Mis on WordPressi vahemälu ja miks see on oluline?

 1. 1. Algajate juhend WordPressi sisemiste funktsioonide mõistmiseks
 2. 2. Praegu loeb: Mis on WordPressi vahemälu ja miks see on oluline??
 3. 3. Kuidas WordPressi vahemälu töötab??
 4. 4. Kuidas installida ja häälestada WordPressi vahemälu WP Super vahemälu abil
 5. 5. Kuidas häälestada WordPressi vahemälu W3 kogu vahemäluga (W3TC)
 6. 6. MaxCDN ülevaade: parim WordPressi CDN?

Tore on näha, et olete lugenud minu igavat vana artiklit WordPressi sisemise funktsiooni kohta – kudod! Oota mida? Kas pole? Ärge muretsege, andke see lihtsalt kiiresti läbi – eriti see osa jaotises „Mis juhtub, kui keegi teie WordPressi ajaveebi vaatab?“.


Nagu pealkiri viitab, õpime WordPressi vahemällu salvestamist. Selles postitusseerias uurime üksikasjalikult kõiki vahemällu salvestamise aspekte.

 • Miks see on oluline
 • Kuidas see töötab
 • Ja lõpuks, kuidas seda rakendada.

Miks on WordPressi vahemälu nii oluline??

Vahemällu salvestamine

Kolledžis, kui nad õpetavad mulle teemat, millest ma midagi ei tea, kipun ma selle teema õppimise asemel kõigepealt mõtlema selle rakendustele. Näiteks – korduvsuhted. Neid kasutatakse numbrijadade n-nda arvu arvutamiseks, näiteks Fibonacci-jada. Kui sain aru selle olulisusest – kuidas kordussuhted aitavad säästa palju väärtuslikku arvutusaega -, hakkasin selle vastu huvi tundma. Kui soovite korduvsuhetest natuke teada saada, on teil õnne – kirjeldan seda järgmises lõigus lühidalt. Inimesed, kes ei taha sellest teada saada, võiksid selle vahele jätta – ma ei tahaks seda teha. ��

Lahedad asjad, mida Fibonacci jada saab teha

A Fibonacci järjestus on lihtsalt kahe eelmise numbri liitmine jadas. Peaaegu kõik arvutiteaduse taustast teavad, millest ma räägin – Fibonacci jada genereerimiseks peate kindlasti kirjutama programmi (mis tahes keeles). Kui ma alustan 0-st, siis läheks Fibonacci jada:

0, 1, 1, 2, 3, 5, 8 .. kuni lõpmatuseni.

Ülaltoodud järjestuse põhjal, kui ma küsiksin teilt seeria viiendat numbrit, oleks vastus 3. Kui ma peaksin küsima teilt 500. numbrit, peaksite arvutama kogu seeria kuni 500. ametiajaks. . Kaasaegse arvuti jaoks arvutab telefon selle välja vähem kui sekundiga. Kuid tänapäevase protsessori osas on seda palju! Suurendage seda 500 kuni 50 000 000 000 (50 miljardit tuhandet) Fibonacci arvu ja jah – vaja oleksite palju rohkem aega.

See on koht, kus korduvussuhe tuleb sisse. Kordussuhteid rakendades tuletame valemi, mille abil saab arvutada n-ö Fibonacci-termini. Olgu see viies või 50. või 50 triljonit Fibonacci terminit, saab see tuletatud valem arvutada need kõik täpselt ühesuguse ajaga, st konstantse ajaga. See on uskumatult kasulik, kuna see säästab palju väärtuslikku arvutusaega ja aitab meil ka arvutada programmi keerukust.

Mis see WordPressi vahemällu salvestamisega seotud suur mure on??

Lamb2

Google armastab kiiremaid saite. Kõik meist armastavad kiiremaid saite. Üks Google’i võtmetähtsusega SERP (otsingumootori tulemuste leht) reastustegureid on veebisaidi kiirus ja selle reageerimise aeg.

