Kuidas teisaldada ajaveeb keskmiselt WordPressile

Kuidas teisaldada ajaveeb keskmiselt WordPressile

Keskmine on hübriid ajaveebiplatvormi ja sotsiaalse võrgustiku vahel. Ettevõtte Medium B2B partnerluste juht Sophie Maoura nimetab seda sotsiaalse sisuplatvormiks. Nende enda sõnul, „Keskmine on koht, kus sõnad on olulised“ seega pole üllatav, et ajaveebid eelistavad keskmist, kuid populaarsuse osas jääb see WordPressist maha..


WordPress jääb populaarseim kõigist blogimisplatvormidest, kus iga kuu avaldatakse WordPressis 70 miljonit uut blogipostitust. Kolmanda osapoole platvormil avaldamise kontrolli puudumine ja ebakindlus on viinud selleni, et inimesed on liikunud WordPressi poole keskmisest, lõppude lõpuks, ei taha ükski ajaveebi ajada end “musta peegli” episoodi takerdudes ilma oma saatus või teod. Mitmed valdkonna tüüpilised esindajad, sealhulgas Slack, The Awl, filmikoolide tagasilükkajad, on teisaldanud oma väljaanded keskmiselt tagasi WordPressi.

Liikudes keskmiselt WordPressile

Meediumiga ajaveetmisel on oma eelised. see pakub sisseehitatud jaotuskanalit, mis kasutab kaasamispõhist algoritmi, mis hõlbustab uute sihtrühmadeni jõudmist. Lisaks saadab ta oma kogukonnale perioodilisi kokkuvõtteid, suurendades teie võimalusi laiema vaatajaskonnani jõuda. Keskmine pakub ka potentsiaalset otsingutulemite tõusu, kuna selle domeeni asetus on 94 (mis ületab isegi Wikipediat). Kuna see on juba mobiilile optimeeritud ja sellel on ka spetsiaalne rakendus, ei pea blogijad muretsema reageeriva veebisaidi kujundamine nende ajaveebi jaoks. Ja kuna Medium on ise hostitav platvorm, pole tehnikaoskusi vaja. Blogijad ei pea tegelema tehniliste ja hostimisega seotud probleemidega.

Vaatamata arvukatele eelistele pole Medium sugugi kõik vikerkaar ja ükssarvik. See ei sobi WordPressi pakutavate paindlikkuse ja kohandatavusega. Kontroll sisu ja monetiseerimisstrateegiate üle, võime kohandatud kujundusega CTA-sid tellimusi juhtida, SEO paremusjärjestuse suurenemine ja vähem võimalusi, et vaatajad häirivad konkurentide sisu, on peamised põhjused, miks keskmiselt WordPressile üle minna. Kui mõni neist tundub teie jaoks kohaldatav, on tulevane juhend kõik, mida vajate, kui nihutate oma ajaveeb WordPressile.

WordPress.com või WordPress.org ja mis on erinevus?

WordPress.com on WordPressi veebisaidi veebimajutusteenus, samas kui WordPress.org on ise hostitud teenus. WordPress.com tasuta plaan ei anna teile oma kohandatud domeeninime ja saate ainult alamdomeeni. Teie saidi URL näib olevat nimi.wordpress.com/, mis ei tundu lugejate jaoks professionaalne ja takistab teie isiklikku brändi.

Ajaveebi WordPress.com monetiseerimine muutub ka väljakutseks, kuna te ei saa sidusreklaamiprogramme käivitada ega reklaamivõrkude (nt Google Adsense) kaudu otsereklaame postitada. Liikluse raha teenimiseks võite registreeruda WordPressi kasumijaotusprogrammis WordAds. Samuti on kohandamisel ja ajaveebi pistikprogrammide lisamise võimalusel piiratud piirangud.

WordPress.org seevastu on usaldusväärsem, annab teile juurdepääsu kõikidele funktsioonidele, mida WordPress pakub, ning võimaldab teil oma tellijaid kasvatada ja ajaveebi raha teenida. Nii et selles postituses käsitleme, kuidas teisaldada teie keskmine ajaveeb WordPress.orgi, et vallandada WordPressi tegelik jõud (leiate meie põhjused meie täielikust WordPress.com ja WordPress.org võrdlusest).

Kuidas teisaldada oma keskmine ajaveeb WordPressi?

Keskmine on iseseisev ökosüsteem, nii et teie ajaveebi sisu ülekandmine keskkonnast WordPressi ei ole lihtne protsess. Ekspordifaili vorming pole XML, vaid HTML. Meediumite RSS-i väljad ei järgi ka tavalisi RSS-tavasid, kuid õigete tööriistade ja teadmiste abil saate seda teha võimalikult väikeste pingutustega.

Siit leiate üksikasjaliku juhendi oma keskmise ajaveebi nihutamiseks WordPressile.

