsat välja. Üks on märgistatud Taotle ja see teine Sihtkoht. Põhimõtteliselt on siin sisestatud vana püsilinkide struktuur ja uus püsilinkide struktuur. Nendele väljadele peate teabe lisama ainult pärast oma domeeninime.

Ülaltoodud pildi näites Taotle väli on WordPressi konfiguratsioon püsilinkide Kuu ja Nimi ajal Sihtkoht väli on WordPressi konfiguratsioon püsivalehe struktuuri jaoks. Kui olete need kaks välja lisanud, salvestage muudatused. See ütleb nüüd kogu otsingumootori liikluse, mis satub vanadesse linkidesse, kuhu minna.

Ümbersuunamise pistikprogrammi kasutamine

Teine pistikprogramm, mida soovitame ümbersuunamiste lisamiseks ja haldamiseks, on tasuta Ümbersuunamine sisse panema.

Suunamise WordPressi pistikprogramm

Esiteks ümbersuunamise kasutamiseks installige see oma WordPressi juhtpaneelil. Siis saate navigeerida Tööriistad> Ümbersuunamised et suunata saidi lehed ja postitused nende uutele linkidele. Sisestage lihtsalt vana alaline link kausta Lähte URL väljale ja uuele lingile Siht-URL ja siis klõpsake nuppu Salvesta:

Ümbersuunamise pistikprogrammi seaded

Yoast SEO Permalink Helper Tool’i kasutamine (ümbersuunamiseks kausta / ja postinimi% /)

Veel üks kasulik tööriist on Yoast SEO Permalink Helper Tool. See genereerib koodi, mis põhineb teie praegusel lingistruktuuril ja mille saate oma saidi käsitsi lisada .htaccess fail, et kõik postitused ohutult uude /% postinimi% / struktuuri suunata. Muidugi on see väga mugav tööriist, kuid see annab teile koodi ainult postinime struktuuri ümbersuunamiseks, samas kui ülalpool soovitatud pistikprogrammi saab kasutada mitme juhtumi suunamiseks erinevatesse sihtkohtadesse.

Kui teil pole oma saidi failide muutmine siiski meelepärane, soovitame teil jääda ühte kahest ülalnimetatud tasuta pistikprogrammist.

4. samm: otsingumootori linkide muutmine uue struktuuriga (uuesti indekseerimine)

Me juba mainisime, et pärast oma püsilinkide struktuuri värskendamist on otsimootoritel vale teave. Kahjuks pole see saidiomanikuna teie võimuses. Otsimootorid indekseerivad saite regulaarselt ja värskendavad muudatuste leidmisel, nii et see probleem parandab end aja jooksul.

Kuid saate protsessile kaasa aidata, luues XML-i saidikaart, ja siis käsitsi uuesti indekseerimine teie sait otsingumootoritega.

Järeldus

Enne uue saidi avamist on alati kõige parem lahendada selliseid elemente nagu püsilinkid. Pärast saidi käivitamist peate siiski siiski linkide struktuuri muutma. Kui leiate end sellisest olukorrast, vajate hoolikat plaani, et vältida saidi häirimist (nii sisemiselt kui ka väliselt).

Teie veebisaidi püsilinki struktuuri muutmine on asi, mida tuleks enne midagi ette võtta ja kavandada.

Ehkki muudatuse tegemine ja probleemide piiramine pole kunagi olnud lihtsam, võite siiski oma saidile suunata SEO tabamuse. Lühikese aja jooksul võib see hästi minna, kui vahetate SEO-sõbralikuma püsilinki struktuuri, kuid see pole midagi, mida soovite pidevalt käsitleda. Valige oma uue püsilingi struktuur ja kinni jääda.

Kas teil on küsimusi oma WordPressi püsilinki struktuuri värskendamise kohta? Kas olete varem püsilinki muutmist ette võtnud? Kas teil oli probleeme otsimootorite liikluse ja katkenud linkidega? Kuidas te need lahendasite? Heameelega tahame teid kuulda allolevates kommentaarides.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map