Kuidas luua ja lisada oma WordPressi saidiplaani

Veebisaite on erinevas suuruses. Ja mida suurem on veebisait, seda keerukamaks muutub veebisaidil navigeerimine ilma tõhusate navigeerimismenüüdeta. Nüüd on see inimese vaatevinklist. Indeksoija vaatenurgast (robot, mille otsimootor saadab teie veebisaiti kontrollima) on sama väga rakendatav.


Saidikaart sarnaneb väga reaalse kaardiga. Vaadake seda otsingumootorite e-kaardiks. See aitab otsimootoritel hõlpsalt teie veebisaidi igale leidule leida ja juurde pääseda.

Miks nad on olulised? ?

 • Teie veebisait on tõeliselt suur või sellel on palju sisu paljude erinevate kategooriate alla. Kui veebisaidid muutuvad suuremaks, muudavad need otsimootorite jaoks uuema sisu sirvimise ja indekseerimise keerukamaks.
 • Kui teil on palju sisu, mis on üksteisega halvasti seotud, kui teil on oma veebisaidist eraldatud sisu. See sisu, millel muidu puudub viide, on põhimõtteliselt orv ja sellel pole külastajale juurdepääsuvõimalusi. Mõelgem veel korra, et sellel isoleeritud sisul puuduvad ka sissetulevad lingid ka teistelt veebisaitidelt. Kui otsimootorid nende jaoks linki ei paku, on nad sellises olukorras täiesti isoleeritud ja ilma liikluseta. Saidikaart hõlmab teie veebisaidi viitamata isoleeritud sisu.
 • Saidikaardid võtavad arvesse ka veebisaitide rikasmeediumiteavet ja metaandmeid. See aitab otsimootoritel mõista teie veebisaidi sisu ja ka konkreetsete teie veebisaidi URL-ide tähtsust võrreldes sama saidi teiste URL-idega.
 • Google teavitab meid ka sellest, et saidikaardid võivad veebisaite ise aidata, ehkki saidikaart ei taga, et iga veebileht on indekseeritud.

Lühidalt öeldes on kindlasti parem, kui saidikaardid on, kui see on, mitte neid omada. Need muudavad otsingumootori töö natuke lihtsamaks ja enamus veebisündmusi, kes oma saidiplaanid esitavad, saavad sellest sagedamini kasu kui mitte.

Kuidas luua saidikaart? ?

Saate selle luua saidiplaanide jaoks mõeldud spetsiaalse pistikprogrammi abil või kasutada otsingumootori optimeerimise pistikprogrammi. Arvestades, et suurt hulka WordPressi blogijaid kasutab Pärmi SEO (varem tuntud kui WordPress SEO), alustan sellest, kuidas saaksime saidi kaarte luua ja esitada Yoast SEO abil.

Pärmi SEO

Kui kasutate otsimootori optimeerimise pistikprogrammi kas Yoast SEO või midagi muud sarnast, ei pea te tavaliselt midagi tegema. Saidikaardi genereerimine on tavaliselt vaikimisi lubatud.

YoastXML

Ainult saidikaartide loomiseks ei piisa – otsimootoreid tuleb muudatustest teavitada. Yoast teeb selle lihtsaks, kuna pistikprogramm pingutab automaatselt Google’i ja Bingi.

Yoast SEO loob ka XML-laaditabeli, mida saab lugeda HTML-failina. Selle olulisus seisneb selles, et saate tegelikult kontrollida, kas saidikaartides on esindatud õiged URL-id ja kas need on asjakohase prioriteediga..

Stiiliga XML-saidiplaan

Oluline on tagada, et teie saidiplaani värskendatakse sageli või vähemalt sama sageli kui avaldate vähemalt uusi postitusi. Ülaltoodud XML-stiilitabelist näete, et igal URL-il on prioriteetsusaste, saidikaardi genereerimise sagedus koos piltide arvu ja viimase täpsustatud muudatuse kuupäevaga.

Kogu see teave on teie otsingumootori paremusjärjestuse määramisel väga asjakohane. Näiteks teie sisu värskus, sealhulgas muudatused veebisaidil, muudatuste sagedus ja kui vana sisu on. Kõik need kolm tegurit võivad teie saidi otsingumootori paremusjärjestust suuresti mõjutada.

