Kuidas WordPress 500 sisemise serveri viga parandada

Kuidas WordPress 500 sisemise serveri viga parandada

Enamik meist, kas arendajad, disainerid või isegi lõppkasutajad, on pidanud vähemalt ühe oma elu jooksul taluma. See tähendab, et valus protsess sisemise serveri tõrke saamiseks ja selle parandamiseks. Paljud inimesed ei soovi rohkem teada saada – nad tahavad selle lihtsalt parandada. Kuid kui te ei ürita sellest vähemalt aru saada, peate seda saatust sagedamini kannatama. 500 sisemise serveri viga on väga oluline, kuna see peatab täielikult kõik protsessid ja võib kogu teie saidi alla viia. Nii et kui tahame sellest kunagi lahti saada, peame paremini mõistma, mida see kõigepealt tähendab.


Selles artiklis käsitlen põhitõdesid, mida see viga tähendab, kuidas probleemi tuvastada ja muidugi, kuidas seda parandada. Kuid enne alustamist tahan teid tutvustada erinevate olemasolevate http (saidi) vigadega ja nende võimaliku tähendusega. Kui soovite, võite oma WordPress 500 vea parandamise vahele jätta.

Tavalised HTTP oleku- ja veakoodid

Kõigepealt – ma selgitan, mida need vead tegelikult tähendavad. Praegu on olemas oleku loend ja vead HTTP-l millele pääseb juurde olukorra paremaks tõrkeotsinguks. Need vead jagatakse tavaliselt tüüpidesse. Nii et selle teema lühikeseks lühendamiseks katame kõige olulisemad vead ja teabe olekukoodid, mille leiate oma WordPressi saidiga töötades.

100x vastus (olek)

Seda tüüpi vastuseid annab otse veebiserver. Sõltuvalt teie hostiettevõttest võib vastuse anda kas Apache, nginx või mõni muu veebiserver, mida ettevõte kasutab. Seda tüüpi vastus pole seotud vigadega. Neid kasutatakse tavaliselt ühenduse olemasolu kinnitamiseks. Need on olekutele reageerimise koodid ühendustele.

200x vastus (edu)

Edukaid on need, mida ma nimetan neile. Seda tüüpi vastus näitab alati a edu. See tähendab, et server on teiega edukalt ühenduse loonud, et küsitud ressursid on antud õigesti või et puhverserveri ühendus on loodud.

Kõige tavalisemat edukat koodi tuntakse koodiga 200 OK. Näete selle kohta näiteid, kui kasutate WordPressi kiirtesti tööriista, näiteks Pingdom Tools ja proovite teada saada FTTB (esmakordne bait). 200 OK vastus antakse alati esimesele esitatud taotlusele.

300x vastus (ümbersuunamised)

Ümbersuunamise poisid. Nendele koodidele viidatakse alati, kui antud link läheb ümbersuunamisele. 300 olekukoodi näitavad edukat ümbersuunamist ja on ka, ei peeta veaks.

Oletagem, et teil on SSL (HTTPS) sait ja teil on ka otsene juurdepääs HTTP-le (turvamata) ja soovite suunata kõik oma saidi HTTPS-i versioonile. Võite luua ümbersuunamise kõigile HTTP-st pärinevatele päringutele, et minna HTTPS-i. Kui proovite kogemata oma saiti HTTP kaudu siseneda, saab teie brauser vastuse 300, mis näitab ümbersuunamist HTTPS-i versioonile.

WooCommercei lihtsad näpunäited: pärmi SEO ümbersuunamised otsas olevatele toodetele

Teine levinud näide, mis võib teile tuttav olla, on SEO kohapealsed ümbersuunamised. Võib-olla olete vanad postitused või lehed eemaldanud. Sellise plugina abil nagu Pärmi SEO saate 301 need ümber suunata uuematele, asjakohasematele lehtedele. Või kasutage ajutist ümbersuunamist 307, kui töötate värskendusega ja soovite suunata kasutajad natukeseks teisele lehele.

400x vastus (kliendi vead)

Kuulsad kliendi vead. Seda tüüpi tõrgetega kaasnevad probleemid teie brauseris. Tavaliselt ei suuda see teatud vara laadida (kõige tuntum on viga 404). Need on veakoodid, mida ei peeta tõsiseks.

