Kuidas varundada WooCommerce poodi

Kuidas varundada WooCommerce poodi

1995. aasta juunis oli kokku vähem kui 25 000 veebisaiti. Kiirelt edasi 2019. aastasse ja see arv on 12 681 korda korrutatud. Praegu on ligi 2 miljardit veebisaiti. Veebisaitidest on saanud esinduse oluline vorm ja meedium oma oskuste tutvustamiseks.


Kujutage nüüd ette, kui teie veebisait äkki kukkus. Võite kaotada kõik oma veebisaidi andmed ja veebipoe pidamisel võite kaotada isegi klientide teabe. Sellel pole mitte ainult rahalisi tagajärgi, vaid see nõuab ka vaimset panust. Aegumatu lahendus sellele on teie saidi varundamine ja turvameetmete rakendamine. See on eriti oluline WooCommerce’i saitide jaoks.

Miks varundada WooCommendi saiti

Peale selle, et peaksite oma saidi turvalisuse osana juba võtma täielikke saidi varukoopiaid, on ka paar WooCommerce’i konkreetset põhjust.

WooCommerce’i värskendused

WooCommerce’i meeskond annab regulaarselt välja värskendusi turvapaikade ja uute funktsioonidega. Näiteks oli WooCommerce 3.5 täiustatud tehingute e-posti koopiat ja uut funktsiooni toodete CSV-faili eksportimiseks. Meeskond ise soovitab enne värskendamist alati kogu saidi varundada.

Värskendamisel võite silmitsi seista laienduste ja pistikprogrammide vahelise kokkusobimatusega ja isegi kohandatud koodidega seotud probleemidega. Varundamine tagab, et saate alati viimase versiooni juurde tagasi pöörduda. Enne värskendamist võite võtta ka teatud soovitatud ettevaatusabinõud.

Seal veel Stake’is

Seisakuaeg võib isegi tavalise veebisaidi korral tähendada tuhandete dollarite kaotust. Milline oleks siis teie WooCommerce’i sait? Ilma varukoopiata võivad allajäämise tagajärjed olla rasked.

Kõik negatiivid on võimendatud – te ei pea seisma ainult andmete kaotamise eest, vaid võite kaotada konfidentsiaalse kliendi andmed. Iga minutiga võite kaotada tellimusi, makseid ja mis kõige tähtsam – kliendid usaldavad. Lõpuks kaotate kliente ja raha – tegurid, mis määravad kogu teie ärimudeli. WooCommerce’i varundamine on minimaalne, mida saate teha oma ettevõtte püsimise ja toimimise tagamiseks.

Millist varunduslahendust nõuab WooCommerce?

Esimese asjana tuleb aru saada, et WooCommendi saiti ei saa alati varundada nagu tavalist saiti. Näete, et kõik veebisaidid sisaldavad Failid ja Andmebaas. Tavaline andmebaas koosneks 11 tabelist. Kui olete installinud WooCommerce’i pistikprogrammi, lisab see siiski täiendava kohandatud tabeli. See sisaldab olulist teavet tellimuste, maksumäärade, saatmisdetailide ja tehingute kohta.

WooCommerce kohandatud tabel

Selle lisatabeli tuvastamiseks pole palju varulahendusi loodud. Nad võivad teie failidest ja andmebaasidest edukalt varundada, kuid võivad WooCommendi kohandatud tabeli andmetest puududa. Lõpuks saate mittetäieliku varukoopia, millest pole teie poe jaoks palju kasu.

Seega vajate varunduslahendust, mis on kohandatud WooCommerce’i jaoks.

Teiseks on WooCommendi sait sellel saidil pidevat tegevust. Igal ajahetkel võivad külastajad teha makseid, sirvida tooteid, sisestada üksikasju jne. Kui teil on plaanitud tunni varukoopiaid, võib krahhi korral kaotada kuni tunni väärtuses klientide tellimuste andmeid. Nii et kui keegi tellis viimase tunni jooksul, poleks teil aimugi. Võite kaotada nende isiklikud andmed, tarneaadressi ja mis veelgi hullem – nende makse üksikasjad.

WooCommendi sait vajab reaalajas varunduslahendust, mis salvestab ja varundab andmeid muudatuste toimumisel.

Kuidas te WooCommendi saiti varundate??

WordPressi varundamiseks on kolm võimalust (mida me enne üksikasjalikult käsitlesime). Seega ei tohiks olla liiga suur üllatus, et need kehtivad ka WooCommerce’i poodides.

