Kuidas teisaldada oma staatilist HTML-i veebisaiti WordPressi

Kuna WordPress muutub päevaga üha populaarsemaks, on ilmne, et rohkem inimesi hüppab vagunisse. Ehkki WordPressi kasutuselevõtt on suur samm, kas see tähendab, et peate HTML-i veebisaidiga hüvasti jätma? Kas WordPressi kolimisel peab tõesti alustama kõik otsast? No ei. Saate oma HTML-i veebisaidi hõlpsalt WordPressi üle viia, säilitades samal ajal sisu, kujunduse ja isegi SEO paremusjärjestuse. Kõlab hästi.


Enne selle sinna viimist tahaksin soovitada ühte asja: kui teil pole oma veebisaidi ümberplatvormimiseks mõjuvat põhjust (nt ajaveebi lisamine jne), jätke see lihtsalt selliseks, nagu see on. Vastasel juhul võta WordPress vabalt omaks ja kasuta kõiki suurepäraseid funktsioone, mida platvorm kõige paremini tunneb. Muidugi hõlmab tänane postitus teemasid HTML-i veebisaidi migreerimisest WordPressi. Vaatame teie saidi WordPressi kavandamist ja tegelikult migreerimist.

Veebisaidi teisaldamine WordPressi: plaan

wordpress-post-sõiduplaani koostamine

Kogemuste kaudu olen õppinud elus ühe hindamatu õppetunni: ilma kivita kindla plaanita ei õnnestu kunagi midagi. Seetõttu vajate oma HTML-i veebisaidi WordPressi üleviimiseks suurepärast plaani. Järgmised on mõned punktid, mida oma plaani koostamisel meeles pidada:

 • Kas säilitate oma olemasoleva domeeninime või loote selle eraldi?? Näpunäide: WordPressi saate installida ka alamkataloogi i.e oma domeen.com/wordpress/ ja hiljem osutage domeen kataloogi
 • Kas teie praegune URL-i struktuur muutub? Seda juhtub kogu aeg, nii et ole valmis pärast migreerimist oma vanad URL-id ümber suunama
 • Kui palju sisu (lehed, postitused, pildid, JavaScripti failid jne) kolite uude saiti? Väikeseid sisu mahtusid saab käsitsi teisaldada, kuid suure sisu mahu teisaldamiseks vajate spetsiaalseid tööriistu
 • Kas teie praegune HTML-i veebisait kasutab väliseid teenuseid? Kas nende teenuste jaoks on olemas WordPressi pluginaid? Kuidas integreerite kolmandate osapoolte teenuseid pärast migratsiooni??
 • Kas peate olemasolevad haldustööriistad üle kandma või on WordPressis samaväärseid tööriistu??
 • Kas muudate veebihoste? Tavaline on, et veebisaitide omanikud vahetavad WordPressi üle minnes veebimajutajaid. Veenduge, et teie veebi mahuks teie WordPressi vajadused. Kasutame, armastame ja soovitame WPEngine Haldaja WordPress hostimist.

Päeva lõpus peaks teie missiooniplaan täpsustama, kuidas te:

 1. Looge testdomeen või alamkataloog
 2. Installige WordPress
 3. Sisu importimine olemasolevalt HTML-i saidilt
 4. Kujundage uus WordPressi sait (WordPressi teema valimine või nullist ümber kujundamine on mõned võimalikud valikud)
 5. Installige vajalikud WordPressi pluginad
 6. Varundage oma saite (nii HTML kui ka WordPress)
 7. Tegelege katkiste linkidega
 8. Mine elama

Enne kui hakkame meeles pidama teie HTML-saidi varundamist (lihtsalt ettevaatusabinõuna) ja pidage meeles, et me ei soovita oma HTML-i veebisaidiga varjata, kui te ei tunne end oma tööga rahul. Samuti peaksite sellest õppematerjalist kasu saamiseks maksimaalselt tundma õppima WordPressit. Sõnad ja fraasid, näiteks püsivad ümbersuunamised, CMS, .htaccess jne, ei tohiks teid hirmutada. Vajadusel viige läbi uuringud ��. Nüüd koostage oma plaan paberilehele või Evernote’is – kuhu iganes, ja olge valmis järgmiseks osaks.

