Miks ja kuidas alustada blogi pärast WordPressiga pensionile jäämist

Kuidas käivitada WordPressi pensioniblogi

Olete pensionil – palju õnne! Teame, et algselt võib värskelt vabanenud ajakavaga kohanemine võtta veidi aega, kuid teha on veel palju. WordPressi ajaveebi loomine ja haldamine võib olla fantastiline pensionihüvitis, viis olemasolevat huvi täiendada või isegi võimalus WordPressi abil raha teenida. Ehkki WordPress on üsna intuitiivne, võib mõte oma veebisaidi üles ehitamiseks ja käitamiseks tunduda pisut hirmutav.


Õnneks on ideaalse saidi loomisel saadaval palju tasuta ja hõlpsasti kasutatavaid tööriistu. Neid (millest paljud on tasuta) ära kasutades saate luua oma veebisaidi ja hakata blogima.

See postitus pakub soovitusi teemadeks ja juhendab teid samm-sammult oma saidi meisterdamise protsessis – sealhulgas kõike alates teema valimisest kuni raha teenimise alustamiseni. Samuti pakume rohkelt linke edasiseks lugemiseks, et aidata teil erinevate teemade üle sügavamalt uurida.

Miks alustada pensioniea blogi??

Mis tahes tüüpi WordPressi ajaveebi käivitamine võib olla kasulik, kuid eriti täidetav võib olla pensionipäevik. Kirjutamisest on palju tõestatud emotsionaalse ja füüsilise tervise eeliseid, sealhulgas stressi vähendamine ja meeleolu paranemine. Lisaks pakub ajaveeb viisi teadmiste säilitamiseks ja edasiandmiseks praegustele ja tulevastele põlvkondadele. See võib teid tee peal isegi paar taala teenida.

Enne kui alustame ajaveebi loomise alustamist, on allpool toodud nimekiri mõned eelised kui teil on mõni teine ​​mõte:

 • Andke endale midagi teha (teil on palju vaba aega)
 • Jagage mälestusi / kogemusi perekonnaga (ja kogu maailmaga)
 • Aidake teisi, õpetades neile asju, mida olete aastate jooksul õppinud (võite oma blogi oma endise töökohaga alustada)
 • Võtke vastu uusi väljakutseid (alati on hea endale väljakutseid esitada)
 • Reisige maailma (võib-olla pole teil kunagi varem aega olnud, kuid nüüd saate maailmas ringi reisida ja selle kohta blogi)
 • Tehke natuke lisaraha (võib-olla läheb teie ajaveeb viiruslikuks)

Alustage oma blogi 7 lihtsa sammuga

Allpool oleme kirjeldanud seitsmeastmelist juhendit, mis juhendab teid blogimise edu saavutamisel. Alustame!

1. samm: otsustage oma teema üle

Enne oma saidi kujundamist soovite saada hea idee selle kohta, millest soovite blogi pidada. Siin on mõned populaarsed suundumused vanaduspensionide ajaveebide jaoks:

 • Veebipäevik: Võite oma mõtteid ja kogemusi lihtsalt jagada.
 • Teemakohane ajaveeb: Võib-olla soovite rääkida oma karjäärist või kirjutada hobist või huvist.
 • Kohalik nišiblogi: Võimalik, et olete huvitatud oma kogukonna, sealhulgas ettevõtete, sündmuste või probleemide ajaveebide blogimisest.
Sydney Lagieri pensionielu ajaveebi koduleht

Sydney Lagieri ajaveeb toimib veebipõhise pensionipäeviku ja foorumina

2. samm: valige veebimajutaja ja domeeninimi

Kasutame saidi loomiseks WordPressi sisuhaldussüsteemi (CMS) (selgitame allpool, miks). See tähendab, et soovite minna koos WordPress-sõbraliku hostimise pakkujaga. Ehkki suure osa oma saidist on võimalik tasuta üles seada, on hostimine üks komponent, mis nõuab siiski tasu.

Teie domeeninimi on nimi, mis kuvatakse teie veebisaidi URL-is (nt. www.domeen-nimi.com). Selle saate hankida veebimajutuspaketi kaudu (teie esimene aasta on tasuta, kui otsustate proovida Bluehostit), registripidaja või domeeninimede turuplatside kaudu. Teie domeeninimi on ainulaadne ja selle muutmine hiljem võib olla keeruline, seetõttu tasub selle algusesse mõelda.

3. samm: installige WordPress

Kui olete oma hostingu ja domeeni sortinud, on aeg seda teha installima WordPress. WordPress on väga kohandatav ja hõlpsasti kasutatav platvorm, millel on tohutu tugiringkond. See haldab üle veerandi veebist ja iga päev luuakse üle viiesaja uue WordPressi saidi.

Kui olete valinud ühe meie soovitatud hostist, saate kasu lihtsast ühe klõpsuga WordPressi installiprotsessist. Enamik võõrustajaid pakub suurepärast tuge, et juhendada teid selles etapis ja probleemide tõrkeotsingul.

Ehkki WordPress on üsna intuitiivne, on selles üsna palju õppida, eriti alguses. Kindlasti tasub tutvuda mõnega WordPressiga alustamiseks pakutavatest paljudest õpetustest.

