Kuidas luua WordPressis toimetuskalendrit (ja seda tegelikult kasutada)

Kuidas koostada toimetuskalendrit WordPressis

Toimetuskalendri loomine WordPressis pole ülesande jaoks nii keeruline.


Kuid kõik sõltub sellest, kas kasutate kalendrit või mitte või kui see jõuab punktini, kus see muudab teid tegelikult organiseerimata.

Toimetuskalender võib töötada nii individuaalsete kui ka mitme autoriga ajaveebides. Kõik seda tüüpi ajaveebid nõuavad kalendreid, kuna üksikute autorite ajaveebidel pole ilmselt redaktorit, et autori kohta punkti hoida, samas kui mitme autoriga ajaveeb on lihtsalt keerulisem, nähes, kui palju artikleid on plaanitud ja saabuvaid erinevatest allikatest.

Kuna toimetuskalender on teie blogimise edus nii oluline osa, siis käime läbi, milliseid toimetuskalendri pistikprogramme peaksite kaaluma. Seejärel selgitame installiprotsessi, millised tööriistad teie protsessile kasuks pakuvad, koos mõne näpunäitega, kuidas seda oma kalendriga säilitada.

Valige toimetuskalendri pistikprogramm, mis sobib teile

Turul on piiratud arv toimetuse kalendreid, mistõttu on mõnevõrra lihtne välja mõelda, milline neist teile sobib. Allpool on toodud võimalused ja miks need minu arvates eristuvad:

 • Toimetuse kalender – see on täiesti tasuta ja hõlpsasti kasutatav. Installimisel ei pea te ühtegi seadet konfigureerima ja see annab teile seal ühe puhtaima ja kõige põhilisema toimetuskalendri. Sellel pole meeldetuletusi ega täpsemaid funktsioone, nii et mõned väidavad, et see on mõeldud ennetavamate blogijate jaoks.
 • CoSchedule – Selle eest peate maksma hinna, kuid enamik kasutajaid väidab, et see on seda väärt. See on üks paremaid võimalusi kalendri kasutamise võimaluste suurendamiseks koos pealkirjaanalüsaatori, Chrome’i pikendusega sisu kureerimiseks, meeldetuletussüsteemiga ja muude asjade, näiteks sotsiaalmeedia ja meilide ajastamise võimalustega.
 • PublishPress – See pistikprogramm on tasuta, kuid mõned kasulikud lisandmoodulid on tasuta. Mulle meeldivad märguanded ja kommentaarid, mida saate teha oma meeskonnas olevate inimestega, koos kohandatud olekutega (nt „Lõhestatud” või „Määratud”, mitte „Töös” või Ülevaatuse ootel. ”)
 • Redigeeri voogu – Siin on veel üks tasuta toimetuskalender koos kasutajagruppide, kommentaaride, kohandatud olekute ja loo eelarvega. Kui otsite mõnda lisafunktsiooni, soovitaksin seda pärast toimetuskalendrit.
 • WP sisukalender – See on vähem populaarne pistikprogramm, nii et ma pole seda nii palju testinud. Sellegipoolest on sellel lohistamisriistad, täielik kalender ja palju muud.

Meie valik: toimetuskalendri plugin või CoSchedule

See on raske võistlus. Mulle isiklikult meeldib toimetuskalendri pistikprogrammi minimalism, kuid mõistan täielikult, et mõned inimesed tahavad rohkem funktsioone, näiteks CoSchedule ja Edit Flow.

Selle artikli jaoks kasutan redigeerimiskalendri pistikprogrammi, kuid mainitud näpunäited kehtivad toimetuse kalendrite kohta üldiselt.

Installige pistikprogramm ja veenduge, et teaksite, kus teie kalender asub

Suur osa toimetuskalendri kasutamisest on selle teadmine. Olen varem kasutanud mõnda kalendrit, kus link on mõnevõrra peidetud või ei tahaks kunagi klõpsata vahekaardil, mis viib mind kalendrisse. See pole hea. Ma saan aru, et kõigil toimetajatel ja autoritel on oma teod ja seetõttu on oluline, et katsetaksite kõiki usaldusväärsemaid kalendri pluginaid.

Kui teile tundub, et te ei ava kunagi kalendrit, jätke pistikprogramm vahele. 

Näiteks otsisin oma WordPressi saidi taustaprogrammist toimetuskalendrit, leidsin soovitud plugina, installisin ja aktiveerisin selle.

