Kõige tavalisemad WordPressi SEO vead

Tavalised WordPressi saidi SEO vead

WordPress on üsna hästi optimeeritud otsimootoritele, mis pole saadaval, kuid see pole täiuslik. Kohapeal on WordPressi SEO vigu, mida kasutajad teevad. Täpsemalt vajab WordPress abikätt kahes valdkonnas:


 1. Täiendav funktsionaalsus täpsema SEO pistikprogrammi kujul, näiteks Pärmi SEO.
 2. Kohapealsete SEO meetmete tõhus rakendamine.

Lõppkokkuvõttes, sina vastutavad selle eest, kui hästi on teie sait optimeeritud otsingumootorite tulemuste lehtede (SERP) jaoks. Kui te ei järgi SEO põhitõdesid, on installitud pistikprogrammidest või vidinatest vähe kasu.

Seda silmas pidades olen kirjutanud selle nimekirja kõige levinumatest WordPressi SEO vigadest koos juhistega nende vältimiseks. Kõigepealt keskendume üksikute postituste ja lehtede spetsiifilistele vigadele. Seejärel vigade kohta, millel võib olla tagajärgi kogu veebisaidil. Näit. seda tüüpi probleemid, millel võib olla suur mõju teie saidi võimele asjakohaste märksõnade järjestamisel. Kui leiate, et teie sait on mõne sellise vea ohver, võib nende parandamine dramaatiliselt muuta teie WordPressi saidi otsimootorite liikluse voogu.

1. Oma alalist linki ei optimeerita

Teie püsilink sobib kahes asjas:

 1. Andes saidi külastajatele märku, mis leht on
 2. Osutab otsingumootoritele asjakohasust

Sellisena peaksite tagama, et teie püsilinki struktuur oleks õigesti määratletud taustaprogrammis Seaded> Permalinkid:

Permalinki seaded
Nagu sa näed, püsilinke seatakse postituse (või lehe) nimele. See on formaat, mida ma üldiselt soovitaksin. Kui soovite oma saidi sisu mingil moel kuupäevaga seotud (nt uudisteartiklid), võiksite lisada oma püsilinki kuupäeva. Kuid enamiku ajaveebi puhul on postitusnime kasutamine kõige mõistlikum.

Kui olete oma püsilinki struktuuri õigesti määranud, peate veenduma, et kõigi teie postituste püsilinke on teie sihitud märksõnade jaoks optimeeritud. Näiteks on siin selle postituse püsilink:

Püsilink

Nagu näete, ei kajasta see lihtsalt kogu pealkirja (just seda teeb püsilink WordPressis vaikimisi). Olen seda muutnud, et keskenduda ainult pealkirja kõige olulisematele märksõnadele, millest on Google’ile kasu asjakohasuse tõlgendamisel.

2. Ärge optimeerige oma postituse SERP-ide esitlust

Üks paljudest põhjustest, miks ma pean Yoasti SEO pistikprogrammi (mainitud selle postituse alguses) nii hindamatuks, on selle postituse / lehe optimeerimise võimalused. Siin on ekraanipilt, kuidas Yoasti postitusvalikud välja näevad:

Pärmi SEO lõigu seaded

Kui te ei optimeeri oma postitusi ja lehti, täites ülalolevad väljad, unustate mõne nipi:

 • Fookuse märksõna võimaldab teil hinnata, kui hästi teie postitus / leht on peamise märksõna jaoks optimeeritud.
 • SEO pealkiri võimaldab teil kohandada oma pealkirja silt (erinevalt sisu enda pealkirjast), et olla otsingumootorisõbralikum.
 • Meta kirjeldus võimaldab teil luua oma lehe / postituse käsitsi kirjelduse. Seda kuvatakse nii SERP-des kui ka muudes kohtades (näiteks sotsiaalmeedia saitidel). Käsikirjelduste kirjutamisel võib olla klikkimise määrale dramaatiliselt positiivne mõju.

Veenduge, et teie saidi iga lehte ja postitust oleks SERP-ide kuvamiseks optimaalselt redigeeritud.

3. Halb sidumine

Teie saidi ajaveebipostituste linkimiseks on mitmeid eeliseid. See võib hõlmata selliseid asju nagu madalamad põrkemäärad või suurenenud kasutajate kaasatus. Kuid SEO eesmärkidel peame oluliseks.

Lihtsamalt öeldes: kui Google näeb, et lingite oma saidi kontekstis asjakohaste lehtedega, saavad nad paremini aru teie saidi asjakohasusest konkreetse teemaga tervikuna. Tõhus sidumine võib näidata konkreetse lehe teemakohasust. Kuid see pole veel kõik. See võib põhjustada ka kogu teema paremusjärjestuse suurenemise (kuna teie sait on tunnustatud kui autoriteetne).

