Kuidas WordPressiga alustada: 2020. aasta juhend

Kuidas WordPressiga alustada?

Nii et soovite luua uue veebisaidi. Teil on hea ettekujutus, mis teie saidil kujuneb, mis sisu sellel on, kas müüte midagi, loend jätkub. Nüüd WordPressiga alustamiseks!


Näib, nagu oleksite kõik alustamiseks valmis, eks? Aga oota, mis saab sinu platvormist? Kui loete seda, olete tõenäoliselt valinud või kavatsete valida WordPressi. Kuid võib-olla pole sa kindel, kuidas alustada. Või on teil vaja lihtsalt värskendust, kuidas see töötab. See artikkel aitab protsessi lihtsamaks muuta, tutvustades samm-sammult oma WordPressi saidiga alustamist.

Pane tähele: WordPress.com ja WordPress.org vahel on suuri erinevusi, selles juhendis jagame näpunäiteid konkreetselt .ORG kohta.

1. samm: leidke oma saidile parim hostimine

Enne kui saate WordPress.orgit kasutada, vajate hostimisteenust. Saate oma serveri seadistada ja WordPressi oma arvutisse installida, kuid kui te alles alustate, on lihtsam tellida teenus, mille serverid on juba üles seatud ja valmis WordPressi saiti majutama. Mõned teenused on tasuta ja mõned on tasulised; soovitame kasutada tasulist, kuna need pakuvad kvaliteetsemaid teenuseid ja funktsioone.

Kas pole kindel, millist tüüpi majutust või millist hostit valida? Mõistame täielikult (ja me oleme seal varemgi käinud, on WPExplorer enne täiusliku sobivuse leidmist paar korda hostisid vahetanud). Kaaluda tuleb mitut erinevat tüüpi hostimist, millel on oma plussid ja miinused. Võite lugeda meie juhiseid parima WordPressi hostimise kohta või tutvuda meie käepärase infograafiaga, mis tutvustab parimaid hostimisvalikuid, mida soovitame uutele WordPressi kasutajatele.

WordPressi hostimisvalikud

Parim WordPressi hostimine

Virtuaalserver on see, millest enamik uusi WordPressi kasutajaid alustab. See on lihtne eelarvesõbralik valik, millel on piisavalt ressursse uue veebisaidi majutamiseks. Enamik ühiskasutatavaid hoste pakuvad ühe klõpsuga WordPressi installimist, mõistlikku mälumahtu ja ribalaiust ning mõnikord ka mõnda perks (nagu Google Adwords kupongid või isegi tasuta domeeninimi). Meie arvates on parim virtuaalserver Bluehost. Alustades vaid 2,95 dollarist kuus (koos meie spetsiaalse lingiga) on see suurepärane võimalus neile, kes alles alustavad WordPressiga.

BLUEHOSTI JAGATUD NÕUETE HOSTAMINE

Hallatud VPS (mis tähistab virtuaalseid privaatservereid) on samm edasi jagatud hostimise poole. Jagate endiselt serverit teiste kasutajatega, kuid server on jaotatud osadeks, nii et turvalisuse, privaatsuse ja veebisaidi toimimise tagamiseks on teil mõlemal oma miniserver. Pluss koos õnnestus VPS, mida te ei pea oma serverit hooldama – hostiettevõte tegeleb tarkvarauuenduste ja koodiga WordPressi värskenduste eest, et saaksite oma veebisaidile keskenduda. Meie jaoks parim hallatav VPS on Hooratas. Nad pakuvad fantastilisi teenuseid, nagu tasuta rändamine, sisseehitatud vahemällu salvestamine, automatiseeritud varundamine ja palju muud, mis annab teile palju kulusid.

Hooratta VPS WordPress hosting

Ja viimane hostimisvõimalus on Haldaja WordPress Hosting, mis on siis, kui hostiettevõte haldab täielikult teie serverit teie jaoks. Hallatud hostimine pakub rohkem funktsioone ja veebisaidiressursse kui jagatud ning paljud hallatavad hostid pakuvad mastaapset hostimisplaani, et saaksite oma ettevõtte kasvades oma väiksust alustada ja serverit uuendada. Oleme aastaid kasutanud WP Engine’i hallatud hostimist ja oleme äärmiselt rahul nii hostimise kvaliteedi kui ka nende tugimeeskonna vinge teenuse eest. Nad pakuvad suurepärast isiklikku plaani uutele blogijatele, aga ka hämmastavaid premium- ja ettevõttetasandi plaane suure liiklusega veebisaitidele.