Sama viga võib näidata ka siis, kui proovite oma saidil olematut pilti juurde pääseda. Näiteks võite kasutada ümbersuunamist 410, et öelda otsingumootoritele, et sisu on jäädavalt eemaldatud, või 451, kui olete teinud lehe juriidilistel põhjustel kättesaamatuks (nt DMCA-taotlus)..

500x vastus (serveri vead)

Ja nüüd oleme jõudnud oma peategelase juurde. 500 viga. Nagu näete, on need olulised vead ja on alati seotud serveri endaga. Serveri vead on olulised, kuna neid saab tõhusalt kasutada krahh sinu veebilehekülg. Nendest vigadest on kõige olulisemad:

 • Teenus 503 pole saadaval
 • 502 halva lüüsi viga
 • 500 sisemise serveri viga

Vaatame neist 3 tähtsuse järjekorra alusel.

503 teenus pole saadaval

Kõige vähem tõsine on see, et teenus 503 pole saadaval. Kui see tõrge ilmneb, on teil veebiserveris ressursiprobleem. Peaaegu kogu aeg kuvatakse, millal teie server on ülekoormatud. Kui öelda seda viga, siis teadke seda see on ajutine ja see on otseselt seotud liiga palju liiklust ja see on protsessori ülekoormamine. Kui CPU ja veebiserver ise ei saa rohkem sissetulevaid ühendusi töödelda, kuna see on saavutanud CPU 100% -lise kasutamise, näete seda tõrke hüpikakent.

Selle parandamiseks peate minema kas paremale veebiserverile (näiteks Apache’ilt Nginxile) või rakendades oma saidil WordPressi vahemälupulga..

502 halb värav

Seda kutsusin valesti konfigureerimise veaks. Seda viga ei kuvata ilma põhjuseta. Kui teil see tõrge kunagi ilmneb, on selle kõige tõenäolisem põhjus sa tegid midagi ja sa tegid seda valesti. See juhtub tavaliselt siis, kui inimesed proovivad Apache’i ja PHP konfiguratsiooni täpsustada või nginxit optimeerida. Halb lüüs on tõrge, mis juhtub peaaegu alati siis, kui PHP FPM (Fast Process Manager) ühenduse kaotab. Kas valede seadete muutmise või selle tõttu, et protsess kukkus kokku. See viib veebiserveri reageerima a-ga halb värav.

Lihtsaim viis selle vea parandamiseks on uuesti kontrollida oma PHP-FPM konfiguratsiooni, kuna see on selle vea kõige tõenäolisem põhjus. Seda juhtub sagedamini Nginxi poolel kui Apache’is ja peaaegu mitte kunagi cPaneli või Pleski pakutavate hostimisteenuste puhul. Neil kahel viimasel paneelil on paigas kaitsemeetmed väära konfiguratsiooni tõrke ärahoidmiseks. Kuid oma VPS-i haldamisel juhtub see väga sageli.

Kas otsite selle kohta rohkem abi? Järgige meie juhendit 502-ga halva lüüsi tõrke parandamiseks.

500 sisemise serveri viga

Vigade suur paha poiss. 500 sisemise serveri viga on neist kõigist halvem, peamiselt seetõttu, et see on selline üldine viga. Kui teil pole piisavalt teadmisi, kuidas sellega toime tulla, võib see olla tõeline valu, kuna see võib kogu teie saidi alla viia. 502 halva lüüsi viga tõrjub ka teie saidi, kuid seda on lihtsam diagnoosida ja parandada. Nagu mainitud, on see peaaegu alati seotud FPM-i konfiguratsiooniga.

500 sisemise serveri tõrke põhjused ja nende parandamine

Esimene asi, mis 500 tõrke kohta tuleb mõista, on see, et selle võivad põhjustada mitmed erinevad tegurid, mis on peaaegu alati seotud koodide täitmise tõrgetega. Selle asemel, et proovida kõike korraga diagnoosida, esitan teile probleemide tüübi ja teie tehtud vigade loendi.

 • Migreerides vanema saidi uuemale hostingule
 • Aache-konfiguratsiooni viga .htaccess-is
 • Viga PHP-koodi täitmisel

On ka teisi vähem levinud juhtumeid, mille puhul võib 500 sisemise serveri tõrge tekkida, kuid selle artikli lihtsuse ja kasutatavuse huvides keskendun neile kolmele.

