Kuidas WordPressi samm-sammult uuesti installida

Kuidas WordPressi samm-sammult uuesti installida

WordPress võib teile kui algajale üsna kurvilise palli visata. Ühel minutil töötab kõik hästi ja järgmisel korral olete kangekaelse veaga ummikus.


Ehkki enamikku WordPressi vigu on lihtne parandada, on mõnikord ainus võimalus kogu asi nullist uuesti installida. Teinekord pole te isegi süüdi. Häkker võib muuta teie veebisaidi kasutamiskõlbmatuks ja säästva armu võib anda uuesti installimine.

Tänases postituses näitame teile täpselt, kuidas WordPress uuesti installida ilma oma sisu kaotamata. Kui soovite oma WordPressi saiti nüpeldada ja alustada tühja kiltkivist, katame selle ka.

Oluline kaalutlus: Enne kui midagi teete, on ülioluline luua oma veebisaidi varukoopia. Ehkki pärast WordPressi uuesti installimist ei pruugi teil varundamist vaja minna, on hädavajalik, et varukoopia säilitatakse. Turvalisuse tagamiseks automatiseerige varundamine ja veenduge, et teie veebisaidi koopiad on alati arvutisse või võrku salvestatud.

Ilma täiendava vaevata laskem tööle minna.

Miks / millal WordPress uuesti installida?

Esiteks, miks või millal peaksite WordPressi uuesti installima? Tavaliselt installite WordPressi uuesti, kui:

 • Umbes veaga ka pärast raamatu kõigi tõrkeotsingutehnikate proovimist – ärge alustage WordPressi uuesti installimist iga kord, kui mõni tõrge ilmneb, kuna nagu me juba ütlesime, on enamikku WordPressi vigu tavaliselt lihtne parandada.
 • Testimisveebisaidi lähtestamine ja taaskasutamine – võib-olla katsetate teemasid või pistikprogramme. Arendajad installivad WordPressi oma töö olemuse tõttu kogu aeg uuesti. Olen seda paar korda teinud ka oma testiveebisaidiga.
 • Pean oma veebisaidi ümber ehitama või ümber pakkima – kui mõni aeg tagasi häkkerid mulle näkku sülitasid, pidin oma saidid nullist uuesti üles ehitama. Installisin WordPressi kiiresti uuesti, hoides samal ajal osa oma sisust kokku, mis säästis palju aega ja vaeva.

Teisisõnu, WordPressi uuesti installimine saidi parandamiseks on viimane abinõu, kui kõik muu ebaõnnestub. Olgu see nii, et keerame varrukad üles ja asume tööle.

Kuidas WordPressi uuesti installida: meetodid

WordPressi uuesti installimine on lihtne, isegi kui see võib alguses osutuda väljakutsuvaks. Ka see on lõbus, nii et valmistuge heaks ajaks. Järgmises jaotises käsitleme WordPressi uuesti installimise nelja meetodit.

1. meetod: kuidas WordPress oma administraatori juhtpaneelilt uuesti installida

Kas teadsite, et saate WordPressi uuesti installida otse oma administraatori juhtpaneelilt? Jah, jah, saate ja see on hämmastavalt lihtne.

WordPressi armatuurlaual uuesti installimiseks liikuge lehele Juhtpaneel> värskendused ja klõpsake nuppu Installige kohe uuesti nuppu, nagu rõhutame alloleval pildil.

kuidas WordPress uuesti installida administraatori armatuurlaualt

WordPress installib uuesti automaatselt ja mõni sekund hiljem peaksite nägema tervituse lehte:

WordPressi tervitusleht

Oluline on märkida, et see meetod installib ainult WordPressi põhifailid uuesti. Teie teema, pistikprogrammid, kujundus, sisu ja kõik muu jäävad puutumatuks. See on lihtsaim ja kõige algajasõbralikum viis WordPressi uuesti installimiseks ilma oma veebisaiti rikkumata.

Kõrvalt: Kui te ei pääse mingil põhjusel oma WordPressi administraatori juhtpaneelile juurde, saate WordPressi siiski uuesti installida, kasutades postituse muid meetodeid.

2. meetod: kuidas WordPress uuesti installida WP-CLI abil

WP-CLI on lühike WordPressi käsuribaliidese jaoks. See on tasuta avatud lähtekoodiga ja arendajasõbralik tööriist, mida paljud inimesed kasutavad pistikprogrammide installimiseks, mitme saidi installide konfigureerimiseks ja teevad palju muud ilma veebibrauserit kasutamata.

Paljud veebimajutajad toetavad tänapäeval WP-CLI-d. Peate ainult valdama WP-CLI käsud tööriistast kasu saada. Kui teate oma teed WP-CLI ümber, on see lihtne käsk WordPressi uuesti installimiseks.

WordPressi uuesti installimiseks käivitage järgmine käsk:

wp tuuma install - skip-content --force

Ülaltoodud käsk laadib WordPressi alla ja installib seda teie sisu kahjustamata. Meetod pole mõeldud absoluutsetele algajatele – peate teadma oma teed WP-CLI ja serverite vahel.

3. meetod: kuidas WordPress uuesti installida FTP kaudu

Nüüd lõbus osa. Järgmises jaotises saate teada, kuidas WordPressi käsitsi uuesti installida. Meile meeldib selline asi, kas pole? Kui lepime kokku, siis jõuame selleni.

