Kuidas parandada WordPressi 404 viga

Kui tunnete Internetti, peate tundma 404 viga. Need lehed tulevad tüütuks, kui otsite veebist sisu. Näete sõnu:Seda lehte ei leitud. Otsitav leht võis olla eemaldatud, selle nimi oleks muutunud või on ajutiselt saadaval.”See juhtub tavaliselt siis, kui pole URL-i, mida edastada.


Igaks juhuks, kui te pole kunagi sellist sõnumit näinud või soovite näha oma veebisaidi 404 lehte, siis tippige otsitava lehe URL ja pärast seda stringi jama. Näete, millest ma räägin. See ilmneb kliendi ja serveri vahelise interaktsiooni häirete tõttu, mis võib juhtuda mitmel põhjusel:

 • Lehte, mida otsite, ei pruugi enam olla.
 • Link otsitavale lehele võib olla katki.
 • Võib-olla olete lihtsalt kirjutanud vale URL-i.

Aktiivsel veebisaidil ei õnnestu neid vigu täielikult vältida, kuid nende minimeerimiseks võib teha palju.

404 Vead ja SEO mõju

404 leht on teie SEO jaoks halb. Külastaja on kadunud, kuna teie veebisaidi linke pole korralikult hooldatud. Üks või kaks katkist linki, mida aeg-ajalt otsingumootoritele esitatakse, ei oma tegelikult tähtsust. Kuid teil on tõsisem probleem, kui otsimootor puutub nende vigadega teie saidil sageli kokku. Suurenenud põrkeprotsent mõjutab teie SEO-d negatiivselt ja teie veebisaidi taastamine sellest võtab pisut aega.

Kui kasutate Google Analyticsi pistikprogramm, näete vigu hõlpsalt, kui need on sildistatud. Kuid otsimootorid puutuvad kokku ka 404 veaga, mida tavalised külastajad kunagi ei tee, kuna nad indekseerivad teie saidil kõige selle kohta. Isegi varjatud lingid põhjustavad otsimootorites 404 viga. Xenu või Karjuv konn aitab neid vigu leida ja neid parandada.

Samuti peaksite otsima katkiseid pilte või katkiseid video manuseid. Neid on veebihalduri tööriistade või Google Analyticsi abil raske leida, kuid ka siin võivad teid aidata Xenu ja Screaming Frog. Samuti saate serverilogides otsida, otsides 404 pluss “.jpg” ja “.png”. Need ei tee palju kahju, kuid see pole külastajatele hea kogemus.

404 vea parandamine

404 vigade ümbersuunamiseks ja parandamiseks on palju viise ja võite proovida neid samme järjest.

 1. Võite käsitsi kontrollida katkiste linkide olemasolu ja ümbersuunamisi parandada, otsides oma .htaccess või NGINX-serveri konfiguratsioonist, kuid see nõuab teie endalt natuke tehnilisi oskusi. Või võib triki teha mõni näpunäide failis 404.php. See on parim viis 404 vigade parandamiseks, kuid kui teile kood ei meeldi, peaksite selle sammu vahele jätma.
 2. Kui URL-i muudetakse, suunake õigele URL-ile. Kui fail on staatiline fail, kontrollige faili olemasolu, avades FTP ja kontrollides.
 3. Kui see on olemas, kuid brauseris kuvamine on probleem, siis on see serveri või WordPressi probleem. Selleks looge 2 eraldi faili – html-fail ja PHP-fail ning laadige see üles. Kui pääsete juurde neile failidele, pole serveriga probleeme ja probleem on WordPressil.
 4. WordPress kasutab ümberkirjutamise massiivi, mis haldab püsilinke. Ebasoodsad pistikprogrammid, muudatused kataloogis või kohandatud postitustüübid võivad häirida püsilinke, põhjustades tõrke 404. Selle õiguse seadmiseks minge lihtsalt Permalinks ja salvestage Permalinkside struktuur uuesti kausta wp.admin. Avage jaotises Seadistused Permalinks ja salvestage muudatused. Püsilinke värskendatakse. See parandus teeb enamasti tööd.
 5. Kui teil on installitud pistikprogrammid või mõni plugin, mis loob püsilinke, keelake need ja kontrollige.
 6. Kontrollige WP ümberkirjutamise massiivi abil Siluge seda sisse panema. Kui pistikprogramm on aktiveeritud, kuvatakse nii ümberkirjutamisreeglid kui ka tegelikult kirjutatav PHP-string.
 7. Keelake pistikprogrammid ükshaaval ja tuvastage vead põhjustav pistikprogramm.
 8. Vana sisu pole vaja täielikult eemaldada. Selle asemel saate selle URL-i abil luua kohandatud lehe ja suunata külastajaid oma veebisaidi teistele sarnastele lehtedele või postitustele.

