Kuidas seadistada WordPressi Google Tag Manager?

Kuidas seadistada WordPressi Google Tag Manager?

Google Tag Manager on nii võimas tööriist, et olin selle postituse uurimisel jahmunud teabe puudusest jahmunud. Noh, mitte just “teabe puudumine” iseenesest, vaid väheste saadaolevate postituste ilmne võimetus selgitada, mis on Google Tag Manager ja mis see on.


Kui otsite Google Tag Manageri kohta lisateavet ja kuidas seda oma WordPressi saidil üles seada, siis otsige seda enam. Sest sa tulid õigesse kohta.

Selles postituses tutvustame järgmist:

 • Mis on Google Tag Manager
 • Miks peate tööriista kasutama, ja
 • Kuidas seda oma WordPressi saidile käsitsi või pistikprogrammi abil installida

Lisaks demonstreerime Google Tag Manageri tegevust, et anda teile ettekujutus sellest, mida saate sildihaldussüsteemiga saavutada nagu mitte ühtegi teist. Me ütleme seda seetõttu, et on olemas mitmeid muid sildihaldussüsteeme, näiteks Tealium, Qubit ja Adobe Experience Platform Launch, kui mainida vaid mõnda.

Muidugi on palju õppida, nii et sukeldugem kohe sisse.

Mis on Google Tag Manager??

Google Tag Manager on fantastiline tööriist teie digitaalse jälgimise vajaduste jaoks. See võimaldab teil oma veebisaidil silte juurutada ilma koodi muutmata. Ebamäärane palju? Selgema pildi saamiseks määratleme kõigepealt sildi digitaalse jälgimise mõttes.

Silt on lihtsalt JavaScripti koodi tükk, mille lisate oma saidile, et saaksite muu hulgas aktiivselt kasutada ka muude osapoolte funktsioone, näiteks liikluse analüüsi, reklaami ja reaalajas vestlust. Mõnes ringis on silte tuntud ka kui veebimajakaid või jälgimispiksleid.

Siltide heaks näiteks on saidile lisatud Google Analyticsi jälgimiskood, et saaksite oma liiklust jälgida.

Sildi kogu eesmärk on koguda külastuste andmeid analüüsi ja digitaalse turunduse tööriistade jaoks. Ettevõtted, kes pakuvad neid silte nt. Google Analytics, AdWords, Facebook, LinkedIn jne on tuntud kui sildimüüjad.

Miks just Google Tag Manager?

Traditsiooniliselt tähendas siltide rakendamine oma WordPressi veebisaidil koodi käsitsi (või pigem otse) redigeerimist. WordPressis tähendab see mitmesuguste failide, nt header.php ja funktsioonid.php teiste hulgas.

Nüüd, kui jätkate oma failidesse JavaScripti koodi lisamist, aeglustab see teie saiti. Lisaks avab see teie saidi turvaaukude jaoks, eriti kui haarata silte ebausaldusväärsetest allikatest.

Samuti on probleem kogu selle koodi, mille lisate oma lehtedele, säilitamine. Näiteks peate silte värskendama, kui muudatusi on. See tähendab, et peate oma koodi sügavale kaevama. See pole jällegi algajasõbralik. Ka eksimisruumi on palju. Tead, eksimine on inimlik.

Mida teha?

Kui teil on mitu silti, võite pöörduda Google’i sildihalduri poole, et neid kõiki ühest keskkohast jälgida.

Koju jõudmiseks on siin mõned eelised:

 • Google Tag Manageri abil ei pea te kunagi enam oma veebisaitidele varem koodiplokke kopeerima.
 • Kõik olemasolevad sildid saate üle viia Google Tag Manager’i
 • Google Tag Manager pakub teile ühte konteinerit mitme sildi juurutamiseks ja haldamiseks intuitiivsel juhtpaneelil, mis muudab kogu protsessi imelihtne
 • See sildihaldussüsteem võimaldab teil silte kiiresti juurutada. Näiteks oma Google Analyticsi koodi oma saidile kopeerimise asemel peate lihtsalt lisama oma Google Analyticsi jälgimise ID Google Tag Manageri ja vioola – Google Analytics on teie saidil aktiivne
 • Google Tag Manageri seadistamine oma WordPressi saidil on sama lihtne kui A, B, C – GTM-i lisamine WordPressi käsitsi on lihtne. Pistikprogrammi kasutamine on veelgi lihtsam. Valige meetod, mis teie jaoks sobib.
 • Google Tag Manager aitab teil koguda palju andmeid oma turundusvajaduste jaoks. Andmed, mida te muu jälgimistarkvara abil ei pruugi tabada. See tähendab, et andmed on õigeaegsed ja täpsed – sellist tüüpi andmed, mis tähendavad edu ja ebaõnnestumise erinevust.
 • Klõpsake ja minge, et oma saidile silte lisada, kuna Google Tag Manager pakub paljude sisseehitatud integratsioonidega nagu AdWords, Analytics, Google Optimize, Adometry, Crazzy Egg, LinkedIn ja Shareholic.
 • Lisaks saate tänu kohandatud HTML-i toele luua piiramatuid silte