Kuidas teisaldada oma veebisait WordPressi

Põhiplaan käes, on käes aeg käepäraseks osaks. Painutage sõrmi ja lubage meil alustada WordPressi seadistamisega.

WordPressi seadistamine

WordPress 4.0 Benny vabastamine

See on lihtsaim osa, sõltumata sellest, kas installite WordPressi kohapeal või koos oma hostiteenuse pakkujaga. WordPressi lokaalseks installimiseks järgige eelmises avalduses viidatud juhiseid. WordPressi installimine veebimajutajaga on lihtne ja arusaadav. Ma ei eelda, et teil tekiks probleeme. Enamikul hostidest on hõlpsad ühe klõpsuga installimisvalikud või hallatud WordPressi hostimise korral on nad juba teie jaoks WordPressi installinud. Kui jääte ummikusse, võtke kindlasti ühendust oma veebiga.

Võite installida WordPressi eraldi domeenile või oma kataloogi – valik on teie enda teha. Minema Seadistused -> Lugemine oma WordPressi administraatori ekraanil ja kontrollige (linnuke) Hoidke otsimootoreid selle saidi indekseerimisest sisse Otsingumootori nähtavus sektsiooni. Te ei soovi, et otsimootorid (ja kliendid) leiaksid teie WordPressi saidi alles arenduse ajal. Kui WordPress on tööle hakanud (see tähendab, et näete oma uut WordPressi saiti brauseris), olete valmis järgmiseks osaks: oma sisu üle toomiseks.

Sisu importimine

See on natuke keeruline, kuid siiski teostatav. Olemasoleva sisu importimine uuele WordPressi platvormile sõltub paljudest teguritest:

 • Kas teie praegune HTML-sait töötab CMS-is ehk sisuhaldussüsteemis?
 • Kas impordi tööriistad (või skriptid) on teile ja teie konkreetsele olukorrale saadaval või impordite sisu käsitsi?
 • Kas impordite suure hulga sisu? Suure hulga sisu käsitsi importimine võib tekitada palju ruumi inimlikele vigadele.

Vaatame võimalusi, mis meil on. Kui teie HTML-sait töötab kaubanduslikult saadaolevas CMS-is, võib teie käsutuses olla importimisriist. Kõik, mida peate tegema, on leida tööriist, klõpsata siin ja seal paar nuppu ja teie töö on tehtud! Konkreetsete CMS-ide sisu importimise üksikasjade kohta lugege sisu postituse importimine WordPressi koodeksisse.

K: Minu HTML-saidil on CMS, kuid imporditööriistad pole saadaval. Mida teha?
A: Helistage sisu teisaldamiseks taustaprogrammi arendajale, kui teil pole aimugi, mida teha.

K: Minu HTML-sait ei tööta CMS-is. Kas see tähendab, et minu seiklus lõpeb siin??
A: Ei. See tähendab lihtsalt, et peate oma sisu käsitsi importima. Traditsiooniline koopia ja kleepige on siin kasulik.

K: Minu HTML-sait ei tööta CMS-is ja mul on palju sisu. Mida ma tegema hakkan?
A: Keerake oma varrukad üles ja asuge tööle. Kopeerite ja kleebite mõnda aega, nii et saate ka suure kruusi kohvi. Või hammustada kuuli ja palgata töö tegemiseks vabakutseline. Tänapäeval käib ringi palju vabakutselisi töötajaid, seega peaksite sellega seoses olema kaetud. Lihtsalt olge valvsad – me räägime siin teie veebisaidist, teie sissetulekust.

Sisu käsitsi importimisel veenduge, et kasutate Kleebi lihttekstina , et kopeerida sisu WordPressi või kleepida iga postituse tekstiosale, et mitte kogemata üle kanda mõnda vana vormingut. Lisaks olge valmis vormindamisega tegelema. Kasutage seda võimalust vajadusel oma sisu lisamiseks või lahutamiseks. Teate vana sisu ratsionaliseerida, konsolideerida või ümber suunata. Samuti pidage meeles, et sisu käsitsi importimisel peate esmalt looma WordPressis vastavad lehed (avaleht, ajaveeb, teave jne). Lisaks peate oma arvutist üles laadima kõik pildid ja muud asjakohased failid.

