WordPress.com vs WordPress.org Erinevus ja plussid ja miinused

WordPress.com vs WordPress.org: erinevused, plussid ja miinused

WordPressi ajaveebi ja WordPressi teemaautorina oleme näinud suurt osa segadusest WordPress.com ja WordPress.org erinevuste osas. See on täiesti mõistetav, kuna mõlemad töötavad WordPressis, mõlemad kasutavad teemasid ja pistikprogramme ning mõlemad on veebis tasuta saadaval. Kuid nende kahe vahel on suured erinevused ning just need erinevused muudavad WordPress.org meie WordPressi lemmikmaitseks.


Jagame allpool WordPress.com ja WordPress.org põhifunktsioone ning käepärast igapäevast infograafikat, mis aitab meie punkte paremini visualiseerida. Selgitame ka seda, miks me isiklikult eelistame ja kasutame WordPress.org, ning lisaks lihtsat kolmeastmelist juhendit, kui soovite proovida WordPressi. Kaevakem siis sisse!

WordPress.com, tasuta hallatavad veebisaidid

WordPress.com, tasuta hallatavad veebisaidid

WordPress.com on tasuta platvorm ajaveebi ja veebisaidi loomiseks koos WordPressiga. Seda haldab täielikult Automattic (loojad WordPressi taga) ja mis kõige parem – see on üks veebis kõige lihtsamaid blogimisplatvorme. Teil on vaja ainult registreeruda tasuta kontole, valida oma alamdomeen (näide: yourwebsite.wordpress.com), valida tasuta teema ja hakata oma sisu lisama.

Kuid miski elus pole kunagi täiesti täiuslik, nii et WordPress.com-il on muidugi mõned plussid ja miinused.

WordPress.com plussid

Üks WordPress.com kõige ahvatlevamaid funktsioone on see, et enamiku kasutajate jaoks on see 100% tasuta. Tasuta kontodele on lisatud tasuta hostimine, tasuta alamdomeeni nimi, tasuta teemad, lihtsad kohandamisvalikud (nt kohandatud logo ja taustvärvi või pildi valikud) ning 3 GB tasuta salvestusruumi teie sisule ja meediumile.

Lisaks taskukohasusele on WordPress.com ka äärmiselt hea lihtne kasutada. See on valmis registreerumiseks alates registreerimisest, nii et pärast oma konto loomist hakkate kohe blogima.

Kui soovite rohkem funktsioone täiendamine a lisatasu WordPressi plaan on sama lihtne kui tasuta registreerumine. Tasulised plaanid ulatuvad 2,99 dollarist kuus kohandatud domeeni korral ja ilma WordPress.com-i reklaamideta ning kuni 24,92 dollarini kuus ettevõtetele, kes soovivad veelgi rohkem funktsioone, näiteks lisatasu teemasid, monetiseerimist, SEO-d, Google’i analüütikat ja muud.

WordPress.com miinused

Nii suur kui WordPress.com on, on teadmiseks mõned piirangud. Esiteks ei saa te oma veebisaidi üle täielikku kontrolli saada, olgu see siis tasuta või tasuline konto. Teie sisu kuulub WordPress.com-le kuna kõike, mida loote, hostitakse ja hooldatakse nende mitmel saidil (kui te ei kasuta 5000 dollarit kuus) WordPress VIP mis on kohandatud pilve hostitud WordPress).

WordPress.com-iga olete ka piiratud tasuta ja premium-teemadega, mida nad teile armatuurlaua kaudu pakuvad. See tähendab seda nad kontrollivad teie veebisaidi väljanägemist kuna nende platvormi kasutamine tähendab, et olete piiratud nende teemade ja pistikprogrammidega, mida nad lubavad teil kasutada.

Sina samuti ei saa Google’i analüütikat kasutada välja arvatud juhul, kui ülendate nende kõrgeima taseme lisatasu plaanile (kui soovite oma liiklust jälgida, analüüsida lugejate käitumist või vaadata, millised on teie kõige populaarsemad postitused, maksavad teile 299 dollarit + aastas).

WordPress.com’i teine ​​suurem varjukülg on asjaolu, et ka kõige elementaarsem variant ajaveebi rahaks tegemine maksab lisatasu. Nii et kui soovite eemaldada WordPress.com vaikereklaamid (mis teenivad tulu, mida nad vajavad tasuta kontode kulude katmiseks) ja / või integreerida WordPressi oma „WordAds”Peate oma plaani uuendama.

