Kuidas seadistada autoritasandil juurdepääsu oma WordPressi veebisaidil avaldavatele inimestele

Kuidas seadistada autoritasandil juurdepääsu oma WordPressi veebisaidil avaldavatele inimestele

WordPress on ideaalne platvorm mitme autoriga ajaveebi või veebisaidi loomiseks. Sõltumata sellest, kas alustate koostööprojekti või soovite oma blogi kasvatamiseks hakata koostööd vabakutselise sisuloojaga, pakub WordPress teile rohkeid võimalusi oma saidile juurdepääsu haldamiseks.


Siiski on mõned olulised punktid, mida tuleb arvestada, enne kui hakkate kasutajatele juurdepääsu andma oma WordPressi veebisaidile. Nagu WordPressi puhul tavaline, on kassi naha moodustamiseks rohkem kui üks viis. Inimeste juurdepääsu võimaldamine teie saidile pole erand. Saage valesti aru ja võite oma veebisaidi ohtu seada. Võimalik on ka saidi turvalisuse nõrgendamine ja võimalike kulukate kasutajavigade avamine. Saate aga õigesti aru ja saate muuta mitme autori sisu vastuvõtmise protsessi palju tõhusamaks ja turvalisemaks.

Selles artiklis käsitleme, kuidas seadistada autoritasandi juurdepääs teie WordPressi veebisaidil või ajaveebis avaldavatele inimestele. Vaatame mõnda parimat kasutajarolli ja seda, kellele need määrata. Samuti käsitleme seda, kuidas kohandada WordPressi olemasolevate kasutajarollide võimalusi või luua teie saidil kohandatud võimalustega uus roll. Õige pistikprogrammi abil on see palju lihtsam kui tundub.

WordPressi kasutajate rollide mõistmine

Karbist väljas on WordPressil hea komplekt kasutajarolle. Kõikvõimsa administraatori rollist väga piiratud abonendi rollini peaks enamiku projektide jaoks olema teie vajadustele vastav eelmääratletud WordPressi kasutajaroll. Mõnikord pole see aga nii. Kui selline olukord tekib, on teil hea meel teada saada, et saate eelmääratud WordPressi kasutajarolle suhteliselt hõlpsalt kohandada ja luua oma täiendavaid rolle.

Enne kui käsitleme WordPressi kohandatud kasutajarollide loomise ja olemasolevate rollide muutmise võimalusi, vaatame läbi WordPressi vaikekasutajarollid, mis aitavad teil otsustada, kas need sobivad teie projekti jaoks ja millised peaksite neile määrama, kellele.

Parimate kasutajate rollid täiendavatele blogijatele ja kaasautoritele

Kui teie või keegi teine ​​hoolitseb juba teie WordPressi veebisaidi haldamise ja haldamise eest ja soovite lihtsalt anda mõnele teisele kasutajale juurdepääsu oma saidile, et lisada sisu uute WordPressi postituste kujul, siis võiks kaasautori roll olla hea variant.

Sellel rollil on siiski piiranguid, mis ei pruugi teie eesmärkidega ühilduda. Seetõttu võiksite kaaluda ka autori rolli. Vaatame iga rolli plusse ja miinuseid, mis aitavad teil otsustada, kuidas seadistada oma WordPressi veebisaidil avaldavatele inimestele autoritasandi juurdepääs..

WordPressi kaasautori kasutaja roll

Kuidas seadistada autoritasandil juurdepääsu oma WordPressi veebisaidil avaldavatele inimestele

Ülaltoodud ekraanipilt näitab kaastöötaja rolliga piiratud WordPressi administraatoriala juurdepääsu kasutajaid. Kaasautorid ei pääse juurde saidi seadetele, halda pistikprogramme, aktiveeri teemasid ega pääse juurde paljudele muudele WordPressi halduse ja halduse aspektidele.

Ehkki nad saavad luua uusi postitusi, ei saa nad postitusi avaldada, avaldatud postitusi redigeerida ega teiste kasutajate loodud postitusi juurde pääseda. Samuti ei saa nad WordPressi lehtedega töötada. Kui kaasautorirollis olev kasutaja on oma postituse lõpetanud, saab ta vajutada nuppu Saada ülevaatamiseks. See annab märku, et see on valmis kasutamiseks sobivaks kasutajaks (nt toimetaja või administraator).

Nagu sellest ekraanipildist näete, ei pääse kaastöötaja rolliga kasutajad WordPressi meediumikogu juurde. Seetõttu ei saa nad oma postitustele pilte ega muid meediumifaile lisada. See on panustaja rolli peamine piirang ja võib muuta selle teie vajadustele mittevastavaks. Lõppude lõpuks on piltide lisamine blogipostitustele üks parimaid viise kaasahaarava veebisisu loomiseks. Seetõttu pole kaasautori rollil tõenäoliselt piisavalt juurdepääsu, välja arvatud juhul, kui teie või keegi teine ​​hoolib blogipostitustesse piltide lisamisest.

