Ülim WordPress DNS-i juhend

Ülim WordPress DNS-i juhend

DNS tähistab domeeninimesüsteemi, mis, nagu arvasite, on süsteem, mida kasutatakse teie domeenide juhtimiseks.


DNS peaks olema hirmutav teema, kui te pole arendaja, ma peaksin teadma, et aastaid tagasi kartsin, et pidin tegema DNS-is muudatusi! Seal on palju erinevaid kirjeid numbrite, nimede ja väärtustega ning süsteem võib natuke üle jõu käia, kui olete sellega uus.

Kuid ärge kunagi kartke, DNS-mees on siin! Siin saab A-kirjete, nimeserverite ja MX-i väärtuste lõputut sasipundarust demüstifitseerida, mis võib nii paljudele teist peavalu põhjustada.

Mis on DNS?

Ma tean, et ütlesin, et see tähistab domeeninimesüsteemi, kuid see ei tähenda ilmselt veel palju algajale, nii et siin on lihtne analoogia. DNS on nagu Interneti telefoniraamat. Domeeninimed salvestatakse telefoniraamatusse ja teisendatakse DNS-i abil IP-aadressideks, et teenindada veebisaite neile, kes neid külastavad.

Mis puutub WordPressiga töötamisse, siis kasutatakse DNS-i tavaliselt selleks, et osutada sellele, mida teie domeen kuvatakse, kui keegi seda külastab, ja kuidas see erinevate teenustega suhtleb. Näiteks teie kirje A määrab, kus teie veebisaiti majutatakse ja teie MX-kirjed hallata oma e-kirju.

Kui teie A-kirje osutab teie WP Engine’i hostimiskonto IP-aadressile (ja teie veebisaidi failid ja andmebaasid on olemas), kuvab teie domeen teie külastamisel WP Engine’i veebisaiti, kui muud reeglid pole paika pandud.

Domeeni registreerimine

DNS-i haldamiseks peate esiteks omama domeeni, nii et alustame domeeni registreerimise protsessiga, mis on ülilihtne.

Domeeni registreerimiseks peate külastama kedagi, kes neid müüb, näiteks Namecheap. Namecheap pakub tasuta privaatsuse kaitset kõikides domeenides, nii et see on loomulik valik, kui te ei mõtle oma domeenide hostimisest eraldi hoidmisele.

Namecheap domeeni registreerimine

Domeenide registreerimisel saate teha ühte kahest toimingust:

 1. Registreeri oma domeenid kellegi juures nagu Namecheap ja hostige oma veebisaiti mujal.
 2. Registreerige oma domeen samas kohas, kus ostsite hostimise.

Mõni inimene soovitab turvalisuse huvides oma veebisaite hostida ühest kohast ja domeene mujale salvestada. Siis oleks kellelgi teoreetiliselt keeruline saada kontrolli nii teie veebisaidi kui ka domeeni üle.

Mul on kliente, kes eelistavad kõike mugavamaks hoida ühe katuse all. See sõltub tõesti isiklikest eelistustest ja sellest, millised turvatasemed on vajalikud, olenevalt teie kontodele juurdepääsu saavate inimeste arvust ja millises mahus.

DNS-i haldamine

DNS-i haldust hallatakse kõikjalt nimeserverid elama. Kui teie nimeserverid asuvad teie domeeniregistris, logige lihtsalt sisse ja minge jaotisse Domeenid või muutke konkreetse domeeni DNS-i.

Kui te ei tea veel, millised nimeserverid on, ja te pole neid veel redigeerinud, saate DNS-i muutmiseks logida sisse oma domeeni registreerinud kohtadesse..

Igal pool, kus oma domeeni ostate, veenduge, et teil oleks täielik domeeni juhtimine. Mõned turul odavamad pakkujad ei paku täielikku domeeni kontrolli, nii et te ei saa oma DNS-i kõiki elemente hallata. See on asi, mida tuleb enne ostu tegemist toega selgitada, kui te ei saa seda müügi veebisaidilt kontrollida.

WordPress DNS-i haldamisel on neli peamist kirjet, millega tõenäoliselt töötate.

