Najlepszy hosting WordPress

Najlepszy hosting WordPress
W tym porównaniu hostingu porównujemy wydajność hostingu WordPress z funkcjami i kosztami.

Wybór odpowiedniego hostingu dla witryny WordPress to bardzo ważny. Zdrowie Twojej witryny zależeć będzie od usługodawcy hostingowego, którego używasz.


Ale skąd wiesz, który jest najlepszym hostem WordPress?

Jest tak wiele do wyboru: BluehostSiteGroundHostGator… Itd.

Niezależnie od tego, który host wybierzesz, pamiętaj o 3 najważniejszych czynnikach hostingu WordPress:

 • Prędkość – znany również jako „czas ładowania”
 • Czas pracy – musi wynosić co najmniej 99,94%
 • Obsługa klienta – powinni ci pomóc z pytaniami związanymi z WordPress.

Nie możemy zagwarantować, że będziesz uzyskiwał podobny czas działania lub szybkość działania jak w Twojej witrynie, ponieważ zależy to od kilku różnych czynników, takich jak wybrany plan hostingowy, rozmiar witryny i liczba osób odwiedzających witrynę.

Pełne ujawnienie informacji: Zarabiamy prowizję, jeśli ostatecznie kupisz którąkolwiek z usług hostingowych wymienionych na tej stronie za pośrednictwem naszych linków polecających. Pomaga nam to aktualizować nasze recenzje. Dziękuję za wsparcie.

10 najlepszych usług hostingowych WordPress

Przejdźmy najpierw do najlepszych dostawców hostingu, a następnie przejdźmy w dół listy, aby zobaczyć, których powinieneś unikać. Bez dalszych ceregieli, oto 10 najlepszych hostów internetowych dla WordPress:

1. Bluehost (www.Bluehost.com)


Hosting WordPress Bluehost
 • Czas działania: 99,99%
 • Czas ładowania: 390 ms
 • Wsparcie: 24/7 czat na żywo
 • Funkcje: Instalacja jednym kliknięciem dla WordPress, https (SSL), bezpłatnej domeny na 1 rok
 • Stronie internetowej: www.Bluehost.com

Bluehost to popularna usługa hostingowa wśród wielu właścicieli małych firm i blogerów korzystających z WordPress. Powód jest prosty – mają niskie ceny wstępne (2,75 USD / mc), są łatwe w użyciu (instalacja jednym kliknięciem dla WordPress) i zwykle nie mają żadnych problemów z wydajnością.

W rzeczywistości stwierdziliśmy, że Bluehost ma najlepszy stosunek kosztów do wartości. Nasze narzędzie do monitorowania czasu pracy i prędkości Pingdom pokazało nam średni czas pracy 99,99% przy zaledwie 24 awariach (wszystkie trwają krócej niż godzinę) i średniej prędkości ładowania strony wynoszącej 390 ms przez ostatnie 12 miesięcy.

Bluehost 12-miesięczne statystyki

Są także jednym z niewielu hostów internetowych oficjalnie rekomendowanych przez społeczność WordPress.org. Wszystkie ich plany są dostarczane z bezpłatnym SSL (https: //), środowiskiem przejściowym WordPress i łatwą instalacją WordPress. Mają też dużą bazę samouczków WordPress, a wszystkie plany są obsługiwane przez 24/7 obsługę klienta na żywo.

Jednak nie są tanie. Ceny zaczynają się od 2,75 USD miesięcznie, ale dodają bezpłatną nazwę domeny z SSL na rok.

 • Plusy: Silny czas pracy i ładowania, bezpłatny transfer strony, darmowa nazwa domeny, zalecane przez WordPress.org
 • CONS: Brak opcji płatności miesięcznej.

Kliknij, aby sprawdzić, czy zniżka 2,75 USD / mc jest nadal aktualna

2. HostGator Managed WordPress (www.HostGator.com)


HostGator Zarządzany hosting WordPress
 • Czas działania: 99,99%
 • Czas ładowania: 369 ms
 • Wsparcie: 24/7 czat na żywo
 • Funkcje: Bezpłatny transfer strony i kopie zapasowe. Zoptymalizowane serwery WordPress
 • Stronie internetowej: www.HostGator.com

HostGator obsługuje ponad 10 milionów domen, co czyni je jednym z najpopularniejszych dostawców hostingu na rynku.

