Lihtsa WordPressi pistikprogrammi kirjutamine, juhendaja algajatele

Asjatundjate keeles on WordPressi pistikprogramm lihtne programm, mis aitab teil WordPressi veebisaiti kohandada ja täiustada, ilma et peaksite põhiprogrammeerimist redigeerima. Kui meisterdad WordPressi pistikprogrammi arendamine, saate oma WordPressi ajaveebisse igasuguse funktsionaalsuse lisada kiiresti. Kuid enne kui saate profiks, peate köied õppima.


WordPressi plugin on programm või ühe või mitme funktsiooni komplekt, mis on kirjutatud PHP skriptikeeles ja mis lisab WordPressi ajaveebile spetsiifiliste funktsioonide või teenuste komplekti, mida saab pääsupunktide ja meetodite abil sujuvalt veebipäevikuga integreerida. pakub WordPressi pistikprogrammi rakendusliides (API). – Plugina kirjutamine, WordPress Codex

Tänases postituses juhendame teid oma esimese WordPressi pistikprogrammi loomise protsessis. Hoiame selle juhendaja lihtsaks, et rahuldada esimest korda arendajat, kellel pole selle kohta piisavalt teadmisi või pole seda üldse PHP (WordPressi taga olev skriptikeel).

Enne tegeliku kodeerimise juurde jõudmist vaatame siiski läbi mõned asjad, mida peaksite WordPressi pistikprogrammi arendamise kohta mõistma.

Põhitõed, mida peaksite teadma enne WordPressi pistikprogrammi loomist

Selles jaotises tutvustame: paar esimest sammu mida peate WordPressi pistikprogrammi loomisel järgima. Lisaks mainime kõiki erinevaid asju, mida peate pistikprogrammi kirjutamisel arvesse võtma. Suurepärane. Alustame põhitõdedest.

Kuidas nimetada WordPressi pistikprogrammi

Enne kõike muud peate välja pakkuma oma WordPressi pistikprogrammi kordumatu nime. Üks parimaid viise soodsa nime määramiseks on mõelda, mida teie pistikprogramm teeb. Näiteks kui teie pistikprogramm aitab inimestel jagada sisu sotsiaalmeedia kaudu, võite nime lisada fraasi „sotsiaalmeedia jagamine”. Veel üks asi: pistikprogrammide nimed võivad olla mitmed sõnad, nii et ärge raputage loovust.

Teie pistikprogrammi nimi peab olema kordumatu, et vältida konflikte teiste pistikprogrammidega. Teie nime kordumatuse tagamiseks võite selle nime järgi teha Google’i otsingu. Lisaks saate otsida mitmesugustest pluginate kataloogidest, sealhulgas WordPressi pistikprogrammi hoidla.

Mis tahes pistikprogrammi nimetamiseks peame looma vähemalt ühe pistikfaili (peamine PHP-fail), mis tutvustab meile meie järgmist jaotist.

Plugin-failide loomine

Pistikprogramm võib koosneda ühest PHP-failist või mitmest failist, sõltuvalt sellest, milleks see on loodud. Kõige olulisem fail on peamine PHP-fail, mis on vastavalt WordPressi teemades ja HTML-i kujundustes index.php ja index.html.

On soovitatav, et WordPressi arendajad nimetaksid tavalise plugina järel peamise pistikfaili. Näiteks oleks pistikprogrammi WP Renym plugina peamine pistikfail wp-renym.php. Kui lisate oma nimele eraldaja, siis kasutage sõnade vahel ainult sidekriipsu (-), mitte allajooni (_).

Nagu eespool mainitud, võib pistikprogrammi teha ühest või mitmest failist (pildid, JavaScript, keel, CSS-failid jne). Mõlemal juhul peavad teie pistikprogrammifailid elama ühes kataloogis. Nii et pluginate nimega WP Renym the wp-renym.php fail paigutatakse a wp-renym kausta. Muude failide hoidmiseks ja korraldamiseks saab pistikprogrammi peamisesse kausta lisada täiendavaid alamkaustu.

