Kuidas migreerida oma veebisait Joomlast WordPressi

Kuidas migreerida oma veebisait Joomlast WordPressi

Kas teil on veebisaiti, mille soovite teisaldada Joomlast WordPressi? Meie arvates on see fantastiline idee. WordPress on Kui kasutate praegu CMS-na Joomlat, näitab see artikkel teile täpselt, kuidas oma saiti kahel erineval viisil teisaldada..


Ühest CMS-ist teise liikumiseks on selleks tavaliselt kolm viisi:

 1. Käsitsi
 2. Tööriista või teenuse kaudu (pistikprogramm, laiend või väline tarkvara)
 3. Palka professionaal

Tõsiasi, et sattusite selle artikli juurde, tähendab tõenäoliselt seda, et mõtlete, kuidas seda ise teha, nii et võime ka 3. võimaluse laua tagant ära võtta (kuid pidage meeles, et see on olemas, kui te satute hiljem maanteele muhkudesse ja kui teil on suur või keeruline veebisait, see on tõenäoliselt teie parim valik). Esimest võimalust tuleks kasutada ainult siis, kui olete kogenud arendaja. Jällegi tähendab tõsiasi, et otsite seda, tõenäoliselt seda, et te pole SQL-i ja PHP-i asjatundja, et liikuda käsitsi. See jätab meile hea numbri 2.

Selles postituses käsitleme teie saidi teisaldamist tööriista või teenuse abil, antud juhul tasuta pistikprogrammi nimega FG Joomla WordPressi abil..

Joomla ja WordPressi erinevused

Esmalt vaatame paar väljakutset, millega võite kokku puutuda, enne kui uurime, kuidas teisaldada teie veebisait Joomlast WordPressi. Võib-olla on suurim mure, mis enamikul inimestel ühest CMS-st teise liikumisel, eriti teenuse kasutamisel, seisneda selles, et kuigi Joomla ja WordPress on mõlemad “sisuhaldussüsteemid”, alustasid nad erinevaid sihtturge silmas pidades. Seetõttu on nad muutunud üsna erinevateks.

Joomla oli algselt mõeldud CMS-iks, samas kui WordPress sai alguse lihtsalt selge ja hõlpsasti kasutatava ajaveebiplatvormina. See tähendab, et administraatori liidesed pole mitte ainult erinevad, vaid ka iga CMS-i veebisaidi sisu struktuur on erinev.

Komponendid vs vidinad

Joomla komponendid käsitlevad igasugust artiklist väljaspool asuvat sisu, sealhulgas näiteks menüüsid, päisepilte jms, mida WordPress käsitleb üsna erinevalt.

WordPressis antakse vidinatele tavaliselt üks või mitu määratud ala, kus saate neid kuvada, seni peaaegu sama.

Teemad vs mallid

Siin pole tegelikult suurt vahet. Nii mallid kui ka teemad käsitlevad andmebaasi sisu väljundit ja külastajatele korraldamist.

Ribareklaamid, kontaktvormid jne

Need on funktsioonid, mis sisalduvad standardses Joomlas ja millel puudub WordPressi tuumas otsene vaste. Kuid võite olla kindel, et on olemas pluginaid, mida saab installida ja mis sellist asja käsitlevad.

FG Joomla to WordPressi pistikprogrammi peamiste omaduste piires tegelevad paljud neist nende asjade teisendamisega sobivateks WordPressi kolleegideks (plugina tasuta versiooni korral aga kontaktvormi teavet ei ekspordita – siiski on see piisavalt lihtne luua kontaktvorm pistikprogrammiga).

Liigume siis koos lahendatud muredega edasi!

Kuidas Joomla plugina abil WordPressi üle viia

Enne kui hakkate oma veebisaiti teisaldama hakata, on teie huvides selle varundamine. Võite kasutada näiteks Joomlat Akeeba pikendus, või varundage oma veebisait käsitsi. Peaksite proovima ka kohaliku arengu liikumist. WordPressi installimiseks kohapeal saate tutvuda meie juhendiga, et näha, kuidas seda häälestada. Või lihtsalt installige WordPress uude kausta, kui teil on juba Joomla kohalik seadistus.

Testides oma rännet Joomlast WordPressi kohapeal, saate kõik lingid välja töötada omal ajal ja oma kohaliku serveri privaatsuses. Kui olete oma veebisaidi WordPressi versiooni täiuslikuks loonud, saate selle juhendi abil teisaldada oma veebisaidi localhostist reaalajas serverisse.