WP mootori hallatav WordPressi hostimine

2. samm: valige domeeninimi

Tõenäoliselt on teie veebisaidi nimi või nimede loend juba välja valitud. See on suurepärane! Kui te seda ei tee, on palju artikleid, mis aitavad teil ideid ajurünnakuid koostada. Pidage ainult meeles, et teie domeeninimi peaks kajastama teie saidi eesmärki ja olema külastajatele meelitamiseks piisavalt huvitav.

Teine osa nimetamisest, millele mõnevõrra vähem tähelepanu pööratakse, on domeeninimi. Tehnilises mõttes on domeeninimi URL-i osa, mis identifitseerib IP-aadressid (mis tuvastavad võrgus olevad arvutid või seadmed) ja veebilehed. Lihtsamalt öeldes on see teie veebiaadress. Igal domeeninimel on järelliide, näiteks .com või .org. Iga-aastase tasu eest saate registreerida mis tahes domeeninime, mis teile meeldib, aga seda pole veel kasutatud. Mõned hostid annavad teile esimesel aastal tasuta domeeni registreerimise. Registreerimisprotsessi osana kontrollivad hostid ka automaatselt, kas domeen on teie kasutamiseks saadaval. Kuid domeeninime saate alati osta otse registripidajatelt, näiteks NameCheap või GoDaddy.

Kui olete domeeninimega arveldanud, järgige oma hostimisettevõtte juhiseid seadistusprotsessi lõpuleviimiseks. Tõenäoliselt peate osutama oma domeeninime hostile. Vaadake lihtsalt nende veebidokumente või tehke konkreetsete juhiste leidmiseks kiiret Google’i otsingut. Nüüd algab tõeline töö!

Järgmised sammud ei pea tingimata toimuma kindlas järjekorras. Nüüd pääsete juurde oma armatuurlauale ja saate pöörata tähelepanu sellele, mida peate kõige pakilisemaks.

Tere tulemast WordPressi

Sel hetkel võib olla kasulik oma saiti vaadata ja oma administraatori valikuid vaadata. Nii saate teada, millega peate töötama.

3. samm: kohandage oma saidi kujundust

WordPress vaikimisi valib kindla teema, mille saate olemasolevaks jääda, seda kohandada või uueks kujunduseks muuta.

Tasuta teemad

WordPressil on mitu eelinstalleeritud teemat, mille vahel valida. Et näha tasuta WordPressi teemade kataloog, kliki Välimus> Kujundused. Kui klõpsate nuppu Lisa uus nuppu näete WordPress.org kataloogist tasuta WordPressi teemade loendit koos teemade üksikasjadega ja valiku eelvaatega või installige need.

Lisage uus WordPressi teema

Võite installida ka kolmanda osapoole välja töötatud teema. Paljud lugupeetud saidid pakuvad tasuta WordPressi teemasid – kaasa arvatud WPExplorer. Installimine on natuke erinev, kuna peate teema alla laadima. Sageli on see teema nimega .zip. Installimiseks minge teemakataloogi ja klõpsake nuppu Laadige teema üles.

WordPressi teema üleslaadimine

Järgmine ekraan peaks küsima, kas soovite oma arvutis seda teemat sirvida. Valige oma teemafail (ZIP, mida me mainisime) ja klõpsake installimiseks. Ainult et peate oma saidil uue teema kasutamiseks klõpsama aktiveerima.

Premium teemad

Kui tasuta teemad on suurepärane viis alustamiseks, siis premium-teemad (või nende eest makstud) teemad on kuldstandard. Kolmandate osapoolte premium-teemad pakuvad mitmekesisust ja sisaldavad sageli palju rohkem funktsioone kui tasuta teemakataloogist leitavad teemad.

Näiteks sisaldab teema WordPress kokku hõlpsasti kasutatavat visuaalset leheküljeehitajat, teie portfelli sisseehitatud valikuid, kohandatavat ajaveebi, kohandatud fonte, piiramatuid värvivalikuid ja palju muud. Kuid mis kõige tähtsam – see sisaldab hõlpsat demoimportijat, mille abil saate importida mis tahes teema reaalajas demosid. Nii et mõne klõpsuga võite oma saidi kujundamise alustada.