Podobnie jak Bluehost, HostGator oferuje również specjalistyczne rozwiązania hostingowe WordPress, takie jak „WordPress Hosting”.

Są najlepszą opcją dla witryn o dużym ruchu, które wymagają szybszych czasów ładowania. Plan HostGator WordPress powinien przyspieszyć twoją witrynę w różnych regionach, szczególnie dla użytkowników mobilnych.

Ich ostatni 12-miesięczny średni czas ładowania wynosi 369 ms i czas pracy >99,99%. Ich całkowity roczny czas przestoju wynosił zaledwie 22 minuty, co jest raczej wyjątkowe.

HostGator 12-miesięczne statystyki

Oferują również bezpłatne migracje witryn ze wszystkimi swoimi planami. Wszystkie ich plany obejmują nieograniczoną przepustowość, pamięć i konta e-mail.

Chociaż ich ceny wstępne są tanie, począwszy od 5,95 USD miesięcznie, opłaty za przedłużenie są wyższe i wynoszą 9,95 USD miesięcznie. Jeśli jednak zastosujesz nasz kod kuponu (WEBSITESETUP), będziesz mógł go uzyskać za 3,99 USD / mc.

 • PROS: Dobry czas ładowania, niezawodna instalacja WordPress jednym kliknięciem, 1 bezpłatny transfer strony
 • CONS: Wyższa opłata za przedłużenie.

Kliknij, aby zobaczyć, czy zniżka 3,99 USD / mies. Jest nadal ważna z kuponem

3. Hostinger (www.Hostinger.com)


Hosting WordPress Hosting
 • Czas działania: 99,93%
 • Czas ładowania: 339 ms
 • Wsparcie: 24/7 czat na żywo
 • Funkcje: Darmowe konto e-mail, całodobowa obsługa klienta, bezpłatny SSL (https)
 • Stronie internetowej: www.Hostinger.com

Hostinger pochodzi z Europy, ale ma centra danych w USA, Azji i Europie. Nie oferują opcji wyboru centrum danych od razu, ale po zarejestrowaniu się możesz poprosić ich wsparcie o zmianę lokalizacji serwera z USA na Azję lub Europę. Bardzo miła funkcja, której nie oferuje wiele innych firm hostingowych.

Obejmują one również narzędzie do tworzenia witryn WordPress, które nie jest idealne, ale może bardzo pomóc początkującym. Hostinger oferuje również czat na żywo przez całą dobę i ma dużą bibliotekę przewodników i samouczków WordPress.

Pomimo tego, że są na najtańszych hostach WordPress, ich wydajność jest naprawdę dobra. Pod względem czasu ładowania (339 ms), zostali tylko pokonani Hosting A2. Przestój jest w porządku – w ciągu ostatnich 12 miesięcy wynosił 99,93%.

12-miesięczne statystyki Hostingera

Najtańszy plan hostingowy WordPress zaczyna się od 2,15 / miesiąc i odnawia 3,49 $. Ten plan obejmuje przepustowość 100 GB, która jest optymalna dla mniejszej witryny WordPress. Ponadto 1 konto e-mail jest uwzględnione we wszystkich planach, a także certyfikat SSL. Jeśli nie jesteś zadowolony z ich usług, możesz uzyskać pełny zwrot pieniędzy do 30 dni od rejestracji.

 • Plusy: Tanie ceny, instalacja WordPress jednym kliknięciem, duża prędkość
 • CONS: Średni czas pracy.

Kliknij, aby sprawdzić, czy rabat w wysokości 2,15 USD za miesiąc jest nadal ważny

4. SiteGround (www.SiteGround.com)


Hosting SiteGround WordPress
 • Czas działania: 99,98%
 • Czas ładowania: 629 ms
 • Wsparcie: 24/7 czat na żywo
 • Funkcje: Serwery chmurowe Google, bezpłatny https (SSL), bezpłatny e-mail
 • Stronie internetowej: www.SiteGround.com

SiteGround to kolejna popularna i legalna usługa hostingowa WordPress, zalecana przez społeczność WordPress.org. Od 2004 roku SiteGround rozwinęło się w dużą sieć ponad 800 000 nazw domen na całym świecie.

Są jednym z nielicznych hostów, w których możesz także zmieniać lokalizacje swoich centrów danych, z Europy do USA. Więc jeśli twoi goście pochodzą głównie z Europy, jest to prawdopodobnie dobra opcja dla Ciebie.

