Üksikasjalik juhend oma WordPressi saidi uuele hostile migreerimiseks

Üksikasjalik juhend oma WordPressi saidi uuele hostile migreerimiseks

Oma veebisaidi kolimine uuele hostile võib olla hirmutav ja stressirohke kogemus, kuid see ei pea seda olema. Ehkki WordPressi saidi üleviimiseks on vaja olulisi samme, kui järgite meie juhendit, võite selle õnnestuda.


Paljud inimesed seisavad silmitsi vajadusega kolida uude hostisse, kuna on probleeme praeguse pakkujaga ja neil on neid lihtsalt olnud. Kuid liiga sageli lükatakse usaldusväärsema hostini rändamine ikka ja jälle edasi, kuna kardetakse viga teha ja oma saiti kahjustada.

Probleemi lahendamiseks maksavad inimesed professionaalidele oma saidi teisaldamise eest suurt tasu. Või otsige uut hostit, mis pakub uue hostimispaketi osana rändeteenust. Ja siis on seda artiklit lugemas inimesi, kes valivad kolmanda võimaluse minna ise järele.

Kui veedate vähe aega oma veebisaidi ettevalmistamisel, pole migratsioon murettekitav. Õige lähenemise korral võib see olla väga sirgjooneline projekt ja probleemide ilmnemisel võib selle hõlpsalt tühistada.

Vaatame läbi oma WordPressi veebisaidi uude hostisse kolimiseks vajalikud toimingud, kuid enne kui hakkame teile tutvustama, kuidas saate oma saidi üle viia, pidage meeles, et paljud parimad WordPressi hostimisettevõtted teisaldavad teie saidi teie eest, nii et kui olete just ostnud uue hostimisplaani ja soovite oma saidi üle vaadata, pöörduge kõigepealt oma uue hostiteenuse pakkuja poole, et näha, kas nad pakuvad tasuta migratsiooni.

Sisukord

Kerige kiiresti alla mis tahes jaotiseni või võite isegi mõne alloleva lingi järjehoidjate juurde lisada, et oleks lihtsam tagasi tulla, kui peate protsessi ajal pausi tegema:

1. samm: varundage oma veebisaidi failid

FTP-ülekanne

Esimene samm enne rändamist on oma saidi kõigi aspektide varundamine. See peaks olema osa teie WordPressi üldisest turvalisusest ja see on hea tava enne suuremaid muudatusi. Kuid see on vajalik ka teie WordPressi installimise migreerimiseks, kuna andmeid liigub nii palju.

Kuidas siis oma saiti varundada? WordPressi varundamiseks võite kasutada palju pistikprogramme, näiteks VaultPress või Paljundusaparaat. Varunduspistikprogrammiga installite ja seejärel kasutate sisseehitatud sätteid, et hallata, milliseid faile varundatakse, kui sageli ja kuhu teie varukoopiaid hoitakse.

Teise võimalusena võite kasutada käsitsi lähenemist. Kiire kokkuvõtte saamiseks vajavad käsitsi varundamised veebisaidi failidele juurdepääsu saamiseks failiedastustööriista (FTP). Kaks populaarset FTP-programmi on FileZilla (PC) ja Edasta (Mac). Pärast installimist peate oma veebisaidi serveriga ühenduse loomiseks kasutama SFTP mandaati (oma veebi kontolt). Kui olete ühenduse loonud, valige ja laadige alla kõik oma veebisaidi kataloogis olevad failid. See hõlmab .htaccess varjatud fail. Kui te ei näe seda faili, lugege oma FTP-programmi abifaili, et sellel oleks peidetud failid.

Sõltuvalt teie saidil olevate meediumide üleslaadimiste arvust võib see võtta veidi aega. Selle allalaadimise ajal saame alustada teist sammu ja teha teie andmebaasist koopia.

2. samm: eksportige WordPressi andmebaas

Andmebaasi eksportimine

Andmebaasi eksportimine on lihtne protsess, mille lõpuleviimiseks on vaja ainult mõnda sammu. Logi sisse cPanel oma veebiserveri kontol ja avage phpMyAdmin rakendus. Valige vasakpoolsel külgribal olevast loendist andmebaas, mis sisaldab teie WordPressi installimist, ja klõpsake üks kord valitud nuppu Eksport vahekaardil navigeerimismenüüs.

