Kuidas muuta oma WordPressi sait ELi küpsiste seadustega ühilduvaks

Kuidas muuta oma WordPressi sait ELi küpsiste seadustega ühilduvaks

Küpsiste abil saate oma saidil kasutajakogemust märkimisväärselt parandada. Jälitusküpsiste installimine ilma kasutaja selgesõnalise nõusolekuta on aga reegli rikkumine e-eraelu direktiiv 2002/58 / EÜ (EL küpsiste seadus) ja see võib Euroopa saitidele põhjustada mitmeid probleeme. Seetõttu on nii oluline tagada oma WordPressi saidi vastavus EL-i küpsiste seadusele.


Selles artiklis käsitleme sügavamalt küpsiseid, ELi küpsiste seadust ja seda, mida see kõik teie veebisaidi jaoks tähendab. Arutleme ka selle üle, kui hõlpsad WordPressi integreerimised aitavad probleemide ja arvamistega mittevastavusest vabaneda. Sukeldugem sisse!

Mis on küpsised?

Kõigepealt vaatame, mis küpsised täpselt on. Veebisaitide osas pole küpsised traditsiooniline gooey headus, millega olete harjunud – selle asemel on need brauseris salvestatud infofailid, mis sisaldavad veebisaidi külastaja konkreetseid andmeid. Need sisaldavad teavet, mis on seotud teie veebisaidi kasutamise kogemustega. Näiteks võivad küpsised säilitada kasutaja otsinguajalugu, jätta meelde sisselogimisandmeid või anda varasemate ostude põhjal tootesoovitusi.

Kuidas WordPressis küpsiseid kasutatakse??

Koos WordPressi küpsised enamasti kasutatakse teid veebisaidile sisselogimiseks. Praegu salvestab WordPress sisselogimisel küpsise teie autentimise kontrollimiseks / salvestamiseks (taustaprogrammi / administraatori paneeli jaoks), veel mõned küpsised, mis näitavad, et teie konkreetne kasutajakonto on sisse logitud, ja veel mõned küpsised, et isikupärastada administraatori paneeli (või isegi peamise ilmub teile. Küpsiseid salvestatakse ka siis, kui kasutajad kommentaari jätavad.

Sõltuvalt installitud pistikprogrammidest või kasutatavatest kolmanda osapoole teenustest võib teie veebisaidile hajutada rohkem küpsiseid. Näiteks kui olete lisanud push-teavituste pistikprogrammi või kui kasutate Google Adsense’i, on teie veebisaidil veel vähemalt paar küpsist, millest peaksite teadma.

Kuidas see teie kohta kehtib

Ülaltoodud teabe põhjal on üsna turvaline eeldada, et kõik, kes WordPressi kasutavad, kasutavad ka küpsiseid. Oluline on siin oma lugejatele teada anda, et te neid kasutate. Praegu on USA-s piisav, kui teavitate külastajaid küpsiste kasutamisest ja nende eesmärgist teie privaatsuseeskirjades (kuigi on ka osariikide seadusi, mis võivad nõuda üksikasjalikumat teavet). Kuid Euroopas asuvate saitide (ja Euroopa turule suunatud veebisaitide) jaoks on reeglid pisut rangemad.

Milline on ELi küpsiste seadus?

Kuna küpsised võivad hankida privaatsete kasutajate andmeid (näiteks kui neid kasutatakse jälgimiseks), sõnastati ELi küpsiste seadus tagamaks, et neid andmeid saab hankida ainult kasutaja nõusolekul. Kuigi on olemas teatud tüüpi küpsised seadusest vabastatud, enamikul juhtudel peate neid oma saidil kasutamisel tegema järgmist:

 • Andke oma kasutajatele teada, et küpsised on kasutusel
 • Teatage oma kasutajatele, milleks küpsiseid kasutatakse
 • Andke kasutajatele võimalus valida küpsistest jälgimine või mitte

Ja peate seda tegema enne, kui külastajad hakkavad teie veebisaiti kasutama. ELi küpsiseseaduse rikkumine võib kaasa tuua trahvi, rääkimata kasutajate usalduse kaotamisest (mis võib olla laastav, kui kasutate oma veebisaiti ettevõtluseks).