Pärast seda kulus mul tegelikult hetke, et teada saada, kus kalender asub. Kuid siis mõistsin ma, et vahekaart Postitused on mõttekas.

Niisiis, kui lähete jaotisse Postitused> Kalender, kuvatakse ekraanil redigeerimiseks täielik kalender. Selle seadistuse üle naudin seda, et klõpsan sellel vahekaardil Postitused iga kord, kui teen uue ajaveebi postituse. Teil võib olla muid kalduvusi, kuid ma pole teiste toimetuse kalendri pistikprogrammide suur fänn, kuna neil on eraldi armatuurlauad või peidetud kalendrid.

See töötab just minu jaoks.

Uue postituse tegemiseks peate klõpsama mõnel kalendri päeval. Päeva kerimisel näete nuppu Uus postitus.

Pärast seda saate kiiresti täita pealkirja, sisu, avaldamise aja ja postituse oleku, näiteks mustand. Kui olete vajutanud nupule Salvesta, salvestatakse see kalendrisse edaspidiseks muutmiseks ja avaldamiseks.

Pidage meeles, et peate seda tegema muuda mustandi olekuks Ajastatud et kalender saaks oma töö ära teha.

Töötage välja oma lähetuse ajakava

Üks viis tagamaks, et te oma kalendrit ei unusta, on kinni pidada kõvast ajakavast.

Otsusest, et hakkate kord nädalas postitama, ei piisa. Veel hullem on öelda, et plaanite kuus või kuus postitust kuus.

Pidage kinni nädalakavast ja valige nädalapäev. Nii mäletate ja lugejad hakkavad seda päeva väga ootama.

Näiteks olen plaaninud oma kalendrisse postitada igal reedel kell 10.00. Iga kuu alguses plaanin need neli reedet koos ajaveebi pealkirjade ja kõigi lisamärkustega, mis tuleb kirja panna.

Blogipostituse ideede otsimine ja koostamine

Pidevalt jälgige uusi blogipostituse ideid. Parim valik on jälgida teie ajaveebiga seotud blogisid ja trükiseid. Kui näete huvitavat teemat, märkige see maha ja looge oma keerutus, et see ainulaadseks muuta.

Pärast seda pange pealkiri oma kalendrisse, nii et te seda kunagi ei unustaks. Te ei pea asja kohe nahkhiirest ajastama, kuid teil peaks olema kopsakas osa mustanditest, mis ootavad teie kalendris vaatamist.

Mõne muu toreda ajaveebi postituse idee leidmiseks on:

 • Google Trends
 • Google’i teavitused
 • Reddit
 • Quora
 • Tööstusfoorumid

Täielik lihtne ja täpsustatud redigeerimine erinevalt

Üks põhjus, miks inimesed lõpetavad oma toimetuskalendrite kasutamise, on see, et nad põlevad ära.

Ärge tehke seda viga, kui teete rohkem tööd kui peate. Kõik suuremad muudatused tuleks teha tavalisel postituslehel, kuid toimetuskalendri pistikprogrammil on suurepärane tööriist kiireteks redigeerimiseks, mis säästab teie aega pikas perspektiivis.

Teil on vaja vaid minna kalendrisse ja valida postitus, mida soovite vaadata. Soovitud sisu kohandamiseks klõpsake nuppu Kiire redigeerimine. Veel lahedam on see, et kui õpite natuke HTML-i, saate sellest vaatest teha peaaegu kõik postituse muudatused.

Tehke märkmeid hilisemaks või redigeerija jaoks

Suhtlemine on toimetuskalendri võti. Toimetajakalendri pistikprogrammil, mis mulle meeldib, ei ole kommentaare ega meeldetuletusi teie postituste ajastamiseks. Selle saate aga lahendada lisaprogrammiga, näiteks Trello.

Kui see pole teie stiil, proovige teisi pistikprogramme, näiteks CoSchedule ja Edit Flow. Need on keerukamad, kuid funktsioonid on palju keerukamad kui toimetuskalendri pistikprogrammil.

Õnne oma toimetuskalendriga!

Niisugune korraldus läheb üle jõu, nii et lugege läbi ja tehke oma ajaveebi võimalikult tõhusaks ülaltoodud näpunäited. Kui teil on küsimusi, andke sellest kommentaarides teada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map