DNS-kirjete tüübid

A-kirjed

Salvestuskontroll, kuhu teie veebisait on suunatud. Domeeni osutamine käsib domeenil kuvada selles asukohas leitud veebisait IP-aadress. A-kirje abil saate suunata oma domeeni mujal hostitavale veebisaidile, muutmata ülejäänud kirjeid.

Nimeserverid

Nimeserverid kontrollivad, milline pakkuja vastutab domeeni DNS-i eest. Teisisõnu, kui muudate oma nimeservereid, lubate mõnel teisel pakkujal teie DNS-i hallata. Nimeserverite muutmine võimaldab teisel pakkujal hallata kõiki seotud kirjeid.

Sõltuvalt sellest, kuidas nimeservereid muudate, võib mõni teie DNS-i kirje puruneda, kuid nimeserverite vahetamisel mõnele teisele pakkujale on võimalik säilitada sama kirje. Sellel põhjusel olge nimeserverite vahetamisel alati väga ettevaatlik ja kui teil on endiselt kahtlusi, küsige abi.

CNAME-kirjed

CNAME-kirjeid kasutatakse tavaliselt ühe IP-aadressi varjundamiseks teisele, näiteks kui soovite, et teie WWW-kirje osutaks teie @ -kirjele. Teisisõnu, pange www.yourwebsite.com osutama saidile yourwebsite.com.

MX-kirjed

MX-kirjed haldavad teie domeenide e-posti aadressi, kust see pärineb ja kuidas seda võetakse. G Suite’i kasutamine e-posti teel on näiteks populaarne e-posti suundumus, mis eeldaks, et peaksite määrama oma MX-kirjed G Suite’i jaoks vajalikeks.

Domeenide osutamine

Domeeninime osutamine on kõige tavalisem DNS-iga seotud ülesanne, mida ma võtan. See hõlmab domeeni muutmist Lindistus teisele IP-aadressile, nii et domeen laadib mujale salvestatud veebisaidi.

Mõned näited sellest, millal võib osutuda vajalikuks domeeni osutamine:

 • Teie domeeninimi salvestatakse teie veebisaidilt erinevasse kohta
 • Soovite oma veebisaidi teisaldada mõne teise hostingu pakkuja juurde
 • Teil on mitu domeeninime, millele soovite kõik ühte kohta osutada

Kuidas domeeni osutada?

A ja CNAME

Siin on samm-sammult juhised domeeni osutamiseks:

 1. Kõigepealt mõistke, mis juhtub, kui muudate oma A-kirje IP-aadressi, mis osutab teie domeenile. Teie olemasoleva veebisaidi kuvamine kasutajatele lakkab ja kui teie DNS on levinud (värskendatud), kuvatakse teie uue veebiaadressiga veebisait teie kasutajatele.
 2. Teil on vaja IP-aadressi või ühist IP-aadressi sihtkoha hostikontolt. Sellele juurde pääseb, kui logite sisse cPanelisse ja kontrollite tavaliselt vasakul kuvatavat statistikat.
 3. Uuele hostikontole peab olema seadistatud õigesti konfigureeritud WordPressi veebisait, kus failid on salvestatud alamkataloogina teie domeeni abil või public_html, kui see on ainult konto domeen.
 4. Juurdepääs selle domeeni DNS-ile, millele soovite osutada, ja muutke A-kirje @ ja WWW jaoks. Seadke @ ja WWW väärtus jagatud IP-aadressile, mille saite oma hostimise cPanelilt. Kui WWW jaoks on CNAME-varjunimi ja selle väärtus on võrdne @ -ga, siis muutke lihtsalt @ -kirjet ja WWW värskendatakse automaatselt.

Domeeni ümbersuunamine

DNS-i ümbersuunamise haldamine

Pole päris sama, mis domeeni osutamine, kuid domeeni ümbersuunamine hõlmab 301 püsiva ümbersuunamise seadistuse kasutamist teie cPanelis.

DNS-i ümbersuunamised

Mõju on sama, kuna kui kasutaja külastab vanadomeen.com, saadetakse ta uuele domeenile.com, kuid erinevus seisneb selles, kuidas see saavutatakse.

See on asi, mida arutada oma SEO spetsialistiga, kui SEO on ümbersuunamiste haldamisel teile muret valmistav.