1. Hankige oma ajaveebi jaoks kohandatud domeeninimi

GoDaddy domeeninime otsing

Enda hostitud WordPressi ajaveebi esimene samm on kohandatud domeeninime omamine. Domeeninimi on URL, mis on teie veebisaidi aadress Internetis. Kuna Meedium ei paku enam kohandatud domeene, on tõenäoline, et Te ei registreeri oma ajaveebi ajaveebi domeeninime.

On mitmeid müüjaid, kust saate oma ajaveebile domeeninime osta (näiteks on GoDaddyl promo esmaklassilise domeeninime jaoks, mille hind on esimesel aastal vaid 4,99 dollarit). Kui teil on juba domeeninimi registreeritud, peate vaid oma DNSi (domeeninimede süsteem) tagasi WordPressi saidile suunama. Kui vajate abi, võite kasutada meie WordPress DNS-i juhendit.

Domeeninime valimisel soovitame lisada ka SSL ja valida HTTPS-protokolli, et tagada oma WordPress-saidi turvalisus. See mitte ainult ei muuda teie ajaveebi usaldusväärsemaks, vaid võib anda teile ka väikese tõuke Google’i otsingu paremusjärjestuses.

2. Seadistage oma veebimajutus

Teie WordPressi sait vajab serveriruumi salvestamist ja veebimajutusettevõtted saavad selle teie jaoks tehtud. Valida on hulgaliselt erineva hinnaklassiga WordPressiga ühilduvaid hostingu pakkujaid. See juhend parimate WordPress-i hostimisvõimaluste kohta hõlmab erinevat tüüpi hostimist ja ettevõtteid, mida WPExplorer igaühe jaoks soovitab.

Enamik veebimajutusettevõtteid ütleb teile otse, kas nende teenused ühilduvad WordPressiga või mitte. WordPressi veebimajutus nõuab WordPressi hostimise toetamiseks PHP versiooni 7.3 ja uuemaid ning MySQL versiooni 5.6 ja uuemaid (kirjutamise ajal). Ehkki ametniku kontrollimine on hea mõte praegused WordPressi nõuded lihtsalt selleks, et kindel olla.

Teie elu lihtsustamiseks soovitame võimalusel kasutada hallatud WordPress-hostimist. Hallatava hostingu korral ei pea te muretsema WordPressi installimise või hooldamise pärast, kuna hostimise ettevõte hoolitseb selle eest teie eest. Märkimisväärsete hallatavate hostiettevõtete hulka, mida soovitame, on WP Engine, Kinsta ja Media Temple.

3. Installige WordPress

Kui otsustate hallatud WordPressi hostimisest loobuda jagatud pilve- või VPS-kava jaoks, peate installima oma serverisse WordPressi. Enamik WordPressi hostimisettevõtteid lubab teil WordPressi installida, pakkudes C-paneelis ühe klõpsuga installeerimist. Kui ei, siis kontrollige oma plaani veebidokumentatsiooni või pöörduge hostimise tugitiimi poole, et saada installiprotsess sorteeritud.

4. Ekspordi artikleid keskmisest

Teie keskmise ajaveebi sisu eksportimine toimub HTML-vormingus, mitte XML-vormingus. See ja erinevused RSS-voo tavades muudavad sisu importimise WordPress.orgi väljakutseks ja vormingu ühildamatuse vastu võitlemiseks peaksite kasutama ümmargust lähenemisviisi..

Sisu eksportimine ise on lihtne ülesanne. Kõik, mida peate tegema, on avada kasutaja sätted, klõpsake jaotist „Konto”, kerige alla ja klõpsake nuppu „Laadige oma teave alla”. Kõigi meediumis jagatud ajaveebide ja sisu ZIP-fail, teie postitused ja mustandid ning teie profiililehel olev teave saadetakse teie registreeritud e-posti aadressile HTML-failide kujul.

Ekspordi artiklid keskmisest

Link on aktiivne 24 tunni jooksul pärast meili saamist. Keskmine võimaldab teil ka oma e-posti aadressi eksportimisel ID-d muuta.

5. Importige artikleid WordPressi

WordPress.org-i jaoks saate keskmist faili käivitada faili teisendavaks tööriistaks WordPress kuni Medium importija WordPressi valmisvormingusse. Minge oma WordPressi saidi administraatori sektsiooni ja klõpsake nuppu Tööriistad ja valige import. Kui olete valinud WordPressi importija pistikprogramm ja installige see, peate vaid klõpsama käsul “käivita importija” ja käivitama selle.

Artiklite importimine WordPressis

Teine viis selle saavutamiseks on keskmise voo URL-i toorkoodi kasutamine. Kui olete jõudnud lehe koodini ja salvestanud selle oma arvutisse, paremklõpsates sellel lehel, luuakse XML-fail. Kasutades WordPressis XML-faili allalaadimise pistikprogrammi, saate kogu oma keskmiste ajaveebipostituste sisu WordPressi.

