Kuidas oma WordPressi teemat ohutult muuta

Pinnal võib teema muutmine tunduda kahjutu. See on nii lihtne, seda on raske ette kujutada, et see kahjustaks. Nendel päevadel saate seda teha isegi armatuurlaual, ilma et oleks vaja FTP käsitsi üleslaadimist. See on kiire, valutu ja täiesti ohutu, eks? Sõltub sellest, kuidas olete oma saidi seadistanud.


WordPressi saitide asi on see, et need muutuvad aja jooksul sageli pusleks või jenga torniks. Teil on oma teema, lisatud pistikprogrammid ja võimalikud väikesed (või suuremad) muudatused. Need kõik koos moodustavad teie vajadustele vastava ilusa funktsionaalse saidi.

Ja sellepärast on oluline oma teema muutmisel olla ettevaatlik (või värskendada isegi WordPressi oma saidil). Valest tükist välja tõmmates võib kogu konstruktsioon kokku variseda. Ja siis peate lõpuks läbima pika (ja mõne veebimajja juures ka kuluka) otsinguprotsessi. Või peate lõpuks asendama paljud pistikprogrammid, mida olete teada saanud ja armastanud.

Kuid on olemas viis, kuidas muuta teema muutmine 0% -liseks riskiks ja õnneks on see allpool detailsemalt käsitletud. Alustame!

1. samm. Valige uus WordPressi teema

Kui te pole seda juba teinud, leidke uus teema, mida armastate. Kui te pole arendaja, proovige leida teema, mis näeb välja enam-vähem selline, nagu soovite. Suurepärane koht premium-teemade otsimiseks on Themeforest. Siit leiate palju WordPressi teemasid, millel on palju värvivalikuid, lisafunktsioone ja isegi pukseerimislehtede koostajaid (nagu meie kogu WordPressi teema), et isegi mitte kodeerijatel oleks hõlbus oma WordPressi teemat kohandada.

Muidugi, kui teie eelarve ei võimalda premium-teemat, siis vaadake meie WPExploreri tasuta WordPressi teemasid või WordPress.orgTohutu hoidla, kuhu lisatakse pidevalt uusi tasuta teemasid.

Teemakataloog WordPress.org

Uue teema valimisel on oluline veenduda, et uus teema toetab vajalikuks peetavaid pistikprogramme. Kui olete WooCommerceiga ehitanud terve poe, siis soovite tõenäoliselt jätkata WooCommerce’i kasutamist oma uue teemaga. Nii et enne pühendumist kontrollige lihtsalt pistikprogrammi ühilduvust ja peateema funktsioone. Muidugi, kui olete arendaja, ei pea te muretsema „täiusliku” teema leidmise pärast. Tõenäoliselt on teil teadmisi teema loomiseks või kohandamiseks. Kui olete leidnud teema, mis vastab teie vajadustele, liikuge teise sammu juurde.

2. samm. Looge oma WordPressi saidi varukoopia

Enne teema muutmist on hea mõte teha WordPressi veebisaidilt uus varukoopia ja selle saavutamiseks on palju võimalusi. Selles postituses keskendume kahele erinevale meetodile: varundamise pistikprogrammide kasutamisele ja WordPressi saidi käsitsi varundamisele. Mõlemad protsessid on üsna lihtsad (isegi uutele kasutajatele).

1. meetod: plugina kasutamine WordPressi varundamiseks

VaultPress WordPressi varundusplugin

Parim varukoopia plugin (meie arvates) on VaultPress. Seda on lihtne kasutada ja see võtab teie veebisaidilt täieliku varukoopia. Lisaks algab see vaid 39 dollarist aastas (JetPack Personal kava jaoks). Madal hind, arvestades seda, et pakub automatiseeritud varukoopiaid, 30-päevast varundusarhiivi ja ühe klõpsuga taastamist. Kuid oodake … on veel! Kuna VaultPress on osa JetPacki plaanidest, on teil ka võimalus oma saidil lubada Akismeti ja JetPacki premium-funktsioonid..

Pistikprogrammi varukoopiate tegemise suurim eelis on see, et te ei pea selle pärast muretsema.

Teine kindel lisatasu võimalus on proovitud ja tõeline BackupBuddy. Kui soovite selle vanaema, kuid kallike kohta rohkem teada saada, vaadake meie täielikku BuddyPressi arvustust. Lisasin ka standout-vaba alternatiivi, mis on Updraft Plus. Updraft mitte ainult ei varunda teie saiti, vaid laadib selle üles mitmesse kohta pilves, kõik ühe klõpsuga. Ja see võimaldab teil ka hõlpsalt ühe klõpsuga taastada, kui midagi on õudselt valesti läinud.

See tähendab, et kui teie veebisait on suur osa sellest, kuidas oma sissetulekut teenite, või muul viisil uskumatult oluline, siis teeksite hea, kui teete iga kord uuesti ka käsitsi varukoopia. Ainult selleks, et katta kõik oma alused.

2. meetod: WordPressi käsitsi varundamine

Ehkki oma WordPressi saidi käsitsi varundamine võib uuele kasutajale tunduda suur, keeruline, ühtlane ja üle jõu käiv ülesanne, on see tegelikult üsna lihtne.

# 1 Logige sisse oma saidi veebimajutuste juhtpaneelile (olgu selleks siis cPanel või midagi muud).
Enamikul veebimajutustel on võimalus oma kontole või juhtpaneelile logida oma veebisaidi kaudu, nii et minge oma veebimajutuste saidile ja logige sisse.

# 2 Leidke FTP sisselogimise teave või looge uus konto.
Selleks klõpsake juhtpaneeli menüüs asuval suvandil, mis ütleb midagi sellist, nagu “FTP kasutajad / kontod” või “FTP juurdepääs” või “FTP seaded”. Kui te ei näe ühtegi kasutajat või te ei tea parooli, saate uue kasutaja kiiresti luua, klõpsates nupul „Lisa uus kasutaja” ja luues siis ühe.

ftpaccount

# 3 Logi sisse ja kopeerige parempoolsest kataloogist kõik asjakohased failid.
Nüüd soovitavad paljud inimesed teil hankida selline FTP-klient nagu FileZilla, kuid tegelikult saate oma saidile juurde pääseda ftp kaudu oma veebibrauseri või isegi vana hea Windows Exploreriga (või leidjaga / nautilusega, kui te ei kasuta Windowsi) ).

ftpadress

Selleks tippige lihtsalt explorerisse või teise faili “” ftp://yoursite.com “ja logige sisse leitud teabe või äsja loodud kasutajaga. Mulle meeldib kasutada oma failibrauserit, kuna see muudab varundamise sama lihtsaks kui soovitud asukohta kopeerimine ja kleepimine ning seejärel kausta ZIP-arhiiviks tegemine.

ftpcopy

# 4 Minge tagasi juhtpaneeli ja avage phpMyAdmin.
Paljude juhtpaneelide puhul hõlmab see õiglast allapoole kerimist (otsige allpool olevat logo).

PhpMyAdmin_logo

# 5 Valige õige andmebaas.
Kui teil on palju WordPressi saite, mis töötavad samal hostingul, asuvad paljud andmebaasid samas phpMyAdminis. Seega peate veelkord kontrollima, kas olete varundamiseks valinud õige tabeli. Üks viis seda teha on lihtsalt andmebaasidesse sisenemine ja jaotise „wp_posts” postitustes kirjutatu kontrollimine.

administraator

Teine viis teada saada on kontrollida oma wp-config.php faili vastaval saidil. Seda saate teha kas WordPressi juhtpaneeli kaudu või avades tekstiredaktoris faili varukoopia. (Ärge muutke seda.) Otsige lihtsalt sõna „db_name” ja leiate selle kohe.

# 6 Ekspordi andmebaas
Klõpsake lihtsalt kohandatud ja valige eksportimiseks sobiva andmebaasi valimisel õige andmebaas, liikuge muudest kohandatud suvanditest mööda ja klõpsake nuppu Mine. See on täpselt nii lihtne, kui kõlab. Veel üks hea uudis on see, et laua importimine on sama lihtne. Kui midagi läheb valesti … ja sa juba tead, kuidas seda teha!

ekspordiandmebaas

3. samm. Kloonige oma veebisait testimiseks

Oma veebisaidi testimiseks kloonimiseks on kaks lihtsat viisi, kasutades selleks kas teie hostimiskavaga kaasas olevat lavastussaiti või seadistades kohaliku serveri.

WordPressi veebisaidi kloonimine üleminevasaidile

Paljud WordPressi hostimiskavad sisaldavad juurdepääsu ühe klõpsuga lavastustele, näiteks GoDaddy ja WPEngine. Need on suurepärased võimalused, kuna nad on võrgus, nii et saate teema sisse logimiseks testida erinevates seadmetes (midagi, mida te oma kohaliku mastiga teha ei saa, kuna see on piiratud teie arvutiga).

Kui kasutate WPEngine’i, on see protsess äärmiselt lihtne (nagu enamiku hostide puhul). Kõik, mida peate tegema, on sisse logida WordPressi veebisaidile, mida soovite kopeerida, klõpsake armatuurlaua ülaosas menüü üksusel WPEngine, klõpsake lavastuste vahekaardil ja klõpsake suurt sinist nuppu nupul “Kopeeri sait LIVE-ist STAGINGULE”. ” Ja see selleks (veel üks põhjus, miks me WPEngine’i nii väga armastame).

wpengine-lavastus

WordPressi veebisaidi kloonimine LocalHosti

Kohaliku masti seadistamine on samuti suurepärane võimalus, kuna kohalikule versioonile pääseb juurde ka ilma Interneti-ühenduseta (muutes selle eriti kasulikuks). Ja nagu oma veebisaidi varundamine, saate abi saamiseks kasutada pistikprogrammi või oma veebisaidi käsitsi kloonida.

1. meetod: pistikprogrammi kasutamine oma WordPressi saidi kloonimiseks

Sõltuvalt teie töölaua opsüsteemist on lokaalse serveri seadistamiseks mõned võimalused.

# 1 Installige kohaliku serveri tarkvara ja WordPress.
Võite valida XAMPP, WAMP, MAMP ja teised. Mida see tarkvara teeb, on veebiserveri keskkonna taasloomine teie enda arvutis. See mitte ainult ei võimalda teil oma WordPressi saidil katsetada uusi teemasid, pistikprogramme ja WordPressi värskendusi. See võimaldab teil WordPressis teha täiesti postitamiseks valmis mustandid, kui teil pole Interneti-ühendust.

Ärge unustage pärast installimise lõppemist aktiveerida Apache ja mySQL. Kui teie kohalikhost on valmis, peate installima ka WordPressi kohapeal.

# 2 Installige pistikprogramm algsele saidile ja eksportige.
Näitena hakkame kasutama Kõik-ühes-rändavad siin. Kuid võite kasutada mis tahes pistikprogrammi, mida eelistate. Teiste tasuta pluginate hulgas, Paljundusaparaat tundub olevat kõige raveeritum. Lisage ja aktiveerige lihtsalt oma valitud pistikprogramm ning eksportige oma veebisait vastavalt sellele.

eksport

# 3 Installige pistikprogramm kohalikule hostitavale WordPressile ja importige.
See on üsna sirgjooneline. Logige sisse oma kohapeal hostitavasse WordPressi saiti, installige ja aktiveerige pistikprogramm ning seejärel importige.

import

# 4 Oodake ja nautige oma uut klooni.
Oodake natuke, kuna pistikprogramm impordib teie saidi koopia (see võib sõltuvalt teie saidi suurusest võtta palju aega). Seejärel avage see ja nautige, kui see on valmis. See on nii lihtne.

2. meetod: oma WordPressi saidi käsitsi kloonimine

Aktiivse saidi käsitsi kopeerimine hõlmab vaid mõnda täiendavat sammu.

# 1 Valmistage ette kohalik server või etapisaidi.
Ükskõik, kas kasutate pistikprogrammi või mitte, on see samm endiselt sama. Peate ikkagi oma kohaliku masti seadistama ja WordPressi kohapeal installima.

# 2 Kopeerige ja kleepige WordPressi varukoopia
Kui plaanite kohaliku klooni käsitsi luua (ja olete juba poolel teel), peate lihtsalt kopeerima varem tehtud failide varukoopia. Lihtsalt kleepige need sobivasse kausta (AMPPS-i kasutamisel ampps / www / kausta või mamp / htdocs, kui kasutate MAMP-i). Paigutage failid kindlasti eraldi kausta. Selle eesmärk on vältida probleeme serveriserveri tarkvaraga (tuleks paigutada näiteks ampritesse / www / wpclone / kui kasutate AMPPS). Kui te ei teinud juba käsitsi varukoopiat, järgige ülaltoodud juhiseid.

# 3 Avage phpMyAdmin ja importige andmebaas.
Esmalt avage kohaliku serveri juhtpaneel. Siit avage phpMyAdmin (kui kasutate AMPPS-i, võite ka oma veebibrauserisse lihtsalt sisestada ‘localhost / phpmyadmin’). Klõpsake nuppu Import. Seejärel valige käsitsi varundamise ajal varem salvestatud sql-varufail (uuesti, kui te ei teinud käsitsi varundamist, järgige ülaltoodud juhiseid).

sqlimport

# 4 Leidke õige andmebaasi kasutaja / parooli teave ja looge kasutaja phpMyAdminis.
Esiteks avage tekstiredaktoris (nt notepad) oma varundatud wp-config.php fail ja otsige andmebaase DB_USER ja DB_PASSWORD. Seejärel võtke need väärtused (asuvad seal, kus ma tühjendasin) ja looge selle kasutajanime ja parooliga uus kasutaja, minnes phpMyAdmini andmebaasidesse ja klõpsates seejärel parema andmebaasi kõrval oleval õigusi kontrollimisel ja seejärel klõpsates lõpuks kasutaja lisamisel.

kontrolliprivileeg

# 5 Asendage mõned URL-id
Nii et teie uus kohalik sait ei lähe hulluks, mõeldes, et see asub kuskil mujal, peate redigeerima andmebaasi kahte välja. Veebisait ja kodu saidi wp_options all (kui see kuvab ainult 25 rida lehel, kuvatakse kodu teisel lehel). Muutke neid aadressiks http: // localhost / wp või muuks, mille valisite oma kausta nimetamiseks, ja teie kloonitud sait on kasutamiseks valmis.

siteurl

4. samm. WordPressi teema testimine ja tõrkeotsing teie kloonisaidil

See on sama lihtne kui kohaliku klooni või lavastamiskoha administraatorialasse sisselogimine. Installige ja aktiveerige teema, et näha, mis juhtub. Kõik need toimingud pole kohustuslikud. Need on vaid mõned paljudest teemafunktsioonidest, mida võiksite proovida teemade vahetamise korral.

Luba wp_debug
See on suurepärane viis testida, kas teie teemas on vigu. Et luba wp_debug , avage fail wp-config.php ja seadke saidil wp_debug tõene, nagu näiteks:

define ('WP_DEBUG', tõsi);

See kuvab kõik teie php-vead ja teated teie WordPress-saidi esiotsa. Pidage meeles, et mitte iga kuvatav teade ei riku teie saiti, kuid see on siiski hea mõte need parandada.

wp-silumise viga

Kohandatud postitustüübid
Kui teie vanas teemas kasutati ühte või mitut sisseehitatud kohandatud postitustüüpi ja teie uuel teemal pole teemat, võib kaduma jääda kogu sisu. Kuid ärge muretsege, see on endiselt teie andmebaasis. Vanade kohandatud postitustüüpide registreerimiseks oma uude teemasse saate kasutada kolmanda osapoole pistikprogrammi, nagu näiteks Pippinsi pistikprogrammide lihtsad sisutüübid WordPressi plugin. Kui te pole kindel, millised on teie kohandatud postitustüüpide nimed, võite küsida vanalt teema arendajalt või otsida vanast teemast register_post_type ja leidke oma vanade kohandatud postitustüüpide nimed.

Vidinad
Lisaks muudele vidinavalmis olevatele aladele on hea vaadata vidinavalikud, reklaamipaigad, jaluse veerud ja külgriba laius. Nii pole hiljem üllatusi.

Menüüd
Kontrollige uuesti uue teema menüü asukohti ja vorminguid. Võib-olla on rohkem menüü asukohti või vertikaalne navigeerimine. Vaadake lihtsalt teema üle, et saaksite teada, kus kõik menüüd asuvad, kui aktiveerite teema oma aktiivsel saidil.

Postituse vormingud
Paljud teemad kasutavad kohandatud välju. Nii et kui kasutate ühte konkreetse video / heli / galerii / jne määratlemiseks, peate võib-olla muutma oma uue teema postitusvormingute väljundit. Seda saab teha lapseteema kaudu, nii et võite jätkata vana meta kasutamist vanadel postitustel või võite kasutada lisa_post_meta ()

Pluginad
Me juba mainisime, et kui te pole arendaja, peaksite leidma uue teema, mis ühildub kõigi teie vajalike WordPressi pistikprogrammidega. Lihtsalt selleks, et olla kindel, on hea mõte oma pistikprogramme testida, et veenduda, kas need tõesti toimivad teie teemaga. Kui olete arendaja, kes on teema loonud või kohandanud, on nüüd hea aeg ka veenduda, et teie pingutused pole pistikprogrammide ühilduvust saavutanud.

Kontrollige brauseri konsooli
Javascripti vigade kontrollimiseks avage oma brauser. Kui mõned asjad ei tööta õigesti (javascriptiga seotud), näiteks liugurid, rippmenüüd, karussellid jne, saate brauseri konsoolil vigu kontrollida. Lihtsalt avage konsool, et näha javascripti vigu, ja hõljutage kursorit nende kohal, et näha täpselt, kus viga asub.

konsooli viga

Siin on lingid erinevate brauserite konsooli kohta:

Kontrollige esiletõstetud pildi suurusi
Uuele teemale üle minnes peate võib-olla oma pildid üles laadima või neid näpistama. Lihtsaim viis, mille oleme leidnud, on tasuta kasutamise kasutamine Kujutiste puhastamise WordPressi pistikprogramm. Pistikprogramm indekseerib kõik teie kärbitud ja kasutamata pildisuurused, mida saate kustutada või uude kausta teisaldada. Lihtne. Kui maja on koristanud, soovite kõik oma pildid õigete mõõtmetega ümber kärpida. Mõni teema, näiteks dünaamiliselt kärbitud piltide koguhulk, ei pea te midagi tegema. Kuid kui teema ei tee seda teie jaoks, kasutage nuppu Pisipiltide taastamine WordPressi pistikprogramm kõigi piltide taastamiseks õiges suuruses.

SEO kontroll
Kahjuks on sisseehitatud SEO-võimalustega teemasid ja kui te neid praegu kasutate, ei saa te tõenäoliselt neid oma uuele teemale üle kanda. Selle asemel peaksite oma reaalajas saidile installima SEO pistikprogrammi ja enne värskendamist valikud täitma.

Mobiili / brauseri testimine
Kui valisite veebipõhise lavastussaidi loomise oma WordPressi hosti kaudu, siis on teil võimalus teha oma enda päris mobiilne testimine. Haarake tahvelarvutist ja telefonist, et näha, kuidas teie uus teema välja näeb. Või kui valisite uue teema installimise kohalikule hostile, võite proovida veebis reageerivat simulaatorit, nagu näiteks Vastutaja või Brauseriülene testimine.

Külastage kindlasti oma postitusi, lehti ja kontrollige, kas kõik on töökorras. Kui olete kinnitanud, et probleeme pole, on aeg liikuda viimase sammu juurde.

5. samm. Installige ja aktiveerige oma uus WordPressi teema oma reaalajas saidil

Nüüd, kui olete oma uut WordPressi teemat põhjalikult testinud, logige sisse oma WordPressi juhtpaneelile ja installige see oma reaalajas saidile. Enne teema aktiveerimist kontrollige lihtsalt kiire eelvaate abil reaalajas eelvaadet. Selle abil saate mõne oma lehe läbi klõpsata, et olla kindel, et kõik näeb hea välja.

eelvaate teema

Valikuline samm oleks varsti pistikprogrammi installimine oma uuele saidile enne uue teema aktiveerimist. Sel juhul, kui peate pärast uue teema aktiveerimist oma aktiivsel saidil mingeid muudatusi tegema, näevad külastajad ilusat lehte, mis on valmimisel või varsti tulemas. Kaks pluginat, mis meile väga meeldivad, on WP hooldusrežiim ja Peatselt Plugin, mille autor on SeedProd.

Kui olete valmis minema, liikuge lihtsalt saidile Välimus> Kujundused ja klõpsake uue WordPressi teema aktiveerimiseks nuppu.

Mähkimine üles

Inimesele, kes pole veel kogenud veebisaidi rongivraki õudusunenägu, võib see tunduda ülepaisutamine. Millegi, mis väidetavalt peaks olema lihtne, täielik komplitseerimine. Usu mind – see pole nii. Mõelge sellele, et teil on tervisliku toitumise ja treenimise kõrval suurepärane tervisekindlustus, kuid oma WordPressi saidi jaoks. Teema lokaalse tõrkeotsinguga kõvasti tööd tehes minimeeritakse oht, et teie veebisaidil juhtub midagi halba.

Kas see juhend oli kasulik? Või on teil midagi lisada? Andke meile kommentaaride osas teada!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map