Ja kõik, mida peate tegema, on installida Google Tag Manager kood oma saidile käsitsi või pistikprogrammi kaudu.

Seejärel töötleb Google Tag Manager teie jaoks JavaScripti koodi ja pakub seejärel teie saidi funktsioone konteineri kaudu. Kas sellel on isegi mõtet? Ma kindlasti loodan, et see ka saab.

Näiteks peate oma saidile Google Analyticsi koodi lisamise asemel integreerima Analyticsi GTM-iga ja teie töö on tehtud. Kuulge ja kuulge – siltide lisamine Google Tag Manager’is on neljanda klassi õpilaste asi, mida te ei vaja kunagi enam arendajat.

Miljon valmis funktsiooni pakub teile huvi, miks Google Tag Manager on tasuta. Jah, sa lugesid seda õigust. See on tasuta. Kuid siis on saadaval premium versioon, millel on veelgi rohkem funktsioone ja ööpäevaringne tugi. Siiski kahtlen, kas vajate esmapilgul lisafunktsioone igal ajal kiiresti, sest tasuta versioon on pakitud ääretule amigosse. Pakitud kõiki funktsioone, mida vajate andmete kogumiseks, näiteks plusse.

Näiteks võite lüüa isegi selliseid kasutajaid, kes vaatavad videoid. Lisaks näete, kui kaua iga kasutaja videot vaatas. Ja see on vaid jäämäe tipp, võite koguda palju mõõdikuid.

Miinused

 • Google Tag Manageri tasuta versioon ei paku premium-tuge
 • Õppimiskõver on olemas, kuid jällegi on YouTube’il Google Tag Manager’is paar toredat videot. Selle postituse lõpus vaadake julgelt mõnda videot, mida soovitame ressursside jaotises

See ei ole ammendavate eeliste / puuduste loetelu, seega jätkame seda. Keerakem varrukad üles ja jääme määrduks.

Kuidas Google Tag Managerit häälestada WordPressis

Selles jaotises installime Google Word Manager teie WordPressi saidile:

 • Käsitsi ja
 • Pistikprogrammi kaudu

Ilma täiendava vaevata asugem äri poole.

Esiteks looge Google Tag Manageri konto

Esimene samm hõlmab tasuta Google Tag Manager konto loomist. See avab kuulsa GTM-i juhtpaneeli ja sildid (või jälgimise ID), mida vajate tööriista integreerimiseks oma WordPressi saidiga.

Minge lehele Google Tag Manageri veebisait. Logige sisse oma Google’i kontoga (või looge konto, kui teil seda veel pole), nagu allpool näidatud.

Teid suunatakse ümber kaunisse Google Tag Manager’i administraatori juhtpaneelile. Järgmisena klõpsake nuppu Loo konto linki, nagu me allpool oleval ekraanil kuvame.

google tag manager administraator

Järgmisel ekraanil sisestage oma konto nimi (see võib olla teie ettevõte), valige riik ja klõpsake nuppu Jätkake nuppu.

uue google tags manager konto loomine

Järgmisena sisestage domeeninimi väljale Konteineri nimi välja ja vali võrk. Pärast seda lööge nuppu Loo nagu allpool kirjeldame.

Nõustuge Google Tag Manageri teenusetingimustega ja andmetöötluse tingimustega, nagu on näidatud järgmisel pildil.

Ilmub järgmine hüpik, mis sisaldab teie Google Tag Manager installikoode.

Hoidke ülaltoodud vahekaart lahti, kuna teil on vaja neid kahte koodi, et Google Tag Manageri oma WordPressi saidil käsitsi seadistada. Nagu teate, pakub GTM juhiseid koodide kleepimise kohta, kuid absoluutne algaja võib osutuda keerukaks.

Ärge muretsege, aga näitame teile järgmises jaotises täpselt, mida teha.

