WordPressi tagapõhja kümme põhielementi on selgitatud algajatele

Paljud esmakordsed ajaveebiblogijad ja muud veebisaitide omanikud ei pärine veebist ega tarkvaraarenduse taustast. Kui loete seda, olete tõenäoliselt üks neist! Kodeerimiskeelte mõistmata jätmisel või veebisaidi nullist üles ehitamisel pole midagi halba, kuid WordPressi saidi käivitamine võib olla hirmutav – eriti kui te ei tea eriti palju nn tagapõhja (osa, kus kõik veebidisain juhtub).


Selles postituses tutvustame teid WordPressi tagakülje kümnest osast ja selgitame, milleks iga osa on mõeldud ja kuidas seda kasutada. Kasutame WordPressi nagu profid kiiresti!

Armatuurlaud

armatuurlaud

Armatuurlaud on sisuliselt teie avaleht või tervituskeskus, mida näete iga kord, kui sisse logite. Siit saate vaadata oma saidi põhistatistikat, koostada uue postituse, vaadata meeldetuletusi hiljuti avaldatud kohta ja vaadata teada, mis on WordPressis uut. Armatuurlaua iga jaotist saab ümber tõsta, nii et asjad, mida soovite tervitada, oleksid ees ja keskel.

Kui klõpsate nuppu Uuendused, suunatakse teid uuele ekraanile, mis näitab teile, kas teie praegune WordPressi versioon, teemad ja pistikprogrammid on ajakohased. Oluline on veenduda, et kõik oleks ajakohane – kui asju ei värskendata, ei töötata neil hästi või kui neil on uusimad turbe- või veaparandused, seega on soovitatav värskendusi perioodiliselt kontrollida.

armatuurlaua_värskendused

Postitused

Järgmine menüüs on Postitused sektsiooni. Selles jaotises saate tõenäoliselt veeta suurema osa ajast, kui teie sait on valmis ja töötatud – eriti kui kirjutate palju.

allpostid

Kõik postitused lehel kuvatakse tabeli kujul iga teie koostatud või avaldatud postitus. See on teie postituse haldamise alus. Uue postituse kirjutamiseks klõpsake nuppu Lisa uus; olemasoleva postituse muutmiseks või kustutamiseks või mustandi avaldamiseks klõpsake tabelis vastavat pealkirja või hõljutage kursorit lihtsalt pealkirja kohal ja klõpsake ühte hüpikvalikutest:

editpost

Võite näha ka menüüvalikuid Kategooriad ja Sildid. Need on lehed, kus haldate iga postituse jaoks määratud silte ja kategooriaid; nad kuvatakse ka vidinatena postituste lisamise ja redigeerimise lehtedel.

tagmgmt

Meediumid

Järgmine on Meediumid sektsiooni. Siin asuvad kõik teie pildid, failid ja muud üleslaaditud üksused.

mediaalne raamatukogu

Üksuste oma kogusse üleslaadimiseks klõpsake nuppu Lisa uus. Avanevas ekraanil võite midagi ruumi lohistada ja klõpsata või klõpsata failide sirvimiseks.

uploadmedia

Kui kirjutate või redigeerite postitust ja soovite pilti lisada, klõpsake lihtsalt nuppu Lisage meedium oma tekstiredaktori kohal olevat nuppu ja valige oma raamatukogust pilt või laadige üles uus.

insertmedia

Lehed

Selles järgmises jaotises saate oma saidi lehti lisada ja hallata. Lehed ei ole sama asi kui postitused – WordPressi leht on näiteks teie avaleht või umbes leht; see on ülevaade või kiire teabe kogumine või mingi galerii. Postitused seevastu on teie ajaveeb või uudisteartiklid. Üks teie vidina lisamise / redigeerimise lehel on lehe atribuudid; see võimaldab teil lehe pesastada teise asemel, mitte et see oleks põhileht. Samuti valite oma lehe jaoks malli, kui soovite konkreetset.

lisa uus leht

Kommentaarid

Kommentaaride jaotis on, nagu võisite arvata, koht, kus modereerite oma postituste ja lehtede kommentaare. Kommentaari kohal hõljutades kuvatakse toimingute komplekt, mida saate selle konkreetse kommentaari suhtes teha, näiteks selle muutmine või kustutamine.

kommentaarid

Välimus

Järgmine jaotis, mida oma halduri menüüs näete, on Välimus jaotis, mis sisaldab kõike teie saidi väljanägemise kohta. Siin saate oma teema, sealhulgas vidinad ja menüüd, valida ja kohandada. Klõpsates Teemad näitab teile WordPressi installitud teemasid; Kui soovite installida uue, klõpsake nuppu Lisa uus. Siit leiate toredaid tasuta teemasid WordPressi teemakataloog, kuid meil on ka hunnik tasuta WordPressi teemasid ja peaaegu kõigi aegade parim WordPressi teema, kokku, kõik siin WPExploreris.

installitud teemad

Jaotised Kohandamine, Päis ja Taust suunavad teid sisseehitatud kohandajasse. Siin saate valida tausta- ja päisepilte (kui soovite neid) või muuta oma värviskeemi. Siit saate kohandada ka muid teie esiotsa ilmuvaid tükke. Klõpsates nuppu X vasakus ülanurgas viib teid tagasi administraatori juurde.

teema_kohandaja

Tasuta teemadel on kohandajas põhilised stiilivalikud. Kui otsustate minna üle premium-teemale, näiteks Totalile, leiate oma veebisaidi kohandamiseks palju muud! Allpool on näidatud vaid mõned valikuid kogusummast, kuid saate muuta kõike ja kõike (fonte, värve, päiseid, menüüsid ja mobiilimenüüsid, taustapilte, kohandatud jalust, viikteksteid, sotsiaalseid linke ja palju muud). Ja sõltuvalt sellest, millised pistikprogrammid olete oma veebisaidil lubanud, võite näha valikuid ka nende jaoks, mis on kohandajas.

