WordPressi SQL-päringute ajasäästmine

SQL Muuda administraatori sisselogimise kasutajanime

Kui olete WordPressi veebisaidi omanik, on hoolitsemise jaoks palju asju.


Pidevalt ajakohastage oma ajaveebi sisu, lisage uusi tooteid, muutke hindu ja me ei maini isegi regulaarset pistikprogrammide värskendust, pakkudes juurdepääsu devile ja tehes igapäevase WordPressi rutiinina palju muid asju.

Mõnikord, kui teil on vaja seadeid täpsustada, leiate ühe toimingu tegemiseks pika veebilehe õpetuse, kus on palju juhiseid. Mis oleks, kui te teaksite, et enamikku neist muudatustest saab muuta lihtsa SQL-päringuga – käsuga, mida käitate oma andmebaasihalduri menüüs.

Kuna olete hõivatud inimene ja oma aja säästmine on prioriteet, siis siin on põhilised SQL-päringud, mis aitavad teil tulemusi saavutada mõne minutiga.

Esimesed sammud

Kui teie hostimiskontol on mitu veebisaiti, peate enne SQL-i päringute tegemist veenduma, et muudate õiget andmebaasi. Leiate andmebaasi nime, mis on määratud konkreetsele WordPressi installile, oma kaustast wp-config.php fail stringil:

määratlege ('DB_NAME', 'teie kasutajanimi')

WordPressi andmebaasi määratlemine

Pöörake tähelepanu ka tabeli prefiksile, kuna peate seda SQL-käskude kord käivitamise täpsustamiseks. See asub samas failis lehe sätete allosas.

WordPressi tabeli eesliide

Ülaltoodud näite korral on andmebaasi nimi _wp622. Tabeli eesliide on wpc7_. Nüüd, kui me seda teame, lähme andmebaasi halduri juurde. Enamik juhtpaneele kasutab andmebaasi haldamiseks PHPMyAdminit.

phpMyAdmin

Kui olete kohal, leidke oma andmebaasi nimi nimekirjast ja klõpsake sellel:

Valige Andmebaas

Enne muudatuste tegemist veenduge, et oleksite selle andmebaasi jaoks varukoopia, et saaksite selle kiiresti igaks juhuks taastada.

WordPressi varundamise üksikasjad on meie üldises varundusjuhendis. Kuid selleks, et saada kiire ülevaade, valige Eksport Kui soovite, valige meetod ja vorming vastavalt oma vajadustele ning vajutage Mine (siin oleme määranud kõik vaikesuvandid):

Ekspordi andmebaas

Kui see on tehtud, võite jätkata. Vajutage menüüd SQL ja alustame:

SQL-menüü

Asenda URL

Kui kavatsete oma veebisaidi URL-i värskendada, lisades oma veebisaidile SSL-sertifikaadi või tehes muid muudatusi, kasutage kindlasti järgmist käsku:

UPDATE wp_options SET option_value = asendama (option_value, 'http://www.oldurlofthewebsite.com', 'http://www.newurlofthewebsite.com') WHERE option_name = 'home' VÕI option_name = 'siteurl';

Ütleme nii, et tahan, et minu URL oleks https //: ja minu domeeninimi on example.com. Sel juhul pean muutma tabeli wp_options nime ja URL-i:

UPDATE wpc7_options SET option_value = asenda (option_value, 'http://www.example.com', 'https://www.example.com') WHERE option_name = 'home' VÕI option_name = 'siteurl';

SQL asendab Sitename

Ja oodake eduteadet.

SQL-i edu teade

Miks on seda nii tähtis näha? Kui vajutate Mine kuid päringus on mõned vead, ei saa süsteem seda taotlust täita ja saate tõrkeid, mis tähendavad, et täitmine ebaõnnestus. Viga näeb välja järgmine ja osutab protsessi ebaõnnestumise põhjusele.

SQL-i tõrketeade

Pange tähele, et see käsk on põhiline ja asendab ainult teie veebisaidi peamist URL-i, nii et kui kavatsete oma veebisaidi domeeninime saidil example.com muuta test.netiks, peate seda muutma, sealhulgas kõik tabelid, kus teie veebisaidi URL on täidetud, näiteks wp-postitused, wp-postmeta, ja hoolitsege ka tabelite eest, mille read sisaldavad pluginate loodud URL-e (näiteks WooCommerce).

Selleks vajate vähemalt põhiline SQL-koolitus. Veel üks võimalus oleks eksportitud andmebaasi avamine suvalises tekstiredaktoris ja Ctrl + H abil kõik vana domeeni mainimised uuele asendada. Kui see tundub liiga keeruline, on olemas mitmeid muid tööriistu, mis aitavad seda protsessi automatiseerida (näiteks siduda / seda andmebaasi otsida ja asendada skripti või Parem otsing ja asendage pistikprogramm sama skripti alusel), laadides faili üles lihtsalt töökoha veebisaidi kausta ja avades brauseris.

Loo uus administraatori kasutaja

Kui peate installimisel lisama uue administraatori rolliga kasutaja, peate kasutama järgmist käsku ja seda vastavalt eelistustele muutma:

INSERT INTO `wp_users '(` kasutaja_logi`, `kasutaja_pass`,` kasutaja_nimi_nimi, `kasutaja_postitus`, `kasutaja_staatus`)
VÄÄRTUSED ('yourlogin', MD5 ('yourpassword'), 'eesnimi perekonnanimi', '[email protected]', '0');

INSERT INTO `wp_usermeta` (` umeta_id`, `user_id`,` meta_key`, `meta_value`)
VÄÄRTUSED (NULL, (Valige max (id) FP_kasutajatest),
'wp_võimed', 'a: 1: {s: 13: "administraator"; s: 1: "1";}');

INSERT INTO `wp_usermeta` (` umeta_id`, `user_id`,` meta_key`, `meta_value`)
VÄÄRTUSED (NULL, (Valige max (id) FP-i kasutajatest), 'wp_user_level', '10');

Pange tähele, et peate tabeleid ja sisselogimisväärtusi vastavalt oma soovile muutma kasutajanimi ja andmebaasid.