Olulised märkused enne jätkamist:

 • Enne teemafailides muudatuste tegemist varundage oma WordPressi sait
 • Veelgi parem, kui looge WordPressi lapseteema ja redigeerige seda vanemateema asemel

Google Tag Manageri käsitsi seadistamine

Uuel vahekaardil logige sisse oma WordPressi administraatori juhtpaneelile ja liikuge saidile Välimus> toimetaja.

Pange tähele, ülaltoodud pildi põhjal kasutame meie näites tasuta teema Elegant WordPress lapseteemasid. Samuti oleme kopeerinud paar faili, nt. header.php, footer.php, rlt.css ja 404.php lapseteema juurde. Kleepime oma Google Tag Manager installikoodid kausta header.php faili.

Klõpsake teema päist (header.php) käivitamiseks paremast faili navigaatorist header.php teema redaktoris.

Meie GTM-i kontolt ütlevad juhised, et peate kleepima esimese koodi kõrgele ja teine ​​kood kohe pärast avamist  silt.

Kas näete  ja  sildid teie header.php faili?  võib WordPressi silt veidi teistsugune välja näha. Näiteks meie omad näevad välja >. Kas näete seda ülaltoodud pildil? Vean kihla, et teete nii, liigume edasi.

Kopeerige esimene kood Google Tag Managerist ja kleepige see kõrgele  element, nagu on näidatud alloleval pildil.

Seejärel kopeerige teine ​​kood ja kleepige see kohe pärast avamist  sildi allpool näidatud viisil.

Lõpuks vajuta Värskenda faili nuppu muudatuste salvestamiseks ekraani allosas. Nüüd on teie saidile installitud Google Tag Manager. Päris lihtne, ah?

Kuid oletame, et teile ei meeldi koodi muutmine ja pigem kasutaksite pistikprogrammi.

Kuidas lisada Google Tag Manager WordPressile pistikprogrammi kaudu

Selle jaotise jaoks kasutame vahvat pistikprogrammi, mida nimetatakse DuracellTomi Google Tag Manager for WordPress. See on saadaval WordPressi pistikprogrammi repos, see tähendab, et saate selle installida otse oma WordPressi administraatori juhtpaneelilt. Olgu öeldud, lähme tööle.

Liikuge lehele Pistikprogrammid> Lisa uus oma WordPressi administraatori menüüs.

Sisestage otsinguväljale DuracellTomi Google Word Manager for WordPress ja klõpsake pärast pistikprogrammi leidmist nuppu Installeeri nüüd nuppu.

Kui olete pistikprogrammi installinud, klõpsake nuppu Aktiveeri nuppu nagu allpool näidatud.

Ekraani ülaosas olev teade teavitab teid, et Google Tag Manager for WordPressi kasutamiseks peate sisestama oma GTM ID. Klõpsake nuppu sisestage oma GTM ID link allpool näidatud viisil.

GTM-ID leiate oma Google Tag Manageri kontolt, nagu allpool näidatud.

Kopeerige oma Google Tag Manageri kontolt GTM ID ja minge tagasi oma WordPressi administraatori armatuurlauale. Tagasi oma WordPressi saidil kleepige GTM ID ja klõpsake nuppu Salvesta muudatused nuppu nagu allpool näidatud.

Ja see ongi kõik! Õppisite just, kuidas lisada Google Tag Manager oma plugina abil oma WordPressi saidile. Tee minna semu, tee minna. Olete kiire uuring.

Nüüd, kui saate Google Tag Manageri oma WordPressi saidile edukalt lisada, anname sellele proovivõtu. Selle osa jaoks lisame teie saidile Google Analyticsi, ilma et teie koodi kopeeritaks header.php.

Kui teie saidil on juba Google Analyticsi kood, peate selle kõigepealt kustutama, vastasel juhul jäädvustage samad andmed kaks korda. Ja me ei soovi seda kindlasti teie turundusaruannetes.

Kuidas lisada Google Analytics oma WordPressi saidile Google Tag Manageri abil

Minge tagasi oma Google Tag Manageri juurde ja klõpsake nuppu Sildid vasakpoolses navigeerimismenüüs.

Pärast seda lööge nuppu Uus nuppu nagu allpool näidatud.

Pange ilmuval hüpikaknal oma sildile nimi ja klõpsake siis nuppu Sildi konfiguratsioon märkeruudu valimiseks (meie puhul Google Analytics).

Valige Google Analytics – Universal Analytics nagu on näidatud järgmisel pildil.

See viib teid sildi konfigureerimise juurde. Valige Lehevaade all Raja tüüp kuna soovime Google Analyticsist teatada kõigist lehevaatamistest. Vaadake pilti allpool.