totaalne kohandaja

Tagasi menüüs Välimus, klõpsates nuppu Vidinad või Menüüd viib teid nende vastavatele halduse lehtedele. Menüü leht on koht, kus saate oma saidi jaoks menüüsid luua ja korraldada. Menüüde loomine on lihtne – kontrollige lihtsalt lehti, postitusi või taksonoomilisi linke, mille soovite kaasata, klõpsake nuppu „Lisa menüüsse” ja lohistage siis menüü linkide ümberkorraldamiseks. Kui olete asjad korraldanud, valige menüü asukoht ja salvestage menüü.

menüüriba

Ja vidinate lehel saate lisada uusi vidinaid ning neid aktiveerida ja ümber korraldada – see on sama lihtne kui vidinate, mida soovite kasutada, lohistamine ja viskamine enda sisse vidinate erinevatesse asukohtadesse (tavaliselt külgribad ja jalus).

vidinapaneel

Lõpuks on redaktorileht, kus saate mängida oma teemade kodeerimisega. Parim on jätta see piirkond rahule – koodi segadusse viimine võib põhjustada veebisaidi purunemise. Lisaks peaksid kõik muudatused, mida võiksite teha, läbi alateema, et saaksite jätkata teema värskendamist oma veebisaidil ilma muudatusi kaotamata.

teema_redaktor

Kuid kui kasutate premium-teemat, võib autoril olla CSS-i jaoks sisseehitatud paneel. Kokkuvõttes oleme teinud teile selle hõlpsaks, lisades meie teemapaneelile jaotise kohandatud CSS-i jaoks, lubage lihtsalt suvandid, kui soovite lisada paar näpunäidet, ilma et peateema kahjustaks.

kogu teema-paneel

Pluginad

Nagu jaotises Välimus, kuvavad jaotise Pluginad osad teie installitud pistikprogrammid ja WordPressi pluginate kataloog. Redaktoriosa on täpselt nagu teemaredaktor – seal saate redigeerida installitud pistikprogrammide koodi. Kui pistikprogrammid on aktiivsed, pole soovitatav koodi muuta.

lisage uus pistik

Kasutajad

Selles jaotises saate hallata kõiki kasutajaid, kellel on teie saidi sisselogimine. Kui olete ainus, kellel on juurdepääs, olete ka teie ainus, kellel on juurdepääs. Kui lubate juurdepääsu mitmele inimesele, loetletakse nad siin koos nende rolli ja kirjutatud postituste arvuga. Miks võib teil olla rohkem kui üks kasutaja? Oletame, et teil on väike ettevõte ja kuigi te haldate seda saiti, vastutab ettevõtte ajaveebi või veebipoe eest üks või kaks töötajat. Sel juhul võib olla kasulik anda mitmele kasutajale juurdepääs teie veebisaidile.

Sinu profiil jaotises saate hallata kogu teavet enda kohta, aga ka seda, kuidas soovite tagapõhja seadistada. Saate WordPressisse sisselogimisel valida oma kohandatud värviskeemi, parooli lähtestada ja kui teil on installitud plugin nagu Fancier Author Box, saate siia lisada ka autori bio- ja sotsiaalsed lingid.

sinu profiil

Tööriistad

Tööriistade jaotis sisaldab – mida veel? – tööriistad, mis muudavad elu saidi seadistamisel pisut lihtsamaks. Need, mis võivad teile eriti kasulikud olla, on tööriistad Import ja Export. Kui toate sisu teiselt saidilt, peate tõenäoliselt kasutama tööriista Impordi.

import_tool

Sisu ettevalmistamiseks teisele saidile kolimiseks kasutage käsku Ekspordi.

export_tool

Seadistused

Lõpuks jõuame elemendi Seadistused juurde. Selles WordPressi administraatori selles osas saate hallata oma saidi kõike, mida pole mõnes muus valdkonnas käsitletud: pealkiri ja sildirida, kuupäeva ja kellaaja vorming, keel, kommentaaride valikud, mitu postitust on lehel nähtavad jne. seadistage oma sait, minge läbi kõik seaded – ja ärge unustage ka alajaotusi läbi vaadata! Võite oma kodulehe seada jaotisse Lugemine ja valida jaotises Permalinkid oma URL-i struktuur. Kui teie sait kasvab ja kui teil on suurem jälgimisvõimalus, võib olla kasulik sätteid uuesti vaadata nii sageli.

aruteluseadistused

Boonus: teemapaneel

Me juba mainisime, et paljudel premium-teemadel on lisafunktsioone, mida vabades teemades ei leidu, ja veel üks neist funktsioonidest on teemapaneel. Näiteks kokku on näiteks hulgaliselt lisafunktsioone, mis aitavad teil oma veebisaiti luua ja hallata, näiteks funktsioonid funktsiooni lubamiseks / keelamiseks kogu teema ulatuses (mis võib tõesti aidata teie veebisaiti puhastada ja kiirendada), kohandatud CSS-i ja JS-i võimalused, kohandatud jalusehitaja ja palju muud! Teema installimisel vaadake lihtsalt armatuurlauda, ​​et näha, kas on mõni teemapaneeli variant, ja uurige, millised funktsioonid on kaasatud.

Järeldus

Selleks ajaks peaks teil olema parem arusaam WordPressi administraatori erinevatest osadest ja sellest, mida nad teevad. Varsti haldate oma tagaotsa nagu profid! Millised WP administraatori osad teid esmakordsel alustamisel kõige rohkem segadusse ajasid? Kas on näpunäiteid ja näpunäiteid, mida jagada? Andke meile kommentaarides teada!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector