Kuidas hoida oma WordPressi veebisait Google’i mustast nimekirjast eemal

Kuidas hoida oma WordPressi veebisait Google'i mustast nimekirjast eemal

Kas märkate oma veebisaidi liikluse järsku langust? Teie lehtedel vilguvate varjuliste toodete imelikud reklaamid? Kui noogutate nõusolekul, on võimalik, et teie veebilehed puuduvad Google’i registrist. Lihtsamalt öeldes võib Google teie saidi musta nimekirja lisada, kuna ta peab seda külastajatele ohtlikuks. Selle vältimiseks teie veebisaidil on oluline teada, kuidas hoida oma veebisait Google’i mustast nimekirjast eemal.


Mis on Google’i must nimekiri?

Sellised otsimootorid nagu Bing, Norton Safe Web, McAfee SiteAdvisor jne püüavad pakkuda kasutajatele parimat võimalikku otsingukogemust ning Google ei erine sellest. Google otsib pidevalt veebisaitidel pahatahtlikku sisu, mis võib külastajaid kahjustada. Seejärel paneb ta need veebisaidid karantiini.

Ehkki Google ei avalda ühtegi ametlikku musta nimekirja, otsib ta Internetti pidevalt võimalike ohtude jaoks. Seejärel de-indekseerib need ohtlikud veebisaidid külastajate kaitsmiseks. Veebimeistrid peavad sellele pöörama suurt tähelepanu, kuna see võib põhjustada suure liikluse kaotuse.

Google kahtlustab, et need veebisaidid süstivad pahatahtlikku koodi, et vaikselt installida programme, mis kasutavad ära teie arvutis kõik tarkvara tõrked. Need programmid saavad seejärel rämpspostiaadresse välja saata ja külastaja arvuti isegi hävitada või seda aeglustada. Samuti võivad nad varastada teie külastajate isiklikku teavet, näiteks paroole või krediitkaarditeavet.

Paljudel juhtudel on must nimekiri hea, kuna see kaitseb soovimatuid külastajaid. Tegelikult peaks veebisaidi tulevane ostja kontrollima, kas veebisait on hoolsuskohustuse menetluse käigus mustas nimekirjas..

Mis muudab Google’i arvates veebisaidi ohtlikuks?

Google kaalub enne veebisaidi külastajate käeulatusest eemaldamist mitmeid aspekte. Mõnikord juhtub see algoritmiliste muudatuste tõttu, kuid sagedamini võib see tuleneda turvalisusest või muudest parandamist vajavatest probleemidest:

  • Pahavara või viirused teie hostiserverites või teie arvutis või võrgus.
  • Madala kvaliteediga või pornograafiline või rämps sisu, vaieldav / ebaseaduslik sisu, sisu, mis pole originaalne või rikub autoriõigusi.
  • Andmepüügi- või kelmuse lehtede hostimine.
  • Teistele veebilehtedele ümbersuunamine.
  • Tagaukse loomine, linkide saatmine, linkide ostmine või müümine.
 • Lingid rämps- ja pahatahtlikele lehtedele.
 • Ebaselged SEO tavad, näiteks märksõnade maskeerimine või märksõnade üleoptimeerimine.

Need aspektid võivad Google’ilt vallandada karistusi, sealhulgas eemaldamise Google’i otsinguregistrist.

Mis juhtub, kui teie veebisait on mustas nimekirjas?

Google’i musta nimekirja lisamine on kõige dramaatilisem külastajate arvu vähenemine. Lisaks tõsisele tulude vähenemisele võib ka veebisaidi maine ja usaldusväärsus võita.

Google hakkab hoiatussilte vilkuma külastajate eemale peletamiseks oma veebisaidilt. Ja kui olete juba mustas nimekirjas, võib see olla pikk tee taastamiseni.

15 märki selle kohta, et teie veebisait on Google’i musta nimekirja kantud

Mõnikord teavitab Google veebihaldureid veebisaidi indekseerimisest. Kuid võite ka nendele märkidele tähelepanu pöörata.

 1. Hoiatussõnumid, näiteks „Selle saidi võib häkkida‘Või’See sait võib teie arvutit kahjustada. Kas soovite jätkata? ” hakkavad vilkuma.
 2. Google hoiatab külastajaid, et teie sait on kahjustatud või potentsiaalselt ohtlik.
 3. Teie veebisait laadib tühja lehe või teie koduleht suunab teisele URL-ile.
 4. Google’is oma veebisaidilt otsides saadakse imelikke lehti või reklaame.
 5. SEO rämpsposti lingid ja SERP-des ümbersuunamised.
 6. Varjatud farmaatsiatoodete imelikud märksõnaotsingud satuvad teie lehele.
 7. Teie e-kirjad hakkavad põrgatama.
 8. Harjumatud hüpikaknad hakkavad vilkuma, teie saidil ilmuvad rämpssisu või veidrad reklaamid.
 9. Teie brauser laadib välistest allikatest veidrat sisu.
 10. Kui klõpsate Ctrl + U, märkate oma veebisaidi päises või jaluses kummalisi koodilõike.
 11. Teie veebisait aeglustub nähtavalt.
 12. Ribalaiuse kasutamine suureneb.
 13. Liiklus teie veebisaidile väheneb päevaga.
 14. Teie Google Webmaster Tools’i konto saab teie veebisaidil hoiatusi pahatahtliku koodi kohta.
 15. Teie veebisaiti ei kuvata enam Google’i registris.

