Kuidas eemaldada WordPressi saidilt igavesti katkised lingid

Veebimeistri jaoks on viga hullem, kui viga 404 ei leitud (kuid meil on täielik juhend, kuidas 404 viga parandada).


See peaks olema teie kõige hullem õudusunenägu – saatma külastaja kuhugi, mida pole olemas. Ma ütlen seda peaks olge teie kõige hullem õudusunenägu väga tahtlikult, kuna paljud blogijad ei mõtle liiga palju katkiste linkide poole ja kui tõhusalt suudavad nad inimesi veebisaitidelt eemale juhtida.

Mõelge oma käitumisele, kui kuvatakse tõrge 404: kuidas see mõjutab teie ettekujutust saidist, kus viibite? Kui tõenäoline on, et proovite ringi kaevata, otsides seda, mis te olite ootan et näha? Kas liigute suurema tõenäosusega lihtsalt edasi? Külastajate huvi teie veebisaidi vastu on sageli tühine asi – selle suhte pingutamine katkise lingi pakkumisega on andestamatu.

Ehkki saate töötada huvitava ja ainulaadse 404 vealehe loomise nimel, on minu arvates parim lahendus ennetus. Seda silmas pidades tahan ma selles postituses teile tutvustada suurepärast tasuta pistikprogrammi, mis aitab teil oma saidil 404 tõrkelehte hävitada.

Tutvustame Broken Link Checker

Katkise lingi kontrollija

Võib-olla olete sellest pistikprogrammist juba varem kuulnud – tegelikult mainisin seda spetsiaalselt oma funktsiooni osana WordPressi pistikprogrammide perioodilises tabelis. See on äärmiselt populaarne plugin ja mõjuval põhjusel: see aitab teil muuta teie saidil 404 tõrketeadet minevikku.

Broken Link Checker funktsionaalsus on lihtne, kuid ülimalt tõhus: see indekseerib ja testib kõiki teie saidi linke, et veenduda, kas need kõik vastavad määratud URL-ile õigesti. Kui pistikprogrammil ilmneb probleem (näiteks tõrge 404), lisab see selle katkiste linkide loendisse, mida saate vastavalt käsitleda.

Peab mainima, et Broken Link Checker on hiljuti pälvinud aeg-ajalt kehva arvustuse, mõned inimesed kurdavad, et see lihtsalt ei tööta. Mul pole pistikprogrammiga probleeme olnud ja enamus arvustusi on endiselt valdavalt positiivsed. Paljud inimesed kipuvad negatiivseid ülevaateid jätma pigem omaenda unikaalse WordPressi häälestusprobleemi kui pistikprogrammi enda tõttu, seega võtan sellised ülevaated alati näpuotsatäie soola abil. Võimalik, et võite kasutada konflikti oma saidi konkreetse pistikprogrammiga Katkise lingi kontrollija, kuid usun, et see on potentsiaalset riski väärt.

Kuidas kasutada rikutud lingi kontrollijat

Broken Link Checker’i kasutamise protsess on äärmiselt lihtne.

Pistikprogramm teeb kogu raske töö skannides teie saiti taustal katkenud linkide jaoks. Kui see on valmis, esitab see kõik WordPressi kaudu leitud katkenud lingid.

On kaks võimalust, kuidas kiiresti kontrollida, kas Broken Link Checker on leidnud katkised lingid:

WordPressi juhtpaneeli kaudu

WordPressi juhtpaneeli kaudu või…

Külgriba kaudu

… Külgriba kaudu.

Nagu näete, on teatised intuitiivsed ja hõlpsasti märgatavad – kui teie saidil ilmub katkine link, saate sellest kiiresti teada.

Selle postituse jaoks kasutan oma blogi merisead. Nagu ülaltoodud ekraanipiltidest näete, on minu saidil praegu kaks katkist linki, nii et järgmine samm on nende kontrollimine. Seda saate teha, klõpsates armatuurlaua vidinas „Leitud 2 katkenud linki” või klõpsates menüü üksusel „Katkised lingid” Tööriistad külgribal.

