Kuidas saada oma WordPressi ajaveebi jaoks vinge otsingut

Äsja ilmus WordPressi versioon 3.5 ja see sisaldab kauneid uusi meediumikäitlemisvõimalusi ja uhiuut vaiketeemat (muude paranduste hulgas). Minu arvates on see veel üks samm õiges suunas.


WordPressi uue versiooni väljaandmine tuletab mulle alati meelde puudusi, mida ei ole kõrvaldatud. Ärge saage minust valesti aru – ma armastan WordPressi ega unistaks mõne teise sisuhaldussüsteemi kasutamisest, kuid see pole kaugeltki täiuslik.

Üks suurimaid probleeme, mis mul WordPressiga seotud on, on selle otsimisfunktsioonid nii esi- kui ka tagaosas. Kõik, kes on WordPressi pikka aega kasutanud, jagavad tõenäoliselt minu pettumust vaikeotsingu algoritmi ebaefektiivsusega.

Seda silmas pidades tahan ma selles postituses teile tutvustada, mida pean parimaks lahenduseks WordPressi otsingufunktsioonide dramaatiliseks parendamiseks.

Mis on WordPressi vaikeotsingumootori osas nii halb??

Kuid enne kui ma selleni jõuan, olgem esimene kokkuvõte miks Soovin vältida WordPressi vaikeotsingut.

See kõik on seotud sobitusalgoritmiga, mis valib tulemused märksõna mainimise teel ja esitab need vastupidises kronoloogilises järjekorras. Põhimõtteliselt ei pruugi see kõlada liiga halvasti, kuid praktiliselt rakendades naaseb see uuesti halva kvaliteediga otsingutulemid.

Ütle näiteks, et olete kirjutanud postituse, mis hõlmas kõike, mida oleks vaja siniste vidinate kohta teada. Seejärel lingisite selle postitusega viies uuemas postituses, mis keskendusid erinevat värvi vidinatele. Kui keegi otsis teie ajaveebist siniseid vidinaid, oleks see sinise vidina ressurss kuues postitus, vaatamata sellele, et see on vaieldamatult kõige olulisem tulemus.

See on probleem ka tagaotsimisel. Kui avaldate oma ajaveebis palju postitusi ja peate leidma mõni aeg tagasi avaldatud postituse, võib teil WordPressi otsimootori hädaliku sobitamise algoritmi tõttu olla selle leidmisega probleeme. See oli minu jaoks kunagi lõputu pettumuse allikas.

Mis on lahendus?

Seal on mõned pluginad, mida ma ei kõhkle uutesse ajaveebidesse installimisel ja Relevanssi on üks neist. See tasuta pistikprogramm on täielik lahendus täpsemaks otsingu asjakohasuseks nii teie WordPressi ajaveebi (de) esi- kui ka tagaosas.

Siin on peamised omadused, mis muudavad Relevanssi palju paremaks kui WordPressi vaikeotsingumootor:

 • Otsingutulemid on järjestatud asjakohasuse, mitte kuupäeva järjekorras.
 • Hägune sobitamine: sobitage osalised sõnad, kui terved sõnad ei kattu.
 • Leidke dokumente, mis vastavad kas ühele otsinguterminile (VÕI päringule) või nõuavad kõigi sõnade ilmumist (JA päring).
 • Otsige fraaside jutumärke, näiteks „otsingufraas”.
 • Looge kohandatud väljavõtted, mis näitavad, kus kokkulangevus tehti, esiletõstetud otsinguterminitega.
 • Tõstke dokumentidesse üles otsinguterminid, kui kasutaja klõpsab otsingutulemitel.
 • Otsige kommentaaridest, siltidest, kategooriatest ja kohandatud väljadelt.

Üksikasjad pole tegelikult seda oluline, kuna tõend on pudingis. Installige see pistikprogramm ja otsige oma ajaveebist ning näete enda jaoks positiivseid tulemusi.

Toon näite minu enda ajaveebist. Olen Twitterist konkreetselt korduvalt kirjutanud, nii et hea otsimootor peaks need postitused kõige asjakohasemate tulemustena tagastama. Siin on esimene WordPressi vaikeotsingumootori poolt tagastatud tulemus:

WordPressi otsing

Arvatavasti mainis minu novembri sissetulekuaruanne Twitterit möödudes, kuid postitus ei keskendunud tegelikult Twitterile üldse. Vaatame nüüd Relevanssi tagastatud tulemusi:

Relevanssi otsingutulemid

WordPressi vaikeotsingumootorit tegelikult ei naastud mis tahes neljast postitusest, mille olen esimesel lehel märkinud “Twitteriga”. Relevanssi tagas kõik neli postitust kuue parima tulemuse hulgas.

Lisafunktsioonid

Kui selle ülimalt paremast otsimootorist teile ei piisa, on Relevanssil hülsi kohal lisafunktsioone.

Esiteks on hulgaliselt viise, kuidas saate ise otsingufunktsiooni muuta:

 • Reguleerige sobivat algoritmi (pealkirjade, siltide ja kommentaaride järgi)
 • Piira otsingud kategooriate ja siltidega
 • Indekseerige kohandatud postitustüüpe ja taksonoomiat
 • Indekseerige lühikoodide sisu
 • Lisage Google’i stiil “Kas mõtlesite?” ettepanekud

Lisaks, saate seada Relevanssi kasutajapäringute logimiseks, mis võimaldab teil uurida, mida inimesed teie ajaveebist tegelikult otsivad. Selle eelis peaks olema selge – sisutrateegia kujundamisel võite kasutada otsingupäringuid (eeldusel, et inimesed tahavad seda, mida nad otsivad).

Kuigi Relevanssi on täiesti tasuta kasutamine, on saadaval esmaklassiline versioon, mis sisaldab järgmisi funktsioone:

 • Parandatud õigekirja parandus jaotises „Kas mõtlesite?“ ettepanekud
 • Mitme saidi tugi
 • Kasutajate profiilide otsimine ja indekseerimine
 • Lisage uutele ametikohtadele lisaraskus
 • Laske kasutajal valida otsingute JA ja VÕI vahel, kasutage + ja – operaatorit (JA MITTE)

Lisatasu versioon pole kindlasti vajalik – olen seda tasuta versiooni juba üle aasta kasutanud ja olen selle toimimise üle ülimalt rahul.

Premeerige oma külastajaid parema otsinguga

Pole tõesti põhjust, miks te ei peaks oma WordPressi ajaveebisse praegu Relevanssi installima ja aktiveerima. Seadistamise aeg on peaaegu olematu ja te ei pea selle pärast muretsema, kui see on valmis ja töötatud. Sina saab võtke aega seadete viipamiseks oma maitse järgi, kuid see pole vajalik – see töötab tõesti hästi välja.

Kuigi seal on ka alternatiive, pean Parimat kõige paremaks. Kas sa nõustud? Hea meelega loeksin teie mõtteid kommentaaride sektsioonis!

Laadige relevanssi alla WordPress.orgist →

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map