Plussid ja miinused WordPress Multisite – kuidas installida Multisite kohaliku Xamppiga

WordPress Multisite: plussid, miinused ja installimine

Kui haldate mitut WordPress-saiti, peate kindlasti tundma vajadust neid kõiki ühe juhtpaneeli abil hallata. WordPressil on lahendus – mitme saidi install. See tähendab, et installite WordPressi ainult üks kord ning loote ja haldate sellel WordPressi installimisel mitu üksikut saiti, kõik ühe administraatori kaudu. Multisaitide näiteid ei pea otsima kaugemale kui WordPress.com.


Saidi administraatori üksikute saitide üle teostatav kontroll lõigatakse ära ja võrguadministraatoriks või superhalduriks saab kõik võimas, millel on ülimuslikud volitused üksikute saitide administraatorite üle. Saidi administraatorid ei saa pluginaid ja teemasid installida ega muuta ning seda saab teha ainult superhaldur.

Millal mitte multisaiti kasutada

Mitme saidi saidid toimivad eraldi üksustena, millel pole palju kattumist. Niisiis, kui kõik, mida soovite, on andmete ja kasutajaid jagavate saitide kogum, siis pole multisait teie jaoks. Kui teie ainus nõue on, et teie veebilehed näeksid välja teistsugused, saab selle saavutada pistikute abil, mis vahetavad teemasid. Kui erinevatele kasutajatele on vaja erinevat juurdepääsu taset, saate funktsioone piirata, URL-e linkida või kasutajaid ja menüüsid vahetada, kasutades lihtsalt pistikprogramme.

Mitme saidi peaksite vahele jätma ka siis, kui saidi administraatorid soovivad teemasid ja pistikprogramme vabalt lisada või kui nad ei soovi serveriruumi või andmebaasi jagada. Sama oleks siis, kui nad sooviksid minna koos erinevate hostimisteenuste pakkujatega.

Millal multisaiti kasutada?

Multisait on kõige eelistatavam iga organisatsiooni jaoks, millel on hierarhiline ülesehitus, näiteks valitsus ja selle erinevad tiivad, ülikoolid ja nende osakonnad või mingil viisil seotud ajaveebide võrk. Mitmesugused saidid sobivad rohkem saitidele, mis tegutsevad oma tegevusalal suure iseseisvusega ja jagavad ühiseid ressursse.

Seega on mitme saidi puhul tegemist segakotiga, millel on nii plusse kui ka miinuseid ning mitme saidi vajadust tuleb hinnata igal üksikjuhul eraldi..

Plussid

 • Ühest juhtpaneelist saate hallata suvalist arvu üksikuid saite, mis näeb välja selline.

1

 • Üksikute saitide administraatoritel on piirangute korral vabadus oma saite hallata.
 • Teemad ja pistikprogrammid tuleb installida ainult üks kord ja seejärel aktiveerida kogu võrgus. Sama mis ülesvoolu jaoks. See tähendab mitte ainult paremat haldamist, vaid ka serveriruumi tõhusamat kasutamist.
 • Kasutajad saavad luua oma võrgus oma ajaveebid ja neid hallata. Kui soovite, et see jääks privaatseks, saate kasutajatele juurdepääsu piirata.
 • Võite võrku monetiseerida, pakkudes teistele hostimisteenust. Kui olete virtuaalserveriga, on see võib-olla natuke keeruline. Neil ajaveebidel on andmebaasis oma tabelid. Neil pole teie serveris oma katalooge, kuid kui tegemist on meediumide üleslaadimisega võrgus, on neil oma eraldi kataloogid. Kuna failistruktuuri haldab WordPress, ei pea te sellega ise vaeva nägema.

Miinused

 • Kõik pluginad ei tööta mitmel saidil. Enne nende installimist peate kontrollima, kas pistikprogrammid ühilduvad mitme saidiga.
 • Üksikud saidid ei saa teemasid ja pistikprogramme lisada ega kustutada. Kui nad on võrgus, saab neid sisse ja välja lülitada.
 • Kui teie saidil või serveril on seisakuid, mõjutab see kõiki võrgus olevaid saite.
 • Võrgu saitide liikluse kiire kasv võib mõjutada kõigi teiste võrgus olevate saitide kiirust. Algajale on see võib-olla natuke palju vaja.
 • Mitte kõik hostikavad ei toeta mitut saiti. Mitme saidi korral suureneb hostimisvajadus. Kui plaanite mõnda saiti, mis on pigem testveebisaitide olemust, võib tegelikult piisata jagatud hostimisest. Kuid kui soovite lisada tohutul hulgal saite, eriti suure liiklusega saite, leiate, et peate oma hostimisvajadusi täiendama. Soovitame tungivalt WP mootorit ja hooratast – mõlemad algavad mitme saidi toe jaoks umbes 30 dollarist kuus.

WordPress Multisite on lihtne ja võimas funktsioon, kuid enne selle installimist veenduge, et see oleks teie jaoks sobiv lahendus. Saidi hiljem mitmel saidil eraldamine või mitme saidi migreerimine on võib-olla liiga keeruline, et saaksite ilma professionaalse abita hakkama saada.

Kui kaalute mitme saidi kasutamist pelgalt mitme ekraaniga WordPress-saidi haldamise hõlbustamiseks ühelt ekraanilt, peaksite võib-olla kaaluma ka hallatavaid teenuseid sellise teenusepakkujaga nagu ManageWP. See on tasuline teenus, mis pakub muid eeliseid, nagu turvalisus, varundamine ja kloonimine.

