RSS-i täielik juhend ja kuidas seda WordPressiga kasutada

RSS-i täielik juhend ja kuidas seda WordPressiga kasutada

Mis siis, kui kasutajad ei peaks teie artiklite lugemiseks teie WordPressi saidile tulema? See muudaks kasutajad kindlasti lihtsamaks, kuna nad ei peaks oma igapäevase teabe saamiseks navigeerima kümnesse oma lemmikblogidesse ja uudisteallikatesse. See oleks tore ka veebisaitide omanike jaoks, kuna see võimaldaks teil oma sisu tõhusamalt levitada, edastades selle sinna, kuhu kliendid soovivad..


See on kogu RSSi mõte.

RSS on tegutsenud alates 1999. aastast ja see töötab kogu veebis sisu levitajana. Lisaks ühendab see lugejate lugemise, koostamise ja korraldamise hõlbustamiseks koondajatega.

Lühidalt öeldes hoiab RSS teie lugejaid ühes kohas kogu soovitud sisu lugemas. Nii ei pea nad oma lemmik-uudiste veebisaite järjehoidjate hulka lisama ega Google’is otsima, kui nad tahavad head lugemist.

Kuidas RSS töötab?

RSS või Tõeliselt lihtne sündikatsioon, pakub lugejatele võimaluse teie ajaveeb tellida. Pärast seda peab lugeja sisu tarbimiseks kasutama RSS-lugejat või koondajat.

Tellimiseks klõpsab lugeja nuppu Telli. See selleks. Mõnikord on veebisaidil või ajaveebis RSS-i tellimisnuppu keeruline leida, kuid sageli saate neid leida sotsiaalmeedia nuppude lähedal, jaluses või otsides Google’is „Veebisaidi nimi” ja „RSS-kanal”..

Mõnikord on veebisaidil või ajaveebis RSS-i tellimisnuppu keeruline leida, kuid sageli saate neid leida sotsiaalmeedia nuppude lähedal, jaluses või otsides Google’is „Veebisaidi nimi” ja „RSS-kanal”..

RSS-vooge saab ka kategooria või teema alusel tükeldada. See on palju olulisem suurte veebiajakirjade puhul (nt Wall Street Journal või USA Today). Miks see nii on? Sest neil väljaannetel on kümneid, kui mitte sadu jaotisi.

Miks see nii on? Sest neil väljaannetel on kümneid, kui mitte sadu jaotisi.

Seetõttu võiks lugeja otsustada tellida kogu paberi või lihtsalt spordiosa.

Ja see on veel üks RSS-voo eelis. On täiesti võimalik, et mõned lugejad leiavad, et vaid mõned teie artiklid on ahvatlevad. Seetõttu soovivad nad tellida vaid selliseid asju nagu reisi- või äriosakonnad.

Pärast RSS-voo tellimist peab kasutaja täpsustama, kuidas ta teavet kasutab. Nagu mainitud, on selleks vaja mingisugust koondajat või RSS-i lugejat.

Kõige populaarsem variant selleks oli Google Reader. See oli puhas, äärmiselt tõhus viis kümnete RSS-kanalite kokkuviimiseks.

Kahjuks lõpetas Google Reader 2013. aastal tegevuse. Niisiis, see pole enam valik. Siiski on tänapäeval palju teisi RSS-i lugejaid.

Millised RSS-lugejad on väga soovitatavad?

Pärast Google Readeri seiskamist soovitas Google peamiselt kõigi klientide üleviimist saidile Feedly. See on kindlasti Google Readeriga kõige sarnasem, kuid kõik sõltub teie enda eelistustest.

RSS-lugejaid on kümneid, mille hulgast valida, kuid siin on kõige populaarsemad:

Nagu mainitud, on igal ühel oma võlu. Näiteks jäljendab Feedly Google Readerit oma puhtuse ja korraldusega, samal ajal kui Panda on rohkem viis sirvida mitut veebisaiti ühes liideses. Soovitan teil neid kõiki testida, et näha, milline neist on õige, kui plaanite sisu koondada. Lõppude lõpuks on see teie peamine artiklite lugemise keskus.

Kuidas kasutada RSS-i oma WordPressi saidiga

Nüüd, kui olete aru saanud, kuidas lugejad RSS-i ära kasutavad, on aeg uurida, mida ja kuidas WordPressi saidiomanikele pakkuda.

Alustuseks peaksite teadma, et suhtlete RSS-iga ühel või kahel viisil. Esimene ja kõige olulisem RSS-i aspekt veebisaitide omanikele on selle RSS-i nupu tellimine teie saidile. See toimib teie sisu jaotusvõrguna, ilma et oleksite oma nimel palju tööd teinud.

Kuidas linki ja ikooni oma RSS-kanalile lisada

Selle protsessi jaoks on teil mõned valikud. Tehniliselt võiksite haarata Google’i piltide RSS-pildi, paigutada selle vidinasse ja linkida pildi oma külgribal. See säästaks pistikprogrammi installimise vajadust, kuid RSS-nupu lisamine pole sageli kõige puhtam viis..

