Kuidas seadistada WordPressis Google Site Kit

Kuidas seadistada WordPressis Google Site Kit

Google Site Kit on Google’i välja töötatud uhiuus SEO / analüütika plugin WordPressile. Google Site Kit võimaldab teil oma saiti ühendada ja jälgida Google’i võrguturundusteenuste kaudu, sealhulgas: Search Console, Google Analytics, PageSpeed ​​Insights, Google AdSense, Google Optimize ja Google Tag Manager.


Parim osa? Kõike seda saate teha otse oma WordPressi saidilt.

Selles õpetuses näitame teile, kuidas installida ja konfigureerida Google Site Kit WordPressi ning ühendada kaks kõige populaarsemat Google’i teenust oma WordPressi juhtpaneeliga – st Google’i otsingukonsool ja Google Analytics. Näitame teile ka, kuidas aktiveerida PageSpeed ​​Insights Google Site Kitis.

Ülevaade Google Site Kitist WordPressis

google'i saidikomplekti vaikejuhtpaneeli ekraanipilt

Üks Google Site Kiti kõige kasulikumaid funktsioone on võime kuvada teie saidi andmeid punktis (a) ülevaade või kogutase, samuti (b) punktis individuaalne tase postituste ja lehtede jaoks.

ekraanipilt google saidikomplekti lehe taseme statistikast 1 ülevaade

Viimane on ülimalt kasulik postituse / lehe tasemel ülevaate saamiseks mitmetest Google’i atribuutidest otse teie WordPressi juhtpaneelilt, säästes teile palju uusi vahelehti, klikke ja mis kõige tähtsam – aega. Ülaltoodud ekraanipilt on selle funktsiooni suurepärane näide.

Õpetuse eeldus

Eeldame, et olete oma WordPressi saidil juba konfigureerinud otsingukonsooli ja Google Analyticsi. Kui ei, siis soovitame enne Google Site Kit’i installimist seadistada nii Google Analytics kui ka Search Console.

Selle põhjused:

 • Meile meeldib mõelda, et pistikprogramm on Google Site Kit esmane töö on ühendage (või linkige) oma WordPressi sait erinevatele Google’i teenustele (olgu see siis Search Console või Analytics).
 • Kuigi Google Site Kit saab kui konfigureerite oma WordPressi saidi jaoks uue teenuse kõigis selle teenustes, arvame, et peaksite sellest loobuma.
 • Usume, et otsingukonsooli ja / või Google Analyticsi seadistamine käsitsimeetodil annab teile: palju iga tööriista ja turundusanalüütika parem mõistmine üldiselt.

Alustame õppematerjaliga!

Kuidas installida ja seadistada Google Site Kit WordPressi pistikprogrammi

google site kit plugin stats wordpress.org

Google teatas Saidikomplekt WordPressile aastal WordCamp US 2018 ja aasta hiljem avaldasid nad arendaja eelvaate juunis 2019. Kiirelt edasi liikudes 2020. aastani on pistikprogramm aktiivne enam kui 200 000+ saidil.

Kuidas installida WordPressis Google Site Kit pistikprogramm

Pistikprogrammi installimine on üsna tavaline protsess:

installige google saidi komplekt

Samm 1: Logige sisse oma WordPressi juhtpaneelile ja minge aadressile Pistikprogrammid → Lisa uus ja tippige otsinguväljale „Google’i saidikomplekt”. Installige ja aktiveerige pistikprogramm.

alustage google'i saidikomplekti seadistamist

2. samm: Kui olete pistikprogrammi aktiveerinud, palutakse teil alustada selle installiprotsessi. Kliki Käivitage häälestus Google Site Kit pistikprogrammi installimisprotsessi alustamiseks.

Kuidas WordPressis Google Site Kit pistikprogrammi häälestada ja konfigureerida

kuidas linkida google saidikomplekti ja otsingukonsooli 1

3. samm: Kui klõpsate nuppu Käivitage häälestus Eelmises etapis kuvatud nuppu, avaneb uus vahekaart, mis laadib Google Site Kiti konfiguratsioonilehe. Kliki Logi sisse Google’iga jätkama.