Selle suurepärase postituse Mozist saate lugeda Google’i poliitika kohta sisu värskuse osas. Teie sisu ajakohastatud ja asjakohasena hoidmine koos sagedase saidikaartide genereerimisega on väga tõhus tagamaks, et teie sisu ei kaota kunagi otsingutulemusi, kuna sisu võib pidada aegunud.

XML-saidikaardi generaator

Veel üks plugin, mida tahaksin tutvustada, on XML-saidikaardi generaator. Võimalik, et te ei kasuta Yoast SEO-d ja teie praegune otsimootori optimeerimise pistikprogramm ei paku saidiplaani. See pistikprogramm loob saidikaardi, mis salvestatakse ja tehakse kättesaadavaks otsimootorite indekseerijatele. Nagu allolevast ekraanipildist näete, on veebisaidi saidiplaan salvestatud arnebranchhold.de/sitemap.xml.

XML1

XML-i saidikaardi generaator teavitab Google’i ja Bingi automaatselt samamoodi nagu Yoasti SEO pistikprogramm. Saidikaardi URL lisatakse failile robots.txt, mis on otsingumootorite esimene sihtkoht, et leida veebisaidi kohta lisateavet (ja kui teil tekkis huvi, siis robots.txt-fail on põhimõtteliselt see, mis ütleb otsingumootoritele, milliseid URL-e mitte indekseerida) , kus saidiplaan on loodud täpselt vastupidiseks).

XML-i saidiplaani generaatori pistikprogrammi abil saate täpsustada, milline järgmistest sisaldab teie saidiplaani. Samamoodi võite välistada ka teatud konkreetsed postitused ja teatud kategooriad:

 • Koduleht
 • Postitused
 • Mitmelehelised postitused
 • Staatilised lehed
 • Kategooriad
 • Arhiivid
 • Autorilehed
 • Sildi lehed

Lisaks võimalusele otsustada, millised teie veebisaidi osad kaasatakse teie veebisaidikaartide hulka, saate ka WordPressi veebisaidi igale eelnimetatud aspektile määrata saidikaardi genereerimise prioriteedi ja sageduse konkreetsed väärtused..

Käsitsi saidiplaanid

Mõlemad pistikprogrammid saadavad teie saidiplaani automaatselt otsingumootoritele, nii et te ei peaks seda tegema. Nüüd on tõenäoline, et see töötab suurepäraselt. Kuid mingil põhjusel, kui nad seda ei tee ja kui teie õnn on sama mäda kui minu oma;), saate alati oma saidiplaanist koopia alla laadida ja selle üles laadida Google’i otsingukonsool või saate seda teha oma Google’i veebimeistri kontolt. Ja kui te ei eelistaks pistikprogrammi saidikaardi genereerimiseks, saate seda kasutada see veebisaidi saitide generaator.

See on üsna lihtne protsess, kuid saidikaartide genereerimine ja käsitsi edastamine on aeganõudev. Saidikaartide loomiseks ja sagedaseks värskendamiseks on mõlemas postituses mainitud pistikprogrammist üks teie ajast palju produktiivsem kasutada. See hoiab teie veebisaidi alati Google’i otsimisobjektiivis (ja annab teile sisu loomiseks rohkem aega!).

Lisatud eelised

Paljud veebisaidid tegelevad nüüd sisu sündikaadiga ja mõned varastavad isegi aktiivselt sisu ja postitavad seda oma veebisaitidele ilma saidi omaniku ametliku loata (nimetatakse ka sisu kraapimiseks). Google’i otsingu algoritmidesse lisatud uute muudatuste tõttu karistatakse sisu kopeerivaid veebisaite üsna karmilt. See on hea asi – peame lihtsalt tagama, et teie veebisaidi tööd tunnustatakse kui originaalset sisugeneraatorit.

Saidikaartide loomine uute postituste avaldamise ajal võimaldab teil seda teha. Pole tähtis, mitu korda teie saidi sisu varastatakse, kajastavad Google’i otsingutulemused tõsiasja, et teie veebisaidilt varastatud sisu on õigustatult teie oma.

Lõplikud mõtted

Järjest suurem rõhk on paremate masinõppel põhinevate algoritmide väljatöötamisel, Google’i sarnased otsingumootorid muutuvad sõna otseses mõttes targemaks. Kuid olenemata sellest, kui nutikad nad saavad, aitab saidikaart alati indekseerijatel arukalt tegutseda ja see annab teile teatud kontrolli selle üle, kui tõsiselt otsimootor teie veebisaidi erinevaid osi võtab. Terviseks ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map