Kuidas rännata WordPressile mis tahes veebisaidilt või CMS-ist

Kuidas WordPressile üle minna?

Kui soovite kunagi oma praeguse veebisaidi WordPressi üle viia, siis õnnitleme teid – olete teinud targa valiku. Teie valitud platvormi usaldavad miljonid inimesed ja ettevõtted kogu maailmast, alates noortest blogijatest, pürgivatest kirjanikest kuni hiiglasteni nagu The New York Times.


Selle õpetuse eesmärk on anda teile täielik ülevaade sellest, kuidas suvaliselt veebisaidilt WordPressile üle minna. Õpime järgmist:

 • Rändeprotsessi kavandamine
 • Loend enne saidi migratsiooni tehtavatest toimingutest
 • Tegelik rändeprotsess

Maapealne kontroll

foor-876055_1280

Alustame algusest. Meil on oma allika veebisait ja meil on sihtkoha (või sihtkoha) veebisait mida käivitab WordPress. Allikveebisait on praegu veebis. Meie juhendi kontekstis määratleme kahte tüüpi lähteveebisaidid:

 1. Jooks CMS-il
 2. Mitte-CMS-toega sait

Teeme selle vahet, et mõista tööd, mis meid ees ootab.

Üleminek teisest CMS-ist

Kui lähteveebisaidi toiteallikaks on CMS-i platvorm, võib meil olla õnn kasutada WordPressi pistikprogrammi migratsiooniprotsessi hõlbustamiseks. Alates 2016. aasta märtsist on WordPressi kodeksi loendis üle 53 migratsioonijuhendi, et importida sisu erinevatest sisuhalduslahendustest, ajaveebiplatvormidelt jne. Kontrollige, kas teie CMS on loendis (on suur tõenäosus, et see on) ja järgige vajalikke samme rändeks. Kui teie CMS-i ei ole WordPressi kodeksi loendis, võiksite kontrollida WordPressi pluginate hoidla, või otsige veebist mõnda õpetust. Halvimal juhul peate veebisaidi käsitsi üle viima.

Migreerumine staatiliselt veebisaidilt

Oma veebisaidi WordPressi käsitsi migreerimine võib olla keeruline, kuid sellegipoolest on see äärmiselt oluline. Järgnevalt on toodud mõned selle küljed:

 • Teil on suurem kontroll oma saidi sisu üle – olete teadlik kõigist loodud postitustest, lehtedest, kategooriatest ja siltidest, peamiselt seetõttu, et loote need käsitsi.
 • See on hea õpikogemus – saidi käsitsi migreerimine WordPressile annab teile täieliku arusaamise WordPressi funktsioonidest ja funktsioonidest. Saate kogu protsessi praktilise praktilise sessiooni.

Kindel rändekava koostamine

kirjuta 593333_1280

Minu nägemuse kohaselt on migratsiooniprotsessi kavandamiseks kaks võimalust.

 • Mõeldes praeguse / allika veebisaidi vaatenurgast.
 • Planeerimine WordPressi seisukohast.

Ma ei ole meetodi (a) fänn, kuna see lisab migratsiooniprotsessis palju ebavajalikke üldkulusid. Asjade sujuvamaks muutmiseks kavandame migratsiooniprotsessi, pidades silmas siht CMS-i – st WordPressi.

WordPress salvestab sisuliselt sisu postituste ja lehtede kujul (ning kogenud kasutajatele kohandatud postitüüpidena) ja korraldab neid kategooriate ja siltide abil. Seega oleks meie sisu ümberkorraldamise kava eesmärk struktureerida see postituse ja lehtede osas ning kategoriseerida neid siltide ja kategooriate abil.

Näiteks kui teie praegune CMS oli Tumblr, siis on kõige parem kavandada, kuidas ümber korraldada oma sisu, et vastata WordPressi saidi struktuurile, selle asemel, et installida pluginaid, mis kordavad Tumblri käitumist WordPressis.

Plaanime oma uue WordPressi veebisaidi järgmiste pealkirjade alla:

1. Korrasta olemasolev sisu ümber

kontoritarbed-1149055_1280

 • Tuvastage selgelt oma praeguse veebisaidi postitused ja lehed. Kui teil pole ebaselget, mis on postitus ja leht, võiksite seda täpsustada. Staatilistel veebisaitidel pole tüüpilist postitust.
 • Näiteks kaaluge allika saiti, mis tutvustab restorani menüüd. Kodu, meist ja menüülehed liigitatakse WordPressiks lehel. Teisest küljest kvalifitseeruvad WordPressiks sellised teadaanded nagu uued sündmused, tutvustused ja uudiste värskendused postitada.