Vahemälu on saidi üldise toimivuse määramisel oluline tegur. Eriti WordPressis, kuna see genereerib HTML-lehti dünaamiliselt – kasutades PHP-koodi koos MySQL-i andmebaasi päringutega. Õigesti konfigureeritud vahemäluprotokollidega saab teie WordPressi sait suurusjärku kiiremini. See aitab vältida koondamist ja kiirendab teie saidi laadimisaegu – tasuta! WordPressi saidi kiirendamiseks saab kasutada kolme peamist võimalust:

 1. Kasutage tipptasemel, hullumeelselt võimsaid, kobaraservereid
 2. Kasutage sisu edastamise võrku (CDN)
 3. WordPressi vahemälu konfigureerimine

Kaks esimest punkti võivad olla (väga) kallid ja sõltuvad tavaliselt saidi külastajate arvust. Kuid WordPressi vahemällu salvestamist saab kasutada (ja seda tuleks kasutada) ka väikseimatel veebisaitidel. Huvitav on teada, et WordPressi hallatava hostingu suurim nimi – WPEngine kasutab oma kohandatud ehitatud patenteeritud vahemälutehnoloogiat nimega EverCache, mis ühendab kõik kolm peamist vahemällu vormingut – lehe, andmebaasi ja objekti vahemällu salvestamine.

Mis on WordPressi vahemälu?

Kui olete lugenud minu eelmist artiklit, saate teada, kui palju asju toimub iga kord, kui keegi teie saiti külastab. Siin on pilt oma mälu sirvimiseks:

WordPressi sisemine töötamine

Mis siis, kui need dünaamiliselt loodud veebilehed salvestatakse serveri kõvakettale või mällu (RAM) ja neid seal pakutakse iga kord, kui keegi seda lehte nõuab? Olgu see üks või 1000 inimest, sama leht saadetaks! See säästaks palju andmebaasipäringuid, PHP-koodi täitmist, säästes sellega kõige olulisemat tegurit – väärtuslikku arvutusaega. See oleks tõesti väga kiire.

See on WordPressi vahemälu. Varem loodud andmete (või päringute, näiteks andmebaasipäringute) taaskasutamine uute, järgnevate taotluste kiirendamiseks.

Kuid pidage kinni, mis juhtuks, kui keegi kommenteerib või värskendab postitust või avaldab uue? Kas need varem loodud HTML-lehed ei sisalda valesid / aegunud andmeid? Teil on õigus, see kindlasti teeks! Seega on meil midagi nimega:

Vahemälu puhastamine

Vahemälu puhastamine tähendab sisuliselt kõigi varem vahemällu salvestatud andmete vahemällu salvestamist. See tähendab, et vanad kustutatakse ja uued luuakse või taastatakse. Tavaliselt põhineb see paljudel protokollidel – millest mõned hõlmavad:

 • Kui kommentaar on postitatud
 • Kui uus postitus avaldatakse
 • Kui vana postitust värskendatakse

WordPressi tuum ja vahemällu pistikprogrammid teavad, millal vahemälu tühjendada, et külastajale ei edastataks vanu, ebaolulisi andmeid.

Järeldus

See teema hõlmab kahte tegurit, mis on minu arvates olulised enne WordPressi vahemälu õppimist õppima. Nüüd, kui teil on neist kahest kindel arusaam, on aeg õppida, kuidas vahemälluhoidmine töötab.

WordPressi vahemälu eelised

Selle peatüki lõpetuseks vaatame läbilõikamise eeliseid:

 • Kiirendage oma saiti tasuta
 • Sellega parandatakse Google’i ja muude otsingumootorite paremusjärjestust
 • Säästke märkimisväärses koguses serveri ressursitarbimisest – see on väga kasulik inimestele, kes võõrustavad oma saiti jagatud serverites

Mis on teie mõtted WordPressi vahemälu kohta? Kas teil on selle eeliste loendisse midagi lisada? Andke meile allpool kommentaaride osas teada!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map