Samamoodi, kui lootsite luua veebipoodi, pole WordPress.com teie jaoks. Praegu e-kaubandust ei toetata. Ehkki see on teostes, pole ajajoon saadaval, nii et me ei soovitaks rinnaga hingamist oodata.

Viimaseks WordPress.com ei toeta mitme saidi kasutamist kasutajatele. WordPress.com on tõepoolest hiiglaslik multisait ise (sellepärast saavad tasuta kontod tasuta alamdomeene), nii et kui lootsite luua oma veebisaitide võrgu WordPress.com, siis pole see tõenäoliselt sobiv.

WordPress.org, ise hostitud WordPress

WordPress.org, ise hostitud WordPress

WordPress.org võib-olla sama nimekaim ja kasutada sama sisuhaldussüsteemi nagu WordPress.com, kuid see on täiesti omaette olem. Selle asemel, et Automattic haldab kõike, on teil täielik kontroll oma veebisaidi üle.

WordPress.org on WordPressi ise hostitud versioon, mida saate kasutada veebis oma veebisaidi loomiseks. Ja kuigi sellel on endiselt plusse ja miinuseid, on see meie WordPressi isiklik lemmikvorm.

WordPress.org plussid

Alustuseks on WordPress.orgil kõik WordPress.com funktsioonid, kuid steroididel. Peamiselt ükskõik, mida soovite luua, teil on 100% kontroll ja õigused teie sisule.

Kuna WordPress.org pakub teile lihtsalt sisuhaldussüsteemi ja teil pole enam muud võimalust, kui a kohandatud domeen nimi, oma majutuse valik plaanid ja teie valik mis tahes tasuta või premium WordPressi teema või pistikprogrammi leiate veebist.

Kui olete väikeettevõtte omanik, kes soovib oma tooteid või teenuseid võrgus tuua, on WordPress.org teie jaoks ainus võimalus. See pakub täielik e-kaubanduse tugi tasuta pistikprogrammide kaudu nagu WooCommerce ja lihtne digitaalne allalaadimine, aga ka kolmanda osapoole teenused nagu Shopify ja Ecwid.

Viimaseks koos WordPress.org-iga on taevas piir, mida oma veebisaidiga teha saate. Sa saad ehitada midagi. Kas soovite luua liikmelisuse saidi? Kas pakkuda veebikursusi? Kas pakkuda tasuta pilte? Kas müüa oma WordPressi teemasid? Koguge annetusi oma heategevuseks? Jagage oma eepilisi videoid? Mida iganes soovite luua ise hostitud WordPress, saab seda toetada. See on sageli sama lihtne kui WordPressi pistikprogrammi installimine.

WordPress.org miinused

Raske on leida miinuseid millegi jaoks, mida ma armastan ja mida igapäevaselt kasutan, kuid neid on vähe. Esimene neist on WordPress.orgi kasutamine maksab raha kuigi WordPress ise on tasuta. Teie domeeni registreerimise ja hostimise plaan on vähemalt 50 dollarit aastas. See eeldab, et valite jagatud hostimisplaani ja kasutate ainult tasuta teemasid ja pistikprogramme.

Kui soovite sellist lugupeetud ettevõttelt nagu WP Engine sellist vinge teemat nagu mitmeotstarbeline teema ja võimas hallatud WordPressi hostimine, otsite alghinnaga 400 dollarit aastas. Kuigi ma väidaksin endiselt, et see on 100% kohandatava veebisaidi eest, mida saate kasutada mis tahes otstarbel, maksmise eest väike hind, ja see on palju parem pakkumine kui WordPress.com’i äriplaan, kuna teil on täielik vabadus oma veebisaidiga midagi ette võtta.

Lisaks peate installima WordPressi teie serveris. Seadistamine on teie kätes, kuid enamik hostiettevõtteid pakub ühe klõpsuga installimist (näiteks Cloudways ja Bluehost), nii et see pole tõesti suur asi, kui te ei kasuta kohandatud pilvi või spetsiaalset serverit, mida peate ise haldama..

Viimane puudus on see, et vastutate oma veebisaidi eest turvalisus ja hooldus. WordPress.com-i kasutamisel vastutavad nad kõige eest, välja arvatud teie sisu loomine, see tähendab, et WordPressi põhiliste värskenduste ja turvapaikadega tegelevad nad kõik. WordPress.org-i abil vastutate oma WordPressi versiooni ajakohastamise eest ja WordPressi põhiliste turvameetmete (nt tugevad paroolid ja tavalised veebisaidi varukoopiad) kasutamise eest.

Ehkki väärib märkimist, et selle ülesande eest saab hõlpsalt hoolitseda hallatava WordPress-hostimise või automaatseid värskendusi pakkuva jagatud masina abil. Põhifailide värskenduste, pahavara skaneerimise ja isegi veebisaidi varukoopiate eest hoolitsevad sellised hostimisettevõtted nagu WP Engine ja Flywheel. Võimaldades teil vabalt keskenduda oma sisule.

Kiire WordPressi võrdluspesa

Kattisime palju plusse ja miinuseid, nii et arvasime, et võiksite saada kiiret juhendamist, et saaksite lühidalt näha WordPress.com ja WordPress.org funktsioone.

WordPress.com vs WordPress.org

Miks valime WordPress.org

Mis puutub sellesse, siis arvame, et WordPress.com sobib kõige paremini harrastajatele, veebipõhistele resümeedele ja väikeettevõtetele, kes vajavad lihtsalt veebisaiti põhilise veebipõhise kohaloleku loomiseks. Kõik, mis üle selle ja kaugemale sobib, on tõesti parem hostitavaks WordPress.org.

Nüüd suur küsimus – miks me valisime WordPress.org? Meie mõttekäik oli lihtne.

Meile meeldib omada kontrolli üle meie sisu, majutuse ja sissetuleku. Meie ajaveeb on sõna otseses mõttes meie äri ja täieliku volituse olemasolu meie veebisaidi üle on võimaldanud meil luua midagi edukat.

Meil on ka vabadus kasvada vastavalt vajadusele. Ja meil on. Ühel hetkel olime HostMonsteril jagatud hostikaval, siis kolisime üles Media Temple’i virtuaalserverisse ja lõpuks maandusime oma WP Engine’i ülikiirelt hallatava serveriga (ja me ei saanud olla õnnelikumad – nad on vinge!).

WordPress.com ei anna teile serveri valik, kõiki nende kavasid majutatakse jagatud serverites (välja arvatud juhul, kui loomulikult saate endale lubada pilve VIP-võimalust). Nagu me varem ütlesime, kui teil on hobina blogi, on jagatud server täiesti korras ja WordPress.com toimiks teie jaoks tõenäoliselt suurepäraselt. Kuid kõigile, kes soovivad brändi või ettevõtet kasvatada, peate tõesti arvestama sellega, kuidas parem hostimine teie lehe laadimisaegadel on ja mida WordPress.com praegu ei paku.

WPExplorer alustas ka lihtsalt ajaveebina, kuid sellest on välja kasvanud palju tasuta WordPressi teemasid ja ka premium-teemasid (läbi Themeforest ja Creative Market). Kõik meie teemademosed ja veebidokumentide arhiivid on majutatud meie enda serverisse, kasutades mitmekohaline võrgud. See on asi, mida WordPress.com-il lihtsalt pole võimalik.

Ja viimaseks me armastame kogukonda arendajate ja kasutajate hulgast, kes on kõik nagu WordPress.org valinud. Üritused nagu WordCamps, WordPress MeetupsPressNomics, LoopConf, Prestiižikonverents ja WooConf kõik on keskendunud ise hostitavale WordPressile ja vingetele inimestele, kes kasutavad seda iga päev. Muidugi võite nendel üritustel ikkagi osaleda, kui kasutate WordPress.com, kuid teemad ja esitlused keskenduvad enamasti (või täielikult) ise hostitud WordPressile.

Tunnustame WordPress.com-i selle eest, et see on kasulik samm suurepärase ajaveebi loomisel, kuid meie arvates on WordPress.org selge võitja, kui soovite luua eduka veebiettevõtte või brändi.

3 sammu iseenda hostitud WordPressi kasutamise alustamiseks

Kui WordPress.org kõlab ka teie jaoks suurepäraselt, siis miks ei peaks blogi seadistama? Miks mitte seda kohe teha? Vähem kui 15 minutiga on teil veebisait valmis! Siin on meie 3 lihtsat sammu, kuidas WordPressi veebisaiti üles ehitada.