Kokku reageeriv mitmeotstarbeline WordPressi teema

Teave ja allalaadimineVaadake esitlust

Kuid see on ainult üks võimalus. Seal on palju lisatasu teemaga turge, kus saate oma veebisaidile uue teema osta. Teemamets on hea koht premium-teema leidmiseks, kus on üle 11 000 teema. Või võite sirvida paljusid teemakogusid, mille oleme kokku pannud siin saidil WPExplorer.

Kui olete soovitud teema leidnud, ostnud ja alla laadinud, peate selle installima (nagu ka tasuta teemade jaotises). Pea üle Teemad> Lisa uus üleslaadimiseks, installimiseks ja aktiveerimiseks. Kui teie premium-teema sisaldas komplekteeritud pistikprogramme, võite soovitatavate pistikprogrammide installimiseks näha täiendavaid viipasid või teateid.

Teema kohandaja

Muudeks välimuse osadeks, mida soovite kohandada, on vidinad, menüü (id), päis ja taust. Neid kõiki saab muuta nupuga teema kohandaja mille leiate alt Välimus (vahetult teemade valiku all). Armastuse WordPressi kohandaja avamiseks klõpsake sellel:

WordPressi teema kohandaja

WordPress on eelsalvestatud paljude vidinatega, millest mõned on aktiveeritud ja kuvatakse teie saidi külgribal. Saate neid vajadusel ümber korraldada ja kui soovite rohkem, saate alati pistikprogrammi installida uute lisamiseks.

Lisage WordPressi vidinad

Teie teema võib toetada erinevaid või mitut menüükohta (peamine, ülemine riba, jalus jne). Kui seda pole, on menüü pistikprogrammid installimiseks saadaval. Tõenäoliselt ei pea te selle pärast liiga palju muretsema, kuni olete mitu lehte üles seadnud.

4. samm: lisage lisafunktsioonide pistikprogrammid

Sõltuvalt nii oma saidi kasutamisest kui ka teema funktsionaalsusest peate tõenäoliselt installima ja aktiveerima mitmesugused pistikprogrammid. Need lisavad teie saidi suutlikkusele.

Tasuta pistikprogrammide installimiseks külastage saiti pluginate kataloog klõpsates nuppu Pistikprogrammid> Lisa uus või sirvida pistikprogrammi või võite installida pistikprogrammid, mille olete ostnud teistelt saitidelt, klõpsates nuppu Laadige pistikprogramm üles nuppu.

Kui olete huvitatud, siis siin on kolm peamist pistikprogrammi, mida me kasutame ja soovitame siin WPExploreris.

VaultPress

VaultPress WordPressi jaoks

Hankige VaultPressi varukoopiaid

Ehkki enamik häid hostimisettevõtteid pakub oma plaanide osana igapäevaseid varukoopiaid, soovitame tungivalt oma WordPressi varukoopiaid lihtsalt turvalisuse tagamiseks. Me kasutame ja armastame VaultPressi, kuna see on taskukohane (see on tegelikult osa JetPacki premium-plaanidest), seda on lihtne kasutada (lihtsalt installige ja linkige oma WordPress.org-i kontole) ning see võtab kogu teie saidi täieliku varukoopia – kaasa arvatud meediumid.

Akismet

Akismeti WordPressi rämpsposti kaitse pistikprogramm

Hankige WordPressi jaoks Akismet

Nii nagu VaultPress, on ka Akismet osa premium-JetPacki tellimustest ja meie arvates on see parim WordPressi rämpsposti plugin. Akismet aitab filtreerida rämpsposti kommentaare, kasutades oma algoritmi ja kommentaare, millest Akismeti kasutajad teatavad. Nii saate vähem aega kulutada oma kommentaaride jälgimisele ning rohkem aega keskenduda oma SEO-le ja sisule.