Märge: Jälgige kõiki olemasolevaid ja uusi URL-e. SEO paremusjärjestuse säilitamiseks ja 404 vigadeta kogemuse loomiseks oma uue WordPressi saidiga peate vanad URL-id ümber suunama (või muutma). Kõigi URL-ide jälgimiseks saate kasutada lihtsat arvutustabeli dokumenti.

Pärast oma sisu migreerimist looge navigeerimismenüü, kasutades WordPress Menu funktsiooni, mis on saadaval jaotises Välimus -> menüüd. See peaks olema lihtne ja lõbus. Ma eeldan, et teie oma on väike veebisait, millel on paar lehte ja mille sisu on seega madal. Seetõttu ei võta sisu importimine päevi, vaid mõni sekund. Järgmine osa hõlmab teie uue WordPress-saidi visuaalset kujundamist.

WordPressi saidi kujundamine

valides-uue-WordPress-teema

Uue WordPressi platvormi sisuga on aeg anda oma veebisaidile kena ilme. Kui soovite oma disaini muuta, on see aeg, kui soovite seda teha. Teil on mitu võimalust:

 • Võite WordPressi teema nullist välja töötada
 • Teema saate alla laadida saidilt WordPress, Teemamets või isegi meie enda tasuta teemajaotis
 • Võite võtta tasuta teema ja seda kahvli haarata
 • Võite kasutada WordPressi teemaraamistikke
 • Saate oma olemasoleva HTML-i malli teisendada WordPressi teemaks
 • Saate osta mitmeotstarbelise ja tundliku teema Total WordPress ��

Kõige lihtsam meetod on leida endale meelepärane teema ja installida see. Enda kohandatud teema väljatöötamine ei pruugi olla teie parim valik, kui kasutate esimest korda WordPressi. Eeldusel, et teie kujundus on valmis ja töötab, on aeg taastada kogu funktsionaalsus. Siin tulevad sisse WordPressi pistikprogrammid.

Vajalike WordPressi pistikprogrammide installimine

WordPressi pluginad koodi lisamiseks

WordPress tarnitakse suurepärase pistikusüsteemiga, mis annab teile palju võimalusi ja funktsioone mis tahes veebisaidi laadimiseks. WordPressi pistikprogrammi abil saate hõlpsalt oma HTML-i veebisaidi funktsioone kopeerida. Neid on nii palju (pistikprogramme), nii tasuta kui ka lisatasusid, kuid kui te ei saa täpselt seda, mida otsite, siis ehitage üks ja jagage seda kogu maailmale. Müüge, andke tasuta – mida iganes. Ehkki teie vajadused võivad sõltuvalt teie veebisaidist ja isiklikest eelistustest erineda, on siin üle saja (100) WordPressi pistikprogrammi, mis aitavad teil ennast tööle panna:

 • 25+ parimat sotsiaalmeedia pistikprogrammi
 • 20 suurepärast administraatori WordPressi pistikprogrammi
 • 40 2014. aasta kohustuslikku WordPressi pistikprogrammi
 • 20 parimat 2014. aasta e-poe pistikprogrammi
 • Parimad WordPressi liikmelisuse pistikprogrammid
 • 10 BuddyPressi pistikprogrammi, mis teil peavad olema (Tere-o-o, kas teie olemasolev HTML-sait on sotsiaalne võrgustik?)
 • 10 parimat WordPressi rüveusfiltrit ja rämpsposti blokeerimise pistikprogrammi

Meeldetuletus: Installige ainult need pistikprogrammid, mille olete alla laadinud usaldusväärsest allikast, et aidata teil WordPressi lehe laadimisaega lühendada. Halvasti kodeeritud pistikprogrammid võivad teie saiti aeglustada, mis on tõeline segaja.