1. Valige oma domeeninimi ja hostimisplaan

Bluehost 3,49 dollarit veebimajutus

Kõigepealt peate otsustama oma veebisaidi domeeninime üle. Veenduge, et kõik, mida te valite, on teie veebisaidi jaoks asjakohane ja kui vähegi võimalik, otsige .com URL-i (kuigi sellised asjad nagu .xyz või .vegas on armsad, usaldavad enamik kasutajaid klassikalisi .com-nimesid ja jätavad need meelde). GoDaddylt saate domeeninime 99 sendi eest (esimest aastat), kuid kontrollige üle, kas teie hostimine sisaldab kõigepealt tasuta domeeninime (Bluehost sisaldab tasuta domeeni koos kõigi nende plaanidega).

Samuti peate valima hea hostimisplaani. Jagatud hostimine pakub uhiuute veebisaitide jaoks palju jõudu ja pilvemajutus pakub palju paindlikkust. Hallatud WordPressi hostimine on aga igavesti meie valitud hostimine, kuna host haldab täielikult teie installimist ja hooldust teie eest, andes teile vabaduse keskenduda oma disaini kohandamisele, sisu loomisele ja oma kaubamärgi loomisele.

 • Bluehost jagatud WordPressi hostimine alates 3,95 dollarist kuus
 • Cloudways hallatav pilvimajutus alates 5 dollarist kuus
 • WP Mootori hallatav WordPressi hostimine alates 29 dollarist kuus

2. Valige Kvaliteetne WordPressi teema ja pistikprogrammid

Teemametsade Premium WordPressi teemad

Kui olete oma domeeni ja hostimisega valmis minema, valige järgmine samm WordPressi teema, mis lisab teie ettevõttele olulisi stiile ja funktsioone. Sõltuvalt teie nišist või fookusest soovite vaadata teile sobivaid WordPressi erinevaid teemasid, kuid siin on mõned meie lemmikud, kui vajate abi otsustamiseks.

 • Infopreneurite 4 parimat WordPressi teemat
 • Parimad WordPressi teemad ettevõtetele
 • 10+ parimat fotoplogimise WordPressi teemat
 • Parimad saadaval olevad WordPressi videoteemad
 • 10 parimat restorani- ja kohvikuteemat WordPressile
 • Ja veel meie WordPress Teemad ajaveebi kategoorias!

Nagu teie teema, peaksite oma veebisaidi paremaks muutmiseks valima mõned kvaliteetsed pistikprogrammid.

 • Yoast WordPress SEO installimise ja seadistamise lühijuhend
 • Muutke oma WordPressi sait mitmekeelseks: 9 vinge tõlkepluginat
 • Ehitage koos WooCommerce’iga edukas veebipood
 • 50 olulist WordPressi pistikprogrammi, mida iga blogija peaks teadma
 • 6 parimat tasuta pluginat, mille abil saate oma WordPressi ajaveebisse foorumi lisada
 • Lisaks paljudele teistele meie parima WordPressi pistikprogrammide ajaveebi jaotise soovitustele

3. Lisage oma sisu

Sisu loomine

Viimane absoluutne samm on luua vinge SEO-sõbralik sisu, mis tõmbab ligi uusi lugejaid ja toetab praegusi, et teie ettevõte saaks kasvada. Ole lihtsalt sina ise ja kirjuta oma kirglikult!

Kas vajate alustamiseks abi? Siin on mõned meie autorite kasulikud artiklid, mis annavad teile juhiseid pildi optimeerimise, pealkirjade ja sildiliinide kohta ning palju muud, mis aitavad teil oma blogi edu saavutada!

 • WordPressi blogimisnõuanded teie blogi õnnestumiseks
 • Kuidas WordPressile paremaid pealkirju ja silte kirjutada
 • Parimad WordPressi saidi optimeerimise pistikprogrammid
 • Kuidas optimeerida pilte WordPressi jaoks, täielik juhend
 • Sisuturunduse näpunäited WordPressi kasutavatele väikeettevõtetele

Pakkimine üles

Loodetavasti leidsite meie juhendi kasulikuks WordPress.com ja WordPress.org erinevuste mõistmiseks. Suurim erinevus on see, et WordPress.org-i abil saate oma veebisaiti täielikult hallata – majutust, teemasid, pluginaid, stiili ja sisu – kõike seda. Ja see suur erinevus on just see, miks me kasutame ise hostitavat WordPressi siinsamas WPExploreris.

Andke meile teada – keda eelistate? WordPress.com või WordPress.org? Meile meeldiks teada, miks valite ühe WordPressi versiooni teise asemel, ja ka muid nõuandeid, mis võivad teil olla WordPressi uutele kasutajatele.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map