Lisandomeenide haldamine

Kas teadsite, et saate majutada mitut veebisaiti ühel hostimisplaanil? Kui te seda ei teinud, siis olete raviks!

Lisadomeen on mis tahes domeen, mis on teie hostikavasse lisatud, kuid mis pole peamine domeen, see on domeen, millega te konto avasite.

Lisandomeenidel on teie hostikontol oma alamkaustad, nii et need eksisteerivad sõltumatult teie peamisest veebisaidist, mille failid on teie konto juurvalikus public_html.

Pistikdomeeni DNS-i haldamiseks peate toimima järgmiselt

 1. Domeeni lisamine oma hostimiskavale. Selleks saate juurdepääsu oma cPanelile ja klõpsates jaotises Lisadomeenid. Kui te ei plaani seda kasutada, määrake alamdomeeni jaoks test või muu sarnane.
  DNS-lisadomeenid
 2. Seadistage lisadomeeni kirje A nii, et selle väärtus oleks võrdne jagatud IP-aadress oma hostimiskavast
 3. Veenduge, et WWW kirje jaoks on olemas CNAME-varjunimi, või looge WWW-kirje A-kirje ja muutke see väärtus võrdseks teie hostimisplaani jagatud IP-aadressiga

Kena ja lihtne, eks? Pidage varem meeles, et arutasime DNS-i kirjete muutmise erinevaid viise. Kirje haldab seda, mida kuvatakse teie domeeni külastamisel, seega on see lihtne viis veebisaidi hostimiseks lisadomeenina, kui domeeni hallatakse mujal.

Nimeserverite muutmine

Nagu me varem teada saime, määravad teie nimeserverid teenusepakkujale teie DNS-i kontrolli. Domeeni nimeserverite muutmine annab teisele pakkujale võimaluse DNS-i hallata.

Nii et kui soovite seda teha, siis käige läbi domeeni nimeserverite muutmise juhised.

 1. Juurdepääsuks oma domeeni DNS-ile logige sisse kuhu iganes domeen on salvestatud ja klõpsake nuppu „Halda domeeni / halda DNS-i“ või klõpsates domeenil, kui see on domeenide loendis
 2. Leidke jaotis nimeserverid.
 3. Sisestage sihtkoha pakkuja nimeserverid ja klõpsake siis nuppu Värskenda.
  Nimeserveri haldus

Kui võimalik, valige suvand, mis võimaldab teil nimeserverite vahetamisel hoida oma DNS-i sama, nii et sel juhul juhtub kõik, kas te annate teisele pakkujale võimaluse tulevikus DNS-i muudatusi teha.

Pange tähele, et nimeserverite muutmine võib mõnel juhul võtta kuni 24 tundi ja sel ajal on teie DNS haldamatu.

DNS-i levitamine

Kui helistate esmakordselt hostisse, kui teie sait väheneb, kuulete tõenäoliselt sõna “levitamine” või “levitamine”, kui nad pakuvad teie veebisaidi languse kohta lahendusi või parandusi..

Paljundamine on värskenduse tehniline sõna. Teie hostiteenuse pakkuja väidab, et teie DNS-i värskendatakse, kuna teie DNS-i tehti muudatus (kui probleem on seotud DNS-iga, mis see sageli on).

Et DNS-i muudatused kajastuksid Interneti-teenuse pakkujate poolt kogu maailmas, on vaja selle levitamist. Erinevate riikide ISP-de registreerimine teie veebisaidil ja nende sõlmede värskendamine, et veebisaidi külastajate jaoks uus lahendus lahendada, võtab aega, loputades vahemälu, mis sisaldab teie saidi vana versiooni.

Hostiettevõtted ütlevad teile, et DNS-i levitamine võib võtta kuni 48 tundi. Päris lugu on see, et peaaegu kunagi ei võta see nii kaua aega. Minu kogemusel levib DNS tavaliselt kas kohe või toimub mõne minuti jooksul. Mõnikord võib teie DNS-i värskendamine kõikjal üle maailma võtta tunde, kuid enamikus asukohtades algab protsess tavaliselt mõne minuti jooksul.

Rusikareeglina, kui muudate oma DNS-i ega näe tunni jooksul midagi DNS-i levitamise tööriista kasutades, soovitaksin teil veel kord oma teenusepakkujalt küsida, kas teil on probleeme.