Kui olete pistikprogrammi kogu koodi maha pannud, tihendate oma peamise kausta ZIP-failiks (sellisel juhul oleks see wp-renym.zip arhiiv), et need WordPressi saidile üles laadida ja installida..

Faili päise lisamine peamisse PHP-faili

Pistikprogrammi nimetamisel peaksite lisama muid üksikasju, nagu kirjeldus, versioon, litsents, autori nimi – põhimõtteliselt kõik, mis kuvatakse pistikprogrammi all ja kõrval WordPressi pistikprogrammide ekraan – pistikprogrammi päis. Selleks peate kasutama nuppu a tavaline pistikprogrammi teabe päis peamise PHP-faili ülaosas. Tüüpiline päis näeb välja selline:


/ *
Pistikprogrammi nimi: teie pistikprogrammi nimi
Pistikprogrammi URI: http: // link teie pistikprogrammi kodulehele
Kirjeldus: kirjeldage mõne lühikese lausega, mida teie pistikprogramm endast kujutab
Versioon: 1.0
Autor: Teie nimi (Yay! Siit tuleb kuulsus ...)
Autori URI: http: // link teie veebisaidile
Litsents: GPL2 jne
Litsentsi URI: http: // link teie pistikprogrammi litsentsile
* /

Kõik ülaltoodud päises olevad parameetrid on iseenesestmõistetavad, nii et ma ei lähe üksikasjadesse. Lihtsalt veenduge, et lisate asjakohase http: // või https: // kui lisate pistikprogrammi ja autori URI-sid või lingid ei tööta.

Järgige oma päist koos järgmise litsentsiteabega, kui kasutate a GPL2 litsents või litsents ühildub GPL2-ga:

/ * Autoriõiguse AASTA PLUGIN_AUTHOR_NAME (e-post: teie e-posti aadress)
(Plugini nimi) on tasuta tarkvara: saate seda ümber levitada ja / või muuta
see vastavalt GNU üldise avaliku litsentsi tingimustele, nagu see on avaldatud
- Free Software Foundation, kas litsentsi versioon 2 või
mis tahes hilisem versioon.

(Plugini nimi) levitatakse lootuses, et sellest on kasu,
kuid ilma igasuguse garantiita; isegi ilma kaudse garantiita
TEAVITAMISKÕLBLIKKUS JA SOBIVUS KONKREETSELT EESMÄRGILE. Vaadake
GNU General Public License lisateabe saamiseks.

Te oleksite pidanud saama GNU üldise avaliku litsentsi koopia
koos (Plugini nimi). Kui ei, siis vaadake (http: // link oma pistikprogrammi litsentsile).
* /

Selle õpetuse ulatus ei võimalda meil neist põhisammudest kaugemale minna. Peate kontrollima pistikprogrammi kirjutamine juhend koodis, et saada lisateavet WordPressi pistikprogrammide konksude, mallimärgendite, pistikprogrammide andmete andmebaasidesse salvestamise, pistikprogrammide valikumehhanismi ja pistikprogrammi värskendamise kohta. Koodeks sisaldab ka massiivset Pistikprogrammi ressursid kollektsioon, mis on täis videojuhendit, edasijõudnutele teemadele ja palju muud.

Nüüd, kui oleme põhitõed katnud, kirjutame lihtsa WordPressi pistikprogrammi, mis täidab kahte põhifunktsiooni (kuid vahvat):

 • Asendage sisus olevad sõnad oma valitud sõnadega
 • Iga ajaveebi postituse lõppu lisage märge “Täname, et lugesite seda õpetust …”.

Kuidas kirjutada lihtsat WordPressi pistikprogrammi – WP Renym

Selles jaotises kirjutame WP Renym’i pistikprogrammi koodi, mida olen kogu aeg maininud.