1. Installige WordPress kohaliku arengu seadistuse uude kausta

Kui teil on Cpanelis teie kohaliku dev-serveri jaoks Softaculous vms tarkvara, saate WordPressi lihtsalt ühe klõpsuga installida.

Kui ei, laadige oma saidilt alla uusim WordPressi versioon. Seejärel looge oma www- või htdocs-kausta uus kaust (sõltub seadistusest), näiteks joomlamove.

Installige WordPress kohapeal

Seejärel avage kohalik phpMyadmin ja looge uus andmebaas, samuti kontrollige oma kasutajakontosid.

Nüüd avage brauseris WordPressi kaust ja peaksite nägema installiekraani, milles palutakse teil valida keel. Valige oma valitud keel ja täitke andmebaasi teave.

Valige nüüd saidi nimi ja kasutajanimi / parool ning oletegi valmis. Nüüd on teie kolimistestide veebisait seadistatud kohapeal, nii et on aeg liikuda järgmise sammu juurde.

2. Installige FG Joomla WordPressi pistikprogrammile teie kohalikule testimislehele

FG Joomla WP-le on tasuta pistikprogramm, mis on välja töötatud kogu teie sisu teisaldamiseks ühest CMS-st teise. Nagu mainitud, leiate selle teie jaoks tasuta ja õnnelikuks juhtpaneeli WordPressi pistikprogrammide kataloogist.

Lisage WordPressi uus pistikprogramm - Joomla

Pistikprogrammi sisselogimise installimiseks kohalikule versioonile lehel wp-login.php ja avage pistikprogrammide ekraan. Selle installimiseks ja aktiveerimiseks otsige lihtsalt pistikprogrammi FG Joomla to WordPress.

Installige FG Joomla WordPressi pistikprogrammi

3. Alustage Joomla migreerumist WordPressi

Pistikühenduse pea kasutamiseks Tööriistad> Import ja klõpsake jaotise all asuvat linki „Käivita importija” Joomla (FG) rubriiki.

Nüüd kasutage funktsiooni “kogu WordPressi sisu tühjendamiseks”.

Minge plugina ekraanile ja tühjendage kõik WordPressi andmed.

Kui seda küsitakse, täitke oma saidi URL ja kogu seotud andmebaasi teave hoolikalt. Ärge unustage veelkord kontrollida PhpMyAdminis tabeli eesliidet. Pärast kõige täitmist kontrollige kindlasti oma andmebaasi ühendust.

Seejärel täitke ülejäänud seaded vastavalt teie vajadustele. Näiteks valides siltidena meta-märksõnade importimise. Samuti soovitaksin teil mitte importida esiletõstetud pilte selle pistikprogrammi versiooniga, kuna see ei suutnud meie testide ajal õigeid pilte importida.

4. Aeg liikuda

Nüüd klõpsake lihtsalt nuppu Start / jätka importimist ja laske pistikprogrammil võluda. See võib teie saidi suurusest olenevalt mõnda aega võtta. Kui see õnnestub, peaksite saama teabe importimise lõpule viidud! allpool näidatud teade.

Käivitage WordPressi pistikprogrammi Import + FG Joomla

Kui teie sisus on sisemisi linke (mida peaksite), siis kerige logist kindlasti allapoole ja klõpsake nuppu Sisemiste linkide muutmine.

Sisemiste linkide muutmine - FG Joomla WordPressi pistikprogrammi

5. Aadressi esiletõstetud pildid

Kui kasutate Joomlas esiletõstetud piltide funktsiooni, muutuvad asjad siin natuke keerukamaks. Kui te ei keelanud esiletõstetud piltide funktsiooni ja vaatate tulemusi. Näete, et pistikprogramm oleks kogemata tegeliku esiletõstetud pildi asemel postituse esimese pildi teinud postituse esiletoodud pildi asemel.

Kuid kogu muu sisu on terve, sealhulgas erinevas postituses olevad pildid, ja sisemised lingid toimivad (kõige tähtsam on see, et püsilinke vormindatakse täpselt samamoodi, nii et te ei pea olemasoleva sisu jaoks ümbersuunamisi tegema).

Kui teil on Joomlas ainult üksikuid artikleid, mille puhul artikli täielik pilt erineb artikli enda esimesest pildist, siis võib-olla oleks parem eemaldada pakutud pildi importimisvõimalus impordi sätetes ja seejärel värskendada oma postitusi lihtsalt käsitsi uus WordPressi versioon.