Teie uus WordPressi veebisait on käivitamiseks peaaegu valmis. Meil on veel vaid paar sammu minna. Enne jätkamist veenduge, et kõik lingid töötaksid. Me ei soovi, et potentsiaalsed kliendid jõuaksid 404 vealehele ja ei kaotaks nii hinnalisi Google’i edetabelit.

Lingide ümbersuunamine WordPressis

lihtne-301-ümbersuunamised

Kuna teie WordPressi sisu on funktsionaalsust taastatud ja teie uus WordPressi sait näeb hea välja, võite kokku puutuda ainult ühe muu probleemiga: katkiste linkidega. Katkised lingid võivad kogu teie rändeprotsessist rõõmu varastada ja väljavaated hiljem ära saata, nii et peate olema väga ettevaatlik. Soovitame kasutada ümbersuunamise pistikprogrammi. See muudab protsessi praktiliselt valutuks. Mõned head võimalused hõlmavad järgmist Lihtne 301 ümbersuunamine või Suunamise pistikprogramm. Pärast kõigi oma linkide ümbersuunamist on aeg veenduda, et need töötavad. Kuidas? Kasuta Katkise lingi kontrollija WordPressi pistikprogramm. Meil on selle pistikprogrammi kasutamise kohta suurepärane juhend, mis näitab teile, kuidas katkiseid linke igavesti eemaldada.

Kui soovite tõesti oma uude saiti süveneda, saate linke käsitsi suunata, redigeerides .htaccess-faili (kuid see võib osutuda kohmakaks, eriti kui teil on palju lehti). Kui soovite tõesti minna .htaccessi teed, on siin see ümbersuunamiskood, mille lisate oma .htaccess-faili:

Suunamine 301 /about.html http://oma oma domeen.com/about/
Suunake ümber 301 /contact.html http://oma oma domeen.com/kontakt/
Suunake ümber 301 / näide.html http://oma oma domeen.com/näide/

Pidage meeles, et teie lähteteksti URL peab olema lehe faili nimi ja sihtkoha URL peab olema täielik URL, kaasa arvatud http: //. Ja ärge unustage lisada alamkataloogi nime, kui teil on alamkataloogis lehti. Näiteks:

Suunake ümber 301 / kaust/leht.html http://oma oma domeen.com/leht/

Osutades oma domeeni uuele WordPressi saidile

Mis kasu on tundide kulutamisest saidi migreerimise lõpetamiseks, kui keegi seda kunagi ei näe? Viige oma domeen uuele saidile. Ma ei hakka üksikasjadesse laskuma, kuna WordPressi kodeksi kaante kohta on suurepärane artikkel olemasoleva alamkataloogi installi kasutamine – kasutage seda juhendit, kui installisite WordPressi alamkataloogi.

Kui installisite WordPressi eraldi domeenile või muutisite hostisid, peate värskendama oma domeeni nimeservereid. Kui kasutate kolmanda osapoole CDN-i, näiteks Cloudfare, peate oma DNS-i kirjeid värskendama. Tavaliselt hõlmab see teie A-kirjete redigeerimist, mis on sama lihtne kui ABC.

Lõplik pühkimine …

Pöidlad üles!

Enne oma uue WordPressi toega saidi lõplikku vabastamist kogu maailmas kontrollige uuesti, kas lingid on lingid, kontrollige oma põhilehti, veenduge, et need on õigesti vormindatud, ja kontrollige, kas kogu funktsionaalsus on taastatud (nt teie pood, foorum jne). Seadke oma püsilinkid (minge lehele Seadistused -> Permalinkid), analüütika, tehke oma sait otsingumootoritele nähtavaks ja varundage oma vana HTML-sait. See postitus on üldine juhend olemasoleva HTML-i veebisaidi migreerimiseks WordPressi. Postitus pole mõeldud eriti suurtele veebisaitidele. Kui teil on küsimusi või soovite oma arvamust avaldada, kasutage palun allpool olevat kommentaaride jaotist!

Kas soovite teisendada HTML-i mallid WordPressi teemadeks? Vaadake meie õpetussarja, kuidas WordPressi teemat HTML-ist luua.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map