Ponadto oferują bezpłatne transfery witryn WordPress, zawierają bezpłatny CDN (do buforowania) i optymalizacje obrazu, które łącznie powinny sprawić, że Twoja witryna WP będzie szybsza niż wcześniej.

Przetestowaliśmy również obsługę klienta, łącząc się z czatem na żywo i zadaliśmy kilka pytań, aby ocenić ich zespół wsparcia. Byli przyjaźni i pomocni, szybko odpowiadając na pytania.

Pod względem czasu działania SiteGround utrzymywał średni czas działania wynoszący 99,98% (z 34 wyłączeniami), po których następuje silny czas ładowania wynoszący 629 ms. Według naszego testu nie jest tak szybki jak Bluehost czy HostGator i dlatego lądują na trzecim miejscu.

Statystyki SiteGround 12 miesięcy

Plany SiteGround zaczynają się od 3,95 USD / mc, ale odnawiaj w wyższym tempie (podobnie jak wielu dostawców hostingu). Wszystkie zarządzane plany WordPress odnawiają się za 9,95 USD / mc (po zakończeniu wstępnego planu). Domena nie jest uwzględniona, ale oferują bezpłatne konta e-mail.

 • Plusy: Dobry czas pracy, stabilna prędkość, najlepsza obsługa WordPress, bezpłatny transfer strony, oficjalnie zalecany przez WordPress, bezpłatny SSL.
 • CONS: Wyższe opłaty za przedłużenie

Kliknij tutaj, aby zobaczyć aktualne ceny SiteGround

5. Hosting A2 (www.A2Hosting.com)


A2Hosting WordPress Hosting
 • Czas działania: 99,93%
 • Czas ładowania: 295 ms
 • Wsparcie: 24/7 czat na żywo
 • Funkcje: Szybkie serwery, bezpłatny SSL, bezpłatny CDN, całodobowa obsługa na żywo
 • Stronie internetowej: www.A2Hosting.com

A2 Hosting to kolejny tani hosting WordPress. Na swojej stronie internetowej śmiało twierdzą, że są 20 razy szybsi niż twój obecny hosting. Ale czy to prawda??

Wszystkie ich plany obejmują SSL (Let’s Encrypt), bezpłatny Cloudflare CDN oraz nieograniczoną przestrzeń dyskową i przepustowość SSD. Podobnie jak w SiteGround, możesz również zmieniać lokalizacje serwerów na A2 Hosting. Obecnie oferują cetenry danych w USA, Holandii i Singapurze.

Chociaż czat z obsługą klienta nie jest idealny (skontaktowanie się z nami zajęło nam około 8 minut), jest on dostępny 24/7. Ponadto możesz również skontaktować się z nimi telefonicznie.

Według testów wydajności, A2 Hosting rzeczywiście był najszybciej udostępnianym dostawcą hostingu WordPress na 295 ms. Chociaż hosting A2 miał wiele dobrych aspektów, ich 12-miesięczny czas pracy nie był dla nas idealny. Jadąc o 99,94% z 5 godzinami przestojów rocznie.

A2 Hosting Statystyki 12-miesięczne

Najtańszy plan WordPress zaczyna się od 3,92 USD / mc przez minimum 36 miesięcy, a następnie odnawia się po 7,99 USD miesięcznie. Otrzymasz również 25 kont e-mail i nieograniczone transfery stron internetowych. A2 może być wygodnym hostem dla kogoś, kto jest właścicielem wielu witryn WordPress. Wreszcie, hosting A2 oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

 • PROS: Najszybszy hosting WordPress, zoptymalizowane serwery WordPress
 • CONS: Średni czas pracy – tylko 99,94%.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć aktualne ceny A2Hosting

6. GreenGeeks (www.GreenGeeks.com)


GreenGeeks WordPress Hosting
 • Czas działania: 99,99%
 • Czas ładowania: 375 ms
 • Wsparcie: 24/7 czat na żywo
 • Funkcje: Nieograniczone miejsce na dane i przepustowość, automatyczne aktualizacje, bezpłatny SSL
 • Stronie internetowej: www.GreenGeeks.com

GreenGeeks to szybki, bezpieczny i skalowalny hosting dla użytkowników WordPress. Ich nazwa wynika z faktu, że wdrażają przyjazne dla środowiska podejście do hostingu witryn internetowych.