Pärmi SEO

Pärmi SEO pistikprogramm

Hankige SEO SEO

Mis tahes veebisaidi omaniku jaoks on võtmetähtsusega hea SEO pistikprogramm. Seal on mõned populaarsed pluginad, kuid me kasutame ja armastame Yoast SEO-d. See pistikprogramm sisaldab kõike, mida peate tingimata oma SEO täiustamise alustamiseks. Sealhulgas, kuid mitte ainult, saidiplaanid, vaikimisi pealkirjad / katkendid, riivsaiad, RSS-voo kuva, avatud graafiku metamärgendid ja lehel olevad SEO-tööriistad (võtmesõnade, loetavuse jms jaoks).

Lisaks soovitame saidi kujunduse kohandamiseks kasutada ka CSS-i reaalajas redaktorit, näiteks CSS Hero või Yellow Pencil, kui teie teema ei sisalda piisavalt stiilivalikuid. Kasulikemate pistikprogrammide jaoks vaadake meie pistikprogrammide kogu, et leida suurepäraseid pistikprogramme kaartide, broneeringute, sotsiaalse jagamise, tõlgete ja muu jaoks.

5. samm: looge põhilehed

Igal veebisaidil peaks olema vähemalt paar lehte, välja arvatud juhul, kui see on kavandatud üheleheliseks saidiks. Näiteks umbes leht ja kontaktleht. Teie uudiste või postituste majutamiseks soovitame ka ajaveebi lehte. Kuid sõltuvalt teie saidi eesmärgist soovite tõenäoliselt ka teisi lehti. See võib olla portfell või galerii, kus oma töid näidata. Kui teil on tooteid, mida müüa, soovite kaupluse lehte. Seda tüüpi lehtede lisamiseks ja kohandamiseks peate võib-olla vajama või peaksite installima pistikprogramme.

Kodu

Kodulehe mall

Teie avaleht on esimene leht, mida inimesed teie peamisele URL-ile minnes näevad. Mõni teema sisaldab avalehe malli (nagu ülaltoodud ekraanipildil). Või kasutage kohandatud loomiseks lehtede koostajat. Valida on palju võimsate WordPressi leheehitaja pistikprogrammide hulgast.

Ükskõik, mille te valite, pidage meeles, et seadsite oma loodud kodulehe kausta alla Seadistused> Lugemine ja valides suvandi „Staatiline leht” (märkus: teie ajaveeb võib olla teie avaleht ja kui just seda soovite oma peamiseks avaleheks kasutada, jätke lihtsalt valik „Teie viimased postitused”). Lisateavet leiate meie kodulehe loomise juhendist.

Blogi

Totaalne mitmeotstarbeline ja ajaveebistamise WordPressi teema: Müürsepa demo

Enamikul veebisaitidel on ajaveeb – tegelikult on paljud saidid lihtsalt ajaveeb! Sõltuvalt teie teemast ei pea te võib-olla ajaveebi lehte looma, kuna paljud ajaveebi WordPressi teemad on juba kujundatud, nii et saate lihtsalt tööle hakata postitusi lisama. Mõni sisaldab siiski kohandatud ajaveebilehe malli, mida saate kasutada minnes Lehed> Lisa uus ja seejärel valides metatekstiboksi põhiteksti redaktorist paremal või all asuvas mallis ajaveebi. Kui olete oma lehe salvestanud, peate selle määratlema ka oma blogina jaotises Seadistused> Lugemine > Staatiline leht kui suvand „Postituste leht“.

Umbes

Meist jaotis

Umbes lehed sobivad ettevõtetele suurepäraselt ettevõtte ajaloo, missioonide avalduste ja meeskonnaliikmete jagamiseks. Või selleks, et sõltumatud blogijad jagaksid märkmeid oma tegevuse alustamise, huvide ja isikliku loo kohta. Kuigi mitte iga sait ei vaja seda, on seda hea kaaluda. Umbes leht on suurepärane viis oma publikuga isiklikul tasandil ühenduse loomiseks.

Võtke ühendust

Kontaktleht Frontend

Peaaegu igal veebisaidil on kontaktleht. Kontaktide lehe loomine WordPressi abil on üsna lihtne, kuna populaarsete teemadega ühilduvaid pluginaid on hulgaliselt. Võite vähemalt kaaluda ühe nende kontaktivormi pistikprogrammide kasutamist, et lisada jalusse või külgribale lihtne vorm, või kaardistamise pistikprogrammi, et näidata oma asukohti.

