Kuidas WordPressile paremaid pealkirju ja silte kirjutada

Seal on üle miljard veebisaiti võrgus, iga päev käivitatakse rohkem. Kui te pole veebisaidi loomise ja haldamisega seotud uusi algatusi, võib teid selline konkurents häirida. Kuidas saate oma saidi silma paista ja meelitada oma osa liiklusest??


Esimene samm märgatavaks saamiseks on pilkupüüdev pealkiri ja loominguline sildilipp. Kuna need on esimesed elemendid, mida teie lugejad näevad, soovite selle kohe mõjutada. Teie eesmärgile ja kaubamärgile keskenduva pealkirja ja sildi omamine annab teile eelise teiste saitide suhtes, kes konkureerivad sama vaatajaskonna tähelepanu pärast.

Selles postituses uurime, millised on WordPressi pealkirjad ja sildiribad ning kuidas need mõjutavad teie veebisaiti. Arutleme ka selle üle, kuidas luua pealkiri ja sildirida, mis määratlevad teie kaubamärgi ja on optimeeritud otsingumootoritele. Alustame!

Mis on WordPressi pealkirjad ja sildiribad?

WPExploreri pealkirja ja sildilõigu ekraanipilt.

Teie saidi pealkiri ja sildirida on tavaliselt see, mida külastajad näevad. See annab teile ajaveebi nime ja ütleb täpselt, mida leiate saidi külastamisel – lühike, täpne ja professionaalne.

Nagu arvatavasti võite arvata, on teie pealkiri on teie saidi nimi. See on see, kuidas inimesed tuvastavad teie kaubamärgi ja kuidas nad teid veebist otsivad. Teisest küljest teie sildiliin on lühike lause, mis sarnaneb subtiitrite või reklaamlausega, asetades sageli otse teie pealkirja alla. See toimib lühikirjeldusena teie saidi kohta ja selle kohta, miks see eksisteerib.

Tugeva pealkirja ühendamine selge ja kirjeldava sildiga annab teie saidile vaatajaskonna tähelepanu köitmiseks eelise. Vaadake veelkord meie ülaltoodud pealkirja ja siltide kombinatsiooni. See annab saidi nime, selgitades ühtlasi selgelt ja lühidalt, mida võite meie sisult oodata (teemad, pistikprogrammid ja juhendid).

Hästi viimistletud pealkirja ja sildi väljamõtlemine võib võtta aega, kuid see on kindlasti vaeva väärt. Need kaks lihtsat tekstiosa aitavad teil sarnastest saitidest silma paista. Samuti teatavad nad teie lugejatele, mida teie sait endast kujutab, ning ka eeldatavat tooni ja stiili. Mis kõige parem, kui õigesti teha, saate oma pealkirja ja sildi abil oma WordPressi otsingumootori optimeerimist (SEO) täiustada.

Kuidas WordPressile paremaid pealkirju ja silte luua?

Saidi kaubamärgi määramisel peate esmalt välja tooma vastava pealkirja. Kui pealkiri on valmis, saate luua seda täiendava sildi ja seejärel optimeerida mõlemat elementi SEO jaoks. Räägime sellest, kuidas neid ülesandeid täita.

1. samm: valige oma veebisaidi pealkiri

Veebisaidi pealkirjaga ilmumine võib olla hirmutav, sest see on esimene mulje, mida kliendid teie saidist saavad. Mõelge sellele nii: teie pealkiri on teie kaubamärk. Nii tunnevad inimesed teid ära kõigi teiste seal asuvate saitide seas.

Tugeva pealkirja tuleku võti on teie saidi eesmärkide mõistmine. Kas see on isiklik ajaveeb? Või alustate e-poe, mittetulundusühingu või veebiportfelli loomist. Mõlemal juhul on pealkirja leidmine lihtsam, kui olete oma saidi eesmärgi osas selge.

Vajad abi veebisaidi nime leidmisel?

