Jak korzystać z Wix (samouczek)


samouczek wix


Wix jest łatwym w użyciu, wydajnym i niedrogim narzędziem do tworzenia stron internetowych, które można wykorzystać do tworzenia biznesowych / osobistych stron internetowych, sklepów internetowych i portfeli.

Ten prosty, samouczek krok po kroku pomaga nauczyć się podstaw budowania stron Wix.

Pokażemy ci, jak samodzielnie zbudować stronę internetową przy użyciu Wix. Obejmuje to wybór szablonu, dostosowanie witryny, dodawanie stron, produktów i wiele innych.

Gotowy? Zacznijmy…

Jak stworzyć stronę internetową za pomocą Wix (spis treści):

 1. Rejestracja w Wix
 2. Wybierz typ witryny, którą chcesz utworzyć
 3. Wybór szablonu
 4. Dostosowywanie strony
 5. Optymalizacja witryny pod kątem urządzeń mobilnych
 6. Tworzenie stron
 7. Uruchomienie bloga
 8. Uruchomienie sklepu e-commerce
 9. Poznaj główny pulpit nawigacyjny Wix
 10. Dodawanie funkcjonalności za pośrednictwem aplikacji
 11. Wybór planu cenowego i publiczne otwarcie sklepu

Całkowity czas na stworzenie strony internetowej za pomocą Wix: ~ 30 minut
Poziom umiejętności: Początkujący

Pełne ujawnienie informacji: Ten samouczek zawiera linki partnerskie Wix. Jeśli zdecydujesz się na zakup Wix za pośrednictwem naszych linków polecających, otrzymamy prowizję. Dziękuję za wsparcie.

1) Wejdź na www.Wix.com i kliknij „Rozpocznij”

Wix pozwala od razu przystąpić do budowania witryny bez konieczności zastanawiania się nad szczegółami technicznymi konfiguracji. Nadal jednak warto poświęcić chwilę na wyjaśnienie całego procesu:

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć o pracy z Wix, jest to, że najpierw musisz zbudować swoją witrynę, a dopiero potem musisz zdecydować, czy zapłacić za dodatkowe funkcje, czy pozostać przy całkowicie darmowej konfiguracji.

Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do głównej strony Wix, kliknij dużą Zaczynaj przycisk i następnie Zapisz się.

wix.com

Wprowadź swoje dane kontaktowe i kliknij przycisk główny Zapisz się przycisk. Po wykonaniu tej czynności zostaniesz od razu przeniesiony do tzw Wix ADI – projektant sztucznej inteligencji.

wix adi

Kliknij Zróbmy to na początek.

W tych początkowych krokach Wix zadaje serię pytań, a następnie konfiguruje witrynę z określonymi optymalizacjami na miejscu – na podstawie twoich odpowiedzi.

Pierwsze pytanie jest bardzo proste:

wix adi 1

Rzeczą, którą najprawdopodobniej chcesz tam wybrać, jest „ja”.

Drugie pytanie dotyczy rodzaju witryny, którą chcesz zbudować:

wix adi 2

Jak widać, dostępnych jest wiele opcji. Nie należy zaniedbywać tego kroku, ponieważ Wix weźmie Twój wkład i użyje go do wstępnej optymalizacji witryny dla Ciebie.

W tym przewodniku wybierzemy „firmę”, ponieważ jest to najpopularniejszy typ witryny internetowej, którą ludzie budują.

Następne pytania pasują do ciebie i prowadzą do ładnej, jednopunktowej definicji twojej witryny i jej celu.

2) Wybierz typ witryny, którą chcesz zbudować

Po usunięciu początkowych pytań Wix zapyta Cię, czy masz wystarczające zaufanie do ADI, aby mógł zbudować dla Ciebie przykładową stronę internetową, czy też chcesz zbudować wszystko ręcznie. Korzystanie z ADI jest znacznie bardziej wydajnym podejściem, zwłaszcza że możesz wrócić później i dostosować każdy najmniejszy szczegół witryny. Nie utkniesz w początkowych sugestiach Wix.

uruchom adi

Kliknij Zacząć teraz.