Portfell

WordPressi portfell kokku

Mõne ettevõtte jaoks on mõistlik tutvustada oma tööd, kus portfell on väga kasulik. Veebiportfelli loomiseks võite valida teema või lisada pistikprogrammi, mis sisaldab portfelli kohandatud postitüüpi. Kohandatud postitustüübid lisavad vasakpoolsesse WordPressi juhtpaneeli uue hõlpsalt leitava menüüüksuse. Need toimivad enamasti just nagu ajaveebi postituse lisamine. Erinevus on see, et neil on sageli kohandatud stiilid ja nende otstarbele vastavad valikud. Nii et portfell sisaldab tavaliselt võimalusi galeriide ehitamiseks, videote või isegi heli üleslaadimiseks, et saaksite potentsiaalsetele klientidele näidata, kui vinge te olete.

Kauplus

Kokku Glitz & Glam WooCommerce Store

Lõpuks, kas soovite oma tooteid müüa Etsy-taolises poes või soovitada oma saidil asuvate sidusettevõtete kauplusi, saate luua veebipoe WordPressi abil. Täpsemalt tasuta pistikprogrammiga WooCommerce. Sarnaselt portfooliole lisab WooCommerce (ja muud e-kaubanduse platvormid nagu EDD või Shopify) kohandatud postituse tüübi. See hõlmab teie toodete kohandatud valikuid, nagu digitaalne / füüsiline üksus, tootegalerii, tootevariandid, kupongid, saatmine, maksud ja palju muud.

6. samm: sisu importimine ja eksportimine

Alguse aruteludes jäetakse need tööriistad sageli tähelepanuta. Kui olete WordPressis uus, kuid mitte ajaveebide või veebisaitide haldamine, on importimine ja eksportimine käepärased tööriistad, mida on lihtne teha. Sisu teisaldamiseks vanalt WordPressi veebisaidilt kasutage ekspordiriista. See laadib alla teie saidi sisu xml-faili.

WordPressi eksportimisriist

Sisu teiselt saidilt sissetoomiseks kasutage impordi tööriista. Lisatasu teema ostmisel kaasnes see tõenäoliselt näidisandmetega (.xml-faili kujul), mida saate oma töö alustamiseks importida. Soovitame kasutada näidisandmeid, kui vajate abi kujunduse kasutamisel või kui soovite importida täpset demo (eriti kui kasutate selliseid teemasid nagu Kokku, mille hulgast on võimalik valida palju näidisdemosid).

WordPressi impordi tööriist

7. samm: lisateave WordPressi alustamise kohta

Selles artiklis käsitletakse WordPressiga alustamise olulisi osi. Kui tunnete end siiski eksimisena, on siin teile veel mõned ressursid:

 • Kas pole kindel, mida kõike WP administraatoris teeb? Vaadake meie artiklit WordPressi juhtpaneeli kohta, mida on selgitatud
 • Kas olete ikka veel harjunud slingiga? Vaadake meie WordPressi sõnastikku algajatele (kus selgitame segaseid termineid)
 • Veebisaidi loomisest rääkiva vastumeelsuse vähendamiseks tasub teil seda vaadata see juhend WordPressist
 • Kas te ei saa teemat valida? Siin on parimad infopreneurite WordPressi teemad (mis on blogijate jaoks ulmeline sõna)
 • Juhendi saamiseks ajaveebi loomiseks tasuta teemakontrolli kasutamise kohta
 •  Ja kui soovite oma ajaveebi raha teenida ja tooteid müüma hakata, on see artikkel edukaks blogiettevõtjaks saamise kohta suurepärane koht alustamiseks

WP Exploreril on palju muid ressursse, mis aitavad teil WordPressi kasutamise kohta rohkem teada saada. Sellega tutvumiseks sirvige meie ajaveebi ja muid artikleid!

Järeldus

Ükskõik, kas olete veebisaidi omamine või WordPressi uus kasutaja, võib WordPressiga lõplikult alustada olla keeruline. Juhendi ja muude ressursside omamine on sellistes olukordades hindamatu. Siin pakutavate tööriistade kasutamine aitab protsessi sujuvamaks muuta. Teie sait on kiire ja töökorras!

Mida soovite, et oleksite oma WordPressi veebisaidi esmakordsel käivitamisel teadnud? Kui aitate nüüd alustada, mis aitaks teil end selles enesekindlamalt tunda? Andke meile kommentaarides teada!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map