Esiteks kontrollige, kas teie WordPressi teema sisaldab kohandatud vidinat sotsiaalsete ikoonide jaoks. Kui vidin on saadaval, peaksite saama selle sisestada igasse vidina valmidusse (külgriba, jalus või isegi ülemine riba)..

Kokku sotsiaalne vidin

Ülalolev on näide teema vidinest vidin (mis sisaldab ka nuppude stiili, suuruse, järjekorra ja muu valiku võimalusi). Kuid kui teie teema seda sisseehitatud funktsiooni ei sisalda, võite leida pistikprogrammi kasutamise.

Lisage üks RSS-nupp

Esialgu võiksite proovida RSS-nuppu ise sisestada. See võib juhtuda juhul, kui soovite hoida seda sotsiaalsetest nuppudest eraldi või paigutada oma veebisaidi põhja poole.

Sel juhul on olemas mõned pistikprogrammid, näiteks RSS-kanali ikoon või RSS ikooni vidin. Need mõlemad töötavad hästi, kuid te ei saa oma sotsiaalse jälgimise suurendamiseks mingeid lisafunktsioone, näiteks nuppe.

Tavalisem on näha RSS-nuppu oma Facebooki, Twitteri ja Pinki linkide kõrval, eeldades, et teil need olemas on.

Lisage RSS koos sotsiaalmeedia linkidega

Kui soovite ühendada kõik need nupud järjest, võite tavaliselt leida sotsiaalmeedia nuppude pluginad, mis võimaldavad ka kohandatud ikooni ja linki või tegelikult RSS-i ikooni.

Ülimad sotsiaalmeedia ikoonid teeb sotsiaalsete nuppude ja RSS-i trikkiks, kuna see sisaldab ka RSS-i ikooni ja välja oma RSS-i URL-i lisamiseks.

Mis on minu RSS URL??

WordPress genereerib teile automaatselt RSS-voo. See voog on teie artiklite kogumik ja seda saab jagada RSS-i URL-iga. Nagu ülaltoodud ekraanipildil näete, on kasutajate tulemiseks ja nupul klõpsamiseks vajalik RSS-i URL. Enamasti kleepib see URL pistikväljale, kuid mõnikord võite pildi lihtsalt linkida.

Sõltumata sellest, näeb teie RSS URL välja järgmine: http://www.wpexplorer.com/feed/

Ainuke asi, mida peate tegema, on asendada “wpexplorer.com” tekst oma tegeliku veebisaidiga. Kui olete selle URL-i saanud, on üsna lihtne alustada RSS-voo levitamist oma veebisaidil.

Mitme RSS-voo kuvamine oma WordPressi saidil

Teine põhjus, miks võite RSS-i ära kasutada, on see, kui soovite kuvada kolmandate osapoolte vooge oma WordPressi saidil. Näiteks võib-olla haldate rahanduse ajaveebi ja soovite edastada aktsiate suundumusi ajakohasemast, usaldusväärsemast allikast. Lõppude lõpuks ei kavatse te ise aktsiahindade variatsioone värskendada. Parem on haarata CNNMoney või Reutersi RSS-kanal ja sisestada see oma külgribale.

Sama kehtib enamiku uudiste ajaveebide kohta, kuna uudistetsükli iga nurga taga on sageli võimatu sammu pidada. Filmi ajaveeb ei tahaks Rotten Tomato partituuride jagamisest ilma jääda. Ja just seal tuleb mängu Rotten Tomatoes RSS-voog.

Niisiis, see RSS-taktika on seotud rohkem kasutajatele väärtusliku teabe pakkumisega, mitte sisu levitamisega kogu Internetis.

RSS-voo kuvari esipaneel

Parim plugin oma veebisaidil RSS-uudisvoo loomiseks kannab nime WP RSS Aggregator.

Laadige alla pistikprogramm WP RSS Aggregator ja installige see oma veebisaidile. Minge juhtpaneelil vahekaardile RSS agregaator ja täitke kõik alates RSS-i URL-ist kuni vooallika nimetuseni. See küsib teilt mõnda muud seadet, näiteks seda, kas soovite linkida allikaga ja kas soovite dubleeritud pealkirjad eemaldada.

Uue voo lisamine

Pärast seda saate hallata kõiki oma vooge ja näidata neid oma veebisaidil ühes pidevas voogesituses. Pange voog oma külgribale või oma lehele.

Miks vajate oma WordPressi saidil RSS-i

Mõni blogija võib RSS-i vana tehnoloogiana loobuda. See mõte pole kaugeltki tõene, eriti asjatundlike lugejate puhul. Mõne blogija arvates on see mõeldud pigem suurte ajakirjade jaoks. Ka see pole tõsi.

Mõne blogija arvates on see mõeldud pigem suurte ajakirjade jaoks. Ka see pole tõsi.

Isegi kui teil on viis või kümme RSS-i lugejat, on see väikese või keskmise suurusega ajaveebi jaoks üsna hea. See on lihtsalt erinev viis, kuidas kasutajad saavad sisule juurde pääseda, nii et see on alternatiiv teie e-posti loendile või siis, kui postitate sotsiaalmeedias.

Kui teil on küsimusi RSS-i ja WordPressi kasutamise kohta, andke meile sellest kommentaarides allpool.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map