W zależności od odpowiedzi udzielonych przed chwilą Wix będzie miał kilka pytań uzupełniających w celu ustalenia dokładnego rodzaju projektu i struktury witryny, które najprawdopodobniej zadziałają w twoim scenariuszu.

Pierwsze pytanie dotyczy rodzaju firmy, dla której chcesz zbudować witrynę.

typ strony internetowej

⚠️ Uwaga; jeśli wybrałeś inną opcję w poprzednim kroku – nie „witrynę firmy”, ale być może „sklep internetowy” – wtedy Wix pokaże ci inny wybór opcji.

Gdy tylko zaczniesz wpisywać definicję firmy, Wix będzie miał szereg sugestii. Na przykład, kiedy wprowadzamy „masaż”, Wix ma następujące sugestie:

sugestie dotyczące masażu

Pokazujemy to tylko po to, aby pokazać, ile różnych rodzajów działalności Wix obsługuje i ma gotowe projekty i struktury witryn. Ostatecznie dla przykładowej witryny, którą tworzymy, wybraliśmy „Masażysta” z listy.

Kliknij Kolejny kiedy znajdziesz typ firmy / strony, która najbardziej Ci odpowiada.

W oparciu o wszystko, co dotąd wybrałeś, Wix zaproponuje zestaw funkcji dla Twojej witryny.

wybierz funkcje

W naszym przypadku Wix sugeruje moduł do rezerwacji online, czatu, bloga i kilku innych rzeczy. To, co zobaczysz na tym ekranie, może się różnić w zależności od twoich odpowiedzi. Przejrzyj tę listę i zaznacz funkcje, które wydają się mieć sens dla Twojej witryny.

W następnym kroku Wix zapyta o nazwę Twojej firmy, która stanie się nazwą Twojej witryny.

Nazwa firmy

Jeśli tworzysz witrynę marki osobistej, którą tworzysz, możesz tam wpisać swoje imię i nazwisko.

Następnie Wix zapyta Cię, czy masz już treści w sieci, które chcesz zaimportować do nowej witryny Wix. Wix umożliwia import z innych stron internetowych, a także z list Miejsc Google. W praktyce importowanie treści z innych witryn może być kłopotliwe, dlatego najlepiej to pominąć. Po prostu kliknij Kolejny.

importuj z innych stron

Po wykonaniu tej czynności Wix pozwoli teraz wybrać projekt witryny.

3) Wybierz szablon (projekt)

Wix stara się, aby proces wyboru projektu był jak najprostszy, więc zamiast pokazywać ścianę setek szablonów do wyboru, zaczyna się od pytania o preferowany styl projektowania.

wybierz styl projektowania

Jest kilka opcji i na podstawie twoich odpowiedzi Wix przedstawi ci przefiltrowaną listę szablonów, które są zgodne z twoimi poprzednimi wyborami.

Uważamy, że styl nazywa się “Bryza” będzie w porządku dla masażysty, ale możesz sam dokonać wyboru.

Jak tylko dokonasz wyboru, zobaczysz, że Wix tworzy całkiem dokładne alternatywy strony głównej do wyboru. Na podstawie poprzednich wyborów strony te zostaną wstępnie wypełnione odpowiednią grafiką i będą zgodne z danym stylem projektowania. Oto, co nam sugeruje:

sugestie strony głównej wix

Zauważysz, że na tych stronach głównych znajduje się wiele zdjęć związanych z masażem. Powinieneś wiedzieć, że nie umieściliśmy ich tam. Cały wysiłek Wix ADI próbuje przewidzieć, co zadziała dla mnie i mojej firmy. Świetny!

Wybierz stronę główną, którą lubisz najbardziej, i kontynuuj.

4) Dostosuj stronę

Po wybraniu strony głównej, którą lubisz, zostaniesz wrzucony do edytora Wix ADI, w którym możesz dostosować każdy drobiazg o tym, jak wygląda strona internetowa i jakie elementy zawiera.

Na początek zobaczysz taki interfejs:

edytor wix

Wszystko to jest bardzo intuicyjne, więc prawie każdy element na stronie zachowuje się tak, jak można się tego spodziewać.