DNS-i levitamine

Kuid ärge kunagi kartke, on olemas lihtne tööriist nimega Mis on minu DNS saate kasutada oma DNS-levi olekut igal ajal kontrollida. Sisestage lihtsalt oma domeeninimi ja valige rippmenüüst kirje, mida soovite kontrollida.

Nii et kui soovite kontrollida oma domeeni A-kirjet, sisestaksite oma saidi.com, siis klõpsaksite nuppu Otsi, kuna vaikimisi on valitud A-kirje.

Selle tööriista abil saate kontrollida A-kirjeid, MX-kirjeid ja nimeservereid, millele te selle nimetate.

Domeenide ja e-posti suhe

Varem selgitasin seda MX-kirjed hallata domeeni e-posti, mis on piisavalt lihtne.

Kuid üks asi, millest inimesed sageli mööda vaatavad, on asjaolu, et teie MX-kirjed võivad nimeserverite muudatused üle kirjutada, mis võib teie e-kirju rikkuda.

MX-kirje purunemine toimub enamasti nimeserverite vahetamisel või domeeni ülekandmisel. Mõlemat ülalnimetatud toimingut tehes on oluline veenduda, et teie domeeni DNS jääb samaks, eriti MX-kirjed, kui vaatate e-kirju. Mitmel juhul nimeserveri vahetamisel või domeeni ülekandmisel antakse teile DNS-i säilitamise võimalus ülekandekontolt.

Ettevaatusabinõuna, alati tehke nimeserverite vahetamisel või domeeni ülekandmisel domeeni DNS-i ekraanipilt, et saaksite selle käsitsi taastada, kui midagi puruneb või ei toimi ettenähtud viisil.

Nimeserverite vahetamisel võib teie DNS minna hostimisettevõtte vaikenimega DNS. Näiteks hiljuti tegelesin probleemiga, kus domeeni nimeservereid hallati hostiettevõtte kaudu, kuid see registreeriti GoDaddy-s., Pidime nimeserverid tagasi GoDaddy-le tagasi vahetama, et DNS-i saaks sealt taaskord hallata..

Kuna mul oli selle protsessi kohta juba varasem kogemus, teadsin, et kui DNS-id värskendatakse GoDaddys-nimeserverite kasutamiseks, seatakse DNS GoDaddy vaikenimeks DNS. Ma teadsin, et see viib veebisaidi tegelikult alla ja rikub e-kirju, kuna A-kirje seatakse pargitud ja MX-i kirjed vaikimisi GoDaddy, mitte G Suite’i. Niisiis, ma pidin vanast hostist kopeeritud A- ja MX-kirjed käsitsi uuesti looma. Õnneks on see väga kiire protsess ja seda saab tavaliselt teha enne, kui teie DNS levib, kui olete kuulil.

Vahemälu ja DNS-i seos

Puhverdamine on kahe teraga mõõk, see võib teie veebisaidile kiiret tõusu anda, kuid võib põhjustada pettumust ka siis, kui tegemist on DNS-iga ja teie veebisaidi tõelise reaalajas versiooni vaatamisega.

WordPressi vahemällu salvestatakse teie veebisaidi versioon ja kuvatakse see külastajatele, kiirendades protsessi, kuna sellel on juba teie saidi eelsalvestatud versioon, mida kuvada.

Selle probleem on see, et kui teete oma veebisaidil muudatusi, mis ei ole vahemälul oleva versiooniga kooskõlas, kuvatakse lõpuks oma veebisaidi vana versioon.

See võib olla pettumust tekitav DNS-i käsitlemisel, kui peate nägema, kuidas teie veebisait välja näeb, kui laadite teisest asukohast, st uuest hostist.

Oletame, et olete just muutnud oma A-rekordit ja osutanud oma veebisaidi uuele hostile. Võib tunduda, et kõik on hästi, kuid võite vaadata oma veebisaidi vahemällu salvestatud versiooni ja kasutajatele, kes pole teie veebisaiti varem külastanud, kuvamisel võib esineda tõrkeid, kuna nad pole vahemällu salvestatud versioonile juurde pääsenud.