Kuidas kohandada WordPressi kasutajarolle

Võimehalduri täiustatud pistikprogramm

Üks võimalus on kasutada sobivat WordPressi autorihalduse pistikprogrammi, näiteks tasuta Tõhustatud võimete haldur Plugin, et kohandada kaastöötaja kasutajate rolli. WordPressi kasutajate rollide kohandamine on suhteliselt lihtne. See on lihtsalt sobivate kastide märkimine või tühjendamine.

Kohanda kaastöötaja kasutajate rolli

Kuid tehtud muudatuste jälgimine ja olemasolevatele kasutajatele antud uus juurdepääs võivad teid segadusse ajada. Halvimal juhul, kui seda õigesti ei hallata, võite lõpuks tahtmatult anda kõrgetasemelise juurdepääsu oma kasutajate sobimatule alamhulgale.

Kui WordPressi põhifunktsioonide kohandamine ja kasutajarollide muutmine ei meeldi, siis ärge muretsege. Hea uudis on see, et sellel saidil uute kasutajate lisamiseks oma saidile on rohkem kui üks sobiv roll. Teie projekti jaoks võiks sisuloojate parem roll olla WordPressi autori kasutajaroll.

WordPressi autoriroll

Autoriroll on võimete osas järgmine samm kaasautori rollist ülespoole. Erinevalt kaasautori rollist saavad autorid faile teie WordPressi veebisaidile üles laadida, andes neile võimaluse lisada pilte ja videoid meediumikogu ja seejärel teie postitustesse..

Autorirolli postituse toimetaja

Nagu ülaltoodud ekraanipildist näete, on autoritel juurdepääs WordPressi postituse redigeerija nupule Lisa meedia. Samuti saavad nad postitusele kuvatava pildi seada. See annab neile kõik võimalused, mida nad vajavad oma ajaveebi täielikult vormindatud postituse loomiseks.

Kasutaja juurdepääs kohanda autorit

Siiski peaksite kaaluma, kas anda kasutajale autoriroll. Samuti saavad nad avaldada postitusi ning redigeerida ja kustutada enda avaldatud postitusi. Seda juurdepääsu taset võib olla rohkem, kui olete nõus pakkuma. Selle ületamiseks, nagu varemgi, saate kasutada tasuta funktsiooni Capability Manager Enhanced pluginat, et muuta seda, mida autorirolli kasutajad saavad teie saidil teha..

Parim WordPressi kasutajate roll sisuhalduritele

Kui tegemist on kasutajakonto loomisega oma WordPressi veebisaidil kellelegi, kes teie saidi sisu haldab, on parim võimalus redigeerija roll. See kasutajaroll on ühe taseme võrra kõrgeimast administraatori rollist madalamal, nii et määrake see oma kasutajatele targalt.

Toimetaja Rollipostituse toimetaja

Redaktorirooliga kasutajad saavad luua ja hallata mitte ainult oma enda, vaid ka teiste loodud lehti, kuid saavad hallata ka teiste kasutajate loodud postitusi. Kuna toimetajad saavad kommentaare modelleerida, on neil piisavalt võimalusi teie saidi sisu loomise kõigi aspektide haldamiseks – see sobib suurepäraselt allhanke korras või sisuturunduse eksperdi kaasamiseks teie meeskonda.

Kohandage redigeerija rolli

Enamikul juhtudest ei pea nad regulaarsetele blogijatele ja sisuloojatele redaktorile juurdepääsu andma, kuna autori- või kaastöötaja rollid on sageli sobivamad. Kui aga palkate kellegi kellegi teiste saidil esitatud sisu üle vaatama ja avaldama, on parim kasutaja roll redaktorina.

Lõplikud mõtted

WordPressi kasutajate rollid on muutumatud mõisted. WordPressi põhitarkvara värskendused saavad kasutajarollides muudatusi teha, lisades uusi rolle või muutes olemasolevate võimalusi. Lisaks võivad teatud pistikprogrammid lisada uusi rolle või kohandada ka olemasolevate kasutajarollide võimalusi kas automaatselt või andes teile võimaluse ise muudatusi teha.

Seetõttu on hea mõte seda kontrollida uusim dokumentatsioon kasutajarollide ja WordPressi võimaluste ning ka muude kasutatavate tööriistade kohta. Samuti on hea mõte katsetada ise kasutajarollidega, et täpselt teada saada, millise juurdepääsuga kasutajad teie saidile pääsevad, kui soovite olla kindel, et te ei anna oma majale võtmeid ära, kui võtate oma saidile uue blogija.

Ehkki võib olla ahvatlev anda uuele kasutajale lihtsalt kõrgeim võimalik roll, et tagada, et nad saavad töö tehtud, võib see põhjustada WordPressi saidi turvalisuse tõsise rikkumise. Selle asemel on parem enne rolli määramist mõelda, milliseid võimalusi kasutaja tegelikult vajab. Kui tunnete, et teie nõuded on ainulaadsed, saate kasutada juba mainitud võimekuse halduri täiustatud pistikprogrammi, et luua uus kohandatud kasutajaroll või uurida muid saadaolevaid WordPressi mitme autoriga halduse pistikprogramme..

Millised rollid sobivad teie saidi kasutajatele? Kas peate looma oma projekti jaoks kohandatud kasutajarolli? Palun andke meile sellest märku allolevates kommentaarides.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map