Kui teate, mis teie saidil on, on lihtsam välja tuua võimalikud nimed. Kuid kui teil on endiselt keeruline, proovige neid:

 • Kasutage omadussõnu või fraase, mis kirjeldavad teid, või sõnu või fraase, mis kirjeldavad teie tegevust. Oletagem, et teil on näiteks ajaveeb, mis sisaldab kõike ise, mida saate teha ja millega saate inimesi aidata. Võite oma blogi nimetada kõigi ettevõtjate Jackiks (või Jilliks või teie nimeks).
 • Teadlikult kirjutage valesti või leiutage sõnu, mis on seotud sellega, kes te olete või mida teete. Kas pakute juhtumipõhist sõnastikku ja tesauruste abi? Helistage oma saidile “Dictosaurus”. Ole loominguline!
 • Proovige kasutada a sõnageneraator või tesaurus uute ideede jaoks.

Pidage meeles oma veebisaidi eesmärki. On tore, kui isikliku ajaveebi jaoks kasutatakse midagi lõbusat ja pöörast, kuid ettevõtte veebisaidil peaks teil olema midagi vähemalt arusaadavat (ja natuke professionaalset)..

Kui teie veebisait on teie veebiportfell või vahend vabakutselise ettevõtte reklaamimiseks, on hea võimalus kasutada pealkirja jaoks oma nime – näiteks teie nimi.com. See võib teid liiga suureks lüüa, kuid see ütleb inimestele, kes te olete, ilma et peaksite üldse teie profiili kaevama. See võimaldab teil ennast ja oma autoriteeti brändina üles ehitada. Neil Patel, näiteks on ennast positsioneerinud veebiturunduse guruna, nimetades oma nime:

Neil Pateli enda kaubamärgiga veebisait

2. samm: looge hea sildiliin

Sildiliinide loomine võib olla karmim kui pealkirjade loomine. Soovite olla kindel, et teie oma saidi kokku võtab. Kui leiate mõne nutika viisi selleks, kasutades näidendit sõnade või alliteratsiooni abil, on see tore. Teie saidi sisu lühikirjeldamine on siiski parem kui nutikas nunnu, mis ei ütle lugejatele, mida oodata. Ehkki teie sildil kuvatakse pärast pealkirja, on see sama oluline, kui mitte rohkem, kuna sildirida:

 1. Esitage oma pealkirja jaoks kontekst, kui see ei näita juba selgelt, mida teete.
 2. Rõhutage oma saidi eesmärki või juhtige sellele tähelepanu.
 3. Seadistage oma saidi toon.
 4. Sisestage märksõnad, mis aitavad teie saiti otsingutes näidata.

Teil võib olla maailma lahedam pealkiri – näiteks Shiny Betrayed Dinosaurus -, kuid ilma sildita ei tea inimesed, et teie sait on isiklik reisiblogi teie kogemuste kohta, uurides uusi ja põnevaid kohti.

Teie sildiliin on turunduses tuntud kui ainulaadne müügiettepanek. Nii saate külastajatele näidata, kui palju kasu on teie saidi kontrollimisest, vastates küsimusele, mis selles nende jaoks on. Kui nad ei tea, miks teie sait siin asub või kuidas see nende jaoks asjakohane on, võivad nad seda mitte külastada.

Milline on teie veebisaidi sisu stiil? Kas teil on vaimukaid avaldusi ja tormakat huumorit? Kas näitate oma oskusi disainerina või tehnikuna? Kas olete optimistlik, sarkastiline, tõsiasi? Laske seda kuvada sildil – külastajad saavad teada, milles nad on.

Tulemas on hea sildirida

Hea sildiliin mitte ainult ei tõmba külastajaid sisse, vaid aitab neil ka teid meelde jätta. Parimatel sildil on järgmised tunnused:

 1. Lühidalt: Pole tähtis, kuidas te sellega välja tulete, soovitame teil hoida sildirida lühikeseks. Soovite kohe maksimaalset mõju avaldada ja pikka ringi liikuvat sildilinti ei kuvata otsingutulemustes täielikult. Proovige mitte kasutada rohkem kui 60 tähemärki, sest just seda kuvatakse otsingutulemustes. Lühike olemine on tõhusam kui pikk ja rambivalgus.
 2. Ära korda: Nad lisavad pealkirjale jõudu, ilma et seda korrataks. Pidage meeles, et pakute oma saidi pealkirja jaoks konteksti, täpsustades oma saidi eesmärki.
 3. Ole erinev ja meeldejääv: Tahad öelda enda kohta midagi, mida teised blogijad või ärimehed ei ütle. Et silma paista, kulutage aega võistluste uurimisele. Kui teie sildiliin võib väljendada seda, mida teised juba ei ütle, või fraasida midagi uut ja ainulaadset, on teie hääl ja kaubamärk meeldejäävam.