Seejärel kuvatakse teile järgmine ekraan:

Katkise lingi kontrollija

Nagu näete, on minu saidi mõlemad purunenud lingid põhjustatud vigadest 404 mitte leitud, kuid pistikprogramm leiab mis tahes link, mis ei lahenda õigesti. Näiteks loetletakse URL-id, mida ei laadita mittereaktiivse serveri tõttu.

Ülaltoodud kuva on üsna iseenesest mõistetav. Teil on katkise lingi URL, millele järgneb selle olek, kasutatud ankurtekst ja lõpuks postitus või leht, millel see kuvatakse. Broken Link Checkeri tõeline ilu on aga see, et see võimaldab teil neid linke lennult parandada või eemaldada. Liikuge lihtsalt katkise URL-i kohale ja teile kuvatakse valikute loend:

Broken Link Checker Options

Jällegi on valikud üsnagi iseenesestmõistetavad: saate redigeerida URL-i, eemaldada linki (ankru teksti säilitades), märkida link katkematuks (kui näiteks ajutine serveriprobleem on lahendatud) või lihtsalt loobuda link.

Ülaltoodud näites tean, et link on katki, kuna see osutab 301 ümbersuunamisele, mille olen sellest ajast eemaldanud. Seetõttu pean URL-i redigeerima nii, et see osutaks õigele asukohale:

URL-i muutmine jaotises Broken Link Checker

See on nii lihtne! Sellelt ekraanilt lahkumata võite võtta kõik vajalikud meetmed purustatud linkide parandamiseks. Ja koos oma WordPressi juhtpaneeli vidinaga ei jää teie saidi kõik katkised lingid kauaks katki.

Kõik lükatud lingid leiate lehe ülaosas oleva lingi „Loobunud” alt:

Loobus katkenud linkidest

Nagu näete, näitab ülaltoodud ekraanipilt, milliseid muid tõrketeateid võite näha. Ling Life Stokedisse on hea näide, kuna ma tean, et see on regulaarselt ajakohastatav ajaveeb. Kui Broken Link Checker seda viimati skaneeris, pidi seal olema ajutine serveriviga, mille tõttu see märgistati katkise lingina. Kuid kuna ma teadsin paremini (ja pärast kontrollimist avastasin, et see on taas võrgus), suutsin linki märkida kui “Pole katki”.

Võib juhtuda, et selle konteksti mõistmiseks peate vaatama postitust või lehte, milles link sisaldub. Ülaltoodud liiklusplaani link on selle heaks näiteks. Kõik, mida ma pean tegema, on hõljutada allika lingi kohal ja klõpsata nupul „Kuva”. Seejärel leian lingi lehelt:

Katkise lingi kontrollija

Näen, et link viib konkreetse foorumi postituseni, mida enam pole. Seetõttu on kasutajakogemuse osas kõige parem teha järgmist:

  1. Muutke Traffic Planet foorumi kodulehe linki
  2. Lisage postitusele märge, et nimetatud teenus pole enam saadaval

Üks kiire muudatus katkenud lingi kontrollimise pistikprogrammi kaudu ja postituse väike redigeerimine ning ma lahendasin postituse külastajate võimalikud segadused.

Võrguta pistikprogramm?

Ma ei tea ühtegi muud pistikprogrammi, mis vastaks funktsioonidele, mida Broken Link Checker pakub. Maailmas, mis on täis lõputult erinevaid SEO pistikprogramme jms, on see minu jaoks üllatus. Isiklikult tahaksin näha konkurentsi valdkonnas, mis minu arvates on mis tahes ajaveebi pideva kasutatavuse jaoks ülioluline.

Enamasti kirjutan ajaveebi postitusi, mis mulle meeldivad, kui ajaproovile vastu seista. Mulle üldiselt meeldib kirjutada “igihaljaid” teoseid, mis on aasta pärast sama olulised kui täna. Seda silmas pidades on minu jaoks väga oluline veenduda, et need lehed, millega ma vanades blogipostitustes linkin, püsiksid tulevikus korrektsed. Seetõttu pean Broken Link Checkerit selliseks hindamatuks tööriistaks.

Nagu alati, kui teil on küsimusi või kommentaare, küsige nendelt allpool kommentaaride jaotise kaudu!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map