Importimine keskmise blogi voo abil

Kolmas viis, ehkki võib kasutada ka ringristmikku. Saate importida keskmised failid WordPress.com-i ja seejärel saab WordPress.com-i faile (mis on XML-vormingus) eksportida ja seejärel WordPress.org-i importida. On arusaadav, kui te ei soovi kõikidest kõvadest läbi hüpata ja asju niimoodi korda teha, kuid teadmine, et teil on see võimalus, ei tee haiget.

6. Hankige meediumisisu WordPressis

Sisu importimisel annab WordPressi importija teile loa autori määramiseks. Võite importida autori profiili kandjast või luua uue profiili. Valik on teie otsustada.

Oluline on märkida, et keskmise suurusega ekspordifail ei sisalda pilte, mida olete oma ajaveebi postitustes kasutanud. Eksporditud failid on HTML-vormingus koos piltidega, mis on edastatud Mediumi enda CDN-i (sisu edastamise võrk) kaudu. See tähendab, et oma piltide hostimiseks oma WordPressi ajaveebi peate kasutama välist importijat või laadima need käsitsi oma ajaveebi postitustesse.

7. Lisage vajadusel URL-i ümbersuunamised

Kui varem lubas Medium kasutajatel kasutajatel oma kohandatud domeenid, siis oli võimalus keskmiste postituste ümbersuunamine WordPressi saidile. Pärast oma domeeninime oma uutele WordPressi serveritele osutamist pidite lihtsalt kasutama ümbersuunamise pistikprogrammi. Lisage lihtsalt lähteaadressina Keskmine URL ja sihtkohana uus WordPressi URL. Pluginad meeldivad Pärmi SEO seda funktsiooni pakkuda, nii et seda on juhtpaneelil lihtne hallata.

WooCommercei lihtsad näpunäited: pärmi SEO ümbersuunamised otsas olevatele toodetele

Kahjuks, kui teil on domeen Medium.com, pole praegu ühtegi võimalust URL-i ümbersuunamiste seadmiseks oma keskmisest ajaveebist uude WordPressi ajaveebisse.

Nüüd, kui olete oma ajaveebi WordPressi teisaldanud, on vaja vaid oma ajaveebi kohandada teemaga ja mõned kasulikud pistikprogrammid.

8. Kohandage oma kujundus WordPressi teemaga

Kohandage oma kujundus WordPressi teemaga

Vaikimisi pakub WordPress tohutul hulgal erinevaid tasuta WordPressi teemasid, mis on saadaval otse teie WordPressi juhtpaneelilt (välimus> Teemad). Ja seal on tuhandeid premium WordPressi teemasid, millel on veelgi rohkem funktsioone. Kui te pole kindel, kust alustada, siis siin on mõned meie parimatest WordPressi blogimise teemadest, millega alustada.

Igal juhul valige teema, mis kajastab teie ajaveebi sisu ja sulandub teie isikliku brändi identiteeti. Kui teema on installitud, ärge unustage seadistada navigeerimismenüüd ja lisada vidinaid külgribale või jalusesse (sõltuvalt teemast). Hästi korraldatud navigeerimismenüü on külastajatele abiks ajaveebi kaudu leidmiseks.

9. Valige ja lisage kasulikke pistikprogramme

Valige ja lisage kasulikke pistikprogramme

Ehkki WordPressis on hulgaliselt pistikprogramme, mille hulgast valida (liikuge lihtsalt juhtpaneelil sirvimiseks valikule Pluginad> Lisage uus), pole närimine rohkema kui see, mida saate hammustada, mõistlik strateegia. Liiga palju võib põhjustada pistikprogrammide konflikte, mis võivad teie saidi rikkuda. Nii et vali ja vali need, mis on teie ajaveebi jaoks hädavajalikud.

Tavaliselt soovitame kasutada optimeerimise pistikprogrammi nagu Pärmi SEO, rämpsposti filter nagu Akismet, ja turbe plugin, näiteks iThemes Security või VaultPress. Peale selle on tonni pistikprogramme sündmuste kalendrite, e-poe poodide, reaalajas vestluste ja muu jaoks. Mõelge sellele ja valige endale sobivad pluginad.


Blogi teisaldamine keskmiselt WordPressile võib tunduda keeruline ülesanne. Kuid päeva lõpuks, kui hakkate seda tegema, leiate, et see pole nii raske – isegi kui see on üksikasjalik protsess. Kui olete lõpetanud, tehke oma saidil täielik ülevaade. Veenduge, et kõik sisemised ja välised lingid oleksid paigas ja töötaksid korralikult ning olge valmis WordPressi pakutavat vabadust ja paindlikkust täielikult ära kasutama.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map