Kuidas WordPressiga korduvkasutatavaid sisuplokke luua?

Kuidas WordPressiga korduvkasutatavaid sisuplokke luua?

Kui leiate, et lisate oma WordPressi postitustele regulaarselt samu teksti- või leheehitaja elemente, on see tõhusam viis. Seda nimetatakse korduvkasutatavateks sisuplokkideks ja see lahendus muudab teie postituste või lehtede loomise palju lihtsamaks.


Sõltuvalt teie saidist võib teil olla laosisu, mida sageli oma postitustele ja lehtedele lisate. See võib hõlmata tekstiosa, näiteks sissejuhatust või loobumisteatist. Võib-olla on selle pildid, nupud, lingid või teatud vormingud, mida sageli teksti juurde rakendate. See võib olla isegi teie infolehe registreerumisvorm.

Ükskõik, mis sisu see on, mida regulaarselt kordate, võib abiks olla korduvkasutatavad sisuplokid. Need säästavad palju aega ja vaeva, aidates samal ajal produktiivsemaks muutuda.

Selles postituses saate teada 3 lihtsat viisi, kuidas üks kord sisusektsiooni luua ja seejärel ühe nupuvajutusega mitmele postitusele ja lehele lisada. Esmalt käsitleme WordPressis sisseehitatud suvandit, seejärel räägime kahest populaarsest leheehitaja suvandist. Vaatame nüüd, kuidas luua WordPressile korduvkasutatavaid sisuplokke!

Märge: See juhend hõlmas tasuta globaalsete sisuplokkide pistikprogrammi katmist, kuid kuna see on eemaldatud ja saadaval on palju lihtsamaid meetodeid, valisime selle asendamiseks 3 parimat võimalust (meie arvates).

1. Looge Gutenbergiga korduvkasutatavad sisuplokid

Kui kasutate WordPress 5.0 või uuemat, on teil see juba olemas Gutenberg sisseehitatud redaktor. Kuigi uues redaktoris jagunevad paljud inimesed, lisab Gutenberg WordPressi tuuma mõned kasulikud tööriistad. Nimelt on see intuitiivne plokkidel põhinev leheehitaja süsteem.

Kuigi Gutenbergi sisseehitatud plokke on palju (pealkirjade, galeriide, viimaste postituste, loendite ja muu jaoks), on teil võimalus salvestada ka oma korduvkasutatavad plokid.

Gutenbergi korduvkasutatava sisu blokeerimine 1. samm

Kui olete loonud sisu, mida soovite uuesti kasutada, klõpsake 3-punkti ikooni. Seejärel valige suvand „Lisa korduvkasutatavatesse plokkidesse“.

Gutenbergi korduvkasutatava sisu blokeerimine 2. samm

Lisage lihtsalt oma sisubloki nimi ja salvestage.

Gutenbergi korduvkasutatava sisu blokeerimine 3. samm

Nüüd saate uute plokkide lisamisel valida korduvkasutatava (saate otsida oma ploki nime või leida selle jaotisest „Korduvkasutatav”). Pidage ainult meeles, et mis tahes elemendid, milles soovite oma sisuplokis olla, peavad asuma samas reas.

2. Lisage malliga WP pagariärisse korduvkasutatavad sisuplokid

Üks populaarsemaid ehitajaid on WP Bakery Page Builder (endine visuaalne helilooja). See ei tohiks olla üllatav, kuna need pakuvad lihtsat moodust korduvkasutatavate sisuplokkide ja paigutuste loomiseks.

Erinevalt viimasest suvandist, mida hõlmasime, ei kuulu korduvkasutatavad sisuplokid vaikimisi WP Bakery koosseisu. Selle asemel peate ostma, installima ja aktiveerima pistikprogrammi Templatera.

