Markdowni kasutamine WordPressi abil: Algajate juhend

WordPress.com oli teatanud, et tutvustavad Markdown oma põhifunktsioonidesse ja võimaldades kasutajatel seda kasutada oma ajaveebi postituste, lehtede ja kommentaaride kirjutamisel.


Uute funktsioonide lisamisega WordPress.com-i ökosüsteemi on üsna hea panus, et enne kui kaua need tarkvara WordPress.org-i lisatakse. Markdowni fännid on seda täiendust juba pikka aega oodanud. Kuid kahtlemata on suur osa kasutajatest, kellel pole aimugi, mis on Markdown ja miks nad seda kunagi kasutaksid.

Kuigi Markdown on WordPress.com-is uus, on seda juba mõnda aega olnud WordPress.org-is kasutada lihtsa pistikprogrammi abil. Üks neist pistikprogrammidest, millest räägime veidi hiljem, on alla laaditud peaaegu 25 000 korda ja selle kasutajad on enamasti andnud 5 tärni arvustuse.

See ütleb meile, et see on populaarne ja hästi üles ehitatud, kuid kuigi leidub kasutajaid, kes armastavad Markdownit ja pistikprogrammi, mida arutame, on endiselt suur osa kasutajabaasist, kes ei tea sellest veel midagi.

Nii et räägime sellest nüüd.

Mis on Markdown?

mis-on-mahajäämus

Markdown on lihtteksti vormindamise süsteem, mille lõid 2004. aastal John Gruber ja Aaron Swartz. See töötati välja selleks, et inimesed saaksid veebis rikkalikult vormindatud teksti koostada. Kõige algelisem on Markdown teksti-HTML-i teisendamise tööriist veebikirjutajatele. Kui seda kasutatakse, teisendab see teksti struktuuriliselt kehtivaks XHTML ja HTML.

See on süsteem, mida saab lihtsuse tõttu kiiresti õppida ja mis vähendab HTML-koodiga teksti vormindamisel ilmnevaid võimalikke vigu.

Märgistuse peamine disaini eesmärk on muuta tekst võimalikult loetavaks. Selle loomise idee oli see, et märgistussüntaksiga kirjutatud dokumendid peaksid olema avaldatavad lihttekstidokumentidena, ilma et nad näeksid olevat siltidega või mis tahes tüüpi HTML-vormingus.

Miks ma peaksin kasutama Markdownit??

Markdown on väga kasulik tööriist, kuna seda on äärmiselt lihtne kasutada ja väga kiiresti õppida. Stiili ja linkide tähistamiseks kasutatakse erimärke ja kirjavahemärke. Kasutatavad märgid näitavad, kuidas dokument vormindatakse, ning abistavad lihtsas vormis dokumente nende hõlpsaks vaatamiseks. Kui dokument veebis avaldatakse, teisendatakse need märgid sobivaks stiiliks ja vorminguks.

Markdownis on kirjutamine äärmiselt puhas. Nagu te seda kasutate, tõlgib vormindamine valmis HTML-stiilid. Te ei pea muretsema selle pärast, et puuduvad valesti sulgevad sildid või pesasildid. Silt ei nõua stiilimist, mis tähendab, et te ei riku ühtegi vormingut pärast selle veebis avaldamist.

See on ka paindlik ja kaasaskantav süntaks, mida kasutada. See võimaldab teil väljastada dokumente mitmes vormingus. Kuigi arutame selle kasutamist WordPressiga konkreetselt, on seda sisu hõlbus ka tekstdokumendis võrguühenduseta luua ja otse redigeerimise aknasse kleepida. See paindlikkus võimaldab teil selle teisendada ka stiilsesse PDF-i või muusse vormingusse ilma, et peaksite muudatusi tegema.

Markdowni kasutamine WordPressiga

sisse panema

Kuigi Markdownit pole veel WordPressi põhitarkvarasse sisse viidud, on seda ülimalt lihtne lisada ühe pistikprogrammiga.