2. Valige õige veebimajutus

veebimajutus

 • Kui soovite WordPressi saiti käitada jagatud hostimise keskkonnas, peavad olema saadaval kaks põhikomponenti – PHP ja MySQL. Peaaegu kõik virtuaalserveriettevõtetel, näiteks HostGator ja BlueHost, on need komponendid (ja palju muud) installitud nende alguspakettidesse. Mõned virtuaalserveriettevõtted, näiteks SiteGround, pakuvad spetsiaalset WordPressi majutust jagatud hostimise hindadega.
 • Teise võimalusena saate oma saiti hostida ka WordPress.com-is, kus on jällegi oma piirangute ja eeliste komplekt.
 • Kui tulete tiheda liiklusega veebisaidilt, oleks teie parim panus hallatava WordPressi hostimisteenuse (nt WPEngine) valimiseks, kes tavaliselt esitab teile arve ainulaadsete lehevaatamiste arvu põhjal. Haldatava WordPressi hostimise peamised eelised hõlmavad tipptasemel turvalisust, kiiret laadimisaega ja garantiid, et teie sait ei vähene liikluse ajal.

3. Plaani uus saidi struktuur

hierarhia

 • Domeen: Ideaalis peaksite uue WordPressi saidi installima samasse domeeni. See ei kahjusta teie olemasolevat SEO tulemust.
 • Installikataloog: Kui kavatsete kasutada WordPressi ajaveebiplatvormina, eraldage see oma peamisest veebisaidist, siis võiksite selle installida mõnda muusse kausta või alamdomeeni. WordPressi installimisel peate installikataloogi valimisel olema ettevaatlik.
 • Alamdomeenid: Domeenide või alamdomeenide korral soovite installida WordPressi oma baas- või juurkataloogi, mitte kausta. Vaikeinstaller loob alati uue kausta nimega wp – tõenäoliselt ei soovi te seda.
 • Menüü: Menüü kavandamine on hea kasutajakogemuse ja SEO jaoks kriitilise tähtsusega. Planeerige oma menüü struktuurikomponendid nii, et seda oleks lihtne jälgida.

4. Jälgige SEO muudatusi

seo

 • Metakirjeldused: Kui rääkida WordPressi SEO-st, siis ei saa te kunagi olla ka ettevaatlik. Parim koht WordPressi SEO õppimiseks on juhiste järgimine Moz või Pärm. Kui aeg seda võimaldab, lugege ja rakendage juhend otsast lõpuni.
 • Ümbersuunamine: Kui teie eelmisele saidile on ehitatud kohandatud URL-id, veenduge, et need oleksid pärast migratsiooni endiselt funktsionaalsed Suunamise pistikprogramm. Pistikprogramm haldab sisuliselt 301 ümbersuunamist ja jälgib 404 viga, ilma et oleks vaja teada Apache .htaccess-faile.

5. Kontaktvormid ja rämpspost

täht-1

 • Kontaktvormid: Isegi kui alles alustate ja tundub, et kellelgi pole põhjust teiega ühendust võtta, soovitaksin kontakti hoida. See ütleb teie lugejatele, et olete avatud ettepanekutele, tagasisidele, uutele ärivõimalustele jne., Mida ma soovitaksin Kontaktvorm 7, kuna selle seadistamine ja minu lemmik on tõesti lihtne. Samuti võiksite vaadata WordPressi parimaid kontaktvormi pistikprogramme.
 • Spämm: Rämpspost on iga veebisaidi jaoks alati valu. Blogides on see suurem probleem, kuna igal postitusel on kommentaari vorm. Seega on tungivalt soovitatav installida rämpspostitõrje plugin nagu Akismet.

6. Valige teema

wpexplorer

 • Tasuta või esmaklassiline teema? Valige teema, mis sobib teie praeguste ja tulevaste nõuetega. Kui see on tasuta teema, veenduge, et see pärineks mainekast allikast, näiteks WordPressi teemahoidlast. Premium-teemad, nagu näiteks WPExploreri teema Total, on tavaliselt paremad ja pakuvad rohkem funktsioone, mis sobivad paljudele portfellidele.
 • Teema kiirus: Paljud teemad pole lehe kiiruse jaoks optimeeritud. See mõjutaks tahtmatult teie SEO-d ja tapaks kasutajakogemuse. Enne teema valimist hinnake seda, kasutades nuppu Google’i mobiilisõbralik test ja Pingdomi lehe laadimise test.
 • Teemaraamid: Kui soovite, et teie uus WordPressi sait näeks välja täpselt nagu teie eelmine veebisait, siis peaksite kaaluma kohandatud teema arendamist. Kuid see on tavaliselt palju kallim kui lisatasu WordPressi teema ostmine. Sellisel juhul vali kindlasti WordPressi teemaraamistik, näiteks lõputöö, peateemade teemad või Genesise raamistik. Need on teie teema ülesehitus ja turvalisus sisuliselt tulevikukindlad.

7. Varukoopiad

Varundusarvuti võti siniseks arhiveerimiseks ja säilitamiseks

Ma ei saa varukoopiate tähtsust rõhutada – need olid, on ja jäävad alati elupäästjaks peaaegu kõigile, kes omaenda veebisaiti majutavad. Vaadake teile Vishnu WordPressi varundamise pistikprogrammide loendit, et leida teile sobiv lahendus.