Kuidas kontrollida, kas teie WordPressi sait on Google’i mustas nimekirjas

On täiesti võimalik, et otsingumootorid on teie veebisaidi indeksist maha võtnud, ilma et te sellest isegi teaksite. Kuigi ülaltoodud märgid võivad näidata musta nimekirja lisamist, saate selle kontrollimiseks läbi viia mõned erikontrollid:

Tehke käsitsi kontroll

Sisestage oma veebisaidi aadress Google’i otsinguribale. Kui teie saiti ei kuvata ja varem ei olnud see nii, siis on tõenäoline, et Google on saidi indekseerinud. Muidugi ei toimi see uue saidi puhul, kuna otsimootorid ei pruugi seda veel indekseerida.

Tasuta veebitööriistad

Veebipõhised skannimisriistad pakuvad kiiret kontrolli, et teada saada, kas Google on teie veebisaiti karistanud. Külasta IsMyWebsitePenalized ja kleepige oma veebisaidi URL. See tööriist on tasuta teenus, mis on kasulik veebimeistritele ja SEO spetsialistidele.

Google'i must nimekiri: IsMyWebsitePenalized

Tööriist skannib teie veebisaiti ja annab teile karistuse staatuse kohta teada. Tulemused on üsna täpsed. Oluline on märkida, et pargitud domeenid, ümbersuuntud domeenid või uued veebisaidid kajastavad karistatud olekut.

Sucuri saidi kontroll

Sucuri saidi kontroll

Veel üks tõhus vahend, mida saate kasutada, on Sucuri saidi kontroll skanner. See suudab tuvastada pahavara ja mitmeid turvaprobleeme, sealhulgas teie veebisaidi musta nimekirja. Lisaks soovitab skanner probleemi lahendamiseks meetodeid.

Google Webmaster Tools

Kuid siiani oleks parim viis selle saavutamiseks kasutada Google Webmaster Tools oma veebisaidi turvavead kontrollida.

Google'i must nimekiri: Google'i otsingukonsool

Google Webmasteri tööriistade turbeprobleemide ala näitab palju kasulikku teavet teie saidi kohta, sealhulgas linke teie saidile, otsingupäringuid, saidi tervist ja 404 viga.

Näpunäited oma veebisaidi eemaldamiseks Google’i mustast nimekirjast

Indekseerimise vähendamisest põhjustatud kahju parandamine on pikaajaline protsess. Seetõttu on targem (ja lihtsam) võtta kasutusele mõned ennetavad meetmed. Siin on käputäis asju, mida saate teha Google’i headel külgedel püsimiseks:

 • Installige tulemüür ja käitage regulaarselt viirusetõrjetarkvara.
 • Puhastage oma sait ja eemaldage pahatahtlik sisu.
 • Vältige linkimist rämpsposti veebisaitidele, samuti linkide ostmist või müümist.
 • Tagage originaalsisu ilma märksõna täppisteta.
 • Valige oma hostipakett hoolikalt.
 • Uuendage oma WordPressi regulaarselt, kasutage usaldusväärseid teemasid ja pistikprogramme.
 • Muutke regulaarselt oma kasutajanime ja parooli, kaitske sisselogimislehti.
 • Turvaliseks on nii fail wp-config.php kui ka .htaccess-fail.
 • Peate tundma Google’i nõudeid ja tingimusi ning olema kursis algoritmi muudatustega.

Pidage meeles, et need ei ole garantii (kuna me ei tea, mida te täpselt oma veebisaidil teete), kuid need on kõik head tavad, mida tuleb järgida, et aidata oma veebisaidil lubatud loendisse lisada.

Järeldus

Nagu näete, on Google’i musta nimekirja kandmisel tohutult negatiivseid tagajärgi, millest taastamine võtab aega. Teie veebisaidi regulaarseks kontrollimiseks on hea mõte luua konto Google’i veebihalduri tööriistadega. Samuti võite viidata meie varasemale postitusele häkkinud veebisaidilt toibumise kohta.

Kui olete teadlik, et te ei kuulu enam sellesse registrisse, võite oma esimese sammuna viia oma veebisaidi võrguühenduseta kahjutõrjemeetmena. Teatage oma hostist ja keelake see sait. Kui teil on võimalik sisse logida, pange tähele nähtu ja edastage see oma hostiteenuse pakkujatele.

Vaata üles Google’i märkus puhta saidi hooldamise kohta, ja vajadusel pöörduge oma saidi puhastamiseks professionaalse abi poole. Kui olete lõpetanud, andke Google’ile sellest teada, taotledes ülevaatamist. Seejärel hakkab Google teie saiti uuesti indekseerima ja teie veebilehti uuesti indekseerima. See võtab aega, kuid saate taastuda.

Kas teil on kasulikke näpunäiteid lisamiseks? Või küsimusi WordPressi veebisaidi hooldamise parimate tavade kohta? Jäta kommentaar allpool!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map