1. Vanema saidi migreerimine uuemale hostimisele

Selle tõrke kuvamiseks on mitmeid viise, kuid peaaegu alati tundub see olevat seotud teie veebiserveriga seotud PHP-versiooniga. Uuemad PHP versioonid võivad tekitada koheselt 500 sisemise serveri tõrke, kui praegune sait või pistikprogrammid ei toeta praegust versiooni.

See tõrge on klassikaline näiteks siis, kui rändate oma saidi keskpärasest hostimisest koos vanema PHP versiooniga uuema hostini, mis aktsepteerib ainult uuemaid versioone (7.0 ja uuemad). Kui teie saiti ei värskendatud hiljuti, võib probleem põhjustada vana pistikprogramm. Kutsun seda “sisemise serveri migratsiooni veaks”, kuna see juhtub peaaegu alati saidi migreerimisel.

Lahendus

Parim viis selle kohutava vea parandamiseks, kui üritate oma WordPressi saiti uuele hostimisele nii rängalt üle viia, on teha oma saidist täielik koopia pistikprogrammid ja saidi teema. Pärast seda, palun, kustutage kõik pistikprogrammid oma saidilt ja proovige uuesti. Kui tõrge kaob, on peaaegu garanteeritud, et vea tekitas teie hostingus PHP uuem versioon, mis lihtsalt keeldub teie vanemas pistikprogrammis koodi täitmast. Korraga ühe pistikprogrammi üleslaadimisega saate hõlpsalt teada saada, milline probleem põhjustas.

Need vead on peaaegu alati olemas, kui migreerite vanemaid saite, mis töötavad PHP 5.4 ja 5.6, uuemale hostile koos PHP 7.0, 7.1 või 7.2.

Sama asi kehtib ka teie teema kohta. Kuna teemad saavad ja saavad rakendada täiendavat PHP-koodi funktsioonidesphph, single ja page.php faile. On tõenäoline, et vanem, värskendusteta teema võib teie saidi rikkuda, kui see on migreerunud uuema PHP versiooniga hostimisse, see olukord on kahetsusväärne, kuna ainus viis selle parandamiseks on teema muutmine ja saidi uuesti üles ehitamine. See on halvim stsenaarium.

2. .htaccess Apache’i konfiguratsiooniviga

Oletame, et konfigureerisite pistikprogrammi ja äkki kõik jookseb kokku. Kui konfigureerimisel ilmneb sisemise serveri tõrge 500, näiteks vahemälupistik või mõni optimeerimisega seotud pistikprogramm, peate kontrollima, kas pistikprogramm lisas teie .htaccess-faili lisakoodi.

Kuna apachet saab muuta reaalajas konfigureerides .htaccess-failis (mis on peaaegu alati peidetud) funktsioone, võib halb konfiguratsioon teie saidi rikkuda.

Lahendus

Selle parandamiseks on juurdepääs oma saidile FTP kaudu ja oma .htaccess faili muutmine või otsene redigeerimine, näiteks cPaneli või Pleski failianduriga..

Kui te ei tea, kuidas pistikprogrammi tehtud asju ennistada ja kui vajate oma saiti uuesti, siis tehke olemasoleva sisu koopia tekstifailina. Salvestage see oma varukoopiana. Seejärel asendage kogu .htaccess järgmise koodiga:

# BEGIN WordPress

RewriteEngine sisse lülitatud
RewriteBase /
RewriteRule ^ register \ .php $ - [L]
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}! -F
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}! -D
RewriteRule. /index.php [L]

# END WordPress

See on vaikimisi WordPress .htaccess faili. See peaks töötama mis tahes saidiga. Seega, kui olete meeleheitel ja ei tea, millist osa eemaldada, eemaldage lihtsalt kõik ja kleepige see kood. See säästab teid koheselt. Hiljem saate pistikprogrammi eemaldada või proovida seda uuesti konfigureerida. Nüüd teate viis, kuidas teid selle katastroofilise vea eest päästa. Vähemalt siis, kui see on seotud .htaccessiga.