Alustuseks minge üle WordPress.org ja laadige alla uusim WordPressi versioon:

ametlik WordPressi veebisait

Järgmisena ekstraheerige WordPress ZIP-fail arvutisse ja seejärel kustutage fail wp-sisu kaust:

Märge: Kustuta wp-sisu kausta tagab, et te ei kirjuta oma veebiserveris vastavat kausta üle. wp-sisu kaust sisaldab teie teemasid, pistikprogramme ja meediumide üleslaadimisi – kõike seda läikivat kraami, mida te ei soovi kaotada.

Pärast seda logige oma veebisaidile FTP kaudu sisse:

Seejärel laadige oma saidile üles ülejäänud failid WordPressi kaustast:

Teie FTP-programm (ma kasutan WinSCP) peaks teid küsima sõnumiga, mis annab teile teada, et hakkate faile üle kirjutama. Nõustuge ja laske üleslaadimisprotsessil jätkata, kuni kõik failid on üles laaditud.

Ja see ongi kõik; installisite WordPressi lihtsalt FTP kaudu käsitsi uuesti, säilitades samas oma sisu ��

4. meetod: kuidas WordPress uuesti installida ilma sisu säilitamata

Oletame, et soovite alustada tühja kiltkivist. Soovite kogu asja nügida ja alustada uuesti, säilitamata oma sisu, teemasid ega pistikprogramme.

Ettevaatust: Enne edasiliikumist veenduge, et olete oma sisu kaotanud. Kui soovite säilitada oma postitusi, silte, kommentaare, kategooriaid ja nii edasi, kaaluge andmete eksportimist XML-faili. Teise võimalusena saate luua erakorralise varukoopia, kui seda hiljem vajate.

Ma ei tea, kuidas oma WordPressi postitusi eksportida? 

Noh, see on lihtne.

Navigeerige oma WordPressi juhtpaneelil lehele Tööriistad> Ekspordi, nagu allpool näidatud.

Järgmisena vali Kogu sisu ja klõpsake nuppu Laadige alla eksportfail ekraani allosas.

Salvestage saadud ekspordifail turvaliselt arvutisse. Kui te ei pea mingit sisu säilitama, siis ignoreerige ülaltoodud samme ja jätkake lugemist.

Kustutage WordPress Install cPanelis

Enamik veebimajutajaid pakub teile WordPressi installimiseks vähem kui viie minutiga ühe klõpsuga installija. Kuid kas teadsite, et saate WordPressi veebisaidi kustutamiseks kasutada sama installiprogrammi? Jah, see on ka üllatavalt lihtne!

Kui kasutate cPaneli, klõpsake nuppu WordPress ikooni all Softaculous rakenduste installija. Mõned võõrustajad kasutavad Fantastico rakenduste installija, kuid protsess jääb suhteliselt samaks.

softaculous rakenduste installija

Järgmisel ekraanil liikuge alla, leidke veebisait, mida soovite kustutada, ja klõpsake ikooni (x):

Järgmisena vajutage nuppu Eemalda install nuppu järgmise lehe allosas.

Pärast oma WordPressi veebisaidi kustutamist saate ühe klõpsuga installija või kuulsa 5-minutilise WordPressi installi abil installida uue tühja saidi.

Boonus: WordPressi lähtestamine pistikprogrammi kaudu

Me kõik armastame WordPressi ilmselt seetõttu, et mis tahes vajaliku funktsionaalsuse jaoks on olemas pistikprogramm, mis hoiab teid koodist ja jubedast tehnikast.

Kui teil pole aega FTP ja cPaneli jaoks (ja pääsete siiski juurde oma WordPressi administraatori juhtpaneelile), saate oma saidi täielikuks lähtestamiseks kasutada pistikprogrammi.

WordPressi lähtestamise pistikprogrammid on eriti kasulikud teema- ja pistikprogrammide arendajatele, kes soovivad kiiresti uue testisaidi luua.

WordPressi lähtestamise pluginad kustutavad kõik kohandamised, andmebaasi tabelid, postitused, lehed või konkreetsed osad, näiteks teema sätted. Pistikprogrammide lähtestamine ei kustuta teie meediumipilte, teemasid ja pistikprogramme. Tavaliselt inaktiveerivad pistikprogrammid teemad ja pistikprogrammid.

WordPressi installimise lähtestamiseks võite kasutada pistikprogrammi, näiteks WP lähtestamine või Täpsem WordPressi lähtestamine.

Kokkuvõttes

WordPressi uuesti installimine on lihtne. Tavaliselt hõlmab protsess teie saidi WordPressi põhifailide asendamist. Nüüd saate seda teha käsitsi või valida mõne juba hõlmatud automaatse valiku. Valitud marsruut sõltub isiklikest eelistustest.

Täiuslikele algajatele soovitame kõigepealt proovida automaatseid valikuid. Kui te ei pääse mingil põhjusel oma administraatori juhtpaneelile juurde, on teie käsutuses käsitsiprotseduurid. Pidage meeles, et kui proovite tõrget parandada, peaks WordPressi uuesti installimine olema teie viimane abinõu. Peale selle ärge unustage enne mis tahes kustutamist varukoopiaid luua.
Kas teil on küsimusi või ettepanekuid? Palun andke meile kommentaarides teada!
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map