Seetõttu on oluline mõista vahemälu ja kuidas seda teha loputage vahemälu. Vahemälu loputamine tähendab vahemälu tühjendamist, nii et veebisaidi uue praeguse versiooni saab vahemällu salvestada (eellaaditud) ja külastajatele pakkuda. Selle tulemusel peaks teie veebisaidi uus praegune versioon ilmuma nii teile kui ka kõigile, kes seda külastavad.

Vahemälu tühjendamiseks peate toimima järgmiselt.

 1. Saate teada, mitu vahemälu peate tühjendama. Kui teil on vahemällu pistikprogramm, see on üks vahemälu. Teil võib olla serveri vahemälu, näiteks paljude hostide vahemälu serveri tasemel. Samuti võiks olla a CDN-vahemälu läbi Cloudflare, kui teie veebisait kasutab Cloudflare. Tutvuge meie täieliku juhendiga, kuidas oma WordPressi vahemälu tühjendada.
  Puhasta plugina vahemälu
  Vahemälu loputamine
 2. Loputage iga vahemälu. Kui kasutate pistikprogrammi, on CMS-is mõni suvand Seadistused / Tööriistad või WordPressi armatuurlaual. selle plugina jaotis. Oma serveri vahemälu jaoks tehke seda oma cPanelis ja Cloudflare’i jaoks jaotise „Vahemälu” kaudu.
  Pilvanduse vahemälu
 3. Värskendage oma veebisaiti kõvasti. Google Chrome’i kõva värskendamine toimub, hoides all klahvi CTRL, seejärel klõpsates värskendamisnupul. See laadib teie veebisaidi ilma vahemäluta ja peaks enamikul juhtudel näitama teile oma veebisaidi hetkeseisu. Kui see on eriti oluline DNS-i muudatus, mida proovite jälgida, soovitaksin lisaks kõikidele toimingutele tühjendada ka vahemälu ja küpsised ning võib-olla proovida veebisaiti vaadata seadmes, mida seda pole kunagi varem vaadatud – lihtsalt turvalisuse tagamiseks. ülalpool.

DNS-i haldamine CDN-i kaudu

Sisu edastamise võrk ehk lühidalt CDN on kogu maailmas laiali levitatud serverite ja andmekeskuste võrk, mis teenindab külastajaid teie veebisaidi versiooni neile lähimast andmekeskusest.

Las ma selgitan. Oletame näiteks, et teie veebisaiti majutatakse Londonis asuvas serveris. Kui mõni külastaja USA-st asub teie veebisaidil, peab ta pääsema juurde Londonis asuvale serverile, mis saadab neile teie veebisaidi laadimiseks vajalikud andmed tagasi..

Kui teie veebisait kasutab CDN-i nagu Cloudflare, suunatakse see külastaja selle asemel serverile, mis asub neile lähemal, USA-s. See tähendab, et teie veebisait laaditakse kiiremini ja nad ei pea ootama, millal andmed Londonisse jõuavad.

See kõlab hiilgavalt ja põhimõtteliselt on, kuid lisab teie DNS-i haldamiseks veel ühe keerukuse. Kuna sellised teenused nagu Cloudflare on muutunud väga populaarseks, leian end sageli oma klientidel navigeerimas DNS-i küsimustes, kus Cloudflare on seotud, mistõttu lisasin selle jaotise teile, et lahendada oma CDN-iga seotud DNS-i peavalud.

Kuidas see töötab?

Põhimõtteliselt peate Cloudflare’i toimimiseks laskma neil oma nimeservereid hallata. Pidage meeles, et me rääkisime nimiserveritest, kes määravad, kes haldab domeeni DNS-i?

See tähendab, et kui teete oma DNS-is muudatusi väljaspool Cloudflare, siis need ei jõustu. See on paljude peavalude põhjustaja neile, kes ei saa oma pead keerutada sellega, kuidas nimeserverid töötavad.

Kuna Cloudflare vastutab teie DNS-i eest selle kasutamise ajal, peate muudatuste jõustumiseks oma DNS-i muutma Cloudflare-is.

Cloudflare DNS-i seaded

Kui muudate oma nimeserverid tagasi hostiks või domeeni registripidajaks, ei tööta Cloudflare enam ja te saate uuesti DNS-i muudatusi teha mõnes neist asukohtadest.