Enne paanitsema hakkamist peaksite teadma, et teie WordPressi saidi EL-i küpsiste seadusega vastavusse viimine pole liiga keeruline. Tegelikult on see üsna lihtne.

Kuidas muuta oma WordPressi sait ELi küpsiste seadustega ühilduvaks

Oma WordPressi saidi EL-i küpsiste seadusega vastavusse viimiseks peate järgima kolme sammu. Me kõnnime igaüks neist kordamööda läbi. Mööda teemat käsitleme ka seda, kuidas Iubenda küpsiselahenduse pistikprogramm saab protsessist abi.

Küpsistega vastavuse võib jagada kolmeks põhietapiks: privaatsuse / küpsiste poliitika, nähtav teade teie veebisaidil ja kasutaja nõusolek. Kui olete arendaja, saate tõenäoliselt ise ise hõlpsalt küpsise hüpikaknad luua, kuid enamiku inimeste jaoks muudab pistikprogramm selle palju lihtsamaks.

LuckyWP küpsiste teatise pistikprogramm

Üks võimalus on lihtsalt luua oma privaatsuseeskirjad ja seejärel lisada oma saidile küpsisteatis, näiteks tasuta pistikprogrammiga Õnnelik WP küpsisteatis.

iubenda küpsiselahenduse pistikprogramm

Teine võimalus on kasutada poliitika generaatori ja küpsiste märkust, näiteks Iubenda küpsiselahendus. Selle pistikprogrammi abil saate oma saidil silmapaistvalt bännerilt hõlpsalt linkida oma küpsisepoliitikale. Kui kasutaja on poliitikale suunatud, saab ta lugeda küpsiste eelistuste haldamise juhiseid ja anda või keelata nende kasutamiseks luba. Teil on võimalus linkida oma varem loodud küpsisepoliitikaga või luua selle abil hõlpsalt uus Iubenda privaatsus- ja küpsisepoliitika generaator. Veelgi enam, see pistikprogramm blokeerib küpsised automaatselt enne kasutaja nõusoleku saamist.

Mõlemad pluginad on samm õiges suunas, et muuta teie WordPressi saidi EL-i küpsiste seadus vastavaks.

1. samm: pidage kinni küpsiseeeskirjadest

Iubenda WordPressi pistikprogramm

Teie poliitikadokument (või „laiendatud teatis”) peaks teie saidi küpsiste kasutamist üksikasjalikult kirjeldama. Seadustele vastavuse tagamiseks peaks see dokument sisaldama kõiki järgmisi punkte.

 • Avaldus, mis teavitab kasutajaid selgelt, et teie veebisaidil on küpsised kasutusel
 • Selgitus küpsiste kohta
 • Selgitus, milliseid küpsiseid (teie ja / või kolmandad osapooled) kasutavad
 • Selge ülevaade sellest, kuidas ja miks teie (ja / või kolmandad osapooled) küpsiseid kasutate
 • Ja selgitus, kuidas kasutajad saavad loobuda küpsiste paigutamisest oma seadmesse

Nende punktide käsitlemiseks on vaja luua küpsisepoliitika. WordPress lihtsalt nii juhtub, et teha see üsna lihtsaks. Kasutage lihtsalt jaotises jaotist Sisseehitatud privaatsuspoliitika malli Seadistused> Privaatsus. Muutke malli lihtsalt oma saidiga seotud teabe (ja küpsiste) lisamiseks.

Teise võimalusena võite oma poliitika genereerimiseks kasutada sellist teenust nagu Iubenda. Selleks peate kõigepealt looma konto, valima paani (ärge muretsege – nad pakuvad tasuta lihtpaketti) ja järgige seejärel mõnda lihtsad sammud oma poliitika genereerimiseks. Kui teie poliitika on seadistatud, saate koodi. Hoidke see kood kindlasti käepärast, kuna peate seda oma privaatsuseeskirjade lisamiseks oma WordPressi saidile.