SAA TEMPLATERA

Märge: WP pagariärid ja mall on mõlemad kaasatud meie WordPressi teema juurde! Nii et kui te juba kasutate meie teemat (või kui soovite haarata selle koopia), ei pea te WP Bakery lehe ehitajat ega mallit ostma. Installige need lihtsalt pärast teema installimist.

WPBakery korduvkasutatava sisu blokeerimine 1. samm

Kui WP Bakery ja Templatera on installitud ja aktiivsed, liikuge “Role Manager” kohale ja veenduge, et ehitaja oleks aktiivne kõigil postitustüüpidel, kus kavatsete seda kasutada..

WPBakery korduvkasutatava sisu blokeerimine 2. samm

Siis võite pääseda lehe loomisele. Kui olete loonud paigutuse, mida võiksite uuesti kasutada, klõpsake vasakus ülanurgas oleval mallikoonil.

Märge: Teema Kokku kasutab põhipäiseribal ikooni Templatera, kuid kui kasutate muid teemasid, võite selle asemel näha WP Bakeri mütsi logo.

WPBakery korduvkasutatava sisu blokeerimine 3. samm

Lisage paigutusmallile nimi ja salvestage.

WPBakery korduvkasutatava sisu blokeerimine 4. samm

Oma malli kasutamiseks uutel postitustel või lehtedel klõpsake lihtsalt nuppu „Lisa element”.

WPBakery korduvkasutatava sisu blokeerimine 5. samm

Kerige alla ja klõpsake lehe Templatera ehitaja plokkil.

WPBakery korduvkasutatava sisu blokeerimine 6. samm

Valige mall ja salvestage. Seejärel saate korduvkasutatava sisuploki ümber paigutamiseks lohistada ja selle ümber muud sisu lisada.

3. Korduvkasutatava sisu kujundamine koos elementide plokkidega

Ja ilma Elementorit katmata ei saa me rääkida korduvkasutatavatest sisuplokkidest. Elementor on veel üks populaarne lehtede koostaja, millel on hulgaliselt lihtsaid võimalusi kohandatud lehepaigutuste loomiseks.

Erinevalt viimasest lehe koostajast on Elementori korduvkasutatava blokeerimise funktsioon lisatud tuum pluginasse. Tegelikult on see saadaval isegi pistikprogrammi tasuta versioonis (ehkki versioonile Elementor Pro üleminek on seda väärt).

Elementori korduvkasutatavad sisuplokid 1. samm

Elementoriga korduvkasutatava sisuploki loomiseks klõpsake lihtsalt salvestamise nupu kõrval oleval noolel ja valige suvand „Salvesta mallina”..

Elementori korduvkasutatavad sisuplokid 2. samm

See avab hüpiknime teie uue malli nime kandmiseks. Klõpsake kindlasti nuppu Salvesta.

Elementori korduvkasutatavad sisuplokid 3. samm

Uue ploki kasutamiseks klõpsake uue lehe loomisel kaustaikoonil. See avab Elementori mallide raamatukogu (üks põhjus, miks soovitame versioonile Pro üle minna, on see, et see sisaldab sadu eelnevalt koostatud paigutusi saidi loomise kiirendamiseks – mille leiate siit).

Elementori korduvkasutatavad sisuplokid 4. samm

Blokeeringu kasutamiseks minge jaotisse „Minu mallid” ja sisestage blokk. See selleks!

Järeldus

Loodetavasti näete palju olukordi, kus korduvkasutatavad sisuplokid aitavad teil kokku hoida palju aega ja vaeva. Kuna sisuplokile saab lisada peaaegu igasuguse sisu ja klippe saab lisada peaaegu kõigile teie saidi osadele (sh vidinad ja teema mallid), saate selle WordPressi võimsa funktsiooni abil tõeliselt loovust luua..

Millise sisu muudate aja säästmiseks korduvkasutatavaks sisuplokkiks? Või on teil mõni muu meetod, mida me selles loendis ei maininud? Tasuta saate oma näpunäiteid (või küsimusi) kommentaaride jaotises jagada!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map