Kuidas kasutada pärmi SEO-d otsingumootori paremusjärjestuse tugevdamiseks

Kuidas kasutada pärmi SEO-d otsingumootori paremusjärjestuse tugevdamiseks

WordPress on hõlpsasti kasutatav lahendus võimsa funktsionaalsusega veebisaidi loomiseks. Kuid platvormi õnnestumiseks on palju enamat kui lihtsalt saidi käivitamine ja tagasi istumine. Peate ka selle avaldama – ja üks parimaid viise selleks on otsingumootori optimeerimine (SEO). See on kurikuulsalt keeruline ala navigeerimiseks, eriti kogenematutele.


Õnneks pakub WordPress mitmeid pistikprogramme, mis aitavad teil sellest libedast kallakust mööda minna, näiteks Pärmi SEO. Selle ulatuslikud seaded aitavad teil sisu optimeerida ja suunavad teie saidi otsingumootorite tulemuste seas kõrgemale. See võib aidata teil kokkupuudet ja ka parandada oma ettevõtte konkurentsipositsiooni.

Selles artiklis saate teada, mis on SEO ja kuidas see teid aidata saab. Seejärel tutvustame teile Yoasti SEO pistikprogrammi ja selgitame, kuidas seda saab kasutada otsingumootori paremusjärjestuse parandamiseks, optimeerides märksõnu, metakirjeldusi ja loetavust. Vaatame lähemalt!

Mis on SEO (ja kuidas see teid aidata saab)

SEO tulemuste ekraanipilt.

Kui teie lehed on otsingutulemustes kõrgel kohal, näevad kasutajad neid tõenäolisemalt ja klõpsavad neid.

Otsingumootori optimeerimine on tehnika, mis keskendub teie veebisaidi nähtavuse parandamisele otsingumootori tulemuste lehtedel (SERP). Otsimootorid teenindavad päevas miljoneid kasutajaid, kes otsivad vastuseid oma küsimustele. Kui soovite, et teie sait neid vastuseid pakuks, aitab see SEO tõhusalt kasutada.

Kuna otsimootorite indekseerijad ei saa teie veebisaidil kirjutatuist aru, vajavad nad võimalikult palju abi, et teada saada, mis see on ja kuidas seda SERP-des kuvada. Seda saab teha järgmistel viisidel:

 • Sobiva fookussõna lisamine ja selle kasutamine kogu sisu korral.
 • Teie sisu muutmine inimeste ja sellest tulenevalt indekseerijate jaoks loetavaks.
 • Pakub teie sisus kindlat hierarhiat, nii et indekseerijad saavad teie sisu tõhusalt kaardistada.

Oma sisu optimeerimiseks kõrgel kohal on veel palju võimalusi. WordPress pakub paljusid abivahendeid, kuid soovitame proovida kõigepealt Yoast SEO-d.

Tutvustame Yoast SEO pistikprogrammi

Pärmi SEO pistikprogramm

Yoast SEO on WordPressi pistikprogramm, mis võimaldab teil oma sisu optimeerida otsingumootorisõbralikumaks, seda kõike oma WordPressi juhtpaneelilt. Pistikprogramm hindab teie sisu kahes valdkonnas: Loetavus ja SEO:

 • Loetavus: See otsustab, kui hõlpsalt teie sisu inimestele loeb.
 • SEO: See näitab, kui hästi on teie sait optimeeritud otsingumootorite indekseerijate jaoks.

Pärmi SEO töötab foorisüsteemis: roheline (Hea küll), Oranž (Okei) ja punane (Vajab parandamist). Kahes kategoorias on iga konkreetne mõõdik mõõdetud ka sel viisil, mis tähendab, et näete lühidalt, kus on vaja optimeerida. Veelgi enam, paljud mõõdikud sisaldavad nõuandeid oma tulemuse parandamiseks ja probleemsete piirkondade sissejuhatavat esiletõstmist.

Kuidas kasutada Yoast SEO-d otsingumootori paremusjärjestuse tugevdamiseks (3 lihtsat nippi)

Enne kui saate otsimootorite paremusjärjestust täiendada, peate installima ja aktiveerima Yoast SEO ning kontrollima meie põhjalikku Yoast SEO häälestamise juhendit pistikprogrammiga alustamiseks. Pärast seda lugege läbi kolm näpunäidet, mis aitavad selle tööriistaga maksimaalselt kasu saada.

1. Õige liikluse ligitõmbamiseks lisage fookuse märksõna

Fookuses olev märksõna on sõnade kogum, mille järgi soovite oma lehte otsingumootorites järjestada. Seda tuleks pigem uurida kui arvata ja oluline on õigesti jõuda, kuna see mõjutab otseselt seda, kuidas inimesed teid leiavad. Veelgi enam, kõik teie SEO-alased jõupingutused on üles ehitatud teie tähelepanu märksõnale – ilma üheta ei saa te oma optimeerimist täpselt mõõta.