All Google Analyticsi seaded, vali Uus muutuja. See avab uue kasti, kuhu sisestate oma Google Analyticsi jälgimise ID. Ärge unustage nimetada oma muutujat, nagu on näidatud alloleval pildil.

Google Analyticsi jälgimise ID leidmiseks logige sisse oma Google Analyticsi kontole ja valige oma WordPressi saidi konto (tehke seda siis, kui teie Google Analyticsi kontol on mitu veebiatribuuti).

Järgmisena klõpsake nuppu Administraator ja navigeerige saidile Jälgimisinfo> Jälgimiskood. Peaksite nägema oma jälgimise ID-d, nagu me esile toome nr. 3 allpool.

Kopeerige jälgimise ID ja kleepige see muutujate konfiguratsiooni väljale. Siis vajuta Salvesta nuppu nagu allpool näidatud.

Nüüd peame lihtsalt määrama päästiku Google Analyticsi sildile. Klõpsake nuppu Käivitamine uue päästiku valimiseks või loomiseks.

Kuna soovime jälgida liiklust kõigil lehtedel, saame minna olemasoleva päästikuga (või luua uue kohandatud. Aja säästmiseks valisin olemasoleva Kõik lehed päästik nagu allpool näidatud.

Lõpuks vajuta Salvesta nuppu.

Oma sildi testimine

Teie Google Analyticsi märgend pole teie saidil veel aktiivne, kuid saate kontrollida, kas see töötab, klõpsates nuppu Eelvaade nagu näeme järgmisel pildil.

Kui Google Tag Manager on eelvaate režiimi jõudnud, laadige oma sait uuesti. Brauseri akna allosas olevas Google Tag Manageri konsooliaknas peaksite oma saidi uuesti laadimisel silti nägema.

Kui logite sisse oma Google Analyticsi kontole ja navigeerite saidile Reaalaeg, näete lehevaadet, mille just oma saidi uuesti laadimisega käivitasite.

Seal see on! Kindlasti näete seda ülaltoodud pildil? Tulge, ma lisasin noole, et teil oleks lihtsam. Pidage meeles, et me ei pidanud andmete hõivamiseks lisama Google Analyticsi (JavaScripti koodi) otse oma saidile – kogu andmearuandlus toimub Google Tag Manager’is.

Sama kehtib kõigi siltide kohta, mille lisate Google Tag Manageri kaudu – te ei lisa oma saidile kunagi koodi. Kui armas?

Kuid meie Google Analyticsi silt on mõeldud ainult meile, mitte kasutajatele, keda kavatseme jälgida. Sildi saidil elamiseks ja tegelike andmete salvestamise alustamiseks klõpsake lihtsalt nuppu Esita nuppu nagu allpool näidatud.

See käivitab hüpikmenüü, mis võimaldab teil oma versioonile nime panna ja kirjelduse lisada. Vaadake pilti allpool.

Lõpuks vajuta Avalda nuppu nagu ülaltoodud pildil näidatud. Selle kõige lõpus peaks teie reaalajas Google Analytics välja nägema umbes selline:

Daamid ja mehed, see on see, kuidas Google Tag Manageri võimalusi kasutada. Saate sarnaselt lisada miljoni ja ühe sildi ning teie sait ei pea kogu koodi kandma. Kutsun teid üles uurima Google Tag Managerit, et teada saada, kui palju võite selle tööriistaga saavutada.

Teie ja minu vahel olen müüdud ja nagu te ehk märkasite. See on esimene kord, kui ma asja oma otseblogisse installisin. Plaanin kasutada Google Tag Manager’i ka teistes ajaveebides.

Lisaressursid

Loodame, et meie õpetus juhatas teid õiges suunas, kui Google Word Manageri mõistmine ja rakendamine teie WordPressi saidil läheb. Kui soovite rohkem teada saada, on siin teie vaatamisrõõmu jaoks paar lisaressurssi (lubasime, kas pole?).

Lõpetame meie juhendi WordPressi Google Tag Manager’i kohta

Google Tag Manager on võimas tööriist, mis annab teie kätes palju jõudu siltide haldamiseks ja toimingutega seotud andmete kogumiseks.

Saate tööriista hõlpsalt ja kiiresti seadistada, mis tähendab, et teil on rohkem aega kavandada, kuidas kõiki kogutud andmeid kasutama hakkate. Suurepärane on ka õigeaegsete andmete kogumine. Miks siis mitte sellele minna anda?

Kas teil on Google Tag Manageri kohta mõtteid või küsimusi? Õppigem koos. Jagage oma mõtteid allpool olevas kommentaaride jaotises. Rõõm ja õnnelik andmete kaevandamine!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map