Märge: Ärge unustage kasutada Google’i kontot, millel on lingitud kõik teie saidi atribuudid, näiteks Search Console või Analytics. Kui kasutate mõnda muud e-posti, ei leia saidikomplekt asjakohaseid atribuute ega loo oma WordPressi saidile uusi. Lõpuks on rikutud konfiguratsioon koos dubleerivate andmetega.

kuidas linkida google site kit ja google analytics 1 google'i sisselogimine

4. samm: Logige sisse vastava Google’i kontoga. Kui märkate ülaltoodud ekraanipilti tähelepanelikult, näete, et olen selle allkirjastamiseks kasutanud minu isiklikku e-posti aadressi (mis on kõigi minu Google’i atribuutide põhikonto).

kuidas linkida google saidikomplekti ja otsingukonsooli 3 õigusi

5. samm: Saidikomplekt küsib teie ühendatud Google’i teenustele, näiteks otsingukonsoolile jne, juurdepääsu saamiseks mitmesuguseid õigusi. Klõpsake nuppu Lubama järgmise sammu juurde liikumiseks.

kuidas linkida google saidikomplekti ja otsingukonsooli 4 edu

6. samm: Eduka konfigureerimise korral näete ekraani, mis on sarnane ülaltoodud ekraaniga. See kinnitab, et:

 • Olete oma saidi domeeni õige omanik ja teie domeen on Search Console’is konfigureeritud.
 • Saidikomplektile pääseb juurde teie Google’i konto üldistele andmetele ja teie otsingukonsooli andmed. Sellel pole juurdepääsu muude atribuutide (nt Google Analytics jne) andmetele. See tähendab, et peate andma iga lingi jaoks, mida soovite linkida, individuaalsed õigused.

Kliki Minge minu armatuurlauale naasmiseks oma WordPressi juhtpaneelile.

kuidas linkida google saidikomplekti ja otsingukonsooli 5 ülevaade

7. samm: Selles etapis on lingitud ainult Google’i otsingukonsooli andmed, nagu on näidatud ülaltoodud ekraanipildil.

google'i saidikomplekti otsingukonsooli armatuurlaud

8. samm: Oma saidi üksikasjalikke otsingukonsooli andmeid saate vaadata saidil Saidikomplekt → otsingukonsool lehel.

Kuidas Google Analyticsit saidikomplekti seadistada?

Selles jaotises näitame teile, kuidas Google Analyticsi saidikomplektis linkida.

kuidas linkida google site kit ja google analytics 0

Samm 1: Klõpsake nuppu Ühenda teenus nuppu nagu ülaltoodud ekraanipildil näidatud.

kuidas linkida google site kit ja google analytics 1 google'i sisselogimine

2. samm: Logige sisse sama Google’i kontoga, mida kasutasite eelmises etapis.

kuidas linkida google site kit ja google analytics 2 õigused

3. samm: Kliki Lubama et anda saidikomplektile juurdepääs teie Google Analyticsi andmetele.

4. samm: Teid suunatakse tagasi oma WordPressi juhtpaneelile. Veenduge, et valitud oleks õige Google Analyticsi atribuut ja klõpsake nuppu Seadistage Analytics ühenduse loomiseks.

google site kit google analytics juhtpaneel

5. samm: Google Analytics on nüüd lingitud Google Site Kitiga. Minema Saidikomplekt → Analytics et vaadata oma saidi Google Analyticsi andmeid oma WordPressi juhtpaneelil.

Kuidas seadistada PageSpeed ​​Insight saidikomplekti?

Teisi Google’i teenuseid saate ühendada kas SIte Kiti juhtpaneelilt või saidikomplekti sätetest, nagu näeme hiljem.

kuidas linkida google saidi komplekt ja google analytics 4 eduka lehe kiirust

Näiteks saate lubada PageSpeed ​​Insightsi klõpsates nuppu Ühenda teenus nuppu saidikomplekti juhtpaneelil.