4. samm: valige teema

Kui WordPress on installitud, saate valida teema, mis tagab teie saidi üldise ilme ja võib pakkuda täiendavaid funktsioone. Ehkki paljudel teemadel on palju kellukesi ja vile, peate tõenäoliselt pidama blogimisest midagi lihtsat, välja arvatud juhul, kui tunnete seikluslikkust.

Õnneks on palju tasuta ja premium-teemasid, mille vahel valida. Kui valik on ülekaalukas, leiate kasulikke loendeid lihtsatest tasuta ja premium-teemadest, mida peaksite kontrollima. Kui olete oma teema valinud, saate seda kohandada käsitsi või sellesse kuuluvate tööriistade kaudu.

Siin on paar meie enda lihtsat ja intuitiivset teemat:

1. Null (tasuta)

Zero koduleht

Teave ja allalaadimineVaadake esitlust

Seda tänapäevast teemat on lihtne üles seada ja see pakub imeliselt lihtsat tausta igale ajaveebile. See pakub nii vaatajale kui ka kulisside taga minimaalset segadust, nii et saate lihtsalt keskenduda oma mõtete jagamisele.

2. New York

Teave ja allalaadimineVaadake esitlust

See julge teema sobib ideaalselt professionaalse välimusega ajaveebiks, ilma et oleks lisandusi. Demosaiti on lihtne installida ja oma ajaveebi täiendamiseks võite lisada ka poe, kus on oma tooted (või lingid sidusettevõtete toodetele Amazonis jne)..

5. samm: lisage pistikprogrammidega funktsioone ja funktsionaalsust

Ehkki WordPressil võib olla kõike, mida vajate ajaveebi loomiseks, saate peaaegu kindlasti lisada funktsioone ja funktsioone pistikprogrammidega.

Pistikprogrammid on tarkvara lisandmoodulid, mis on loodud WordPressi põhifunktsioonide laiendamiseks. Need võivad lisada turvalisust, parandada teie töövoogu, täiustada kasutajakogemust ja palju muud. Kuigi see pole nii vajalik pistikprogrammide kasutamiseks peetakse mõnda oluliseks.

Tasuta pistikprogrammid leiate saidist WordPress.orgi hoidla, ja turuplatsidel nagu CodeCanyon leiate lisatasuvõimalusi. Pistikprogramme saab installida ja aktiveerida vaid paari klõpsuga. Sõltuvalt pistikprogrammist peate sageli selle sisse minema Seadistused ekraanil ja kohandage pakutavaid suvandeid. Üks populaarsemaid laia seadetevalikuga WordPressi pluginaid on Yoast SEO.

Yoast SEO pealkirjapilt saidilt WordPress.org

Sellel on pikk loetelu funktsioone, mis aitavad teil otsingumootorite paremusjärjestust täiustada, kirjutamisoskust täpsustada ja muuta oma sisu kasutajasõbralikumaks.

6. samm: lisage oma sisu

Teie lisatud sisu sõltub suuresti teie teemast, kuid mõned üksused, mida võiksite kaaluda, on järgmised:

 • Teave lehe kohta: See leht võib sisaldada lühikest elulookirjeldust ja öelda lugejatele, mida teie ajaveeb endast kujutab.
 • Kontaktleht: See on mugav lisa, kui soovite tervitada küsimusi või muud tüüpi kirjavahetust.
 • Portfell: Kui ajaveebis huvitavaid huvisid või huvisid ajab, on tõenäoline, et teil on esitlemiseks projekte, mida saab portfoolio abil kuvada.
 • Galerii: Samamoodi võib teil olla pilte, mida soovite galerii kujul esitada.
 • Sotsiaalsed lingid: oma sisu jagamiseks peate kasutama ka sotsiaalmeediat. Esiteks otsustage, millised sotsiaalsed võrgustikud sobivad teie ajaveebi jaoks, seejärel kasutage mõnda meie näpunäidet sotsiaalse jagamise automatiseerimiseks.

Viimaseks peate teadma, kuidas oma esimest blogipostitust luua.

7. samm: teenige oma saidil raha

Kuigi see samm on täiesti vabatahtlik, võiksite proovida oma veebisaidi rahaks realiseerida. Kui teil on palju külastajaid, saate selle luua nii, et teenite ühtlast lisasissetulekut, mis aitab teil veelgi enam pensionist rõõmu tunda. Selleks on palju viise, sealhulgas sidusettevõtete linkide, kuulutuste, oma toodete müügi ja spondeeritud postituste kirjutamise kaudu..

Järeldus

Pensionipäevik on suurepärane viis dokumenteerida oma elu pensionärina, jagada oma teadmisi hobist või huvist või saada rohkem osa oma kohalikust kogukonnast. Ehkki see kõlab suurepärase ideena, võib selle elluviimine olla valdav mõte.

Selles postituses oleme esitanud seitse sammu oma pensionipäeviku alustamiseks. Kas teil on küsimusi selle artikli kohta käiva protsessi kohta? Andke meile allpool kommentaaride osas teada!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map