Seal on palju pistikprogramme, mis aitavad teil katkiseid linke leida, jälgida ja suunata. Olen loetlenud mõned populaarsed, kes teevad seda tööd üsna hästi.

Katkise lingi kontrollija

Katkise lingi kontrollija on tasuta pistikprogramm WordPressi hoidlast. See on üks esimesi pistikprogramme, mis pähe tuleb, kui soovite nende tüütute lehtede ära kaotada.

Pärast installimist otsib see teie veebisaidil linke, mis ei tee oma tööd. Sõltuvalt teie veebisaidi suurusest võib see võtta aega. Võite valida teatise purunenud linkide kohta oma e-kirjas või armatuurlaua vidina Broken Link Checker abil. Võite ka keelata otsingumootoritel neid katkenud linke jälgida.

Broken Link Checker on installitud

Katkise lingi kontrollijat näete tööl, avades lingi kontrollija jaotises Seaded. Suvandit Kohandatud filtri loomine saab kasutada ainult mõne lingi nähtavaks tegemiseks, näiteks lingid kindla postituste kategooria jaoks. Mida valite lingiga teha, saab otsustada nende võimaluste abil, mis avanevad, kui hõljutate iga lingi kohal.

Saate URL-i redigeerida ja kõik selle URL-i eksemplarid parandatakse. Võite lingi eemaldada, see jätab teksti puutumatuks. Kui link on korras, kuid kuvatakse katkisena, saate seda käsitsi muuta. Loobu valik jätab lingi muutmata kuni järgmise oleku muutumiseni. Pärast iga kasutamist saate pistikprogrammi keelata ja vajadusel perioodilise skannimise jaoks uuesti aktiveerida.

404 leht SeedProd

Ükskõik, mis teema teie veebisait on üles ehitatud, saate kasutada 404 leht SeedProd kujundada ja üles seada oma kohandatud leht 404. Võite oma teema 404 lehe täielikult asendada ja kohandada oma uut 404 lehte täielikult. Vajadusel saate kohandamiseks kasutada isegi HTML5 ja CSS3.

Taustapilti saab sirvida nii, et see kataks kogu brauseri ning pistikprogramm toetab mitut saiti ning ka BuddyPressi.

404 leht SeedProdilt installitud

Lisatasu versiooniga saate müügivihjeid lüüa, koputades e-posti aadressi teavet. Teavet saab salvestada oma WordPressi andmebaasi ja eksportida igale e-posti teenuse pakkujale. Integreeritud on MailChimp, Aweber, Hankige vastus, Pidev kontakt ja Kampaaniamonitor, aga ka Google ja Typekit Fonts.

Manustage videoid lihtsalt URL-i tippimisega, lubage raskusvormid ja koguge selle pistikprogrammi abil külastaja teavet. Külastajad saavad jätkata teie veebisaidil selle lehe otsimist, mida nad otsisid.

Litsentside maksumus on vahemikus 29 dollarit ühe saidi ühe aasta jooksul kasutamise eest kuni 199 dollarit piiramatu saitide jaoks kogu elu jooksul. Ostu taga on raha tagasi garantii.

Kõik 404 ümbersuunamine kodulehele

Kõik 404 ümbersuunamine kodulehele suunab SEO 401 ümbersuunamise abil kõik 404 vealinki kodulehele – see ümbersuunamine annab külastajale teada, et lehte on püsivalt teisaldatud. Samuti saate selle suunata mis tahes kohandatud lehele.

Installitud on kõik 404 ümbersuunamine kodulehele

See on lihtne pistikprogramm, kus peate lubama ümbersuunamise oleku, täitke selle lehe URL, kuhu 404 suunatakse. Ja kui klõpsate värskendusnupul, salvestatakse seaded andmebaasi.

404 kuni 301

404 kuni 301 töötab peaaegu nagu eelmine pistikprogramm, suunates kõik 404 vead suvalisele lehele, kasutades 301, 304 või 307 ümbersuunamisi. Need numbrid näitavad, kas lehte on ajutiselt või alaliselt teisaldatud. Pärast selle pistikprogrammi installimist leiate, et teie veebimeistri tööriista armatuurlaud teatab peaaegu alati nulli vigadest.

404 kuni 301

Võite valida vigade jälgimise ja lubada ka lubada meiliteatised 404 vea kohta. Kui soovite lihtsalt logi jälgida või seda hallata, saate keelata valiku Ümbersuunamine. Pistikprogramm on kerge, tõlkevalmis ja kasutamiseks täiesti tasuta, koos eluaegsete värskendustega. Arendajad ja muud kasutajad saavad pistikprogrammile juurde pääseda GitHubis.

Kohandatud 404 Pro

Sa võid kasutada Kohandatud 404 Pro asendada vaikimisi 404 tõrke leht kohandatud lehega, mille saate teha oma halduspaneeli jaotises Lehed. Või võite lihtsalt 404 ümbersuunamiseks täpsustada täieliku URL-i.

Custom 404 Pro on installitud

Salvestada saab 404 andmeid ja märksõnu, mis külastaja 404 lehele mahtusid. Selle pistikprogrammi tugi on saadaval saidil GitHub.

404 Vealoger

404 Vealoger on lihtne ja tõhus plugin, mis registreerib kõik teie WordPressi saidil ilmnevad vead. Kogu selle teabe abil saate tuvastada katkised lingid ja puuduva sisu. Soovi korral saate salvestada ka lisateavet, näiteks IP-aadressi, kasutajaagente ja viitajaid. Ja soovi korral saate IP-aadressid blokeerida.

404 Vealogi on installitud

See pistikprogramm ei tööta, kui kasutate vahemälu pistikprogrammi, mis vahemällu salvestab kõik 404 viga.

Ümbersuunamine

Ümbersuunamine aitab teil jälgida 404 viga, kasutades 301 ümbersuunamist. See on WordPressi hoidlas populaarne pistikprogramm, millel on üle 500 000 aktiivse installi. Saate suunata kõik URL-id, mitte ainult vealehed. Eriti kasulik on see siis, kui liigutate oma veebisaiti või muudate oma WordPressi installikataloogi.

Ümbersuunamine on installitud tervelehele

Pistikprogramm jälgib 404 viga ja säilitab täielikke logisid. Samuti saate selle seadistada, nii et mõnel URL-il lubatakse minna teisele lehele või faili või veebisaidile. Saate seadistada erinevad ümbersuunamised sisselogimisoleku põhjal, ümbersuunamise juhuslikele lehtedele või viitajate põhjal.

Pistikprogramm lisab 301 ümbersuunamise automaatselt, kui postituse URL-i muudetakse. Seda saab teha ka käsitsi. See töötab täielikult teie WordPressi saidil ja .htaccess pole vaja. Logi abil saate kontrollida, kes üritasid sisse logida ja mitu sisselogimiskatset tehti.

Plugin WordPress Ultimate 404

WordPress Ultimate 404 plugin annab teile täieliku kontrolli oma 404 lehe üle. See pakub 4 eelvalmis malli, mille hulgast saate valida, mida kuvada oma vealehel. Malle saab kohandada. Toetatud on ka WordPressi teema 404 vaikemall.

Ülim ekraanipilt

Pistikprogramm peab arvestust kõigi 404 tõrkesündmuse kohta, nii et teil on idee, mis on kõige rohkem külastatud leht. Vajadusel saate seejärel lisada ümbersuunamise URL-i. Salvestatakse külastaja otsimiseks kasutatud märksõna, mis annab teile väärtuslikku SEO-teavet.

Selle pistikprogrammi saate osta CodeCanyonis 19 dollari eest. Komplekti kuuluvad tulevased värskendused ja 6-kuuline tugi. Toetust saab pikendada 12 kuuni täiendava 5,70 dollari eest

Google 404

Google 404 pole tegelikult WordPressi pistikprogramm. See on lihtsalt Google’i laiendatud 404-leheküljeline skript.

Google 404 päis

See manustab teie 404 lehele otsingukasti, seega palutakse külastajal otsingut teie veebisaidil jätkata. Siia saab paigutada kasuliku teabe külastaja kasutatud otsingusõna kohta. Või saate aidata külastajal muul viisil leida otsitavat teavet.

Pistikprogrammi täielikuks toimimiseks nõuab Google, et edastaksite oma WordPressi saidi XML-kaardi ja seadistaksite Google’i veebimeistri konto.

404 lk

Teil pole koos sellega läinud 404 lk. Looge oma WordPressi saidil 404 leht, nii nagu tavaliselt loote lehti WordPressis. Kui see on tehtud, avage oma WordPressi juhtpaneelil Seaded. Klõpsake tõrkelehel 404 ja valige leht, mille olete hiljuti loonud oma 404 tõrke leheks. Selles on kõik olemas.

404lehe päis

Pistikprogramm ei loo ümbersuunamist. Ümbersuunamisega jääb URL otsinguregistrisse ja see võib mõjutada SEO-d. See pistikprogramm tagab, et otsingumootoritele edastatakse õige kood 404. Pistikprogramm erineb teistest väga. Serverile ei saadeta ühtegi taotlust. Selle asemel kasutatakse WordPressi oma ressursse.

404 alustamiseks

404 alustamiseks püüab tõrke 404 isegi enne, kui otsingumootorid seda teevad. Võite suunata ümbersuunamise väärtusele 301 (jäädavalt), mis on vaikeseade. Või võite selle sättida 302-le, mis on ajutised ümbersuunamised.