Multisite paigaldamine

Peate olema administraator ja teil peab olema juurdepääs oma serveri failisüsteemile luua mitme saidi. Failide redigeerimiseks ja kataloogi loomiseks peavad teil olema õigused. On iga võimalus, et isegi kui teile kood ei meeldi, seadistate mitme saidi ilma haakeseadisteta. Kuid teadmised PHP, CSS, HTML ja serverihaldusest on kasulikud, kui peate tõrkeotsingut tegema.

Enne alustamist otsustage, kas soovite lisada saite alamdomeenide või alamkaustadena. Seda ei saa hiljem muuta, nii et tehke oma valik hoolikalt. URL-i terminites tähendab see,

 • Iga saidi jaoks erinevate alamdomeenide määramine: site1.multisite.com, site2.multisite.com
 • Iga saidi jaoks erinevate teede määramine: multisite.com/site1, multisite.com/site2

Saate määrata ka domeene nagu multisite1.com, multisite2.com, kuid see nõuab pistikprogrammi kasutamist ja tehnilisi teadmisi.

Niisiis, kuidas paigaldada multisaidi? Lähen siin toodud samme, demonstreerides installi kohaliku XAMPP-iga.

1. Mitme saidi funktsiooni lubamine.

 • Multisaidi installimise esimene samm on WordPressi installimine tavalisel viisil. Leidke oma WordPressist wp-config-fail ja avage see.
 • Leidke fraas “/ * see on kõik, lõpetage redigeerimine! Head blogimist. * / ”Faili lõpus. Selle fraasi kohal lisage järgmine üksik kood:
  define ('WP_ALLOW_MULTISITE', tõsi);
 • Salvestage fail ja laadige see uuesti serverisse.
 • Nüüd leiate juhtpaneeli menüü Tööriistad alla uue üksuse „Võrgu häälestus”.

2. Alamdomeenide ja alamkataloogide seadistamine.

 • Jätka Tööriistad> Võrgu häälestus ning saate valida alamdomeenide ja alamkataloogide vahel.
 • Kui loote alamdomeenidel põhinevat võrku, peaksite seda küsima oma hostiteenuse pakkujalt, kuna paljud neist seda võimalust ei luba. Nad peavad teie saidi jaoks seadistama loodusliku kaardi DNS-i. Alamkataloogid selliseid õigusi ei vaja. Kui olete oma valiku teinud, klõpsake installida.

2

 • Kuna kasutasin WordPressi installimiseks ise hostitud kohalikku serverit, piirdus minu valik alamkataloogidega (hostitud serveri puhul pakutakse ka alamdomeeni võimalust)
 • Kui soovite teisendada olemasoleva WordPressi installi mitmeks saidiks, pole alamkataloogi valik teile avatud. Võrku saate luua ainult alamdomeenidega.
 • Teile genereeritakse paar rida koodi, et sisestada see faili wp-config.php ja faili .htacess.

3

 • Sisestage kood vastavalt juhistele ja salvestage failid ning WordPress Multisite installitakse edukalt. Võrguhalduri juhtpaneelile juurdepääsemiseks peate uuesti sisse logima.

3. Saitide loomine või lisamine

Sellesse etappi jõudes sarnaneb teie WordPressi multisait enamiku tavaliste saitidega. Selle tõeliselt funktsionaalseks mitmeks saidiks muutmiseks peate looma ja lisama uusi saite. Nii saate teha järgmiselt,
Klõpsake võrgu juhtpaneelil nuppu Minu saidid> Võrgu administraator> Saidid> Lisa uus

4
Sisestage üksikasjad, näiteks saidiaadress, pealkiri, e-post ja klõpsake nuppu Lisa uus.
Luuakse uus sait.
Kui soovite klõpsata Kõik saidid, saate lisada nii palju saite kui soovite ja vaadata saitide loendit

5

4. Teemade aktiveerimine

Teemasid saab mitmel saidil installida ja aktiveerida kahel viisil – installige see võrguadministraatorisse ja aktiveerige see kogu võrgu jaoks või installige võrguadministraatorisse ja lubage sellel saidil redigeerimisega. Teema aktiveerimiseks esimesel meetodil leidke võrgu armatuurlaual teemad ja klõpsake nuppu Lisa uus. Kui teema on installitud, klõpsake nuppu Võrgu lubamine. Nüüd on teema kohe saadaval kogu võrgus.

Teemade aktiveerimiseks teisel viisil klõpsake Network Adminis kõigepealt saidil Saidid ja seejärel saidil, kus soovite selle teema lubada. Seejärel klõpsake nuppu Redigeerimine> Teemad ja leidke teema, mille soovite lubada. Klõpsake selle teema all nuppu Luba. Nüüd, selle saidi administraatori vahekaardi Teemad avamisel, näete lisatud teemat. Seejärel saab sait teema aktiveerida.

5. Pluginate aktiveerimine

Viimase sammuna peaksite installima ja aktiveerima mitme saidi pistikprogrammid. Selle jaoks laadige plugin alla ja installige nagu tavalisel viisil. Kui soovite pärast seda aktiveerida pistikprogrammi kogu mitmel saidil, klõpsake valikul Võrgu aktiveerimine ja plugin aktiveeritakse kõigil saitidel.

Kui soovite, et pistikprogramm oleks aktiivne ainult ühes saidis, laadige plugin alla ja installige võrguadministraatorisse. Seejärel külastage saiti saidi administraatorina ja aktiveerige pistikprogramm konkreetsel saidil.

Kokkuvõtteks

Hinnake oma vajadusi ja vajadusel kõhelge multisaidi installimisest. Kuigi mitme saidi installimine on üsna lihtne, on haldusega seotud keerukusi. Ka mitme saidi rändamine või ühe saidi eraldamine mitmest saidist võib olla pisut hirmutav. Siin on pöidlareegel ettevaatlik.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map