Oluline on sageli omavahel seostada (kuid ainult siis, kui see on asjakohane) ja kasutada märksõnarikkaid ankuritekste. Selle asemel, et „rohkem teada saada, kliki siia“, Kirjutage” lisateavet koera koolitus“. Pistikprogramm, mis on minu arvates äärmiselt kasulikuks sidumise kiiremaks ja lihtsamaks muutmiseks, on Link Whisper. Kui soovite rohkem teada saada, vaadake meie linkide sosistamise ülevaadet.

4. Kehv väline sidumine

Ehkki see võib tunduda vastuoluline, saate regulaarselt oma otsingumootori paremusjärjestust positiivselt mõjutada linkimine asjakohaste ja autoriteetsete väliste saitidega. Seda kahel põhjusel:

 1. Asjakohasusfaktor, nagu on käsitletud ülaltoodud sidumisosas
 2. Google’ile meeldib näha, et saidid viitavad teistele – samamoodi, nagu meditsiiniajakiri tsiteerib muid uuringuid

Lihtsamalt öeldes, kui teie sait ei ühenda linke väliste saitidega, võtab Google seda märgina, et teie sisu pole eriti väärtuslik. Nii et veenduge, et lingiksite regulaarselt oma niši asjakohaste ja autoriteetsete veebisaitide ja ajaveebidega. Näiteks peame Yoast autoriteediks kõigis WordPress SEO küsimustes ja neil on suurepärane artikkel miks väljaminevad lingid on olulised.

5. Halb pildi optimeerimine

Kui rääkida tavalistest WordPressi SEO vigadest, näen kõige sagedamini halba pildi optimeerimist. Otsimootorid ei näe teksti pildi kujul, seega peate meedia osas nende kätt pisut hoidma. Siin tulevad alt- ja pealkirjasildid, nagu siin näidatud WordPressi meediumipildi üleslaadijas:

seopildi optimeerimine

SEO-maailmas toimub lõputu arutelu selle üle, kui olulised on vastavalt alt- ja pealkirjasildid. Kuid selle asemel, et sellele oma aega raisata, lisan lihtsalt mõlemale teksti. Nende siltide puhul peaksite seda tegema keskenduge nii SEO-le kui ka kasutatavusele.

Paljude inimeste jaoks (näiteks nägemispuudega või mobiilikasutajad) ei pruugi pildid olla vaadatavad, sel juhul näevad nad alt teksti. Seetõttu peaks see olema pilti kirjeldav, keskendudes samal ajal ka sisu olulistele märksõnadele. Ärge unustage lisada logodesse, sildilintidesse ja navigatsioonipiltidesse alt- ja pealkirja teksti. Need on kõik kasulikud, et pakkuda otsingumootoritele teie saidi teemaga võrreldes paremat konteksti. Kuid see on vaid jäämäe pildi tipp. Selle juhendi abil saate pilte optimeerida, et saada lisateavet piltide täiustamiseks kiiruse ja SEO jaoks.

6. Kehv liigitamine / sildistamine

See on minu lemmikloomade lemmikloomade leht, mida seostatakse tohutu hulga kategooriate ja siltidega. Kuidas peaks otsimootor mõistma postitust, mis on seotud paljude märksõnadega?

Liigitage ja sildistage valikuliselt ja konkreetselt. Teil peaks olema väga piiratud arv kategooriaid (üldiselt alla 10, teatud eranditega) ja piiratud arv silte (võib-olla mitte rohkem kui 50). Kui mõnda sildi kategooriat on kasutatud vaid korduvalt, pole see tõenäoliselt olemasolu väärt.

Hoian WordPressi postituste ja taksonoomiate osas asju lihtsana – vähem on rohkem. Enda ajaveebis seostan iga postituse ainult ühe kategooria ja käputäie väga asjakohaste siltidega. Nii teen ma kontekstuaalselt asjakohaseid taksonoomialehti, mida Google peab sobivaks järjestamiseks.

Hästi konstrueeritud kategooria- ja sildilehed pakuvad otsingumootoritele suurt konteksti. Nii saavad nad luua ettekujutuse teie saidi terviklikkusest antud teema jaoks tervikuna ja neid saab järjestada ka individuaalselt. Kui otsustate kokku panna kvaliteedikategooria ja sildistamise lehed, ärge unustage kindlasti veenduda, et need on seadistatud indekseerimiseks. Lisateavet kategooriatesse jaotamise ja sildistamise parimate tavade kohta.