404 installimise alustamiseks

See suunab kõik 404 veebilehte avalehele või mõnele teisele soovitud lehele. Võite valida meilisõnumi saamise võimaluse. Kui kasutaja suunatakse, saate teada, millist brauserit nad kasutavad ja URL-i, millele nad proovida pääsevad. Saate valida sätete hulgast, mis võimaldavad teil suunata 404 lehte mis tahes teie valitud URL-ile – avalehele või muule teie saidi lehele.

RB sisemised lingid

RB sisemised lingid on kasulik pistikprogramm ajaveebide omanikele. Selle pistikprogrammi abil saavad nad oma WordPressi saidil postitusi ja lehti linkida, kasutades lühikoodi. Pikka URL-i pole vaja sisestada.

RB sisemised lingid on installitud

Saidi püsilinkide struktuuri ei häiri ja postituse lingi moodustamiseks kasutatakse lühinumbrit. Seejärel sisestatakse see silt käsitsi või plugina wysiwyg abil. See pistikprogramm muudab veebisaidil ühelt lingilt teisele liikumise lihtsaks. Samuti võimaldab see otsida postitusi kategooriate kaupa.

Kiire lehe postituse ümbersuunamise pistikprogramm

Kiire lehe postituse ümbersuunamise pistikprogramm teeb tööd kahesuunalisel viisil. Üks on kiire ümbersuunamise meetod, kus peate lihtsalt sisestama päringu URL-i ja sihtkoha URL-i. Seejärel suunab pistikprogramm vastavalt teie täidetud URL-idele.

Kiire PAge suunab täisekraani installitud

Lehte ei ole vaja luua, samuti ei pea teil olema olemasolevat lehte. See pistikprogramm on tõesti mugav, kui peate parandama lehe loomisel ilmnenud kirjavigu või kui soovite vanad URL-id uutele URL-idele suunata. Leiate selle suurepäraseks abimeheks ka veebisaidi teisaldamisel.

Olemasoleva lehe või postituste korral lisatakse redigeerimisekraanile valikuvõimaluste metaboks, kus saate uue URL-i täita. See sobib hästi menüüelementide ja duplikaatide postituste jaoks. Parim on töötada ka WordPressi püsilinkide struktuuris.

SEO ümbersuunamise pistikprogramm

Ehitades SEO ümbersuunamise pistikprogramm, autorid on keskendunud lihtsuse hoidmisele kõikidel kasutajatasanditel ja seda näete pistikprogrammi tööpõhimõttes. Täiustatud juhtpaneel aitab teil juhtida kõiki asju, mida pistikprogramm teha saab.

SEO ümbersuunamine on installitud

Saate jälgida 404 tõrkelehte ja suunata need kõik ühe klõpsuga ümber. 301, 302 või 307 ümbersuunamine on võimalik, ja samamoodi on looduskaardi ümbersuunamine. Terve kausta sisu saab ümber suunata, muutes kausta sätteid ümbersuunamise vahekaardil. Ümbersuunamise ajalugu saab säilitada.

Mis tahes postituse ümbersuunamiseks võite täita täieliku URL-i ja sihtkausta ning klõpsata nuppu Lisa. Võite redigeerida sihtkoha URL-i postituse või redigeerimise lehel ja klõpsake nuppu Salvesta. Pistikprogramm on kasulik ka siis, kui muudate oma domeeninime või liigutate oma saiti. Pange tähele, et see pistikprogramm ei toeta mitme saidi installimist.

Ohutu ümbersuunamise haldur

Ohutu ümbersuunamise haldur on tõhus pistikprogramm 404 vigade käsitlemiseks mitme saidi installeerimisel. Saate ümber suunata uutele URL-idele, kasutades teie raamitud HTTP olekukoode.

Ohutu ümbersuunamise haldur on installitud

See võimaldab ümbersuunamist ainult valgesse nimekirja lisatud masinatele, kasutades funktsiooni wp_safe_redirect.

Lõpuks

Oluline on jääda ennetavaks ja hoida oma sait 404-st veast nii palju kui võimalik. WordPressi hooldusloendis saate teha järgmist:

 • Planeerige oma veebisaidi statistika logidesse kontrollimine, et otsida 404 veateadet.
 • Kontrollige regulaarselt nii sisemisi kui ka väliseid linke. Väikesed veebisaidid saavad kontrollida üks kord kuus, suured veebisaidid kord nädalas.
 • Kontrollimise sagedus sõltub veebisaidi sisust, mitte külastajatest. Raske sisuga veebisaite tuleb sagedamini kontrollida.

Kuna saadaval on nii palju kvaliteetseid pistikprogramme, pole mingit põhjust, miks te oma linke kõige paremas korras ei hoia. Proovige neid ja hoidke oma veebisaiti kõige paremas korras.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map