Wszystkie ich plany WordPress są dostarczane z bezpłatnym SSL, wewnętrznym / bezpłatnym CDN, nieograniczonymi kontami e-mail, nieograniczoną przepustowością i nieograniczoną pamięcią SSD. Po rejestracji możesz wybrać jedną z różnych lokalizacji serwerów w USA, Kanadzie i Europie. Przenoszenie witryn WordPress jest bezpłatne.

Od strony wsparcia mają oni czat na żywo przez całą dobę, e-mail i wsparcie telefoniczne, a także wiele samouczków i przewodników związanych z WordPress. Ich wsparcie jest zwykle szybkie i dokładne.

Wydajność GreenGeek, zwłaszcza szybkość (375 ms) jest dobry, a czas działania wygląda bardzo niezawodnie99,99%) również – tylko 36 awarii, w sumie tylko 1 godzina przestoju rocznie.

12-miesięczne statystyki GreenGeeks

Jedynym minusem są wyższe opłaty za przedłużenie. Najtańszy plan w wysokości 2,95 USD / mies. Odnawia się za 9,95 USD / mies. Gwarancja zwrotu pieniędzy wynosi 30 dni, ale jeśli skorzystasz z oferty „bezpłatnej” nazwy domeny, zwrot kosztów zostanie odliczony o 13,95 USD za opłatę za rejestrację nazwy domeny.

 • PROS: Silny czas pracy bez przestojów, zielony dostawca hostingu, bezpłatny transfer strony
 • CONS: Wyższe opłaty za przedłużenie

Kliknij, aby sprawdzić, czy rabat w wysokości 2,95 USD / miesiąc jest nadal ważny

7. DreamHost (www.DreamHost.com)


DreamHost WordPress Hosting
 • Czas działania: 99,92%
 • Czas ładowania: 569 ms
 • Wsparcie: 24/7 czat na żywo
 • Funkcje: WordPress jest wstępnie zainstalowany, konstruktor przeciągnij i upuść, nieograniczona przepustowość / pamięć
 • Stronie internetowej: www.DreamHost.com

DreamHost to popularna, dobrze ugruntowana usługa hostingowa z USA z ponad 340 000 klientów. Podobnie jak Bluehost i SiteGround, są one również wymienione jako zalecany host WordPress przez witrynę WordPress.org.

Cel DreamHost jest prosty – być szybki, niezawodny i zoptymalizowany dla użytkowników WordPress.

Wszystkie ich plany WordPress (współdzielone, zarządzane i VPS) oferują narzędzie do tworzenia witryn WordPress, bezpłatne SSL i pamięć SSD z nieograniczoną przepustowością.

Przenoszenie witryn nie jest bezpłatne (kosztuje 99 USD, ale jest bezpłatne w ramach planu DreamPress, który wynosi 16,95 USD / mc) i nie ma opcji wsparcia 24/7. Mają czat na żywo, ale jest dostępny tylko od 5:30 do 21:30 czasu pacyficznego, ale co najmniej 7 dni w tygodniu.

Nie wydają się idealnym hostem dla witryny, która obsługuje odwiedzających spoza USA lub Azji, ale z pewnością zapewnia stałą szybkość strony (569 ms) i „OK” czasu dostępności 99,92%. Nie ma również opcji wyboru lokalizacji serwerów poza USA.

12-miesięczne statystyki DreamHost

Najtańszy plan zaczyna się od 2,59 USD / miesiąc lub 4,95 USD / miesiąc. DreamHost ma plany WordPress zarządzane pod kątem „wysokiej wydajności”, które są droższe i kosztują 16,95 USD miesięcznie. W przeciwieństwie do innych DreamHost udziela 97-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy. Konta e-mail kosztują dodatkowo 19,99 USD rocznie, a bezpłatna domena na rok odnawia 15,99 USD rocznie.

 • PROS: Możesz płacić co miesiąc, dobre wsparcie, możliwość skalowania
 • CONS: Czas przestoju może być lepszy

Kliknij, aby sprawdzić, czy 2,59 USD / mc jest nadal aktualne

8. InMotion (www.InMotionHosting.com)


Hosting InMotion WordPress
 • Czas działania: 99,95%
 • Czas ładowania: 767 ms
 • Wsparcie: 24/7 czat na żywo
 • Funkcje: WordPress jest wstępnie zainstalowany, nieograniczona przepustowość / pamięć, nieograniczona liczba kont e-mail
 • Stronie internetowej: www.InMotionHosting.com

InMotion to kolejny host WordPress z siedzibą w USA z ponad 350 000 nazw domen.