7. Halvasti üles ehitatud päised

HTML-päised (nt

tag) pakkuda Google’ile palju konteksti, mis on seotud teie saidi asjakohasusega. Päisesiltidesse paigutatud sõnu kaalutakse raskemalt kui teie saidi põhisisu.

Seetõttu on ülioluline, et lisate nendesse päistesse asjakohased märksõnad, kui vähegi võimalik, kuid see on ka on oluline, et teie päisesildid oleksid korralikult üles ehitatud. Mõned WordPressi teemad ei järgi selles osas parimat tava, nii et võiksite oma päisesilte kohe kontrollida. Põgusalt:

 • Teie avalehel on

  silt peaks olema teie saidi nimi

 • Kõigil muudel lehtedel on

  silt peaks olema pealkiri (st postituse / lehe) pealkiri

Nii on teie avalehel parim võimalus teie saidi nime järjestamiseks ja teistel lehtedel on parim võimalus paremusjärjestuseks vastavalt sellele, millist konkreetset teemat nad hõlmavad.

Lisaks,

ja

silte peaks kontekstis asjakohaste alapealkirjadena kasutama tasuta. Mis su teema on ei peaks teete seda, et kasutate neid silte raiskavatel eesmärkidel (nt külgriba vidinas pealkirja “soovitatud postitused” jaoks – see ei aita otsimootoritele üldse). Päise siltide õigesti struktureerimise kohta lisateabe saamiseks vaadake seda põhjalikku postitust Joost de Valk.

8. Otsimootorite juhendamine liiga palju indekseerima

Paljud inimesed teevad vea, eeldades, et Google indekseerib ja indekseerib kogu nende saidi. Kuigi Google võib roomama kogu teie saidil, sageli ei indekseeri kõik postituste ja lehtede arv. Ja tegelikkuses ei taha te tegelikult seda, et Google indekseeriks kogu teie saidi sisu – ainult kraami, mis tegelikult on väärt järjestamist. Kõik muu on üleliigne ja sellest pole teile kasu, kui olete Google’i indeksis. Täpsemalt hõlmavad sellised lehed:

 • Kasutamata taksonoomia- / arhiivilehed (nt sildid, autoriarhiivid, kuupäevapõhised arhiivid jne)
 • Teie privaatsuseeskirjad
 • Seadusest loobumine

Saad idee. Mida puhtama saidi saate Google’ile esitada, seda parem. Kõik, mis on otsijatele ebaoluline või kasutu, ainult vähendab teie saidi asjakohasust. Sellisena peaksite tagama, et kõik sellised lehed on seatud väärtusele „noindex” – s.t käskida otsimootoritel seda mitte indekseerida. Seda saab hõlpsalt teha näiteks pistikprogrammiga Pärmi SEO, mis võimaldab teil umbesdex kogu taksonoomiat / arhiivitüüpe.

Kui pistikprogramm on installitud, minge lihtsalt aadressile SEO> Otsingu välimus. Seejärel lülitage valiku „Kuva (postituse tüüp) otsingutulemustes?” väärtusele Ei iga postituse tüübi korral, mida soovite umbesdexis kasutada. Seejärel suunduge edasi Taksonoomiad ja Arhiivid vahekaardid, et sama teha.

Pärmi SEO: sisutüübid vaikimisi

See valik on saadaval ka postituse või lehe kaupa:

Pärmi SEO postituse indekseerimine

9. XML-saidiplaani mitte pakkumine

XML-saidikaart pole mingil juhul vajalik. Kuid selle otsingumootoritele mitte pakkumine on nagu keerukate juhiste andmine teie majale, mitte teie aadressile. Otsimootoritele on palju lihtsam, kui ütlete neile, mida tuleks indekseerida. Nii saavad Google, Bing ja teised teada, mis teie indekseeritud lehtedest on kõige olulisem.

XML-saidikaardi mitteesitamise suurim patt on asjaolu, et seda on nii lihtne teha. Kui teil on juba ülalmainitud Yoast SEO pistikprogramm installitud, minge lihtsalt aadressile SEO> Üldine> Funktsioonid ja ümberlülitamine XML-saidikaardi funktsionaalsuses:

Pärmi SEO XML-i saidiplaan

Selles on kõik olemas. Yoast põhineb saidikaartidel mitmesugustel valikutel, mille lubate / keelate jaotises Otsingu välimus sektsiooni. Pistikprogramm hoiab teie serveris nüüd dünaamiliselt värskendatud XML-saidikaarti, mida otsimootorid saavad teie saidi indekseerimisel kasutada.

10. Keskendumine meta-märksõnadele

See on vähem viga ja rohkem aja täielik raiskamine, sest Google ei arvesta meta-märksõnadega saitide järjestamisel. Meta märksõnu on rämpspostitajad ajalooliselt kasutanud niivõrd, et Google ei omista neile nüüd mingit väärtust. Nii et kui kasutate endiselt meta-märksõnu, on nüüd aeg peatuda.

11. Kopeeri sisu (ja ei määratle kanoonilisi URL-e)

Paljud inimesed ütlevad teile, et dubleeritud sisu on teie halvim vaenlane. Kui Google näeb, et avaldate mujal saadaolevat sisu, vallandab see teie saidil püha põrgu, kuni muud pole kui vaid HTML.

Tegelikult ei pea see tingimata paika. Google ei karista (alati) saite dubleeriva sisu kasutamise eest. Selle asemel, kui ta näeb kahte suuresti sama sisuga veebilehte, püüab ta välja mõelda, milline neist oli algne väljaandja. Siis tähtsustab ta seda lehte otsingutulemustes teise ees.

Teisest küljest pole sama saidi dubleeritav sisu suurepärane. Ehkki tegemist pole maailmalõpu probleemiga, on sama sisu mitmel eksemplaril mitmel lehel esitamine lihtsalt räpane. Kakskümmend “Bluehost Review” artiklit omavad esimesel lehel paremat kohta. Tehke kõik endast olenev, et ühendada dubleerivaid ajaveebiartikleid ja suunata eemaldatud postitused / lehed kõige asjakohasematele (jälle on Yoast SEO selle sisseehitatud ümbersuunamishalduriga väga kasulik).

Ja võib-olla palju levinumad, kui võite arvata, on juhuslikud duplikaadilehed. Teie saidi koduleht võib olemas olla mõlemas www ja mitte-www (s.h https://yoursite.com/), samuti http ja https versioonid, mis on tegelikult eraldi lehed. Lahendus on määratleda nn kanoonilised URL-id iga teie saidi veebilehe jaoks.

12. Ei optimeeri kiirust

Teie saidi laadimiskiirus on ülioluline. Inimesed vihkavad aeglaselt laaditavaid saite ja seda ka Google (ja tõenäoliselt ka teised otsingumootorid). Lihtsamalt öeldes, teie saidi laadimise kiirus võib teie paremusjärjestust mõjutada.

Sellisena peaksite tagama, et teie sait laaditakse topelt kiiresti. WordPressi kiirendamiseks on palju juhendeid, samuti on olemas optimeeritud WordPressi hostimise ja vahemälupistikprogrammide pluginaid, mille abil saate abi saada.

Samuti saate saidi kiiruse testimiseks kasutada populaarseid tasuta tööriistu (nt Pingdom ja PageSpeed ​​Insights), et hinnata saidi kiirust ja tuvastada kitsaskohad.

13. Ei optimeeri sotsiaalmeedias

Ükskõik, kas teile meeldib sotsiaalmeedia või mitte, peaksite veenduma, et teie profiilid on õigesti seadistatud ja lingitud teie WordPressiga Open Graphi ja Twitteri kaartide kaudu. Kui te pole seda veel arvanud, on Yoast SEO kiire ja lihtne viis selleks, kuna pistikprogrammi on sisse seatud sotsiaalsed seaded.

Pärmi SEO sotsiaalsed seaded

See võib tunduda suhteliselt väike asi, kuid teie saidi korrektse linkimisega teie sotsiaalmeediaga veenduge, et teie postitused oleksid jagatavamad. Lisaks saate Yoasti abil lisada oma kohandatud Facebooki ja Twitteri metasilte. See hõlmab pealkirja, kirjeldust ja optimeeritud pilti. See võib jällegi aidata parandada teie postituse nähtavust ja jagamist.

Pärmi SEO kohandatud Facebooki ja Twitteri metamärgendid

Levinumate kohapealsete SEO vigade pakendamine

SEO võib olla üsna hirmutav – eksida on palju. Kuid selle külg on see, et kui saate enamiku asju kätte eks, on teil võistluse ees suur eelis. Enamik ülaltoodud WordPressi SEO vigadest pole raketiteadus. Lisaks, kui olete SEO põhiprintsiipidest aru saanud, saate intuitiivselt märgata, millal midagi teie saidi paremusjärjestusse sobib, ja vastupidi.

Kas teil on WordPressi kasutajatele kohapeal SEO näpunäiteid, mida ma ei ole selles ega teises postituses käsitlenud? Kui jah, siis palun jagage seda meiega kommentaaride jaotises!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector