Kuidas parandada 502 halva lüüsi viga WordPressis

Kuidas parandada 502 halva lüüsi viga WordPressi saitidel

Kõik vead, mis muudavad teie WordPressi saidi kasutamiskõlbmatuks, põhjustavad tõsist muret, kuna see tähendab saamata jäänud tulu, kehva SEO paremusjärjestust ja teie jaoks palju liigset stressi. Üks kurikuulsamatest vigadest, mis kunagi Interneti armu saada on, on 502 halva lüüsi viga. See on vastik ja masendav probleem, kuna see võib kärpida mitmel põhjusel, mis raskendab tõrkeotsingut ja parandamist.


Ärge muretsege, aga meil on teie selg. Kui soovite oma WordPressi saidil parandada 502 halva lüüsi tõrke, siis võtke meelde, sest pakume teile paar järeleproovitud lahendust. Tänase postituse lõpuks peaksite 502 halvast lüüsiveast ükskord ja lõplikult lahti saama.

Kui see kõlab nagu tehing, millest te ei unistaks mööduda, siis haarake endale kruus kohvi ja laske.

Mis on 502 halva lüüsi viga?

Esiteks, mis on 502 halva lüüsi tõrke korral küsimise nimel? Siin on väike õppetund asjade hostimisest. WordPress-saidi hostimine hõlmab tavaliselt paari serverit.

Kõige elementaarsem seadistamine võib hõlmata nelja kuni viit (ish) serverit, nimelt:

 • Rakendusserver, mis töötleb teie PHP-koodi ja muud teie saidi dünaamilist sisu
 • Andmebaasiserver, kus teie andmebaasid elavad
 • Pöördpuhverserveri nt. Nginx ja Apache, mis kontrollib, millised HTTP-taotlused lähevad kuhu
 • Veebiserver, mis salvestab kõik teie staatilised failid, näiteks pildid, CSS ja JavaScript
 • CDN (valikuline jõudlusserver)

Nüüd, kui sisestate oma brauserisse saidi URL ja vajutate SISENEMA, brauser saadab vastupidisesse puhverserverisse paar HTTP-taotlust.

Seejärel suunab reservpuhverserver päringud vastavatesse serveritesse. Näiteks suunatakse andmebaasis salvestatud andmete taotlused andmebaasiserverisse. Staatiliste failide taotlused suunatakse veebiserverisse ja PHP-d nõudvaid taotlusi töötleb rakendusserver.

Seejärel saadab iga server tagasi andmed vastupidisesse puhverserverisse, mis seejärel saadab andmed teie brauserisse ja teie veebisait laaditakse. Lihtsalt nagu A, B, C – ärge laske rasketel sõnadel, nagu pöördpuhvers, teid segadusse ajada.

Kui üks serveritest saadab pöördproksiserverile kehtetu vastuse, ei laadita teie veebisaiti teie brauserisse ootuspäraselt. Selle asemel näitab vastupidine puhverserver teile viga 502 halb lüüs.

Paljude eri vormidega loom

502 halva lüüsi viga võib esineda mitmel erineval kujul, näiteks:

 • Viga 502
 • 502 Bad Gateway NGINX
 • 502 puhverserveri viga
 • 502 Teenus ajutiselt ülekoormatud
 • HTTP-tõrge 502 halb lüüs
 • 502. See on viga. Server ilmnes ajutine tõrge ja teie taotlust ei õnnestunud täita. Proovige 30 sekundi pärast uuesti. See on kõik, mida me teame.

Mis põhjustab 502 halva lüüsi tõrke?

Kuigi 502 halva lüüsi viga juhtub tavaliselt serveri poolel, võib see ilmneda ka probleemide tõttu teie otsas. Siin on paar põhjust, miks seisate silmitsi 502 halva lüüsi tõrkega konkreetses järjekorras:

 • Teie ülesvoolu server võib liikluse suurenemise tõttu olla ülekoormatud
 • Võrguühenduseta server viskab 502 halva lüüsi tõrke teie nägu
 • Serveri valed konfiguratsioonid, mis võivad mitmel põhjusel, näiteks inimlike vigade tõttu kõrvale jääda, eriti kui teie host liigutab servereid
 • Probleemid teie sisu edastamise võrguga (CDN)
 • Valesti töötav brauseri vahemälu
 • DNS-i probleemid
 • Vigane PHP-kood tänu problemaatilisele pistikprogrammile või teemale

Nagu näete meie ülaltoodud lühikesest loendist, võib 502 halva lüüsi tõrke põhjustada mitmed asjad. See tähendab, et peate vea parandamiseks proovima erinevaid lahendusi.

Sellegipoolest lubage meil tõrkeotsing ja parandage 502 halva lüüsi viga oma WordPressi saidil.

Kuidas parandada 502 halva lüüsi viga WordPressis

Ehkki see viga võib keskmisele Joe’le tunduda problemaatiline, on seda tegelikult uskumatult lihtne parandada. Järgmiste lahenduste proovimiseks on vaja vaid pisut kannatlikkust.

1. Värskendage / laadige oma sait uuesti

Nagu me juba mainisime, juhtub kurikuulus 502 halva lüüsi tõrge enamasti serveripoolsel küljel, seda enam, kui olete jagatud hostimise korral. Liikluse järsk tõus võib teie serveriressursse kurnata, jättes teid selle vastiku vea otsast. Muudel juhtudel võivad teie serverid töötada sisse või väljalülitatud mitmel põhjusel.

Hostiteenuse pakkujad lahendavad probleemi tavaliselt kohe, kuna veebisaitide omanikud tunnevad seisakuid kirega. Lisaks kaotavad nad tulu alati, kui saidid on võrguühenduseta.

Nii et enne kui juuksed välja tõmbate ja paanikahooge kannatate, proovige oma WordPressi saiti paar korda värskendada, et näha, kas viga kaob iseenesest. Proovige lisaks mõnda muud brauserit või seadet, et näha, kas tõrge laheneb. Sellegipoolest kontrollige oma saiti, kasutades sellist tööriista nagu isup.me, et veenduda, et probleemi pole serveri poolel.

Kui tõrge püsib ka pärast ülaltoodud paranduste proovimist, liikuge selle postituse järgmise lahenduse juurde.

2. Tühjendage brauseri vahemälu

Kas te ei saa 502 halva lüüsi viga parandada isegi pärast brauseri värskendamist? Kui jah, siis värskendage oma brauserit kõvasti (CTRL + F5 Windowsi süsteemides ja CMD + CTRL + R OS X süsteemides). Kas kõva värskenduse tegemine vabaneb ebameeldivustest, mis on 502 halva lüüsi viga? Ei?

Noh, võite proovida brauseri vahemälu tühjendada otse, kasutades näpunäiteid, mida pakume WordPressi vahemälu tühjendamiseks. Kas pärast vahemälu tühjendamist on jälk viga tekkinud? Kui jah, siis lõpetage lugemine ja tehke rõõmsat tantsu. Isegi tagurpidi klapp. Naljad kõrvale.

Kui olete endiselt veast kinni, võib aidata järgmine lahendus.

3. Keela ajutiselt oma CDN

Kas kasutate WordPressi jaoks sisu edastamise võrku, näiteks CloudFlare, KeyCDN või mõnda muud CDN-i? CDN-id suunavad teie veebisaidi liikluse tavaliselt nende serveritesse, et pakkuda teile saidi paremat jõudlust ja turvalisust.

Nende serverite probleem võib põhjustada 502 halva lüüsi probleemi. Lisaks võite viga saada 502 halva lüüsi tõrke korral, kui olete CDN-i valesti konfigureerinud.

Peatage CDN ja värskendage oma saiti, et teada saada, kas teie CDN on teie 502 häda lõpus. See sunnib teie saiti laadima otse hostiserveritest.

Kas pärast CDN-i peatamist on viga kadunud? Sel juhul hoidke teenus peatatud ja võtke ühendust tugiteenustega. Tavaliselt lahendavad need probleemi kiiresti, mis tähendab, et peate korraks CDN-iga hakkama saama.

Igal CDN-l on erinev liides, mis tähendab, et peate teenuse CD-d peatama. Minu kogemuse kohaselt on CDN-i peatamine sama lihtne kui pirukas, nii et ma ei eelda, et teil tekivad probleemid.

4. DNS-i probleemid

DNS (lühend domeeninimede süsteemist) on see, kuidas domeeninimed (nt wpexplorer.com) vastavad nende vastavatele IP-aadressidele. Kui DNS-sätetega jääb midagi vahele, võite teiste probleemide hulgas oodata 502-lise halva lüüsi viga.

Kas olete hiljuti uude majja kolinud? Migreerimine hõlmab teie DNS-serverite uuesti konfigureerimist. DNS-i levitamine võtab aega, mõnikord isegi 48 tundi või rohkem.

Kui olete pärast migreerumist silmitsi 502 halva lüüsi tõrkega, oodake, kuni teie DNS-i muudatused levivad, vajadusel pöörduge edasise nõuande ja abi saamiseks hostisse.

Ja kuna me räägime DNS-ist, võite proovida ka kohaliku DNS-i vahemälu loputada. Windowsi kasutajatele avage käsuviip (cmd.exe) ja käivitage järgmine käsk: ipconfig / flushdns. Mac OS X-i kasutajana käivitage dscacheutil -flushcache käskterminalis.

5. Kontrollige oma teemat ja pistikprogramme

Kas näib, et viga pole siiani lahendatud? Võib-olla peitub probleem teie pistikprogrammides või teemas. Teie teema või mõni pistikprogramm võib olla skripti tulistamine, mis ei toimi teie serveriga hästi.

Selle tulemusel tapab server skripti, mis põhjustab 502 halva lüüsi tõrke. Mida teha? Alustame teie pistikprogrammidega.

6. Pluginate tõrkeotsing

Tõenäoliselt ei saa te vea tõttu oma WordPressi administraatori juhtpaneeli sisse logida. Kuidas siis pluginate tõrkeotsingut teostada, ilma et pääseksite juurde WordPressi administraatorile?

Noh, see on lihtne. Logige sisse oma WordPressi juurkataloogi (tavaliselt on see avalik_html kuid olenevalt saidi installimise kohast võib see olla midagi muud), kasutades FTP-rakendust, näiteks Filezilla või Failihaldur cPanelis.

Pärast seda liikuge lehele wp-sisu ja leidke pistikprogrammid kausta. Nimetage kaust ümber selliseks pluginad.old kõigi pistikprogrammide korraga desaktiveerimiseks. Ärge muretsege, te ei kaota andmeid.

Värskendage oma saiti, et näha, kas viga pole kadunud. Kui näete vea asemel oma saiti, on probleemiks üks pistikprogrammidest.

Nimeta ümber pluginad.old tagasi pistikprogrammid ja logige sisse oma WordPressi administraatori juhtpaneelile. On aeg leida problemaatiline pistikprogramm.

Aktiveerige pistikprogrammid ükshaaval, laadides oma saidi pärast iga aktiveerimist uuesti alla. Korrake seda seni, kuni olete kindlaks teinud probleeme põhjustava pistikprogrammi. Probleemne pistikprogramm taasloob ilmselgelt aktiveerimisel 502 halva lüüsi tõrke, mis võib teid administraatorialast välja jätta.

Deaktiveerige või eemaldage pistikprogramm täielikult FTP või. Kaudu Failihaldur, hankige alternatiiv või pöörduge edasise toe saamiseks arendaja poole.

7. Aktiivse teema tõrkeotsing

Kui teie probleemid algasid pärast saidi värskendamist, st teemad, pistikprogrammid ja WordPress, ning pistikprogrammide deaktiveerimine ei lahenda midagi, peate oma WordPressi teema tõrkeotsingu tegema.

Kontrollimine, kas probleem on teie teema, erineb pisut pistikprogrammide tõrkeotsingust. Saame selle üle ja teeme sellega.

Logige sisse oma WordPressi juurkataloogi FTP või failihalduri kaudu. Seejärel liikuge lehele wp-sisu> teemad ja otsige üles aktiivne teema.

Nimetage aktiivne teemakaust ümber millekski sarnaseks kokku.old. See deaktiveerib aktiivse teema ja aktiveerib WordPressi vaikemooduse.

Laadige oma sait uuesti, et kontrollida, kas viga pole kadunud. Kas viga on endiselt olemas? See tähendab, et teie teema on korras, sel juhul peaksite teemakausta ümber nimetama selle algsesse nime.

Kui tõrge kaob, pöörduge abi saamiseks oma teemaarendaja poole või investeerige professionaalselt loodud teemasse, näiteks meie enda totaalsesse.

8. Kui probleem püsib, võtke ühendust oma hostiga

Näib, et endiselt ei saa teie WordPressi sait 502 halva lüüsi viga parandada isegi pärast kõigi ülaltoodud lahenduste proovimist?

Võib-olla on probleem serveri poolel, nii et pöörduge lihtsalt oma hosti poole ja saate professionaalset abi. Kui see on olemas, kaaluge investeerimist kõrgema taseme hostisse, et vältida seda viga, kuna jagatud hostimiskavades on saadaval vähem serveriressursse.

Järeldus

502 halva lüüsi vea parandamine on pisut segane ja pettumust valmistav lahendus, mida selles postituses kirjeldame. Loodame, et meie postitus osutas teile selles osas õiges suunas.

Kas teil on mõtteid, küsimusi või lisaparandusi? Aidake meil seda postitust laiendada, jagades oma näpunäiteid, päringuid ja ideid allpool olevas kommentaaride jaotises.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map