Samuti on kasulik aru saada, kes on teie sihtrühm. Milliseid lugejaid loodate meelitada? Mis kasu sa neist pakkuda tahad? See aitab teil leida sildi, mis paistab silma otsinguga. Kas vajate natuke rohkem abi? Proovige Shopify tasuta loosungitegija alustamiseks.

Miks on hea pealkiri ja silt nii oluline??

Pealkirja ja sildi SEO

Nagu me varem mainisime, on Internetis palju konkurentsi. Viimastel aastatel on võrgus saadaoleva sisu tohutu hulk hüppeliselt suurenenud. 2014. aasta infograafiku kohaselt alates Uberflip, iga päev saadetakse ligi 145 miljardit e-kirja, avaldatakse 2,73 miljonit blogipostitust ja 500 miljonit säutsu – rääkimata kõigist YouTube’i üles laaditud videotundidest või avaldatud uudisteartiklitest. Kujutage ette, kui palju see on viimase aastaga kasvanud!

Kuna nii paljud inimesed loovad ja turustavad nii palju sisu, paneb inimesed hoolima oma sisu on muutunud palju raskemaks. Kui teil on lugejate tähelepanu köitev ja teie saidile asjakohane pealkiri ja sildiliin, aitab see meelitada rohkem külastajaid ja eristuda rahva hulgast.

Otsingumootori optimeerimine

Konkurentsi hulgas enda hoidmiseks kaaluge otsingumootori optimeerimist (SEO) – st konkreetsete märksõnade kasutamist, et teie sait oleks otsingutulemite loendis kõrgel kohal, et võimalikult palju külastajaid saada. Ehkki saiti liikluse genereerimisel ei tohiks loota ainult otsingumootoritele, on need siiski kasulik tööriist.

Otsingumootorid otsivad märksõnu, nii et asjakohase sisu olemasolu koos sobivate siltidega aitab – kuid pealkirja ja / või sildirühma SEO valmis saamine annab paremaid tulemusi. Pealkirjad toimivad tavaliselt kaubamärgina ja neil pole alati märksõnade jaoks ruumi, nii et enamik SEO juhtub teie sildil – veenduge, et need on asjakohased ja teie sildil on endiselt mõistlik!

Kuidas lisada SEO sõbralikku pealkirja ja sildirühma WordPressi

Pikka aega on arutletud selle üle, kas pealkirjade tähtsam on selge või kaval. Kui tegemist on teie veebisaidiga, peaks otsustav tegur olema selle mõju SEO-le. Lisaks saidi konteksti pakkumisele ja tooni seadmisele võimaldavad pealkirjad ja sildiribad märksõnade kasutamist otsingu paremusjärjestuse suurendamiseks. Teie õnne jaoks on SEO-sõbralike pealkirjade ja sildiliinide lisamiseks oma veebisaidile mitu võimalust.

1. võimalus: kasutage WordPressi sisseehitatud pealkirja ja sildirida

WordPress sisaldab teie veebisaidi pealkirja ja sildiliini sisseehitatud valikuid. Tegelikult oleksite pidanud oma saidi pealkirja valima juba WordPressi esmakordsel installimisel. Muudatuste tegemiseks või kohandatud sildiliini lisamiseks logige lihtsalt sisse oma WordPressi juhtpaneelile ja liikuge saidile Seadistused> Üldine:

WordPressi üldised seaded: pealkiri ja sildirida

Või võite klõpsata Välimus> Kohanda reaalajas teema kohandaja juurde liikumiseks. Meie Chic’i ajaveebiteemalises WordPressi teemas on saidi pealkiri ja sildiliin kõige esimene kohandamisvalik.

