Kuidas WordPressi vahemälu töötab?

 1. 1. Algajate juhend WordPressi sisemiste funktsioonide mõistmiseks
 2. 2. Mis on WordPressi vahemälu ja miks see on oluline??
 3. 3. Praegu loeb: Kuidas WordPressi vahemälu töötab??
 4. 4. Kuidas installida ja häälestada WordPressi vahemälu WP Super vahemälu abil
 5. 5. Kuidas häälestada WordPressi vahemälu W3 kogu vahemäluga (W3TC)
 6. 6. MaxCDN ülevaade: parim WordPressi CDN?

Tere tulemast meie WordPressi vahemälu seeria uude peatükki, kus saame teada, kuidas WordPressi vahemälu töötab. Enne kui jõuame selle teema algusesse, veenduge, et olete hoolikalt jälginud kõiki eelmisi teemasid (sellest sarjast), kuna see peatükk kasutab neilt saadud teadmisi. Alustuseks räägime kahest peamisest vahemäluprotokolli tüübist, mis põhinevad kliendi-serveri mudelil:


 • Kliendipoolne vahemällu salvestamine ja
 • Serveripoolne vahemälu

Kliendipoolne vahemälu

Kliendiserveri mudel

Kliendiserveri mudel

Veebisait sisaldab palju mittetekstilisi, staatilisi andmeid, näiteks pilte, CSS-i ja Javascripti faile. Kui need on alla laaditud, on teie brauser piisavalt nutikas, et neid mitte iga kord uuesti alla laadida, kui vajutate nuppu F5. See lihtsalt teenindab neid andmeid kohalikust vahemälust – s.o arvuti kõvakettale salvestatud vahemällu salvestatud andmeid. Sellepärast on soovitatav puhastada brauseri vahemälu iga natukese aja tagant – see säästab palju ruumi ja parandab jõudlust.

Kliendi arvutist (või kliendi otsast) vahemällu salvestatud andmete taaskasutamise protsessi nimetatakse kliendi poole vahemällu salvestamiseks ja peaaegu iga tänapäevane veebisait kasutab seda ning iga brauser toetab seda. Kliendipoolne vahemälu aitab vältida andmete liiasust (st samade andmete uuesti ja uuesti allalaadimist) ning säästab seega palju serveriressursse ja mis kõige tähtsam – aega!

Serveripoolne vahemälu

Server

Serveripoolne vahemälu sisaldab kõiki erinevaid vahemäluprotokolle, mida WordPressi vahemälu all kasutatakse. Need hõlmavad järgmist:

 • Lehe vahemällu salvestamine
 • Andmebaasi päringute vahemällu salvestamine
 • Objektipõhine vahemälu
 • Opcode vahemällu salvestamine

WordPress kasutab neid nelja peamist serveripoolset vahemäluprotokolli. Vaatame neid kõiki eraldi ja näeme, kuidas kõigi nende vahemällu salvestamine võib säästa palju väärtuslikku arvutusaega, kiirendades sellega teie veebisaidi loomist.

Lehe vahemälu

1381630448_HTML-2Lehe vahemällu salvestamine on kõigist vahemäluprotokollidest kõige lihtsam ja ma võin kihla vedada, et teate seda juba. See viitab lihtsalt dünaamiliselt genereeritud HTML-failide salvestamisele serveri kõvakettale või mällu (RAM) (üldtuntud kui “vahemälu”) ja nende vahemälust teenindamisele (st varem genereeritud andmete taaskasutamisele) alati, kui taotlust esitatakse. . See säästab PHP-koodi ja MySQL-i andmebaasi päringute täitmise üldkulusid.

Andmebaasi vahemälu

AndmebaasEsimene asi, mida andmebaaside kohta peaks teadma, on see, et need on tohutud ja ressurssidega näljased. Need on üsna sõna otseses mõttes iga ettevõtte süda – olgu see siis võrgus või muul viisil. Sama kehtib ka WordPressi kohta. Andmebaasi eesmärk on andmete tõhus säilitamine, värskendamine ja edastamine. Kuna need on tavaliselt tohutud, võtab iga päring aega (tavaliselt mõnesaja mikrosekundi suurusjärgus). Parem riistvara, kiirem päringutulemite genereerimine. Mõelge sellele. Kuna WordPress on oma andmebaasist väga sõltuv, teeb ta aeg-ajalt päringu. Ja kui andmeid andmebaasis ei muudeta, on samade andmete hankimiseks päringute tegemine sama, mis samade piltide uuesti ja uuesti allalaadimine – nagu seda käsitletakse jaotises Kliendipoolne vahemälu. Seetõttu on mõistlik päringu tulemuste salvestamine kohalikku salvestusse salvestada, kas pole? Sellist andmebaasipäringute tulemuste salvestamist kohalikku salvestusse kutsutakse andmebaasi vahemällu ja see on üks WordPressi vahemällu salvestamise põhitegureid.