 

google'i saidikomplekti vaikejuhtpaneeli ekraanipilt

Kui PageSpeed ​​Insights on lingitud saidikomplektiga, saate oma WordPressi saidi üldisi PageSpeed ​​toimivuse andmeid vaadata otse saidikomplekti juhtpaneelilt WordPressis.

Ülaltoodud ekraanipilt on saidikomplekti vaikimisi armatuurlaud koos kolme aktiivse teenusega, sealhulgas Search Console, Analytics ja PageSpeed ​​Insights. Muuseas, see on sama ekraanipilt, mida nägite õpetuse alguses.

Kuidas ühendada saidi komplekti üksikuid Google’i teenuseid

Saate ühendada või lahti ühendada Google’i üksused saidikomplektiga, avades pistikprogrammi seaded. Nagu 2020. aasta veebruaris, toetab saidikomplekt kuut Google’i teenust, sealhulgas:

 • Google’i otsingukonsool
 • Google Analytics
 • PageSpeed ​​Insights
 • Google AdSense
 • Google’i optimeerimine
 • Google Tag Manager

google saidikomplekti seaded 1 ühendatud teenus

Aktiivseid ühendusi saate vaadata jaotises Ühendatud teenused saidi all Komplekt → Seaded.

google site kit settings 2 muud saadaolevat teenust

Uute Google’i teenuste ühendamiseks minge lehele Ühendage rohkem teenuseid ja valige teenus, mille soovite ühendada.

google site kit settings 3 administraatori seaded

Administraatori seaded annab teile ülevaate saidikomplekti pistikprogrammi olekust ja võimalusest plugina seadeid lähtestada.

Plugina arendamise parandamiseks võite valida ka Google’iga anonüümsete pistikprogrammide kasutamise statistika jagamise. See suvand on vaikimisi keelatud. Olen valinud andmete pistikprogrammi arendajatega.

Kuidas vaadata üksikute postituste / lehtede andmeid Google Site Kitis

Nagu me varem nägime, on Google Site Kiti üks kõige kasulikumaid funktsioone see, et võime vaadata mitmete Google’i teenuste (nt Analytics ja PageSpeed ​​Insights) andmeid üksikud postitused ja lehed.

ekraanipilt google saidikomplekti lehe taseme statistika kohta 1 ülevaade

Nende andmete kuvamiseks avage postitus või leht uuel vahelehel, samal ajal kui olete sisse loginud WordPressi. Hõljutage kursorit saidikomplekti kohal ja ilmub uus vahekaart koos lehetasandi andmetega. Selle üksiku lehe üksikasjalikele andmetele juurdepääsu saamiseks klõpsake valikul Lisateave.

google'i saidikomplekti lehe tasemel statistika 1 detail

Ülaltoodud ekraanipilt näitab üksikasjalikke lehetasandi andmeid selle konkreetse lehe kohta kolme Google’i teenuse kohta, sealhulgas Search Console, Analytics ja PageSpeed ​​Insights.

Mähkimine üles

WordPressi üldlevinud levik ja turgu valitsev seisund on pannud goliaadid nagu Google vabastama CMS-i ametlikud pistikprogrammid. Täna vaatleme paljude kolmandate osapoolte teenuste WordPressi avatumat ja kaasavamat integreerimist, millest on lõppkokkuvõttes kasu.

Google’i saidikomplekt on selle kaasava integratsiooni hiilgav näide. Edaspidi oleks tore näha sügavamat integreerimist YouTube Analyticsi ja Google’i reklaamidega, kuna paljud veebiettevõtted kulutavad reklaamide jaoks tasulise sisuturunduse ja reklaamikampaaniate jaoks märkimisväärseid summasid.

Mida arvate Google Site Kitist? Kas kasutaksite seda oma saidil? Andke meile oma mõtetest kommentaarides allpool!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map