Mida sa vajad:

Meie pistikprogrammi nimetamine

Esiteks kontrollisime WordPressi pistikprogrammi hoidlat ja tegime meie nimel Google’i otsingu; WP Renym oli tasuta. Minu esialgne valik oli WP Rename, kuid see oli juba tehtud.

Liigutakse edasi … Avage oma koodiredaktoris uus fail ja lisage järgmine kood ülaosas pärast pistikprogrammi avamist :

/ *
Pistikprogrammi nimi: WP Renym
Pistikprogrammi URI: http: // link teie pistikprogrammi kodulehele
Kirjeldus: see pistikprogramm asendab sõnad teie valitud sõnadega.
Versioon: 1.0
Autor: Freddy Muriuki
Autori URI: http: // link teie veebisaidile
Litsents: GPL2 jne
Litsentsi URI: https: // link teie pistikprogrammi litsentsile

Autoriõiguse aastaarv PLUGIN_AUTHOR_NAME (e-post: teie e-posti aadress)
(Plugini nimi) on tasuta tarkvara: saate seda ümber levitada ja / või muuta
see vastavalt GNU üldise avaliku litsentsi tingimustele, nagu see on avaldatud
- Free Software Foundation, kas litsentsi versioon 2 või
mis tahes hilisem versioon.

(Plugini nimi) levitatakse lootuses, et sellest on kasu,
kuid ilma igasuguse garantiita; isegi ilma kaudse garantiita
TEAVITAMISKÕLBLIKKUS JA SOBIVUS KONKREETSELT EESMÄRGILE. Vaadake
GNU General Public License lisateabe saamiseks.

Te oleksite pidanud saama GNU üldise avaliku litsentsi koopia
koos (Plugini nimi). Kui ei, siis vaadake (http: // link oma pistikprogrammi litsentsile).
* /

Salvestage fail nimega wp-renym.php kaustas wp-renym. Kui teil seda kausta veel pole, looge see. wp-renym.php on teie peamine PHP-fail.

Funktsioonide lisamine

Nüüd lisage pistikprogrammile tegelikud funktsioonid. Lisage veidi ülaltoodud koodi alla järgmine funktsioon, et parandada õigekirjavead WordPress kuni WordPress:

funktsioon renym_wordpress_typo_fix ($ text) {
return str_replace ('wordpress', 'WordPress', $ text);
}
add_filter ('the_content', 'renym_wordpress_typo_fix');

renym_wordpress_typo_fix on ainulaadne nimi, millele oleme oma funktsiooni andnud. Uute funktsioonide lisamisel ärge kunagi alustage neid wp_ – see hoiab ära edaspidise kokkusobimatuse WordPressi koodifunktsioonidega, mis kõik kasutavad eesliidet wp_.

Meie PHP funktsioon võtab argumendina ($ text) ja tagastab esimese stringi ‘wordpress’, mis asendatakse teise stringi ‘WordPress’.

Oleme oma funktsioonile lisamiseks pistikprogrammi lisanud filtri (add_filter) ( renym_wordpress_typo_fix ) valitud tekstiga töötamiseks, mis sel juhul on kogu postituse sisu (the_content).

Mitme sõna asendamiseks (võib-olla soovite redigeerida oma blogis mitut sõna või kasutada pistikprogrammi lihtsa roppusfiltrina) asendage ülaltoodud kood järgmise koodiga:

funktsioon renym_content_replace ($ sisu) {
$ otsing = array ('wordpress', 'kits', 'lihavõtted', '70', 'sensatsiooniline');
$ substit = array ('WordPress', 'kohv', 'lihavõttepühad', 'seitsekümmend', 'erakorraline');
return str_replace ($ otsing, $ asendamine, $ sisu);
}
add_filter ('the_content', 'renym_content_replace');