8. Turvalisus

turvalisus

WordPressi turvalisus on üks alustajate poolt WordPressi kogukonnas kõige õõnestatud asju. Soovitan tungivalt läbi lugeda need näpunäited ja installida üks neist WordPressi turbe pluginatest.

9. E-kaubandus

pood-1

Kui kavatsete WordPressi abil käivitada e-poe, soovitaksin WooCommerceil mu pea üles tõmmata. Selle vinge tasuta pistikprogrammi taga oleva ettevõtte WooThemes omandas hiljuti Automattic (WordPressi loonud ettevõte), mis teeb sellest ühe parimate e-kaubanduse pistikprogrammide turul.

10. Muud tegurid

easter-1247634_1280

Arvestades meie teema laiaulatuslikku ulatust, on täiesti võimalik, et selles loendis pole olnud eset, mida võiksite otsida. Need võivad ulatuda jälgimise skriptidest, sotsiaalmeedia jagamise pistikprogrammidest, manustatud videopleieritest, näiteks Wistia jne.

Siit leiate häid uudiseid. Arvestades WordPressi tohutut populaarsust, on täiesti võimalik, et teie kasutatava veebitarkvara / teenuse arendajatel on spetsiaalne WordPressi laiend. Google’i märksõnad “ WordPressi jaoks ”või“ kuidas kasutada WordPressis ”- võite leida, mida leiate.

Kuidas käivitada WordPressi migratsiooniprotsessi

pit-crew-554352_1280

Siin on WordPressi migratsiooniplaani samm-sammuline protsess.

 1. Varundamine: Esiteks tehke praegusele veebisaidile varukoopia.
 2. Kui installite WordPressi samasse veebi, looge siis hooldusleht, nimetage see ümber index.html.
 3. Installi WordPress: Järgmisena installige värske WordPressi koopia.
 4. Kui olete eelmises etapis loonud index.html-faili, kustutage see.
 5. Keela otsingumootori nähtavus: Logige sisse oma WordPressi juhtpaneelile ja keelake otsimootori nähtavus. See samm on ülioluline, kuna see hoiab ära sisu kuvamise otsingumootoritele kuni veebisaidi korraldamiseni.
 6. Sisu importimine: Nüüd hakkame teie eelmisest CMS-ist sisu importima. Vaadake ametlik WordPressi koodeks et õppida oma CMS-ist WordPressi üle minema.
 7. Kui olete kasutanud staatilist saiti, on aeg käed määrduda. Peate iga oma vana veebisaidi lehe käsitsi kopeerima ja kleepima. Kui olete selles, pidage meeles postituste ja lehtede vahet – see aitab teie sisu paremini korraldada.
 8. Sisu korraldamine: Nüüd, kui sisu on imporditud, on aeg seda struktureerida. Esmalt looge vajalikud kategooriad, alamkategooriad, sildid, vidinad ja menüüd. Kui see on valmis, korraldage oma sisu vastavalt. See tähistab sisu impordi etapi lõppu.
 9. Installige Essentials: Järgmisena installige WordPressi teema ja olulised pistikprogrammid. Ärge unustage installida kontaktvormi, rämpsposti tõkestamise, varundamise ja turbe pistikprogrammi. Võib-olla olete märganud, et ma pole maininud SEO pistikprogrammi. Seda seetõttu, et WordPressi sisseehitatud SEO on üsna võimas.
 10. Kvaliteedi tagamise test: Juhtige oma saiti läbi Google’i mobiilisõbralik test ja Pingdomi lehe laadimise test – ainult sel korral on see teie sisuga. Kui tulemused näevad head välja, olete valinud hea WordPressi teema.
 11. Koostage saidikaart: Saidikaardid on iga veebisaidi oluline komponent. Kui olete oma sisu struktureerimise lõpetanud, saate seda kasutada Google XML-i saidiplaanid pistikprogramm oma WordPressi saidi saidikaardi kiireks genereerimiseks.
 12. Parandada rikutud lingid: Katkised lingid on hulluks pannud. On täiesti loomulik, et teie saidi kasvades võib see koguda palju linke, mis pole enam asjakohased – tulemuseks on lingid katki. Sellistel juhtudel saate nad lihtsalt oma saidi kodulehele suunata või isegi spetsiaalsele lehele, mis selgitab lingi aegumist.
 13. Esita: Lubage otsingumootori nähtavus, värskendage oma saiti Google Webmaster Toolsis ja teie uus sait on aktiivne.

Mähkimine üles

WordPressi üleviimine on blogija jaoks tõepoolest üks targemaid otsuseid. WordPress on oma mitmekülgsuse tõttu võimeline toime tulema enamiku veebiomaniku üldistest nõuetest.

Olen proovinud kaasata migratsiooniprotsessi olulisust. Kui mul on mõni vahele jäänud – palun vabandust! Kui teil on küsimusi, siis teate, kust mind leida. Ootan teie kommentaare ja ettepanekuid! Õnnelik ränne!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map