1. Käsitsi varundamine

Manuaalne varundamise meetod ei ole liiga keeruline, kuid see võib olla riskantne. Isegi väikseimal veal võib olla drastilisi tagajärgi. See on ka aeganõudev ülesanne. Tavaliselt hõlmab see järgmisi samme:

 1. Laadige oma WordPressi veebisaidi failid alla oma kohalikku süsteemi (arvuti või sülearvuti). Saate seda teha läbi
  1. FTP-tööriist nagu FileZilla
  2. Failihaldur teie veebimajutaja konto cPanelis
 2. Järgmisena peate oma andmebaasi varundama. Juurdepääs oma hosti andmebaasihalduspaneeli kaudu saidile phpMyAdmin.
 3. Valige andmebaas failist wp-config.php. Ekraanil kuvatakse andmebaasi tabelid.
 4. Valige kõik tabelid ja klõpsake nuppu Export.

See protsess pole ideaalne regulaarseks jooksmiseks, rääkimata siis reaalajas. Isegi kui määrate sellele inimese, pole see lihtsalt teostatav. Ja muidugi, see pole kindlasti sobiv valik WooCommerce saidi varundamiseks.

2. Varundamine teie veebi kaudu

Hostiteenuse pakkuja hallatavad varukoopiad

Enamik WordPressi majutusteenuse pakkujaid pakub varukoopiaid kas oma kavas või täiendava tasulise funktsioonina. Tavaliselt pakuvad nad igapäevaseid varukoopiaid. See oleks uskumatult raske leida masinat, mis pakub reaalajas varukoopiaid. Kuid kui peate tingimata varundama oma võõrustajate kaudu, toimige järgmiselt.

 • Võtke ühendust oma hostiteenuse pakkujaga ja laadige alla viimane varukoopia. Kui teil on võimalus tellida varundamist, algatage uus varukoopia ja laadige see siis alla.
 • Andmebaasi eksportimine ja varundamine käsitsi meetodil. Teise võimalusena võite andmebaasi eksportida oma kohalikku kausta MySQL halduri abil.

Vastuvõtjate varukoopiaid teatakse üldiselt ebausaldusväärselt. Kui seda kasutatakse taastamiseks, võite kaotada olulised andmed. Lisaks ei varunda nad WooCommerce’i kohandatud tabelit, nii et kaotaksite ka sinna salvestatud andmed.

Oleme juba rõhutanud vajadust reaalajas varundamise järele, kui tegemist on WooCommerce saitidega. Pärast nende kahe meetodi uurimist on selge, et kumbki neist ei sobi.

3. Varundamine WordPressi pistikprogrammi abil

Automatiseeritud varunduspistikprogrammi kasutamine on lihtsaim viis WordPressi saitide varundamiseks. Seadistamine ja kasutamine on mugav ja kiirem. Paljud pluginad nagu BlogVault, UpdraftPlus ja BackupBuddy on varundamisprotsessi lihtsustanud ja varukoopiate täitmise ning haldamise lihtsaks teinud.

Mis puutub WooCommerce’i, siis ehkki saadaval on mitu võimalust, pole kõik varukoopia pluginad mõeldud poodidele. Nagu arutatud, peaksite valima pistikprogrammi, mis varundab nii teie WooCommerce’i andmeid kui ka kõiki muid veebisaidi andmeid. Pealegi peate valima ühe, mille varukoopiad on usaldusväärsed ja taastamisel tõhusalt töötavad. Enne taastamist peate saama ka saidi varukoopiaid testida. Üks lahendus, mis vastab sellele kriteeriumile ja teeb rohkem, on BlogVault. Vaatame, miks.

Miks hallata varukoopiaid BlogVault’iga?

BlogVaultsi reaalajas varundamine kasutab protsessi, kus isegi väikseimad muudatused saidi tegevuses käivitavad kohe varukoopia. See hõlmab muudatusi, mis on tehtud WooCommerce’i kohandatud tabelisse.

Rasked varundusprotsessid võivad teie serverit üle koormata ja teie veebisaiti aeglustada. A WooCommerce’i varundusplugin kõrvaldada see oht kahel viisil:

 • Kogu nende varundusprotsess toimub neile pühendatud serverites. See vabastab serveri ressursid teie kasutamiseks.
 • Nad kasutavad suurendavat varundusmoodulit, kus pärast installimist võtab pistikprogramm kõigepealt kogu saidi varukoopia. Sellele algsele varukoopiale lisatakse väikesed muudatused lihtsalt hilisemad muudatused. See tagab teie serveri ja veebisaidi puutumatuse ja optimaalse toimimise.

