Kuidas veebipõhist kogukonda WordPressiga kasvatada

Kuidas veebipõhist kogukonda WordPressiga laiendada

Paindliku sisuhaldussüsteemina, mis siin on, et jääda, on WordPress suurepärane koht teie veebikogukonna seadistamiseks. Kuid võib-olla olete harjunud ainult ajaveebi pidamiseks platvormi kasutama ega ole kindel, kuidas seda kõige paremini kogukonna veebisaidi jaoks kohandada.


Õnneks saate tänu mitmesugustele asjakohastele pistikprogrammidele, mis sujuvalt WordPressiga integreeruvad, luua peaaegu igasuguse veebikommuuni, mida võite ette kujutada. Seal on tööriistu, mis aitavad teil luua fännisaite, tugivõrgustikke, huvipõhiseid rühmi ja palju muud.

Selles postituses räägime sellest, miks võiksite kõigepealt luua veebikogukonna. Seejärel toome esile mõned parimad pistikprogrammid ja tutvustame nende põhifunktsioone. Alustame!

Miks luua veebikogukond?

Envato foorum

Foorum on suurepärane näide kogukonna saidist, mis võimaldab kasutajatel kokku tulla ja nišiteema arutada.

Veebikogukond – näiteks foorum, sotsiaalmeediavõrgustik, veebileht või liikmelisus – on platvorm, kus mõttekaaslased saavad ühineda. Need kogukonnad võivad olla mõeldud toetamiseks, võrgustike loomiseks või isegi lihtsalt lõbutsemiseks.

Oma kogukonna loomine toob kaasa mitmeid eeliseid, olgu teie ettevõtte omanik, blogija või lihtsalt keegi, kes otsib kohta, kus veeta veebis. Näiteks:

 • Kui olete ettevõtte omanik, võib see aidata teil konkurentide seas silma paista ja oma sihtrühma veelgi sügavamalt haarata.
 • Kui olete ajaveeb või ajakirjanik, on teil võimalus jõuda kindla niššiga vaatajaskonnani ja luua pühendunud lugejaskond.
 • Pole tähtis, mis teie kogukonna saidi eesmärk on, erinevalt sellisel piiraval platvormil nagu Facebook saate kontrollida selle sisu ja kujundust.

Muidugi on igal kogukonna saidil oma ainulaadne eesmärk ja eesmärgid. Õnneks võimaldab WordPress kujundada teie hulga kasulike pistikprogrammidega teie kogukonna vajaduste rahuldamiseks.

Oleme viis allpool nimetatud tööriista hoolikalt valinud, keskendudes hinnangutele, arvustustele ja põhifunktsioonidele. Ehkki see pole kõikehõlmav loend, usume, et need on parimad valikud parema jala alustamiseks või olemasoleva saidi laiendamiseks. Hüppame sisse!

1. BuddyPress

BuddyPress

BuddyPress võimaldab teil luua sotsiaalmeedia võrgustiku oma kolleegidele, erihuvigruppidele, perekonnale või kellelegi teisele. See pakub lihtsat, kuid kohandatavat platvormi oma kogukonna loomiseks ja temaga suhtlemiseks.

BuddyPressi abil saavad teie võrgu liikmed luua isiklikke profiile, suhelda teiste kasutajatega ning isegi luua ja suhelda oma rühmas. Saate kõik oma eksklusiivse sotsiaalmeediaplatvormi eelised ilma kodeerimiseta.

Parim asi BuddyPressi juures on see, et see on tasuta ja nii nagu WordPressil on ka palju BuddyPressi lisandmooduleid, mida saate tasuta alla laadida või osta, et laiendada selle põhifunktsioone.

2. Kasutaja postitused

Kasutaja esitatud postituste pistikprogramm

Kasutaja esitatud postitused võimaldavad teil muuta oma WordPressi saidi mitme autoriga ajaveebiks. See sarnaneb BuddyPressiga ühilduva pistikprogrammi kasutaja ajaveebiga, kuid sisaldab rohkem funktsioone.

Autonoomse pistikprogrammina on kasutajate esitatud postitused suurepärane võimalus sisule keskenduvate saitide jaoks. Olenemata sellest, kas juhite huviringi, tööstusega tegelevat kogukonda või erihuvi pakkuvat veebisaiti, saavad teie kasutajad saada oma ülevaate ja kogemuste pakkumisega kogukonna osa. Muidugi võimaldab see pistikprogramm teil täielikult kontrollida kinnitatud postitusi. Nende postituste lubamiseks peate lihtsalt kopeerima ja kleepima lühikese koodi lehele, postitusele või vidinale.