Kui andmebaasi on värskendatud (näiteks postituse värskendamisel või avaldamisel või kommentaari esitamisel), on väga oluline kustutada varem salvestatud andmebaasi vahemälu ja uuesti andmebaasi päringutulemid uuesti vahemällu salvestada. See ei ole üleliigne, kuna see aitab ebaolulisi või ekslikke andmebaasi päringutulemusi kõrvaldada.

Objektide vahemällu salvestamine

OpoodWordPressil on sisemine vahemällusüsteem, mis sisaldab mitut alamsüsteemi (st vahemälu API, objektide vahemälu ja ajutine API). WordPressi tuum võimaldab pistikprogrammidel seda vahemällusüsteemi juhtida, et vähendada andmebaasikõnede arvu. See on üsna arenenud teema ja pole igapäevase kasutaja jaoks üsna asjakohane.

Opcode vahemällu salvestamine

PHP koodSarnaselt andmebaaside vahemällu salvestamisega, mille mõte on vähendada andmebaasipäringute arvu, viitab opcode vahemällu salvestatud PHP-kood iga päringu vahel. Kui vaatate mõnda PHP-faili, näete, et kood on tegelikult kompilaatori juhiste loetelu. PHP on objektorienteeritud programmeerimiskeel ja selle eelised on pärit! PHP-koodi käivitamiseks peab PHP-kompilaator kõigepealt koodi kompileerima ja genereerima käivitatava koodi veebiserveri jaoks. Opcode vahemällu salvestamine on PHP-kompilaatori väljundi vahemällu salvestamine mitme täitmise jaoks. See on jällegi sisemine värk – asjad, mille pärast te ei peaks palju muretsema!

Kohalik salvestusruum – esmane versus teisene

Kohalik salvestusruum

Mis tahes vormi serveripoolse vahemälu rakendamiseks tuleb mõista, et andmeid tuleb hoida kohalikus salvestusruumis. Mõiste „kohalik salvestusruum” võib tähendada kahte asja. Üks on serveri kõvaketas ja teine ​​on serveri põhimälu – st RAM.

RAM (Random Access Memory) on muutumatu mälu vorm ja suurusjärgus kiirem kui kõvakettad, mis on vorm, mis pole püsiv, teisene salvestusruum. See on ka kallim. Muidugi te kõik teate seda.

Vahemällu salvestatud andmete salvestamisel on tohutu erinevus. Kui see on kõvakettal, on see kindlasti aeglasem kui siis, kui seda RAM-is hoitakse. Jällegi on oluline HDD kiirus. Serveri kõvakettad on vahemikus 7200 p / min kuni 15 000 p / min ja nende RAID-tasemed võivad olla erinevad – RAID 0 on kiireim ja ebakindlam, RAID 4 on õige tasakaal. Teil on ka SSD-sid. Seetõttu mõjutab vahemällu salvestatud andmete asukohta kiirus tõsiselt.

Jagatud serverites olevate inimeste jaoks pole teil muud valikut, kui salvestada see kõvakettale. Inimestel, kes käitavad oma spetsiaalset serverit või VPS-i, on teil lisavõimalus vahemälu salvestamine oma põhimällu, mida tuleb jällegi teha väga ettevaatlikult – vale konfigureerimine võib põhjustada ebastabiilsust (RAM-i otsa jne). ja sagedased serverikrahhud.

Järeldus

Nüüd, kui teil on WordPressi erinevate vahemäluprotokollide mõistmine hea, jõuame meie postitusseeria keskmesse – Kuidas rakendada WordPressi vahemällu salvestamist.

Kui teil on küsimusi või ettepanekuid selle peatüki täiustamiseks, küsige neid julgelt või jagage neid – meil oleks hea meel kuulda teie mõtteid!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map