Mis on RSS? Ja kuidas seda WordPressi lisada

Mis on RSS? Noh, RSS tähistab sõna “tõesti lihtne sündikaat”, ehkki selle päritolu võib leida “rikkaliku saidi kokkuvõttest”. Lihtsamalt öeldes on RSS veebisaidi sisu üliefektiivsel ja organiseeritud sündikaadil edastamise meedium. 1999. aastal välja antud RSS avaldas tohutut mõju Interneti arengule – täpsemalt sisu tarbimisele. Viimaste artiklite vaatamiseks ei olnud inimestel enam vaja oma lemmiksaite külastada.


Uudiste saidid, nagu BBC ja New York Times, reklaamisid oma saitidel tugevalt RSS-i ikooni. Saate tellida kogu NY Timesi või lihtsalt rahanduse jaotise – kõik, mida pidite tegema, oli tellida konkreetne RSS-kanal. Selline oli RSS ilu! Üsna ausalt öeldes oli RSS ja on, üks populaarseimaid meediume massisisalduse jaotus jaoks kirjastajad, ja massisisalduse tarbimine jaoks lugejad (või külastajad).

Perks of RSS: produktiivsus ja loetavus

taskuhääling

RSS oli sõna otseses mõttes olnud ajaveebide ja netisaadete edastamise kasvu ajendiks. Saate tellida oma lemmikblogid ja säästa palju aega, lugedes lihtsalt oma RSS-lugeja sisu. Sisuliselt sina tee palju rohkem vähem kulutades ja lõpuks salvestada a palju ajast.

Üks RSS-kanalite kasutamise kõige hindamatumaid (või pigem ennekuulmatuid) eeliseid on loetavus. Meie, inimesed, oleme harjumuspärased olendid. Kas olete kunagi mõelnud, miks järgivad peaaegu kõik romaanid kindlat lehe suurust ja laiust, teksti joondust, rea kõrgust, sõnade arvu rea kohta, fondi tüüpi ja suurust? Selle eesmärk on optimaalse lugemisrõõmu loomine – vähem koormates silmi, fikseeritud silmade liikumine ja aja jooksul paranenud lugemiskiirus.

RSS-lugejad teevad sama. Saate seada oma eelistatud fondi, suuruse ja joone kõrguse. Kui loete samal sisulisel paigutusel erinevat sisu, paraneb teie lugemiskiirus. Igal saidil on oma kujundus, tüpograafia ja värvipalett. Mõni võib teile meeldida, samas kui mõni võib teid absoluutselt tahta. RSS ületab selle lünga ja annab teile täieliku lugemiskogemuse.

RSS-kanalid

rss lugeja ajaleht

Enamik meist on sellest terminist teadlik RSS ikoonid – need valge ikooniga oranžid kastid, mis on enamikes saitides saadaval. Need ikoonid viitavad teie veebisaidi RSS-kanalile. Neid kasutatakse peamiselt sisu edastamiseks teie saidi külastajatele või muudel juhtudel teie klientidele. RSS-kanal on pigem kodeeritud märgistatud sisse XML (Laiendatav märgistuskeel). RSS-lugejad ja veebibrauserid, millel on sisseehitatud tugi RSS-kanalite parsimiseks (näiteks Mozilla Firefox), saavad korralikult lugeda või parsida RSS-voog. Teised brauserid, näiteks Google Chrome, millel pole sisseehitatud voogesitust, kuvavad RSS-lingi klõpsamisel vaikimisi XML-andmeid.

RSS-kanalite loomine

RSS-kanalid peavad olema käsitsi loodud kui olete loonud saidi puhtast HTML-ist, st kui te ei kasuta CMS-i. Sellistel juhtudel saate kasutada veebiteenuseid teile RSS-voo genereerimiseks. Kui olete oma RSS-generaatori seadistanud, siis kohe, kui avaldate oma saidil artikli, sisaldab teie RSS-kanal seda uut postitust. Inimesed, kes on selle RSS-voo tellinud, saavad artikli (d) alla laadida, kasutades nuppu RSS-lugeja. (Selleni jõuame natuke). WordPress on aga natuke erinev.

WordPress ja RSS

WordPress ja RSS

WordPressil on sisseehitatud RSS-i tugi. Niipea kui postituse avaldate, edastab WordPress selle aadressile kõik selle RSS-kanalid. Kõik see on tehtud sisemiselt ja selleks ei pea te ühe nupu klõpsamist. Võib-olla olete märganud, et kasutasin seda sõna kõik. Noh, selles peitubki WordPressi ilu (koos tuhande muu perksiga).

Teie WordPressi saidil on RSS-vooge praktiliselt saadaval. Arv sõltub avaldatud sisu hulgast – st siltide, autorite ja kategooriate arvust. WordPress toetab nelja tüüpi RSS-voo vorminguid:

 1. RSS
 2. RSS 2.0
 3. Aatom ja
 4. RDF – ressursside kirjeldamise raamistik

RSS-voogudele pääseb juurde järgmise URL-i struktuuri abil:

URL-i vaikestruktuurPäris püsiva lingi struktuur
www.example.com/?feed=rsswww.example.com/feed/
www.example.com/?feed=rss2www.example.com/feed/
www.example.com/?feed=atomwww.example.com/feed/atom/
www.example.com/?feed=rdfwww.example.com/feed/rdf/

Äärmiselt soovitatav on kasutada RSS 2.0 formaati, kuna see on kõige populaarsem ja laialdasemalt toetatud vorming. Samuti peaksite reklaamima oma voo linke, kasutades üsna püsiva lingi struktuuri, kuna neid on lihtne lugeda ja meelde jätta. Rääkimata sellest, et enamik saite järgib üsna püsivat linki.