A. Vaikeseaded Kiire eksport ja SQL eksportimisvorming on meile vajalikuks piisav. Klõpsake nuppu Mine nuppu ja andmebaasi eksportimise protsess algab ning fail laaditakse alla teie kohalikku arvutisse.

Kui teie andmebaaside eksport ja FTP-failide ülekandmine on mõlemad lõpule jõudnud, olete valmis liikuma järgmisesse etappi.

3. samm: looge oma uude hostiserverisse WordPressi andmebaas

Enne kui saate uuele veebimajutajale üle minna, peame looma keskkonna WordPressi installimiseks. Selleks peate looma andmebaasi, kuhu saate oma SQL-i andmed importida.

Logige oma uude veebimajja sisse teie manustatud kasutaja mandaatidega ja looge ühendus cPaneli tarkvaraga. Juhendiks kasutame rakendust MySQL Databases. Kui teie veebimajutajal seda rakendust ei tööta, peaksite võtma ühendust nende tugimeeskonnaga, et leida nende meetod uute andmebaaside loomiseks.

Andmebaasi loomise sammud on üsna lihtsad:

 • Avatud MySQL andmebaas ja looge uus andmebaas oma veebisaidile sobiva nimega.
 • Uue MySQL kasutaja loomine (turvalise parooliga).
 • Lisage see kasutajakonto uude andmebaasi ja andke talle kõik õigused.

Kirjutage üles andmebaasi nimi, uus MySQL kasutajanimi ja parool. Vajate neid varsti.

4. samm: redigeerige wp-config.php Toimik

Sirvige kohaliku arvuti kausta, kuhu oma veebisaidi failid alla laadisite. Selles kaustas on fail nimega wp-config.php mis kontrollib juurdepääsu WordPressi ja teie andmebaasi vahel.

Tehke sellest failist koopia ja hoidke seda oma kohaliku arvuti teises kaustas. See on vajalik muudatuste taastamiseks, mida teeme, kui hiljem midagi valesti läheb.

Avage oma lemmiktekstiredaktoriga faili originaalversioon ja tehke järgmised kolm muudatust:

1. Muutke andmebaasi nime

Leidke järgmine rida:

define ('DB_NAME', 'db_name');

db_nimi selle rea osaks seatakse praegu teie vana veebi MySQL andmebaasi nimi. See tuleb muuta äsja loodud uue andmebaasi nimeks.

2. Muutke andmebaasi kasutajanime

Selle alt leiate rea:

define ('DB_USER', 'db_user');

Selles reas peate muutma db_user osa teie vana hostinime kasutajanimest, et see vastaks teie äsja loodud kasutajanimele.

3. Muutke andmebaasi kasutaja parooli

Lõpuks muutke kolmandat rida:

define ('DB_PASSWORD', 'db_pass');

Nagu teistelgi db_pass selle rea osa tuleb muuta uueks turvaliseks parooliks, mille olete oma MySQL kasutaja jaoks loonud.

Salvesta wp-config.php ja sulgege fail.

5. samm: importige oma WordPressi andmebaas

Andmebaasi import

Nüüd, kui teil on töötamiseks uus andmebaas, saame alustada impordiprotsessi.

Käivitage oma uuel serveril cPaneli tarkvarast phpMyAdmin ja valige vasakpoolsel külgribal olevast loendist uus andmebaas. Kui see avaneb, valige Import vahekaardil navigeerimismenüüst.

Aastal Imporditav fail klõpsake jaotisel Vali fail nuppu ja valige varem eksportitud SQL-fail.

Tühjendage märkeruut Osaline import märkige ruut, veenduge, et vorming oleks valitud SQL ja siis klõpsake nuppu Mine nuppu. Nüüd algab andmebaasi import.

Selle impordi aeg varieerub sõltuvalt teie andmebaasi suurusest. Kui importimine on lõppenud, peaksite saama teate, mis teavitab teid impordi õnnestumisest.

6. samm: laadige WordPressi failid üles oma uude hostisse

Nüüd, kui olete uue andmebaasi ette valmistanud ja faili wp-config.php uuesti konfigureerinud, on aeg hakata oma veebisaidi faile üles laadima.