Kuidas oma WooCommendi saiti varundada BlogVault abil

 1. Registreeruge ja looge konto BlogVaultis. Lisage oma sait ilmuvale armatuurlauale.
 2. Ehkki pistikprogrammi saab käsitsi installida ja aktiveerida, pakub BlogVaults juhtpaneelilt hõlpsa ja automatiseeritud valiku. Aktiveerimisel võtab pistikprogramm saidi esialgse täieliku varundamise.
 3. Järgmisena minge juhtpaneeli jaotisse “Varundamine”. Selle funktsiooni aktiveerimiseks klõpsake „Reaalajas värskendused” kõrval olevat lülitusriba.

BlogVault WooCommerce'i varundamiseks

Lisateave BlogVault → kohta

Ja sinna sa lähed! Olete oma saidi reaalajas varukoopiad edukalt aktiveerinud. Edaspidi käivitavad kõik muudatused teie saidil kohe varukoopia.

Kuigi enamik lahendusi meeldib BlogVault kui see on pistikprogramm ja jäta alles, on alati parem võtta kasutusele kõik ettevaatusabinõud, et teie sait ei kaotaks andmeid. Veebisaidi varundamise ja turvalisuse osas peaks teie suhtumine ettevaatusabinõudesse olema selline: “kui see on olemas, siis teen seda ka”.

Nõuanded andmete nullkaotuse tagamiseks

 1. Enne taastamist kasutage varukoopiate kontrollimiseks alati peatumiskohta. Võite kasutada lavastusprogrammi pistikprogrammi nagu WP lavastus või Paljundusaparaat selleks (kui kasutate BlogVault, on neil sisseehitatud lavastusfunktsioon).
 2. Kui muretsete varukoopia taastamise ajal tehtud tellimuste andmete kaotamise pärast, võite kasutada hooldusrežiimi pistikprogrammi. Nii saate oma saidil peatada ajutiselt uute tellimuste vastuvõtmise. Saate selle funktsiooni aktiveerida ja seejärel uusima varukoopia taastada.
 3. Leidke kellaaeg, mil teie sait saab Google Analyticsi kaudu kõige vähem liiklust / tellimusi. Kui peate varukoopia taastama, proovige seda teha selle aja jooksul. Kui kasutate perioodilisi varukoopiaid, kavandage need sellel ajavahemikul.
 4. Veenduge, et teil oleks varukoopiatest mitu koopiat ning et need oleksid juurdepääsetavad ja allalaaditavad. Ja eelistatavalt hoidke koopia välismaal.
 5. Kui kasutate varundamise pistikprogrammi, veenduge, et kasutate seda, mis pakub head klienditugi. Mis tahes probleemi korral peab teil olema juurdepääs nende meeskonna abile.

WooCommerce-saidi varundamise tagamine peaks olema teie veebisaidi põhijuhtimise osa. Andmekaotusel on veebipoele palju suurem mõju kui tavalisel veebisaidil.

Selle põhjuseks võib olla asjaolu, et:

 • WooCommendi saitidel on rohkem funktsioone ja mitu protsessi töötab igal ajal.
 • WooCommerce saidi omanik on kohustatud hoidma oma klientide teavet turvalisena. Klientide isikuandmete kaotsiminekul või kuritarvitamisel võib olla õiguslikke tagajärgi.
 • Veebipood peab toodete hankimise, tarnimise ja maksetega tegelema mitme müüjaga. Kaalul olevate andmete suurus on märkimisväärselt suurem.
 • WooCommerce’i pood on tavalistest blogimissaitidest oluliselt suurem investeering lihtsalt paljude üles seatud protsesside tõttu.

WooCommerce poe tõhusa varundusstrateegia seadistamiseks soovitame kasutada reaalajas WordPressi varunduspluginat, mis varundab kogu saidi tegevust, sealhulgas muudatusi WooCommerce’i kohandatud tabelis. Automatiseeritud protsess on lihtne, kuid terviklik viis saidi toimivuse jälgimiseks ja seisakude minimeerimiseks. See on lähim, mille abil saate andmete kadumise nulli.

Loodame, et see artikkel aitab teil oma WooCommerce’i poodi tõhusalt varundada. Kui teil on ettepanekuid või küsimusi, jätke kommentaar! Õnnelik varundamine!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map