Ülaltoodud koodis oleme juba valinud sõnad, mida asendada nt WordPress, kits, lihavõtted jne. Oleme valinud ka asendussõnad, nt WordPress, kohv, lihavõttepühad jne. Loodetavasti on kood mõneti iseenesest mõistetav:

 • renym_content_replace funktsioon võtab argumendina ($ sisu), asendab kõik $ otsingumassiivis olevad sõnad ja tagastab nüüd muudetud sõnad WordPressile.
 • $ otsing sisaldab kõiki asendatavaid sõnu
 • $ substit sisaldab asendussõnu
 • str_replace teeb kõige paremini, asendades sõnad uute sõnadega

Pange tähele, kuidas lisame prefiksi renym igale funktsioonile. See väldib konflikte teiste installitavate pistikprogrammidega. Sa peaksid harjumuspäraselt lisama funktsioonidele prefiksid, sõltumata sellest, kas arendate pistikprogramme, teemasid või vidinaid.

Kui olete ülaltoodud toimingud lõpetanud, võib teie pistikprogramm asendada kõik teie valitud sõnad tõhusalt. Lisame nüüd märkuse „Täname, et lugesite seda õpetust …”, mis kuvatakse iga postituse lõpus. Lisage järgmine kood oma peamisse pistikfaili ( renym_content_replace ) enne sulgevat PHP sulgu ( ?> ), Mis tuleb viimases reas:

funktsioon renym_content_footer_note ($ sisu) {
$ sisu. = '
Täname, et lugesite seda õpetust. Võib-olla järgmine kord lasen mul kohvi osta! WordPressi õpetuste saamiseks külastage meie ajaveebi
'; tagastama $ sisu; } add_filter ('the_content', 'renym_content_footer_note');

Salvestage muudatused. renym_content_footer_note funktsioon lisab $ sisu parameetrile HTML-i märgistuse ja tagastab uue väärtuse WordPressile. Oleme oma teksti lisanud ka jaluse klassi, et seda saaks hiljem hõlpsalt kujundada.

Kaasasime filtri (add_filter), mis ütleb, et meie funktsioon töötab meie valitud tekstiga – postituse sisu, mida tähistab the_content.

Tihendage oma kaust

Sel hetkel on teie finaal wp-renym.php fail peaks välja nägema selline:

Täname, et lugesite seda õpetust. Võib-olla järgmine kord lasen mul kohvi osta! WordPressi õpetuste saamiseks külastage meie ajaveebi';
tagastama $ sisu;
}
add_filter ('the_content', 'renym_content_footer_note');

?>

Salvestage kõik muudatused. Tihendage kaust WP Renym kausta wp-renym.zip arhiiv (Maci puhul on see sama lihtne kui paremklõps, failide tihendamine – ja personaalarvuti puhul on see väga sarnane). Lihtsalt veenduge, et teie fail salvestatakse .ZIP-laiendina või pistikprogrammi ei installita.

Kasutage oma pistikprogrammi

Laadige oma WP Renym plugin üles ja aktiveerige WordPressi pistikprogrammide ekraan. Palju õnne teie esimese pistikprogrammi kirjutamisel!

Installige plugin Renym WordPress

Ressursid

WordPressi pistikprogrammi arendamise kohta lisateabe saamiseks lugege järgmisi ressursse:

Järeldus

Loodan, et see õpetus juhatas teid õiges suunas, niipalju kui pistikprogrammidest aru saab. See postitus peaks olema hüppelauaks keerukate WordPressi pistikprogrammide arendamisel, mis teevad kõik, mis saate. Ärge lõpetage siin, tutvuge ülalpool soovitatud ressurssidega, et suurendada oma teadmisi WordPressi pistikprogrammi arendamise kohta.

Kui leiate, et see õpetus on kasulik või kui teil on midagi veel lisada, oleksime sellest huvitatud. Jagage oma mõtteid allpool olevas kommentaaride jaotises. Kohtumiseni �� ümbruses

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map