Ühendage oma FTP-programmiga uue veebimajutajaga ja sirvige kausta, mida teie veebisait hoiab. Kui see on peamine või sellesse veebiserverisse installitud sait, on failide üleslaadimine kausta public_html tavaline kataloog.

Valitud kaugkataloogi saate üles laadida oma veebisaidi failid, mis peaksid nüüd sisaldama wp-config.php värskendatud versiooni. Nagu varasema allalaadimise puhul, võib see protsess võtta natuke aega.

Kui üleslaadimine on lõppenud, ärge kustutage neid faile oma kohalikust arvutist. Neid on endiselt vaja, kuni viimased sammud on lõpule viidud.

7. samm: uue domeeni määratlemine ja otsing / vana domeeni asendamine

Kui kolite uude / teise domeeni, peaksite selle sammu üle lugema, kui mitte, siis võite selle vahele jätta, kuna te ei pea oma saiti värskendama, et osutada teisele domeenile.

Üks probleem, mis inimestel oma saidi teisaldamisel alati ilmneb, on see, et nad on lisanud linke oma saidi muudele postitustele või lisanud pilte otse, viidates serveris olevale URL-ile, põhjustades nende katkemist, kui nad uude domeeni kolitakse. Kui soovite kiiresti ja hõlpsalt otsida oma vana domeeninime eksemplare ja asendada uue nimega, soovitame teil vaadata Otsing Asenda DB skript githubis. See võimaldab teil seda teha väga hõlpsalt. Lihtsalt veenduge, et kustutate selle siis, kui olete lõpetanud (turvalisuse huvides) ja ärge paigutage seda oma juurdomeeni, looge skripti hostimiseks juhusliku nimega ajutine kaust.

Saidi URL-i muutmine: otsides ja asendades vana domeeni ning asendades uue domeeniga, muudate andmebaasis ka saidi_url ja kodu URL-i väärtusi (Saidi URL-i muutmine), mis tagab, et kui proovite uude domeeni oma saidile sisse logida, ei ürita see teid ümber suunata vanasse domeeni.

8. samm: viimased puudutused

See samm hõlmab tegelikult kahte eraldi minisammu, mille vahel võib (potentsiaalselt) olla mitu päeva.

Esiteks – enne kui saate saiti oma uues hostis kasutada, peate seda tegema konfigureerige oma domeeni DNS-i sätted uuesti. Need seatakse osutama teie vanale hostile ja peate osutama õiged kirjed uue serveri IP-aadressile.

See protsess sõltub sellest, kus olete oma domeeni registreerinud. Selle protsessi lõpuleviimise üksikasjad on selles postituses arutamiseks liiga mitmekesised, kuid teie domeeni registreerijal peaksid olema kõik muudatuse tegemiseks vajalikud üksikasjad..

DNS-i muudatuste täielik levitamine võib võtta kuni 48 tundi. Kõige parem on seda teha perioodil, mil eeldate madalamat liiklust. Selle 48 tunni jooksul peaksite vältima oma veebisaidil muudatuste tegemist, kuna võite muuta saidi vana versiooni.

Teiseks – pärast 48-tunnise perioodi möödumist peaksite oma veebisaidile minnes nüüd uuele veebimajutajale juurde pääsema. Praegu saate seda teha failide ja andmebaasi kustutamiseks looge ühendus oma vana veebiga. Teil peaks ikkagi olema nendest failidest ja andmebaasi eksportimisest kohalik varukoopia koos algse failiga wp-config.php, juhuks kui teil on vaja migratsiooni tagasi tõmmata. Et olla turvaline, võib olla hea mõte neid faile pikema aja jooksul käes hoida.


Nagu näete, pole ülaltoodud lihtsateks toiminguteks jaotamine protsess nii keeruline. Kõik, mida see tegelikult nõuab, on see, et peate igal sammul olema ettevaatlik ja andma endale võimaluse naasta algse versiooni juurde viimase võimaliku hetkeni (probleemide korral).

Kas olete oma WordPressi veebisaidi hiljuti üle viinud? Andke meile oma kogemustest selle protsessiga allpool olevas kommentaaride jaotises!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map