Kui te ei tea, kas see on seotud .htaccessiga või kui see viga ilmnes ilma pistikprogramme puudutamata, siis mängige seda turvaliselt. Diagnoosimiseks proovige lihtsalt .htaccessi sisu kopeerida ja ülaltoodud kood kopeerida. Kui see ei lahenda, jätke .htaccess selliseks, nagu see on, ja proovige siis järgmist soovitust.

3. PHP-koodi käivitusviga

Seda tüüpi vead on tavalisemad kui arvate ja tavaliselt juhtuvad need siis, kui pistikprogramm täidab kehtetut koodi. Kõige tavalisem vigase koodi täitmise viis on aegunud juhiste täitmine. Võib-olla proovite käitada vana pistikprogrammi, mis oli loodud töötama ainult kuni PHP 5.4 või 5.6 koos PHP 7.0 või uuemate versioonidega. Vananenud ja kehtetud funktsioonid loob sisemise serveri vea, mida saab diagnoosida ainult WP silumisrežiimi lubamine.

Luba wp_debug

WordPressi silumisrežiim annab teile põhjalikke üksikasju visatud tõrke kohta, mis peatus täitmise. Selle võimaldamine on väärtuse muutmine väärtusest “Vale” kuni “tõene” saidil wp_debug faili sees wp-config.php oma saidi juurkaustas.

Kui kasutate Pleski või cPaneli, saate seda teha, muutes seda väärtust lihtsalt File Exploreri abil ja redigeerides wp-config.php. Võite ka seda jälgida silumisjuhend by Blogvault, et saada üksikasjalikumaid samme.

Kui fail on redigeeritud, näete tegelikku tekkivat tõrget, mis peatas täitmise. Viga osutab ka tee ja faili, kus see juhtus, nii et on lihtne ära arvata, milline pistikprogramm on põhjustas selle. Kõrval selle keelamine võime vea vahele jätta ja hiljem pistikprogrammi värskendada või eemaldada, sõltuvalt olukorrast.

Lahendus

Valdav enamus 500 sisemise serveri tõrke juhtudest on seotud vanemad teemaversioonid või pistikprogrammid. Kui lülitate oma teema mis tahes standardsele WP-teemale, saate oma saidile juurdepääsu taastada. Vastuoluliste pistikprogrammide keelamine tagastab teile ka juurdepääsu juhtpaneelile. Kui juhtub olukord, kus saidi purunemise eest vastutab teie teema, on parim viis selle lahendamiseks luua teemakaustast selle teema zip-fail. wp-sisu / teemad / teie teema kustutades selle oma saidilt. See eemaldab tõrke, et saaksite oma saidile juurdepääsu taastada. Seejärel saate selle uuesti üles laadida ja värskendada ilma seda aktiveerimata. Pistikprogrammidega saate teha sama.

Kõige tavalisemad olukorrad 500 sisemise serveri tõrgete korral saab parandada värskendamise teel. Kui pistikprogrammil / teemal pole värskendust saadaval, võite proovida lülituda vanemale PHP-versioonile. Kuid teadke, et see on lühiajaline lahendus. PHP uuemad versioonid muutuvad stabiilseteks ja vanemad versioonid vähenevad regulaarselt. Varem või hiljem teie sait lõpetab kindlasti töötamise. Parim lähenemisviis on alati kõnealuste pistikprogrammide värskendamine või eemaldamine / asendamine.

Pidage alati meeles, et parem on ennetada ja värskendada, kui proovite hiljem kahjustuskontrolli teha.

Meie juhendi kokkuvõte WordPress 500 sisemise serveri vigadest

WordPress 500 sisemise serveri tõrge võib olla tõeline valu. Kuid enamikul juhtudel saab neid hõlpsasti diagnoosida ja parandada, eemaldades / värskendades teie saidi vastuolulisi osi. Ehkki võib esineda olukordi, kus need vead esinevad väljaspool normi (näiteks kui arendate pistikprogrammi), ületab see selle artikli eesmärgi.

Valdava enamuse inimeste jaoks peaks ülaltoodud nõuannete järgimine teie probleemi lahendama. Pidage meeles, et wp-debug on teie parim sõber ja järgige neid juhiseid alati hoolikalt. Teil on oma sait kohe veebis tagasi.

Kas teil on veel küsimusi? Või näpunäiteid WordPress 500 sisemise serveri veaga tegelemiseks? Anna mulle teada!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map