On mitmeid pistikprogramme, mille saate installida, et kasutada oma blogis Markdownit, kuid selles postituses räägin neist, mida nimetatakse WP-märgistus. Kui olete pistikprogrammi installinud ja aktiveerinud, antakse teile WordPressi armatuurlaua seadete menüüs mitu uut võimalust.

Markuseerimise sätted

All Seadistused> Kirjutamine menüüs saate muuta suvandeid, et lubada märkimine postitustele, lehtedele ja kommentaaridele. See menüü võimaldab teil lubada postituse redigeerija ja kommentaaride abiriba ning lubab süntaksi esiletõstja suvandit, mis aitab teil Markdowniga harjuda.

markdown

Kui kasutate postitustes Markdownit, jaguneb teie postituse redigeerimise aken kaheks eraldi osaks. Põhiakent kasutatakse postituse kirjutamiseks ja selle akna all kuvatakse teile täielikult kujundatud postitus. Seda akent värskendatakse reaalajas, mis võimaldab teil kiiresti kinnitada, et teie stiili süntaks on õige.

Põhilise stiili teostamine Markdowniga on lihtne. Teksti teisendamiseks H1-päisesildiks peate teksti ette kirjutama ühe räsiga. H2 päistele eelneb topelt räsi ja iga päise tase tähistatakse seejärel täiendava räsimärgiga.

Markdown kasutab rõhuindikaatoritena tärne. Teksti paksuks valimiseks tuleb see mähkida kahe tärniga. Teksti rõhutamine kaldkirjaga on sama lihtne kui üksikute tärnide alla mähkimine.

Loendite lisamiseks kasutatakse erinevaid meetodeid. Korrastamata loendite korral saate loendiüksustele eelneda ühe tärni, ühe plussi või ühe sidekriipsuga. Tellitud loendite korral kasutage lihtsalt numbrit, millele järgneb punkt nagu tavalises tekstdokumendis.

Lingide loomine nõuab pisut rohkem mõtlemist, kuid pärast õige süntaksiga harjutamist saab selle luua tõesti kiiresti. Lingi lisamiseks peate lingi teksti lisama kahe nurksulgude vahele ja link peaks ise järgima sulgudes seda lingi teksti. Selle näide on: [WPExplorer] (http://wpexplorer.com).

Siselehtedele ja postitustele viitamisel peate kasutama linkide, mitte täieliku URL-i asemel suhtelisi teid.

Kujutiste lisamine postitusele toimib sarnaselt lingi lisamisega. Teie piltidel kasutatav alt-tekst lisatakse nurksulgudesse ja sulgudes lisatakse pildifaili asukoht.

Koodiplokkide katkendeid saab kuvada ka eelnedes koodiribal igale reale nelja tühikuga. Koodi iga täiendava taande saab hõlbustamiseks lugeda veel nelja tühikuga.

Markdown kasutab e-posti stiilis tähemärke, et luua blokeeringuid. Need toimivad kõige paremini siis, kui iga tsiteeritud rida on kõvasti pakitud ja sellele eelneb märk>.

Laadige alla WP Markdown

Markdown ei pruugi olla kõigile. Kuid neile, kes soovivad kiiret ja puhast postituste loomise meetodit, ilma et peaksite muretsema HTMLi pärast või pidurdama, eemaldades käed klaviatuuri jaoks, võib see olla teile sobiv kirjutamisviis.

See pole nii ulatuslik kui HTML-i kasutamine oma stiilivalikute loomiseks, kuid see hõlmab valdavat osa neist ja kindlasti neid stiilivalikuid, mida kasutate 90% ajast.

Kas olete kasutanud Markdownit WordPressiga või olete seda kasutanud teistes programmides? Meil oleks hea meel kuulda teie mõtteid Markdownist ja sellest, kas see on teie arvates kasulik tööriist WordPressi veebisaitidele.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map