teema kohandaja-pealkirjad

Chicas (ja teistes premium WordPressi teemades) võib sildiliin vaikimisi olla peidetud, nii et peate selle kuvamiseks tõenäoliselt lubama. Chici jaoks on see valik sobiv kohandajate jaotises Üldised teema sätted jaotises Päise suvandid. Märkige lihtsalt ruut ja klõpsake nuppu Salvesta.

kuva teema sildi kirjeldus

2. võimalus: kasutage WordPressi SEO pistikprogrammi

Kuid need pealkirjad ei ole sageli parim valik, kuna vaikepealkiri ja sildiliin kehtivad kogu teie saidil. SEO tõepoolest täiustamiseks peate kasutama pistikprogrammi abi. Me isiklikult kasutame ja soovitame Pärmi SEO pistikprogramm, mille saate tasuta saada WordPressi pistikprogrammi hoidlast.

Pärmi SEO pistikprogramm

Pärast installimist hõljutage kursorit uue kohal SEO oma WordPressi juhtpaneeli menüüelemendil ja siis klõpsake nuppu Pealkirjad ja meta. Siit saate oma veebisaidi erinevatesse sektsioonidesse lisada paremaid vaikimisi SEO-sõbralikke pealkirju ja sildiribasid – sealhulgas avalehte, kohandatud postitustüüpe (see kehtib siis, kui WordPressi teema hõlmab portfelle, iseloomustusi, töötajaid, sündmusi jne), taksonoomiat (see on teie kategooriad, sildid ja muu), arhiive ja muid lehti (see on tavaliselt teie 404 ja otsingutulemid).

Pärmi SEO: jaotised ja meta

Yoasti WordPress SEO sisaldab tonni muutujaid et hõlbustada pealkirjade ja metakirjelduste (mis on nagu kõigi teie lehtede ja postituste sildid) automatiseerimist. See on hädavajalik funktsioon, kuna tõenäoliselt ei soovi te, et kõik teie ajaveebi kategooria lehed jagaksid sama pealkirja ja sildi kirjeldust. Siin on näide sellest, kuidas vormindame oma ajaveebi postituste pealkirju WPExploreris:

SEO jaotised: muutuvad pealkirjad

Oleme oma blogi postitused seadistanud muutuja %% pealkiri %% kasutamiseks, millele järgneb vaikimisi meie veebisaidi nimi. Kuid Yoastil on ka üksikud valikud lehe ja postituse kohta ülaltoodud vaikeseadete alistamiseks. Pealkirja või metakirjelduse vormingu muutmiseks avage lihtsalt leht või postitus ja kerige sisu all allapoole. Peaksite nägema WordPressi SEO sätete kasti järgmiselt:

Lisage kohandatud postituse pealkiri ja meta

Siit saate kontrollida üldist SEO-d (vaadata, kas soovitud märksõnu leidub teie lehel või postituses piisavalt, käivitada leheanalüüs jne), kuid saate ka näha, kas teie vaikimisi SEO pealkiri töötab, ja saate lisada kohandatud ka meta kirjeldus. Kui vaatate ülaltoodud pilti, näete, et pealkiri on tegelikult natuke liiga pikk, nii et peaksime tõenäoliselt lisama kohandatud pealkirja ja vaikimisi kasutamise asemel (mis oleks olnud esimene, oleme juba lisatud kohandatud meta) 156 tähemärki postituses, kuna me määrasime metaste väärtuseks %% excerpt %%).

Yoasti WordPress SEO-l on palju muid suurepäraseid SEO funktsioone ja kui soovite tõesti rohkem teada saada, peaksite kontrollima nende teadmistepagas. Kõigi muude SEO võimaluste kasutamiseks on olemas üksikasjalikud juhised!

Järeldus

Oma veebisaidi hea pealkirja ja sildi omamine on vajalik, et eraldada end rahvahulgast ja suunata oma saidile liiklust. Ülaltoodud näpunäidete järgi ei pea pealkirja ja sildi välja tulemine olema hirmutav. Tegelikult võib see muutuda palju naljaks! Kas teil on pealkiri või pealkiri, mille üle olete eriti uhke? Kuulame seda – postitage allpool kommentaaride jaotises!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map