Wiele powodów sprawia, że ​​InMotion dobrze pasuje do użytkowników WordPress. Każdy plan zawiera bezpłatne SSL, CDN (bezpłatny), nieograniczoną liczbę kont e-mail i 200 bezpłatnych motywów WordPress. Jedyną rzeczą, którą ograniczają, jest liczba witryn, które możesz mieć, miejsce na dysku i przepustowość.

Mają 24/7 czat na żywo i wsparcie telefoniczne w USA. Ponadto transfery witryn są bezpłatne (fajny dodatek), a możesz wypróbować ich wstępnie zainstalowanego kreatora stron BoldGrid.

Jedną z wad InMotion Hosting jest to, że nie ma natychmiastowego dostępu do konta. Oznacza to, że jeśli jesteś klientem międzynarodowym, na przykład poza Ameryką Północną, próba weryfikacji nowego konta może być opóźniona i męcząca.

Ich czas sprawności i prędkości są średnie, ale wystarczająco niezawodne. Jadąc o 99,95% czas pracy i średnia prędkość 767 ms w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Statystyki 12 miesięcy InMotion

InMotion ma wiele planów WordPress, WordPress VPS i Dedykowanych WordPress od 4,99 USD (odnawia 8,99 USD) do 248,99 USD, które różnią się w zależności od maksymalnej liczby witryn, wielkości pamięci i przepustowości (maksymalna liczba odwiedzających). Są również jednym z niewielu hostów, które oferują dedykowane rozwiązania WordPress.

 • PROS: Niezawodna, szybka, dobra obsługa klienta
 • CONS: Brak natychmiastowej aktywacji dla osób spoza USA. Prędkość może być lepsza

9. Site5 (www.Site5.com)

Hosting WordPress Site5

 • Czas działania: 99,99%
 • Czas ładowania: 575 ms
 • Wsparcie: 24/7 czat na żywo
 • Funkcje: darmowy transerser witryny, instalacja WordPress za pomocą jednego kliknięcia, wsparcie ekspertów WordPress
 • Stronie internetowej: www.Site5.com

Site5 nie jest najtańszym udostępnianym dostawcą hostingu WordPress. Biorąc to pod uwagę, twierdzą, że są najlepszą opcją dla projektantów i programistów, ponieważ mają elastyczny panel sterowania, dobrą obsługę klienta i stabilny hosting.

Podobnie jak inni dostawcy usług hostingowych, Site5 oferuje bezpłatny CDN Cloudflare, czat na żywo przez całą dobę i transfery witryn. Zapewniają one również gwarancję bezawaryjności na poziomie 99,9%. Warto również wspomnieć, że najtańszy plan hostingowy WP Site5 nie ma możliwości wyboru między centrami danych. Domyślna lokalizacja to USA (centralna).

Ich „rzeczywisty” średni czas sprawności w ciągu ostatniego roku był 99,99% i średnia prędkość 575 ms. Nie jest tak szybki jak Bluehost lub A2 Hosting, ale pokonuje wiele innych w czasie bezczynności.

Site5 12-miesięczne statystyki

Site5 jest drogi. Ich najtańszy plan kosztuje 6,95 USD / mc przez 24 miesiące; odnawia się później przy nieco wyższym koszcie 8,95 USD / mc. W procesie rozliczeniowym nie podobają nam się to, że chociaż oferują one 30-dniowy zwrot pieniędzy, Twój hosting automatycznie odnowi się do piętnastu (15) dni przed końcem bieżącego okresu.