2. samm: asetage oma saidile nõusoleku ribareklaam

Kui teie privaatsuseeskirjad on valmis, peate nüüd oma veebisaidile lisama nõusoleku riba (või lühikese teatise). See peaks olema nähtaval kohal, nii et see on esimene teave, mida kasutaja teie saiti külastades näeb. Oluline teave, mida siia lisada, on teatis, et teie sait kasutab küpsiseid, samuti link teie poliitikale.

LuckyWP küpsiste teavitusriba

Kui olete loonud oma privaatsuseeskirjade lehe, võite kasutada mis tahes põhilist küpsiste teate pistikprogramm oma kodulehele lihtsa avalduse (koos linkidega) lisamiseks. Üks hea võimalus on LuckyWP küpsisteatis. See pistikprogramm sisaldab hõlpsaid võimalusi küpsiste kasutamise vastutusest loobumise lisamiseks, nuppe Nõustumine / Keeldu, loe veel linki (osutamaks teie privaatsuseeskirjadele), aktsepteerimise aegumine ja võimalus lisada lehele lisatud skripte pärast kasutaja nõusolekut.

Kui olete Iubenda’i kasutanud, peate oma saidile küpsisteeskirjade ja nõusolekute riba lisamiseks kasutama nende tasuta pistikprogrammi Cookie Solution. Pärast pistikprogrammi installimist ja aktiveerimist peaks juhtpaneelile ilmuma uus vahekaart nimega Iubenda. Küpsisepoliitika ja ribareklaami lisamiseks oma saidile peate sisestama oma Iubenda-koodi alates 1. sammust.

Link teie iubenda poliitikale

Samuti on teil võimalus küpsiste ribareklaami jaoks mitu seadet konfigureerida. Saate valida, kas soovite seda päises või jaluses kuvada, ja isegi teatud skriptid automaatselt blokeerida.

Iubenda küpsiste ribareklaami seadete konfigureerimine

Kui olete oma valiku teinud, klõpsake nuppu Salvesta muudatused.

iubenda küpsiselahendus

Teie ribareklaami ja poliitikat, millega see lingitakse, kuvatakse nüüd teie saidil!

3. samm: lubage kasutajatel nõusolek anda

Nagu me varem puudutasime, peate oma WordPressi saidi EL-i küpsiste seadusega vastavusse viimisel andma kasutajatele võimaluse küpsiste kasutamisega nõustuda või sellest keelduda. Kui kasutaja ei anna aktiivselt oma nõusolekut, peate blokeerima kõik skriptid, mis installivad küpsised. See peaks käivituma, kui külastaja lükkab küpsised tagasi või jätab lihtsalt võtmata valiku “Nõustun”.

Õnneks pakub enamik küpsiste nõusoleku / teate pistikprogramme seda funktsiooni ja Iubenda küpsiselahenduse pistikprogramm ei erine. Seda küll skriptide tuvastamine ja blokeerimine automaatselt mis on seotud küpsistega (sh Google’i, Facebooki, YouTube’i jne skriptid) ning võimaldavad teil täiendavaid ressursse käsitsi blokeerida vastavalt oma vajadustele.

Järeldus

Kasutajate privaatsus on üks suurimaid meie turbeprobleeme 2018. aastal. Seetõttu on tähtsam kui kunagi varem tagada, et teie küpsisteeskirjad ja teatised oleksid veekindlad. Õnneks pluginad nagu LuckyWP Cookie Notice ja Iubenda saavad selle ülesande WordPressi jaoks palju lihtsamaks muuta.

Kas teil on küsimusi EL küpsiste seaduse järgimise kohta? Või kuidas muuta oma WordPressi sait EL küpsiste seadusega ühilduvaks? Andke meile allpool olevas kommentaaride osas teada!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map