Pistikprogramm on tasuta ning sisaldab põhilist esitamisvormi ja piiratud tuge. Võite aga minna üle premium-versioonile ja saada eluaegseid värskendusi, täielikku tuge ja täiendavaid esitusvormi kohandamisvalikuid.

3. Mongoose lehe pistikprogramm

Mongoose lehe pistikprogramm

Mongoose Page Plugin on kerge söödaplugin, mis võimaldab teil tuua oma aktiivse Facebooki kogukonna – ja kõik selle jälgijad – oma WordPressi saidile.

Lühikoodi lisamisega lehele, postitusele või vidinale saate lisada oma Facebooki voo otse oma WordPressi kogukonna veebisaidile. Veelgi parem, kasutajad saavad teie vooga suhelda – meeldida, jagada ja kommenteerida – seda kõike teie veebisaidilt lahkumata!

Selle pistikprogrammi lihtsus ja puhas disain muudavad selle suurepäraseks lisandiks igale saidile. Lisaks muudab selle hõlpsasti kasutatav armatuurlaud kohandamise lihtsaks. Nagu teiste meie nimekirjas nimetatud pluginate puhul, on ka Facebooki lehe pistikprogramm täiesti tasuta kasutamiseks.

4. Lihtne liikmelisus

Lihtne liikmelisuse plugin

Lihtne liikmelisus on veebisaidi liikmelisuse pistikprogramm, mis on kerge, kasutajasõbralik ja kohandatav. Pärast selle pistikprogrammi installimist saate hõlpsalt luua oma veebikogukonna liikmelisuse saidi.

See, kas soovite luua privaatsema saidi – lubades osaleda ainult kinnitatud liikmetel – või pakkuda erineva õigusega õigusi erinevatele liikmetasanditele, teeb see pistikprogramm selle töö. Lihtne liikmelisus võimaldab teil luua piiramatuid tellimistasemeid, nii tasuta kui ka tasulisi. Tasuliste tellimuste korral on teil lisaks PayPali kaudu turvaliste maksetega nõustumise eelis.

See pistikprogramm on tasuta ja kuna see keskendub lihtsusele, siis täiendavaid pistikprogramme ega lisandmooduleid ei pakuta. See on iseseisvalt täielikult töötav ja laseb teil kiiresti tööle ja tööle hakata.

5. bbPress

bbPress-plugin

BbPressi foorumi pistikprogramm võimaldab teil oma WordPressi veebisaidil luua täisfunktsionaalse foorumi ja see on suurepärane võimalus vestluse alustamiseks oma ajaveebis. Kuna foorumid on lihtne viis mõttekaaslastega ühenduse loomiseks, on see suurepärane pistikprogrammi valik, kui soovite oma veebikogukonna kiiresti käivitada.

Veelgi enam, see pistikprogramm on hästi mõeldud nii algajatele kui ka kogenud foorumi moderaatoritele. BbPressi abil saate oma foorumeid hõlpsalt üles seada ja modelleerida. Lisaks saate jagada oma saidi osadeks ja lubada isegi kasutaja loodud sisu.

Avatud lähtekoodiga tarkvarana on bbPress tasuta allalaaditav ja kasutatav. Samuti on palju bbPress-iga ühilduvaid pistikprogramme – näiteks Teata (rämpsposti pole) – mis laiendavad tööriista funktsionaalsust ja parandavad selle kasutuskogemust.


Sõltumata sellest, kas soovite pakkuda tuge, luua fännibaasi või pakkuda mõttekaaslastele kohta, kus hängida, on WordPress suurepärane platvorm veebipõhise kogukonna loomiseks. Tegelikult on selleks otstarbeks saadaval kümneid pistikprogramme.

Selles postituses tutvustasime teile viit meie soovitatud kogukonna loomise pistikprogrammi. Milline neist kogukonna loomise pistikprogrammidest huvitab teid kõige rohkem ja miks? Või on teil mõni selline, mis tuleks loendisse lisada. Andke meile allpool kommentaaride jaotises teada!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map