Kuid kui see mõjutab paljusid postitusi, muutub see üsna keerukaks ülesandeks, mis hõlmab palju andmete teisaldamist, mis on sobiv teema enda enda põhjalikuks postituseks (kui olete huvitatud sellest, lahendus, andke mulle kommentaarides teada, sain juba enne käsiloleva ülesande keerukuse mõistmist kätte umbes 30% viisist).

6. Teisaldage moodulid vidinatele

Siin on veel üks punkt, kus kahe CMS-i erinevus muudab Joomlast WordPressi siirdumise pisut keeruliseks: moodulid ja vidinad. head uudised on see, et paljudel sageli kasutatavatel külgribadel või päise / jaluse alapõhistel moodulitel on WordPressis täpsed vasted.

halvad uudised on see, et vidinate paigutamisel pole teil tavaliselt nii palju vabadust, kui teete erinevate moodulite paigutamisega oma Joomla saidile. Nii et ränne ei pruugi olla täiuslik.

Külgriba / jalus (päis)

Enamikul teemadel on külgribal ja jaluses vidinapiirkonnad. Kui need on ainsad kohad, kus teil on moodulid, teeb asi üsna lihtsaks, kuna sarnaseid võimalusi on saadaval palju. Meie Joomla saidi moodulipiirkond näeb välja järgmine:

Joomla moodulipiirkond

Ja WordPressi vidinaala näeb välja järgmine:

WordPressi vidinate piirkond

Võib-olla on teil ka palju sarnasusi. Minema Välimus> Vidinad ja vaadake, kas WordPressil on mida vaja.

Kas kasutasite Joomlas otsingumoodulit? Lihtsalt lohistage ja vidistage otsinguvidin WordPressis vidinaalale. Sama saate teha ka navigeerimismenüüde, piltide, viimaste postituste või kommentaaride osas, kui mainida vaid mõnda neist.

Otsimisvidin - WordPress

Siis on mooduleid, mille jaoks WordPressis pole sisseehitatud vidinat, kuid millele saate juurdepääsu saamiseks installida pistikprogrammid. Näiteks seal on moodul “kõige populaarsemad artiklid”, mida kasutan oma Joomla saidil. Saan installida vastava pistikprogrammi, mis pakub sama funktsionaalsust.

Pea üle Pistikprogrammid> Lisa uus, ja otsige “populaarseimaid postitusi”. Teil on mitu erinevat võimalust, kuid lubage meil minna WordPressi populaarsed postitused, selles näites.

WordPressi populaarsete postituste pistikprogramm

Installige ja aktiveerige pistikprogramm. Nüüd minge tagasi Välimus> Vidinad, ja kerige alla ning peaksite nägema vidinat WordPressi populaarsed postitused.

WordPressi populaarsete postituste vidin

Saate seda protsessi korrata teiste Joomla moodulitega, mis pole WordPressi tuumides vidinatena hõlpsasti saadaval, kuna enamikul neist on vastav tasuta pistikprogramm.

Muud piirkonnad (logod, päisepildid, ETC)

Niisiis on olemas moodul, kuhu soovite sobida, näiteks logo või päise pilt, mis ei lähe määratud vidinaaladele. Kui see on päise pilt või logo koos uusimate teemadega, saate selle lisamiseks kasutada lihtsalt WordPressi kohandajat.

Liikuge lehele Välimus> Kohanda ja vaadake, millised on teie valitud teemaga seotud valikud (logo on tavaliselt jaotise „Saidi identiteet” või „Päis” vms) sees olev valik)

WordPressi kohandaja

Enamiku teemade jaoks on siin tavaliselt piiratud võimalused ja isegi kui neid on palju, võivad nad pakkuda mis tahes valikuid sisu paigutamiseks täpselt soovitud kohta.

Kui teil on keeruline Joomla sait, kus on palju liikuvaid osi, võiks olla hea mõte heita pilk WordPressi teemadele koos kaasatud lehtede koostajatega (näiteks meie teema WordPress kokku), mis võimaldavad teil hõlpsalt sisuplokid paigutada täpselt sinna, kuhu tahavad, ilma et peaksite kirjutama ühte rea koodi. Või proovige oma parima teemaga proovida ühte parimatest lohistamislehtede ehitajatest (lihtsalt teadke, et kui teemat ei olnud pistikprogrammiga komplekteeritud või kui selle ühilduvus pole selgesõnaliselt öeldud, võiksite pöörduda teema autori poole lihtsalt ole kindel, et sul pole pistikprogrammi kasutamisega probleeme).

Kontaktvormid / bännerid

Joomla kontaktvormide, ribareklaamide ja muude komponentide osas peate tõenäoliselt lähtuma sarnasest taktikast nagu enim vaadatud artiklis, installige plugin, mis lisab WordPressile soovitud funktsioone.

Kui soovite luua ja hallata kontaktvorme, ei saa te vaevalt paremat teha Võtke ühendust vormi 7 pistikprogrammiga.

Pistikvormi pistikprogramm - WordPress

Järgige ülaltoodud samme, installige ja aktiveerige see. See lisab teie administraatori juhtpaneelile uue menüüelemendi nimega „Kontakt”, kus lähete oma kontaktvorme haldama. Nüüd saate teabe käsitsi teisaldada Joomla kontaktivormidelt:

Teisalda kontaktid Joomlast WordPressi

Uutele kontaktvormidele, mille teete pistikprogrammiga Contact 7.

Kontaktide teisaldamine Joomlast WordPressi - WordPressi kontaktid

See peaks see olema! Kui teil on teisigi Joomla sektsioone, nagu e-kaubanduse sektsioon, kuhu liikuda, siis vaadake lihtsalt saadaolevaid WordPressi pistikprogramme. Näiteks võite proovida WooCommerce’i. Seda pistikprogrammi on lihtne kasutada, nii et mõne toote lisamine poleks probleem.

Boonuse plugin: CMS2CMS Joomla WordPressile

CMS2CMS: automatiseeritud Joomla migreerumine WordPressi

Kas otsite alternatiivset pistikprogrammi, et kogu sisu oma olemasolevalt Joomla veebisaidilt WordPressi teisaldada? Mõnikord on tore, kui võimalusi pakutakse. CMS2CMS-i välja töötatud automatiseeritud Joomla to WordPress-i andmesiirdepistik on hea teine.

Selle pistikprogrammi abil olete Joomla-põhise veebisaidi andmete teisaldamisest WordPressi vaid 6 sammu kaugusel. Need on:

 • Laadige pistikprogramm alla ja installige / aktiveerige see oma uuele WordPressi veebisaidile
 • Looge CMS2CMS-i konto
 • Sisestage oma olemasolev Joomla veebisaidi URL-aadress
 • Laadige alla Connection Bridge’i ZIP-fail (olemasolevate ja uute veebisaitide ühendamiseks loodud skript) ja ekstraheerige siis ZIP-faili sees olev kaust CMS2CMS
 • Laadige ekstraheeritud kaust FTP-kliendi tarkvara kaudu oma olemasoleva Joomla veebisaidi juurkausta (kus asub fail index.php)
 • Kui kõik on sätitud, klõpsake nuppu Verify Connection

Miks on teie tähelepanu väärt automatiseeritud Joomla to WordPressi migratsiooni pistikprogramm? Lihtne. Kõigepealt saate enne teenusele registreerumist migratsiooni tulemuste eelvaate saamiseks teha tasuta demo migratsiooni (see on premium-teenusel põhinev pistikprogramm, mis maksab vastavalt teie saidi suurusele). Lisaks saate valida, milliseid sisuelemente ja kuhu soovite need teisaldada.

See pistikprogramm on mugav viis vältida käsitsi sisu rändamist Joomlast. Saate oma veebisaidi WordPressi üle viia vaid mõne minutiga (sõltuvalt teie saidi suurusest).

Järeldus

CMS-i teisaldamine Joomlast WordPressi võib olla keeruline ülesanne, kuid see ei pea olema tohutu. Kui proovida seda käsitsi teha ilma vähese arengukogemuseta, poleks see tõenäoliselt kuigi hea mõte, kuid WordPressi plugina (nt FG Joomla) abil peaksite saama seda hallata. Tunneli lõpus olevad autasud on kindlasti seda väärt. Kuna WordPressi turuosa on pidevalt tõusuteel ja Joomla languses, on raske tunne, nagu WordPress poleks pikemas perspektiivis parem valik.

Loodetavasti aitas see juhend teid aidata oma veebisaidi teisaldamisel Joomlast WordPressi. Need sammud peaksid toimima enamiku ajaveebide ja väiksemate veebisaitide puhul, kuid kui teil on keeruline või kohandatud Joomla veebisaidi seadistus, võiksite siiski pöörduda abi saamiseks spetsialisti poole.

Kui kolite oma saiti praegu WordPressi või kui teil on küsimusi Joomla to WordPressi migratsiooniprotsessi kohta, andke meile sellest teada allolevates kommentaarides.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map