Soovin kasutaja luua mydeveloper parooliga minu parool, minu arendaja nimi on John Doe ja e-post on [email protected]. Nii et minu päring näeb välja järgmine:

INSERT INTO `wpc7_users" (`kasutaja_logi`,` kasutaja_pass`, `kasutaja_nimi_nimi,` kasutaja_postitus `,` kasutaja_staatus`)
VÄÄRTUSED ('Mydev', MD5 ('minu parool'), 'John Doe', '[email protected]', '0');

INSERT INTO `wpc7_usermeta` (` umeta_id`, `user_id`,` meta_key`, `meta_value`)
VÄÄRTUSED (NULL, (Valige max (id) FP_kasutajatest),
'wp_võimed', 'a: 1: {s: 13: "administraator"; s: 1: "1";}');

INSERT INTO `wpc7_usermeta` (` umeta_id`, `user_id`,` meta_key`, `meta_value`)
VÄÄRTUSED (NULL, (valige max (id) FP7_kasutajatest), 'wp_user_level', '10'

SQL Uue administraatori kasutaja loomine

Pange tähele, et ma ei pea ridade nimesid muutma (st. wp_user_level või mängida numbritega 0, 10, 13 kuna need tähendavad kasutaja rolli ja vastavaid õigusi. Kui see on tehtud, siis vajutan Mine.

Väljund peaks näitama järgmisi edukaid tulemusi:

SQL looge uue administraatori kasutaja tulemused

Muutke administraatori sisselogimise kasutajanime

Kasutajanime sisselogimise nime muutmiseks minge tagasi vahekaardile MySQL ja käivitage järgmine käsk:

UPDATE wp_users SET kasutaja_login = 'newlogin' KUS user_login = 'admin';

Oletame, et teie vaikenimi on mydeveloper, selle, mille olete varem loonud ja mida soovite seada Secureduser selle asemel. Meie konkreetsel juhul käitame järgmist käsku, kuna meil on ka vaikimisi eesliide wp7c_:

UPDATE wpc7_users_users SET user_login = 'secureduser' KUS user_login = 'mydeveloper';

Edukas väljund näeb välja järgmine:

SQL Administraatori sisselogimise kasutajanimi muutmine

Muutke administraatori parooli

Järgides tavaliste paroolimuudatuste turvareegleid, võiksite vahetada ka oma parooli Secureduser. Selle päring on järgmine:

UPDATE wp_users SET kasutaja_pass = MD5 ('uus_parool') WHERE user_login = 'teie kasutaja';

Selle konkreetse parooli muutmise käsu jaoks on meie käsk järgmine:

UPDATE wpc7_kasutajad SET user_pass = MD5 ('$ tR0ngP @ s $ w03D') KUS user_login = 'secureduser';

SQL Muuda administraatori parooli

Vajutage Mine ja oodake eduteadet:

SQL administraatori parooli muutmine õnnestus

Kustuta rämpspost

Kasutajate jaoks, kes avaldavad palju postitusi ja jätavad kommentaarid suhtlemiseks avatud, võib rämpspostikommentaaride probleem osutuda tõeliselt valusaks. Ehkki saate kommentaare käsitsi kinnitamise teel filtreerida, peate tõenäoliselt leidma võimaluse kõik, mida te pole heaks kiitnud, kiiresti kustutada. See on järgmine:

Kustuta wp_kommentaaridest, kus wp_comments.comment_approved = 'rämpspost';

Konkreetse juhtumi jaoks kohandatuna arutame siin:

Kustuta wpc7_comments, kus wpc7_comments.comment_ kinnitatud = 'rämpspost';

SQL rämpsposti kustutamine

Märge: eesliidet tuleb muuta mõlemas kohas, kus see on täidetud, kuna wp_comments.comment_ kinnitatud on tabelis eraldi väli.

Siin on edukas väljund:

SQL rämpsposti edu kustutamine

Kustuta kõik kinnitamata postituse kommentaarid

Mõnel hetkel võite aru saada, et olete tüdinud artiklite kommentaaride filtreerimisest ja lugemisest enne nende lõpliku avaldamise otsuse tegemist, nii et soovite need kustutada. Selle jaoks on käsk:

Kustuta wp_kommentaaridelt, kus kommentaari kinnitus = 0

Pange tähele, et kommentaar kinnitatud jaotis ei vaja muutmist, kuna see vahekaart tähistab muutumatuna oleva tabeli vaikefunktsiooni.

Muudetud käsk näeb välja järgmine:

Kustuta wpc7_kommentaaridest, Kus kommentaari kinnitatud = 0

SQL Kustuta kinnitamata kommentaarid

Kui see on valmis, näete edukate käskude tavalist tulemust:

SQL-i kustutamine kinnitamata kommentaaride edu


Ehkki võib tunduda, et juhiste järgimine võib võtta kauem kui lihtsalt käsitsi tegemine, ei ole see nii. Mida suurem on teie veebisait, seda rohkem aega peate sellele kulutama. Üks üks toiming tehakse eraldi 10 postituse jaoks ja kokkuvõttes kulub teil täitmiseks kümme korda rohkem aega.

Tegelikult säästate nende käskude käitamisega tonni oma väärtuslikku aega ja saate seda aega kasutada olulisemate asjade jaoks, näiteks sisu kavandamine või inspiratsiooniideede otsimine.

Head blogimist!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map