 • PROS: Dobry czas pracy, OK prędkość
 • CONS: Wysoki koszt

10. iPage (www.iPage.com)


iPage WordPress Hosting
 • Czas działania: 99,94%
 • Czas ładowania: 709 ms
 • Wsparcie: 24/7 czat na żywo
 • Funkcje: Darmowa domena, nieograniczone miejsce na dane i przepustowość
 • Stronie internetowej: www.iPage.com

iPage oferuje również hosting „WordPress”. Mają 2 plany WordPress, które kosztują 3,75 USD / miesiąc i 6,95 USD / miesiąc (odnowienie odpowiednio w 7,49 USD i 10,49 USD / mc), oba plany mają bezpłatną nazwę domeny na 1 rok. Głównym celem iPage jest zapewnienie jak najlepszej obsługi, od rejestracji po obsługę klienta.

iPage oferuje wsparcie przez czat na żywo 24/7 i telefon. Oba plany obejmują instalacje WordPress za pomocą jednego kliknięcia, a także bezpłatny certyfikat SSL. Przepustowość i pamięć masowa są nieograniczone.

Z drugiej strony, iPage nie oferuje żadnej sieci dostarczania treści (CDN), nie można zmieniać centrów danych (tylko USA) i nie ma bezpłatnych transferów witryn (dodatkowo 150 USD). Podczas gdy ich czas pracy (99,94%) i czas ładowania (709 ms) nie są złe, wydajność ogólnie nie jest tak dobra, jak inne hostowane witryny WordPress.

iPage Statystyki 12 miesięcy

Najtańszy plan kosztuje 3,75 USD za 1/12/24/36 miesięcy. Pakiety miesięczne i roczne odnawia się za 9,49 USD / miesiąc, plan 24-miesięczny odnawia się za 8,49 USD, a plan 36-miesięczny odnawia się za 7,49 USD. Do wszystkich planów dołączona jest 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy. Kopie zapasowe kosztują 1,00 USD miesięcznie, a adresy e-mail za pośrednictwem pakietu Google 6 USD miesięcznie.

 • PROS: Dobre funkcje
 • CONS: Niezbyt kompetentna obsługa klienta, wysokie koszty odnowienia.

Podsumowanie hostingu WordPress:

Szczegółowy przegląd 10 najlepszych dostawców hostingu WordPress.

Każda recenzja opierała się na szybkości, czasie działania i kosztach naszej witryny testowej. Zewnętrzne źródła, takie jak Pingdom, zostały wykorzystane do monitorowania i analizy wydajności.

Krótko mówiąc, zalecamy skorzystanie z usług dostawcy hostingu, który zapewnia przyzwoity czas pracy wynoszący 99,94% i więcej, przy jednoczesnym utrzymaniu czasu ładowania krótszego niż 700 ms.

 HOSTING ROZPOCZNIJ KOSZT ZWROT PIENIĘDZY CZAS ŁADOWANIA UPTIME NASZ OCENA
 1. Bluehost WordPress 2,75 USD / mc30 dni390 ms >99,99%★★★★★
2. HostGator Managed WordPress 3,99 USD / mies45 dni369 ms > 99,99%★★★★★
3. Hosting WordPress Hosting 2,15 USD / mc30 dni339 ms > 99,93%★★★★★
 4. SiteGround WordPress Hosting 3,95 USD / mies30 dni629 ms > 99,98% ★★★★
 5. Hosting A2 Hosting WordPress 3,92 USD / miesW dowolnym momencie295 ms > 99,94%★★★★
 6. GreenGeeks WordPress Hosting 2,95 USD / mc30 dni375 ms > 99,99%★★★★
 7. DreamHost WordPress Hosting 2,59 USD / mies97 dni569 ms > 99,92%★★★★
 8. Hosting WordPress InMotion 4,99 USD / mc90 dni767 ms > 99,95%★★★
 9. Site5 WordPress Hosting 6,95 USD / mies45 dni575 ms > 99,99%★★★
 10. iPage WordPress Hosting 3,75 USD / mies30 dni709 ms > 99,94%★★★

Doszliśmy do wniosku, że nie można się pomylić z HostGator WP Managed, Hostinger lub Bluehost. Wszystkie zapewniają długi czas bezawaryjnej pracy, szybki czas ładowania strony, doskonałą obsługę klienta i niskie ceny wprowadzające.

Jeśli masz już hosta internetowego, ale chcesz go zmienić po przeczytaniu tego posta, zobacz ten przewodnik tutaj. Pamiętaj jednak, że niektórzy z wymienionych hostów internetowych oferują bezpłatne migracje witryn.

Jeśli chcesz porównać zarządzany hosting WordPress, sprawdź HostingFacts.com.

Opinie i recenzje różnych dostawców hostingu (WordPress) są mile widziane w sekcji komentarzy poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map