Na przykład, jeśli chcesz edytować dowolny tekst na stronie, po prostu kliknij dany fragment tekstu. Pojawi się nowy pasek boczny, w którym będziesz mógł wprowadzać zmiany.

Na przykład poniżej kliknęliśmy główny blok na środku (mówiąc „Wyatt Collier”). Pojawił się pasek boczny pozwalający mi edytować nazwę, a także dodawać napisy i opis.

modyfikuj blok główny

Kliknięcie dowolnego z pozostałych bloków na stronie głównej będzie miało ten sam efekt – umożliwiając przejście do interfejsu edycji, w którym można zmienić zawartość danego bloku.

Oto przykład naszej pracy nad blokiem „Moje zabiegi”. Możemy edytować każdy fragment tekstu osobno, a także pracować nad listą zabiegów.

mój blok leczenia modyfikuje

⚠️ Uwaga; edytor ADI Wix współpracuje z automatycznym zapisywaniem, więc nie musisz się martwić utratą postępów.

Ale dostosowywanie projektu to nie tylko zmiana tekstu tu i tam:

Ponowne wyrównanie sekcji

Edytor Wix ADI pozwala przeciągać i upuszczać poszczególne elementy na stronie, a także zmieniać kolejność sekcji.

Jeśli spojrzysz na jedną z sekcji, zobaczysz dwie ikony strzałek w prawym górnym rogu sekcji:

blokuj strzały

Te strzałki pozwalają przesuwać określoną sekcję w górę iw dół. Wystarczy je kliknąć, a zobaczysz, jak Twoja sekcja zmienia miejsce w ciągu kilku sekund.

Przełączanie stylów projektowania sekcji

Oprócz edycji tego, co znajduje się w sekcjach treści, możesz także zmieniać ogólny wygląd samych sekcji. Na przykład po najechaniu kursorem myszy na sekcję „Moje zabiegi” w lewym górnym rogu pojawia się mały przycisk z etykietą „Projekt”. Po kliknięciu pojawia się zupełnie nowy panel z alternatywnymi stylami projektowania do wyboru:

konstrukcja bloku przełączników

Po prostu wybierz ten, który najbardziej ci się podoba, a jednym kliknięciem zostanie on zastąpiony starym.

Dodawanie nowych sekcji

Dostosowywanie sekcji, które są już na stronie, to jedno, ale możesz także dodawać nowe. Aby to zrobić, kliknij Dodaj przycisk znajdujący się w górnym menu, a następnie kliknij „Sekcja do strony”.

dodaj sekcję do strony

Przekonasz się, że do wyboru jest naprawdę wiele różnych sekcji treści. Na szczęście, aby to ułatwić, sekcje są wstępnie podzielone na kategorie:

typy sekcji

Możesz pobrać dowolną sekcję z paska bocznego i przeciągnąć i upuścić ją na kanwie po prawej stronie.

Na przykład, oto co zaświadczenie sekcja wygląda jak po dodaniu do strony:

referencje na stronie

Jak można się spodziewać, można dopracować każdy drobiazg dotyczący tej sekcji referencji i zawartych w niej tekstów.

Ustawianie czcionek i kolorów

Kiedy zaczniesz korzystać z edytora Wix ADI, otrzymasz od razu zdefiniowany schemat kolorów i ustawienia czcionek. W większości przypadków są one wystarczające, ale można je łatwo zmienić, aby uzyskać bardziej dopracowany wygląd.

Aby to zrobić, kliknij Projekt przycisk w górnym menu, a następnie włączony Zabarwienie.

zmienić kolory czcionek

To kolejne miejsce, w którym Wix zrobi wszystko, aby ułatwić Ci pracę. Zamiast pokazywać tysiące opcji kolorów, po prostu pyta o główny preferowany kolor, na którym chcesz zbudować swój projekt, a następnie zaproponuje określone schematy kolorów na podstawie tego.

kolory sugerują

 1. Wybierz główny kolor nasion.
 2. Wybierz tryb koloru (zabarwione, kolorowy, wibrujący, światło, ciemny, mieszać).
 3. Wybierz z szeregu zalecanych palet kolorów.

Ogólnie rzecz biorąc, zmiana całego schematu kolorów zajmie tylko kilka minut.

To samo dotyczy twoich czcionek. Zacznij od tego samego Projekt przycisk w górnym menu i wybierz Czcionki.

zmienić kolory czcionek

Ponownie Wix będzie miał dla ciebie szereg sugestii.

czcionki sugerują

Najlepiej po prostu przełączać się między opcjami do przodu i do tyłu, aż znajdziesz coś, co Ci się spodoba. Powinieneś także poeksperymentować z narzędziem rozmiaru czcionki, aby upewnić się, że wszystkie teksty w Twojej witrynie są czytelne.

Dodawanie obrazów, pokazów slajdów i innych funkcji wizualnych

Wix jest gotowy powitać każdy rodzaj treści wizualnych na Twojej stronie. Czy to zdjęcia, filmy, pokazy slajdów, galerie, a nawet kanały na Instagramie; Wix poradzi sobie z tym wszystkim!

Zacznijmy od podstaw; dodając obrazy do swojej witryny lub zmieniając istniejące.

Po prostu kliknij sekcję zawierającą obraz, który chcesz zastąpić, a następnie na pasku bocznym kliknij Edytuj i zamień.

zamień obraz

Po kliknięciu tego przycisku Wix wyświetli kolejny panel, w którym będziesz mógł wykonać dalsze dostosowania obrazu.

zastąp obraz 2

Jeśli chcesz zastąpić obraz, po prostu kliknij Zastąpić przycisk. Przekonasz się, że Wix ma szereg zalecanych obrazów o tej samej tematyce. Są to obrazy, które możesz swobodnie wykorzystywać w swojej witrynie bez obaw o problemy z prawami autorskimi.

obrazy do wyboru

Jeśli chcesz wgrać własny obraz, kliknij + Prześlij multimedia przycisk znajdujący się w lewym górnym rogu. Po zakończeniu przesyłania możesz w razie potrzeby zmodyfikować obraz.

modyfikacja obrazu

Po zakończeniu kliknij Zastosować aby obraz znalazł się na stronie.

Aby dodać inne rodzaje multimediów, kliknij główny Dodaj przycisk znajdujący się w górnym menu, a następnie z listy dostępnych sekcji przejdź do wybranej kategorii:

dodaj kategorie wizualne

Procedura jest bardzo podobna do dodawania lub zastępowania obrazów. Po prostu kliknij blok w ten sam sposób, a następnie kliknij Edytuj i zamień, i odpowiednio zorganizuj swoje media.

5) Popraw swoją witrynę na urządzenia mobilne

Obecnie telefony komórkowe są często głównymi urządzeniami do uzyskiwania dostępu do sieci. W rzeczywistości więcej osób korzysta z telefonów komórkowych niż komputerów stacjonarnych i laptopów łącznie (dane). Co to w praktyce oznacza, jest naprawdę proste, absolutnie musisz upewnić się, że Twoja strona internetowa wygląda poprawnie na urządzeniach mobilnych! Jeśli ci się nie uda, ludzie odejdą i prawdopodobnie nigdy nie wrócą.

Co więcej, jeśli prowadzisz lokalną firmę, wpływ telefonu komórkowego jest jeszcze większy. Różne wyszukiwania „blisko mnie” stanowią dużą część ogólnego ruchu lokalnego w Google (dane), a możliwość szybkiego obsługiwania tych użytkowników ma ogromne znaczenie, jeśli chcesz zarabiać na ich działalności.

Na przykład wyobraź sobie, że prowadzisz wspomniany salon masażu. Jeśli ktoś szuka „Masaż blisko mnie” Twoja witryna pojawia się, ale nie ładuje się w telefonie, wtedy potencjalny klient nie przyjdzie do Ciebie.

Na szczęście zoptymalizowanie witryny pod kątem urządzeń mobilnych za pomocą Wix jest łatwe. Aby rozpocząć, kliknij przycisk przełączania widoku znajdujący się na górnym pasku. Ten:

przejdź na telefon komórkowy

Spowoduje to ponowne załadowanie strony i pokazanie, jak będzie wyglądać na urządzeniach mobilnych.

witryna na komórkę

W większości przypadków Twoja witryna będzie wyglądać dobrze poza bramą, ale możesz wprowadzić drobne poprawki, aby podświetlić ważniejsze elementy i ukryć nie tak ważne.

Co najważniejsze, wszelkie wprowadzone tutaj zmiany nie wpłyną na wygląd witryny na komputerze. Dotyczy to tylko urządzeń mobilnych!

Oto, co możesz zrobić, aby ogólnie poprawić swoją witrynę na urządzenia mobilne:

 • ukryj niepotrzebne obrazy i po prostu zajmuj miejsce w widoku mobilnym
 • umieść swoje dane kontaktowe wyżej na stronie – ludzie chcą szybko do nich dotrzeć
 • zaznacz tylko główny produkt lub usługę

Wix pozwala tutaj bardzo dużo dostosować, jeśli chodzi o ukrywanie różnych elementów na stronie, wyrównywanie całych sekcji i tak dalej. Skorzystaj z tego i eksperymentuj.

Gdy skończysz, po prostu przełącz się na widok pulpitu jeszcze raz. Twoje zmiany zostaną zapisane automatycznie.

6) Utwórz inne strony

Teraz, gdy mamy już przygotowaną stronę główną, nadszedł czas, aby rozpocząć pracę na innych stronach, z których skorzysta większość witryn. Przede wszystkim powinieneś stworzyć:

 • strona Informacje
 • strona kontaktowa

Na razie skupimy się tylko na tych dwóch, aby pokazać Ci zasady tworzenia nowych stron.

O stronie

Aby rozpocząć, kliknij Strona: Strona główna przycisk znajdujący się w lewym górnym rogu. Następnie kliknij + Dodaj stronę.

Dodaj stronę

Wix sugeruje już popularne typy stron, które możesz chcieć utworzyć. Nieprzypadkowo pierwsza sugestia na liście dotyczy strony Informacje.

sugerowane strony

Wix nie tylko sugeruje strony, które możesz zbudować, ale także przygotowuje gotowe projekty dla każdej strony.

Aby wykonać stronę Informacje, po prostu przewiń listę dostępnych projektów stron i wybierz ten, który najbardziej Ci się podoba.

Edytor Wix ADI przeładuje interfejs i pozwoli ci pracować na nowej stronie About. Szczegółowe informacje o tym, jak wszystko działa, są dokładnie takie same jak w przypadku strony głównej.

Po prostu kontynuuj dodawanie sekcji treści, które Twoim zdaniem powinny znajdować się na stronie Informacje, i odpowiednio je edytuj.

Po spędzeniu zaledwie kilku minut tutaj powinieneś mieć dość przystojną stronę About.

o stronie

Strona kontaktowa

Sposób budowania strony Kontakt jest bardzo podobny, ale strona będzie zawierać kilka oryginalnych elementów. Aby rozpocząć, ponownie kliknij Strona przycisk i następnie + Dodaj stronę. Przełącz na Kontakt i zobacz, co Wix ma dla Ciebie.

wybierz kontakt

Wybierz jeden z sugerowanych projektów.

Interfejs edycji Wix ADI zostanie ponownie załadowany. Na tej stronie prawdopodobnie zobaczysz kilka oryginalnych bloków w porównaniu ze stroną Informacje lub nawet stroną główną. To są:

 • formularz kontaktowy
 • interaktywna mapa

strona kontaktowa

Wix zachęca do korzystania z obu tych elementów, aby ułatwić klientom znalezienie firmy. Formularz kontaktowy jest w pełni funkcjonalny, co oznacza, że ​​odwiedzający mogą go używać do bezpośredniego wysyłania wiadomości.

⚠️ Jeśli nie prowadzisz firmy i nie chcesz udostępniać swojego adresu, możesz wyłączyć mapę i po prostu trzymać się formularza kontaktowego.

Inne strony niszowe

Na podstawie wstępnych odpowiedzi udzielonych podczas rejestracji w Wix możesz zobaczyć inne strony w Twojej witrynie, które zostały wcześniej przygotowane przez Wix.

W naszym przypadku jest Zarezerwuj online strona i Rezerwacje Checkout strona. Klikając na to, możesz zobaczyć, jaka jest sytuacja na Twojej stronie Strona ponownie w lewym górnym rogu.

strony

Zobacz, jak wyglądają te strony, i popracuj nad nimi w razie potrzeby. Zasady są takie same.

Precyzyjna nawigacja witryny

Domyślnie każda nowo utworzona strona będzie automatycznie dodawana do menu głównego witryny.

Jeśli chcesz zmienić kolejność wyświetlania stron w menu, kliknij nagłówek witryny, a następnie przycisk Edytować przycisk obok MENU.

menu edycji

Będziesz mógł przeciągać i upuszczać strony, aby zmienić ich kolejność.

menu edycji 2

Możesz również ręcznie dodawać elementy menu, jeśli chcesz linkować do miejsc poza witryną (np. Profili w mediach społecznościowych).

7) Dodaj blog (opcjonalnie)

Blogowanie jest jednym z najlepszych sposobów na dotarcie do nowych odbiorców i przekształcenie ich w potencjalnych klientów. Różny raport ze źródeł blogowanie jest jednym z najskuteczniejszych kanałów marketingowych dla firm online. Z marketerami, którzy priorytetowo traktują blogowanie, jest 13 razy bardziej prawdopodobne, że widzą pozytywny zwrot z inwestycji w swoich działaniach online niż ci, którzy.

Innymi słowy, jeśli chcesz, aby ludzie aktywnie szukali Twojej witryny, musisz podać im powód. Jednym z takich powodów może być blogowanie, pod warunkiem że publikowane przez ciebie treści są dobrej jakości i odpowiadają potrzebom i pragnieniom odbiorców.

Z technicznego punktu widzenia założenie bloga na Wix jest naprawdę łatwe – masz już wszystkie wymagane narzędzia.

Tworzenie bloga na Wix

W górnym menu kliknij Strona przycisk i następnie + Dodaj stronę. Z listy wybierz Blog a następnie wybierz układ bloga, który Ci się podoba.

wybierz układ bloga

Dokładny układ, który wybierzesz, zależy wyłącznie od Ciebie. Wszystkie będą działać świetnie! Edytor Wix załaduje się ponownie, a zobaczysz nową stronę blogu w akcji:

strona blogu

Możesz edytować tę stronę, tak jak każdą inną stronę w witrynie. Co najważniejsze, możesz:

 • zmień sposób wyświetlania postów na blogu,
 • zmień układ bloga (gdzie idą obrazy itp.)
 • zmień to, co jest wyświetlane obok postów (nazwisko autora, data itp.)

Możesz także zarządzać blogiem i pisać nowe posty.

Pisanie nowych postów na blogu

Kliknij główną sekcję blogu, a następnie dalej Zarządzaj blogiem.

zarządzaj blogiem

Stamtąd możesz zarządzać istniejącymi postami, a także tworzyć nowe.

blog na desce rozdzielczej

Interfejs jest bardzo łatwy w użyciu i przypomina to, co można zobaczyć w MS Word lub Dokumentach Google.

interfejs pisania blogów

Oto, co otrzymujesz:

 • Zintegrowane narzędzia SEO – aby Twoje posty pojawiały się w Google
 • Bogaty edytor tekstu
 • Kategorie i hashtagi
 • Możliwość pracy z wieloma pisarzami
 • Świetne wrażenia mobilne
 • Niestandardowa obsługa HTML

8) Dodaj sklep internetowy (opcjonalnie)

W tym momencie prawdopodobnie nie będzie to dla ciebie niespodzianką, ale możesz dość szybko uruchomić sklep internetowy z Wix. Ponadto będzie to w pełni funkcjonalny sklep internetowy, który w żaden sposób Cię nie ogranicza.

 • Możesz mieć nieograniczoną liczbę produktów.
 • Uzyskaj niestandardowy projekt sklepu i koszyka.
 • Sprzedawaj produkty fizyczne i cyfrowe.
 • Śledź zamówienia.
 • Ustaw stawki wysyłki.
 • Akceptuj płatności online.
 • Sprzedawaj przez Facebook i Instagram.
 • Zarządzaj sprzedażą z dowolnego miejsca dzięki aplikacji Wix.

Tworzenie sklepu internetowego za pomocą Wix

W górnym menu kliknij Strona przycisk i następnie + Dodaj stronę. Z listy wybierz Sklep internetowy i wybierz układ sklepu, który Ci się podoba.

wybierz układ sklepu

Aby zarządzać sklepem i dodawać produkty, kliknij sekcję Sklep, a następnie Zarządzaj produktami.

zarządzać sklepem

Zobaczysz załadowany osobny interfejs, w którym będziesz mógł dodawać produkty, zmieniać ich opisy, ustalać ceny i tak dalej.

zarządzaj sklepem 2

Tworzenie udanego sklepu internetowego jest tematem dla jego osobnego przewodnika, więc nie będziemy tutaj zajmować się szczegółami. Najważniejszą rzeczą, którą chcieliśmy wam tutaj pokazać, jest to, że uruchomienie sklepu internetowego z Wix jest bardzo możliwe. Naprawdę masz wszystkie funkcje, których kiedykolwiek będziesz potrzebować.

9) Poznaj główny pulpit Wix

Zajmowaliśmy się głównie Wix ADI i wszystkim, co można z nim osiągnąć, a to bardzo dużo!

Jest jednak dostępna osobna deska rozdzielcza Wix. Ma na celu dać szersze spojrzenie na to, co dzieje się z Twoją witryną i wszystkie związane z nią dane.

Aby uzyskać dostęp do deski rozdzielczej, po prostu wyloguj się i zaloguj ponownie do Wix. Zobaczysz coś takiego:

kreska wix

Wyjaśnijmy, co jest na tej stronie blok po bloku:

 • (za) – Podstawowy pasek boczny, na którym można szybko uzyskać dostęp do poszczególnych obszarów witryny. Jeśli masz bloga lub sklep internetowy, zobaczysz sekcje do zarządzania swoimi produktami, zamówieniami, postami na blogu lub rezerwacjami. Istnieją również linki do innych narzędzi i aplikacji. Na dole znajduje się link do edycji witryny, który przeniesie Cię do tego samego edytora Wix ADI, którego używaliśmy wcześniej.
 • (b) – Główny panel sterowania na twojej stronie internetowej. Tutaj możesz wybierać spośród wielu działań do wykonania na swojej stronie.
 • (do) – Pierwsze kroki z przewodnikiem. Wykonaj następujące kroki, aby upewnić się, że Twoja witryna jest w 100% gotowa do obejrzenia przez ludzi.
 • W dalszej części strony znajdują się również bloki z dalszymi wskazówkami na temat korzystania z witryny.

Jedynym obszarem, w którym warto przyjrzeć się głębiej, jest Ustawienia menu – dostępne z głównego paska bocznego. Tutaj możesz znaleźć wszystkie kluczowe ustawienia swojej witryny, takie jak nazwa, informacje ogólne, integracje z innymi narzędziami, opcje płatności, waluta i wiele innych. Nawet jeśli nie zmienisz niczego, dobrze jest przejrzeć te opcje i zobaczyć, co jest dostępne.

ustawienia

10) Dodaj funkcjonalność poprzez aplikacje Wix

Jeśli funkcje, które otrzymujesz od Wix po wyjęciu z pudełka, nie są wystarczające, możesz zajrzeć na Wix App Market. Znajdziesz tam ponad 200 różnych aplikacji, które pomogą Ci zbudować i rozwinąć witrynę.

Aby uzyskać dostęp do aplikacji, kliknij Aplikacje na głównym pasku bocznym pulpitu nawigacyjnego Wix.

aplikacje

Są tam aplikacje do różnego rodzaju rzeczy. Od pomocników marketingowych po SEO, czat na żywo, biuletyny, integracje z mediami społecznościowymi, wyskakujące okienka, testy A / B, narzędzia do porzucania koszyków, menedżerów kontaktów i wiele innych los więcej.

Aplikacje można dodawać za pomocą kilku kliknięć. Po prostu wybierz aplikację z listy i kliknij Dodaj aplikację.

dodaj aplikację

W zależności od wybranej aplikacji może być wymagana dalsza konfiguracja.

11) Wybierz plan cenowy i uruchom swoją witrynę

Na tym etapie twoja strona jest prawie gotowa. Możesz teraz upublicznić. Jest jeszcze kilka rzeczy, których potrzebujesz…

Aby opublikować swoją stronę, wróć do edytora Wix ADI (kliknij Edytuj witrynę przycisk znajdujący się w lewym dolnym rogu pulpitu nawigacyjnego Wix), a następnie kliknij główny Publikować przycisk:

opublikuj stronę

Musisz wybrać, czy chcesz korzystać z bezpłatnej subdomeny Wix (zwykle tak wygląda YOURUSERNAME.wixsite.com/website) lub podłącz niestandardową nazwę domeny.

subdomena

Teraz, zanim dokonasz tego wyboru, porozmawiajmy o cenach różnych planów Wix, ponieważ wybór konkretnego planu będzie również decydował o wyborze domeny.

Po pierwsze, dostępny jest całkowicie darmowy plan z Wix. W ramach tego:

 • możesz używać tylko bezpłatnej subdomeny Wix i nie możesz połączyć niestandardowej nazwy domeny,
 • Reklamy Wix pojawią się na każdej stronie w Twojej witrynie,
 • zyskujesz do 500 MB pamięci i 500 MB przepustowości, co nie jest dużo,
 • nie możesz uruchomić sklepu internetowego,
 • nie możesz połączyć się z Google Analytics.

Jeśli nie masz nic przeciwko tym ograniczeniom, możesz wybrać bezpłatną opcję poddomeny z powyższego zrzutu ekranu. Na tym etapie Twoja witryna będzie dostępna online i będzie gotowa na przyjęcie odwiedzających. ��

Jeśli z drugiej strony ograniczenia te są zbyt duże, musisz uaktualnić do jednego z planów premium. Po prostu kliknij jeden z Aktualizacja przyciski widoczne na desce rozdzielczej.

Aktualizacja

Wybierz plan cenowy, który najbardziej Ci odpowiada. Dostępne są dwa rodzaje planów:

 • Oto ceny, jeśli chcesz uruchomić klasyczną stronę internetową z Wix (bez sklepu internetowego lub czegokolwiek, co wymagałoby od odwiedzających płacenia za cokolwiek na stronie):

wycena wix 1

 • Oto ceny, jeśli chcesz sprzedać coś ze strony:

wycena wix 2

Jak widać, jest tutaj dużo, ale nie musisz poświęcać zbyt dużo czasu na podejmowanie decyzji. Rozważ ten uproszczony szablon wyboru idealnego planu Wix dla swojej witryny:

 • �� Chcesz sprzedać coś na stronie? Wybierz Business Basic planuj za 23 USD / miesiąc. Otrzymasz wszystkie funkcje e-commerce, których kiedykolwiek będziesz potrzebować.
 • �� Po prostu chcesz zoptymalizować informacje osobiste, biznesowe lub blog? Wybierz bez limitu planuj za 17 $ / miesiąc.

Dlaczego zalecamy najprostsze plany? Prosty; zawsze możesz uaktualnić do droższego planu, jeśli napotkasz jakieś znaczące ograniczenia.

Przejście do jednego z zalecanych planów zapewni również dostęp do bezpłatnej nazwy domeny na pierwszy rok. Wybierając nazwę domeny, wybierz coś, co jest łatwe do zapamiętania i pasuje do Twojej firmy / marki.

Po uaktualnieniu do jednego z tych planów premium i zakończeniu procesu zakupu witryna będzie oficjalnie online i gotowa do prowadzenia działalności! ����

Gotowy!

Gratulacje! Właśnie nauczyłeś się budować funkcjonalną stronę internetową na Wix i zrobiłeś to wszystko sam.

Jak widać, Wix jest niewiarygodnie potężny i zdolny do działania w witrynach DIY. To niesamowite, jak obecnie możesz samodzielnie zbudować profesjonalną stronę internetową!

Jeśli masz jakieś pytania, nie wahaj się przesłać ich w komentarzach.

Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak promować i rozwijać swoją nową stronę internetową, sprawdź nasze inne przewodniki:

 • 5 łatwych sposobów na zwiększenie ruchu na stronie
 • 33 sposoby zarabiania na stronie
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map