Selle strateegia maksimaalseks kasutamiseks võite kasutada ka pika saba märksõnad. Need on spetsiifilised laused, mis pakuvad otsingumootorites madalat konkurentsi – see tähendab, et õige valik võib võrgutada teid tõsise liiklusega. Näiteks pole WordPressi varundamine eriti täpne ja sama märksõna abil leiate kümneid saite. Vastupidiselt on „WordPressi varundamine UpdraftPlusiga” vähem konkurentsi, mis tähendab, et näete oma sihtrühmast rohkem liiklust.

Yoast SEO fookuses oleva märksõna määramiseks peate esmalt navigeerima soovitud postituseni ja seejärel kerima alla Pärmi SEO metaboks:

Yoast SEO märksõnaväli Focus.

Siit sisestage oma märksõna lihtsalt Fookuse märksõna põld. Näete aktiveerumas mitmeid tulesid, mis näitab, et saate nüüd oma sisu veelgi optimeerida. Ärge unustage ka oma märksõna postituse püsilinki lisada.

2. Lisage postituse kirjeldamiseks metakirjeldus

WPExploreri metakirjelduse ekraanipilt.

Märksõna rikas metakirjeldus võib aidata teil otsingumootorites veelgi kõrgemale kohale jõuda.

Metakirjeldus on tekst, mis kuvatakse Google’i otsingus sinise lingi all. Selle ülesanne on sundida külastajaid teie sisu klõpsama, nii et see on veel üks oluline SEO aspekt, mille abil õigesti aru saada.

Neid omadusi on palju, mis aitavad teil luua hea metakirjelduse. Kokkuvõtteks peaks teie meta kirjeldus:

 • Olge umbes 135–160 tähemärki pikk. See pakub korralikku tasakaalu selle vahel, kuidas teie sisu lühidalt lahti seletatakse, ja seda, kui otsimootorid seda ei lõika.
 • Sobitage oma sisu. Eksitavad kirjeldused võivad põhjustada teie põrkemäära suurenemist.

Oma metakirjelduse lisamiseks liikuge veel kord jaotisesse Pärmi SEO oma valitud postituses oleva metaboksi ja klõpsake nuppu Redigeeri jaotust nuppu. Kui olete hakanud sisestama oma metakirjeldust, näete riba täitmist. See riba muutub punaseks, kui teie kirjeldus on liiga pikk, oranž, kui see on liiga lühike, ja roheliseks, kui see on pikk;

Yoast SEO metakirjelduse funktsiooni ekraanipilt.

Samuti märkate SEO vahekaardil mitmeid täiendavaid fooritulesid, mis võimaldavad teil oma kirjeldust veelgi optimeerida.

3. Parandage oma sisu loetavust

Yoast SEO loetavusekraani ekraanipilt.

Yoast SEO analüüsib teie sisu ja leiab valdkonnad, kus saate selle loetavust parandada.

Kvaliteetne sisu on SEO jaoks oluline, seetõttu on selle loetavus ülitähtis. Yoast SEO-s hinnatakse teie sisu loetavust mitmete mõõdikute järgi ja skooritakse valgusfoori süsteemi alusel.

Analüüs võib alguses tunduda üle jõu käiv, kuid rohelise skoori saamiseks ei pea kõigega tegelema. Kõige olulisemad aspektid on järgmised:

 • Sektsiooni pikkus: Pealkirjade ja alamrubriikide kasutamine on siin võtmetähtsusega, tagamaks, et sektsioone oleks vähem kui 300 sõna tükk.
 • Lause pikkus ja struktuur: Üle 20-sõnalised laused vähendavad loetavust, nagu ka need, mis räägivad passiivset häält või ei sisalda üleminekusõnu.

Võite ka märgata Fleschi lugemismugavus skoor selles jaotises. Ehkki nende kriteeriumide külg ja külg jäävad selle artikli reguleerimisalast välja, pole lõpuks tegemist meetrikaga, mille pärast palju muretseda. Meie soovitus on optimeerida kõike muud ja kirjutada ennekõike oma lugejale.


Tänapäeva konkurentsitihedal turul on SEO tähtsam kui kunagi varem. Tehtud õigesti, see aitab teil oma saidi liiklust suurendada. Kuid see võib alguses pisut segadusse ajada, nii et võite oma optimeerimise tõhususe tagamiseks abi küsida. SEO pistikprogrammi – näiteks Yoast SEO – abil saate oma sisu otsimootoritele muretult optimeerida.

Kas teil on küsimusi Yoast SEO kohta ja kuidas see teid aidata saab? Jagage neid meiega allpool olevas kommentaaride jaotises!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map