Kui te pole kindel, mis teie nimeserveritega toimub, saate seda kasutada Mis on minu DNS kontrollima. Valige lihtsalt alloleval pildil näidatud rippmenüüst NS.

Pilves hävitavad nimiserverid

Pro näpunäide: DNS-i muudatuste eelvaade

Ja nüüd on aeg professionaalse näpunäite saamiseks, millest teie arendajad ja hostiettevõtted teavad, kuid mida teiega sageli ei jagata.

Faili hosts kasutades saate DNS-is tehtud muudatusi enne nende tegelikku eelvaadet vaadata. See on eriti kasulik, kui kolite oma veebisaidi uude hostisse.

hosts.cx

Teie hostifail kaardistab masina IP-aadressidele, seda saab kasutada teie arvuti veebisaidi kuvamiseks nii, nagu oleks selle A kirje seatud millekski mitte. Fail hosts.fail võib olla pisut segane / kohmakas, nii et saate kasutada veebitööriista, mida veelgi hõlpsamalt nimetatakse hosts.cx

Hosts.cx-i kasutamine värskendatud DNS-i eelvaate kuvamiseks

See tööriist võimaldab teil oma veebisaiti vaadata ja muuta mõnes teises hostis ilma A-kirjet värskendamata. See teeb kõik .hosts-faili kõik, ilma probleemideta.

Hosts.cx kasutamiseks toimige järgmiselt.

 1. Kopeeri oma veebisait uuele hostile. Veenduge, et failid ja andmebaasid on õigesti eksporditud ja seadistatud, ning järgige failide ja andmebaasi ühendamiseks vajalikke samme (.wp-configi redigeerimine jne)
 2. Ava hosts.cx
 3. Kui teie veebisait on teie uue masina jaoks seadistatud, haarake uue masina cPaneli kontolt jagatud IP-aadress.
 4. Kui see küsib serveri aadressi hosts.cx, kleepige jagatud IP-aadress
 5. Tippige veebisaidi nime saidil hosts.cx oma veebisaidi domeeninimi
 6. Klõpsake käsul Hangi minu testimise URL ja saate oma veebisaidi eelvaadet kuvada, kuna see muudab teie uut hostit

Mis on selle tööriista jaoks ülilahe, on see, et see võimaldab teil vigadest siluda ja oma veebisaidil muudatusi teha, ilma et osutaksite sellele.

Saate sisse logida oma WordPressi armatuurlauale, kasutades loodud hosts.cx URL-i ja kõik, mida teete, salvestatakse failidesse / andmebaasi nii, nagu oleks teie veebisait juba uues hostis aktiivne. See on hädavajalik WordPressi õrnade rännete jaoks ja on tööriist, mida kasutan regulaarselt.

DNS lühidalt

Kokkuvõtteks võib öelda, et siin on kõige olulisemad punktid, mida sellest artiklist lahti võtta ja WordPress DNS-iga töötades rakendada.

 1. Rekordit kasutatakse kõige sagedamini teie veebisaidi osutamiseks hostiteenuse pakkujale, et seal veebisaiti kuvada.
 2. Kui kahtlete DNS-i muutmisel, et te ei vaata oodatud tulemust, tühjendage vahemälu serveri, pistikprogrammi ja CDN-i tasemel (kui teil see on).
 3. Enamik DNS-i levib mõne minuti kuni tunni jooksul. Juhiste kohaselt võib see võtta kuni 24 tundi, kuid kui te pole tunni jooksul muudatusi näinud, loputage kõik vahemälud ja kontrollige uuesti oma hostitoega, et kõik toimiks nagu ette nähtud ja miski ei takista protsessi.
 4. Enne aktiivsel veebisaidil / domeenil tehtavate DNS-i muudatuste eelvaadet kasutage alati hosts.cx. Mis tahes probleemide silumiseks / parandamiseks võite kasutada hosts.cx-i, selle asemel et teha veebisaidil tuletõrjet.
 5. Ärge unustage uue hostina vahetamisel SSL-sertifikaate uuesti välja anda, kasutades funktsiooni Let’s Encrypt.

Kas teil on küsimusi oma DNS-i muutmise või haldamise kohta? Või äkki on teil mõni näpunäide, mida lisada? Jäta kommentaar allpool!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map