Sissejuhatus WordPressi teema kohandajasse

 1. 1. Praegu loeb: Sissejuhatus WordPressi teema kohandajasse
 2. 2. Suhtlemine WordPressi teema kohandajaga
 3. 3. WordPressi teema kohandaja katlaplaat
 4. 4. WordPressi teema kohandaja boileri laiendamine
 5. 5. Teema kohandaja katlaplaat – tingimuslikud valikud, alamteemad ja pistikprogrammid

Üks asi, mis mulle teema seadete lehtede puhul alati ei meeldinud, oli see, kui tohutult erinevad need oleksid. Kujutage ette, et iga autotootja üritab ainulaadse rattapaigutuse abil oma nägu lisada ja näete, miks see WordPressi väljaandjatele halb on.


Õnneks alates 3.4 ja tänu Teema kohandaja API meil pole seadete lehti üldse vaja.

Kõnealune ajaveeb on Teemavalikute galerii, linna parimate (ja halvimate) teemavalikute ekraanide tutvustus. Enamasti halvim, kuid arvan, et just see tegi selle populaarseks. Konstantini sõnul muudab selle vananemiseks teemakohandaja.

Selles postitusseerias võtame vaatluse alla teema kohandaja kasutamise eelised „vanade“ seadete lehtedel, uurime, kuidas teema kohandaja töötab, kuidas selle laiendamist teha ja lõpuks luua teema kohandaja kohandatud katteplaat, mida saab kasutada mis tahes WordPressi teemaga.

Teema kohandaja eelised

Nüüd ma ei ütle, et teemaseadete lehed on (olid?) Kõik halvad – kui neid õigesti teha, tunnevad nad end WordPressi armatuurlaua loomuliku pikendusena – lihtsalt, et nüüd on midagi paremat. See, mida kohandaja teeb, võrreldes seadete lehega, muudab teema seadistamise protsessi lihtsamaks, kui võtab kasutaja peast kinni.

Kui te ei näinud seda kunagi tegevuses, siis selle video autor Otto on kohustuslik vaadata:

Mis on siis teema kohandaja? Codexi järgi:

Teema kohandamise ekraan (st „teema kohandaja”) võimaldab saidi administraatoritel teema sätteid kohandada ja näha nende muudatuste eelvaadet reaalajas.

Teema kohandaja lühidalt

Teema kohandaja sellel on kolm peamist komponenti – sektsioonid, sätted ja juhtelemendid. Kui teemakohandajaks oleks maja, oleks teie elutuba üks sektsioonidest, iga selles olev tuli oleks seade ja iga lüliti lüliti. See on nii lihtne.

Teema kohandajaga suhtlemiseks peate sisse logima toimingu customize_register. Seda tehes laadite $ wp_kohanda objekt, näiteks WP_Customize_Manager klass, mis teeb kõik rasked tõstmised. Pikemalt selle sarja 2. osas.

See on juba olemas

Kui te ei soovi teema Kohandajaga suhelda ja peate lihtsalt laskma tal seda teha, see on teie teemas vastav asi, muutub see veelgi lihtsamaks. Kui loote teema nullist, on teemakohandaja juba kohal, näidates selle sisseehitatud sektsioone. Tegelikult on see, kui kaugele tühjad index.php ja style.css, mis sisaldavad ainult kommentaari päise ridu, teid:

Teema kohandaja tühjas teemas

Teema kohandaja tühjas teemas

Muidugi, selles ekraanipildis pole midagi eelvaadata, sest index.php ei tee midagi, kuid see on mõte – kui olete teema arendaja, karjub teemakohandaja lihtsalt “Alati, kui olete valmis!” nii et pole põhjust seda oma WordPressi teemas mitte kasutada.

Vaikesektsioone on rohkem, kuid neid kuvatakse ainult siis, kui teie teema neid toetab, siin on täielik sisseehitatud sektsioonide loend:

 • Saidi pealkiri ja silt
 • Värvid *
 • Päise pilt*
 • Taustapilt*
 • Navigeerimine *
 • Staatiline esileht

Tähistatud (*) jaotised ilmuvad ainult siis, kui teie teema toetab nende vastavaid funktsioone; kui soovite, et ilmuks jaotis Päise pilt, on kõik, mida vajate, add_theme_support (‘kohandatud päis’) kuskil teie failides function.php.

Olemasolevad juhtimisseadmed

Kõigi nende sisseehitatud sektsioonide korral peavad nende täitmiseks olema mõned juhtseadised (tulede lülitid, mäletate?). WordPress annab teile karbist välja järgmise:

 • Tekstiväli
 • Märkeruut
 • Raadio
 • Valige
 • Värvivalija
 • Faili üleslaadimine
 • Pildi üleslaadimine
 • Taustapilt
 • Päise pilt

Tõenäoliselt enamiku teemade jaoks piisavalt hea, kuid kui teie teema on eriline (las ma arvan, et on, eks?) Ja vajab mõnda kohandatud juhtelementi, saate seda ka teha. Kohandatud juhtnuppude loomine on üks neist teemadest, mida selles sarjas käsitleme, nii et püsige kursis.

Praeguseks kõik

WordPressil on praegu kuusteist API-t (proovige neid kõiki nimetada!) ja kui hindate neid selle järgi, kui kasutajasõbralikud nad on ja kui lihtne on neid sisse hüpata ja kasutama hakata, siis ei lähe keegi teema kohandamise API-le lähedale.

Kas tegite juba oma kasutajatele teene ja vahetasite seadete lehtedelt teema kohandajale? Kui ei, siis tahaksin kuulda, miks ja kui teil on, siis mida te sellest seni arvate?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map