Mitu RSS-kanalit WordPressis

mitu RSS-kanalit

Nüüd kõige huvitavam osa – mitme RSS-voo juurutamine WordPressi abil. Siiani oleme rääkinud sellest, kuidas RSS saab saidi sisu levitada. WordPress võimaldab jaotada RSS-i tellimuse kindlatele tasemetele. See võimaldab teie külastajatel tellida täpne sisu, mida nad ihaldavad.

Kuidas see töötab?

Oletame, et teil on kategooria nimega ‘Psühholoogia’ ja silt Vedic Therapy oma blogis. Lugeja, kes soovib, et kõik psühholoogia alla postitatud postitused saaksid lihtsalt lisada http://www.example.com/category/phychology/feed nende RSS-lugejale. Tulevikus avaldatakse ainult psühholoogia kategooria tehakse selles voos kättesaadavaks. Samamoodi saab lisada http://www.example.com/tag/vedic-therapy/feed RSS-lugeja juurde, et pääseda juurde kõigile Vedic Therapy sildiga postitustele. Siin on valik erinevaid saadaval olevaid kanaleid:

Tellimuse tüüpPäris Permalink
Kategooriadhttp://www.example.com/category/categoryname/feed
Sildidhttp://www.example.com/tag/tagname/feed
Kommentaaridhttp://example.com/comments/feed/
Autorhttp://example.com/author/authorname/feed/
Otsinghttp://example.com/?s=searchterm&feed=rss2
Kohandatud postitustüübidhttp://example.com/feed/?post_type=posttypename

Samuti saate oma kanalites rühmitada mitu kategooriat, mitut silti ja mõlema kombinatsiooni. RSS-kanalite võimalusi on piiramatu arv. See sõltub tegelikult sellest, kuidas lugeja (st teie ja mina) seda kasutab (vaadake WordPressi ametlik dokumentatsioon rohkem teada saada).

KombinatsioonLihtne (vaikimisi) Permalink
Mitu kategooriathttp://www.example.com/?cat=42,43&feed=rss2
Mitu siltihttp://www.example.com/?tag=tag1,tag2&feed=rss2

Kui olete oma kanalid valmis saanud, saate WordPressi pistikprogrammi abil kuvada oma (või teistelt veebisaitidelt pärit) kohandatud kanaleid. Tom kirjutas vinge artikli WP RSS Aggregator WordPressi pistikprogrammi kasutamise kohta oma veebisaidil RSS-kanalite importimiseks, liitmiseks ja tutvustamiseks (suurepärane tööriist, kui teete palju külalistega seotud ajaveebide pidamist teistel veebisaitidel ja soovite lisada nende postituste linke ise veebisait)

RSS-lugejad

rss lugemise kutt

RSS-lugeja on tarkvara, mis aitab teil jälgida ja hallata mitut RSS-kanalit. Kui ma ütlen hallata, Ma räägin rangelt tarbija vaatenurgast. Alustamiseks võite lisada n-arvu RSS-vooge ja korraldada need kaustadesse, siltidesse ja kategooriatesse. Spetsiifilised omadused erinevad kasutatava RSS-lugeja korral, kuid üldised omadused on samad.

RSS-lugejad võivad olla platvormidevahelised ja mobiilsed. Peaaegu kõigi opsüsteemide jaoks on saadaval mitu lugejat – Windows, Mac, UNIX ja Linuxi paljude maitsete jaoks. Koos Google Readeri sulgemine, nägime sõltumatute RSS-i lugejate arvu pidevat kasvu. Kõige populaarsemad neist on tänapäeval kõik veebipõhised ja neil on rakendused kõigi mobiilsete opsüsteemide jaoks – Windows, iOS ja Android. Näited hõlmavad Feedly, Bloglines, Feedzilla, NewsBlur ja NetVibes.

Login välja

post toimetati kohale

RSS on alates uue aastatuhande algusest olnud üks võimsamaid vahendeid värske sisu edastamiseks. Kuid tänapäeval on selle prioriteet minna allamäge. E-posti turundus on uus blokk. Miks? See on lihtne. RSS-iga ei saa te oma tellijate e-posti aadresse. Tänu Feedburneri teenuse sulgemisele on RSS-i tellijate arvu prognoosimine üsna keeruline.

E-posti tellijatega saate juurdepääsu nõudlusel klientide kogum. RSS-iga on haare piiratud. Seetõttu on enamus tiheda liiklusega saite nihutanud ikoonilise RSS-i ikooni jaluse alla, samal ajal kui mõned on RSS-i täielikult peatanud. E-posti tellimiskastid kuvatakse igal võimalikul viisil – hüpikaknad, päised, külgriba ja jalus.

Mulle tundub, et RSS on vajalik suhtlusmeedium – kuna tellin palju saite ja ei taha eriti oma postkasti üle ujutada. Teie jaoks – milline on teie seisukoht RSS-is? Jah või ei? Kas kasutate RSS-i lugejaid või lisate oma artikleid Read It hiljem teenustesse nagu Instapaper või Pocket? Meile meeldiks kuulda teie mõtteid!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map