Kuidas luua kiriku veebisait WordPressiga

Kuidas luua kiriku veebisait WordPressiga

Kõik kirikud vajavad kasulikku veebisaiti, kuid vähestel on suur eelarve. Mida kirik teha peab? Minu lemmiklahendus on selline, mille jaoks olen viimase paari aasta jooksul näinud tuhandeid kirikuid – WordPress. See on odav lahendus (sageli alla 100 dollari ehitamiseks ja 10 dollarit kuus majutamiseks), mida on lihtne kasutada, kuid mis on piisavalt paindlik enamiku kirikute vajaduste jaoks. Töötaja või vabatahtlik saab platsi ehitada ja hallata ilma kodeerimise või kujundamise oskuseta. Võite palgata isegi professionaali ja säästa ikkagi raha, kuna WordPress ise on tasuta. On palju põhjuseid, miks ma soovitan WordPressi kirikute jaoks, vaadake allpool!


Miks kasutada WordPressi oma kiriku saidil??

 • WordPress on tasuta tänu paljudele veebiarendajatele, kes vabatahtlik nende aega ja oskusi
 • Kirikute jaoks on hea valik teemasid, mis annavad teie saidile soovitud ilme
 • Töötaja või vabatahtlik saab selle ehitada või võite palgata kellegi, kes seda teie heaks teeks
 • WordPress muudab veebisaidi sisu haldamise mitme kasutaja jaoks lihtsaks
 • WordPressi saidi ülesehitamiseks või värskendamiseks pole vaja kodeerimist ega kujundamise oskust
 • Teie veebisaidile lisafunktsioonide lisamiseks on tuhandeid pistikprogramme
 • Teie kirik omab veebisaiti, kuna see on ise hostitud (sellest lähemalt hiljem)
 • Teie kirik saab veebisaidiga midagi ette võtta, kuna WordPress on avatud lähtekoodiga

Mis on Mis: hostimine, WordPress, teemad ja pistikprogrammid

vali parim - WordPress-hostimine

Siit leiate kiire sõnastiku, mis selgitab, mida edasi liikudes asjad selgemaks teha.

Hosting

Teie koguduse veebisait elab hostimises Internetis. oma nimi.com osutab teie hostimisele, et teenida oma veebisaiti külastajatele. Saate valida, millist hostingu pakkujat kasutada. Tüüpiline majutuse hind on 10 dollarit kuus. WPExploreril on mõned hostimissoovitused. Arvestage ka DreamHostiga tasuta mittetulunduslik hostimine ja Flocki majutamine mis on kirikute jaoks tasuta.

WordPress

WordPress on sisuhaldussüsteem (CMS). Installite selle oma hostimisele (sarnaselt programmi installimisega arvutisse) ja logige seejärel oma administraatori alale, et oma saiti üles ehitada ja oma sisu hallata. Pange tähele, et teemasid ei saa WordPress.com-i teenusesse installida, välja arvatud juhul, kui nende äriplaan on kallis. Soovitan installida WordPress tüüpilisemale hostikontole. Üksikasjade saamiseks lugege WordPress.com versiooni WordPress.org.

Teemad

Teemad kontrollivad WordPressi saitide kujundamist. Võite eelistada trendika välimusega teemat nagu Juubel või selline, millel on minimalistlik stiil nagu Maranatha. Mõni teema võimaldab teil kohandada asju, näiteks värve ja fonte teie kirikule vastavaks. Soovitan tasulisi teemasid (alates umbes 30 dollarist kuni 130 dollarini), kuna neil on tavaliselt parem disain, rohkem funktsioone ja need sisaldavad valmistaja tuge. Üldiselt saate selle, mille eest maksate.

Pluginad

Pistikprogrammid on valikulised ja lisavad WordPressile funktsioone. WordPress ise võimaldab teil teha põhitoiminguid, näiteks hallata oma lehti ja menüüd, jättes pistikprogrammidele rohkem spetsialiseeritud funktsioone. Pistikprogramm võib lisada funktsioone, nagu jutlused, sündmused, infolehed, kontaktvormid ja nii edasi. Seal on 50 000+ pluginat ja mõned spetsiaalselt kiriku veebisaitide jaoks.

Ehitage see ise või palgake professionaal?

raha teenimine-nõustamine

Näeme saidil ChurchThemes.com kahte tüüpi kliente: kirikud, kes kasutavad meie WordPressi teemad oma saitide ja spetsialistide loomiseks, kasutades meie teemasid, et luua saite oma kiriku klientidele.

Soovitan luua oma saidi, kuna see on midagi, mida enamik inimesi saab teha, ja see säästab teie kiriku raha. Samuti on teil saidi haldamine ja teiste õpetamine seda mugavam pärast seda, kui teil on selle ehitamise kogemus. Seal on palju teemasid, mis on loodud spetsiaalselt kirikute jaoks, kuigi te ei piirdu ainult kirikuspetsiifiliste teemadega. Hea teema pakkuja omab põhjalikku dokumentatsiooni ja pakub oma tootele tuge.

Saate aega kokku hoida, kui palkate oma kiriku veebisaidi loomiseks professionaali, selle asemel et seda ise teha. Selleks on vaja suuremat eelarvet, kuid see on tavaliselt valmisteemalise teema kasutamisel taskukohane (võrreldes täiesti kohandatud teemaga, mis oleks väga kallis).

Vaatame nende võimaluste kohta lähemalt.

1. võimalus: looge oma sait kirikuteemaga (soovitatav)

Annan teile sellest parema ülevaate, kuidas minu soovitatav lähenemisviis välja näeb.

1. samm: valige kiriku teema

Kiriku WordPressi teema valimisel kaaluge neid asju.


Kujundus
Te soovite midagi, mis sobib teie kiriku isiksusega. Mõnel teemal on värvi, fondi ja tausta kohandamise valikud. Proovige teema demonstratsiooni oma telefonis, et veenduda selle mobiilisõbralikkuses ja laadimises mõistlikult kiiresti. Mobiilne veebibrauser on tänapäeval eriti tavaline.


Funktsioonid
WordPress võimaldab teil luua kohandatud lehti (st ministeeriumid, usu avaldus jne), ajaveebi pidada ja fotosid avaldada. Valige teema, mis integreerub kirikusisu pistikprogrammidega, nagu jutlused, sündmused, asukohad ja meeskonna profiilid.


Lukustamise efekt puudub
Vältige teemasid, mis registreerivad sisu jaoks oma postitüüpe, näiteks jutlusi ja sündmusi (teemade vahetamisel peate sisu uuesti sisestama). Mõned sisufunktsioonid kuuluvad selle asemel pistikprogrammi, mistõttu arendasin tasuta välja Kiriku sisu plugin (toetavad erinevate arendajate teemad).


Tugi ja dokumentatsioon
WordPress on lahendus “tee ise”, kuid see ei tähenda, et peate olema üksi. Valige teema pakkuja, kellel on põhjalik dokumentatsioon ja mis toetab nende müüdavat teemat.


Tagastamispoliitika
Mõned teemüüjad annavad teile raha tagasi, kui asjad ei õnnestu, seega kontrollige nende tagasimakse eeskirju. Arvan, et iga teema müüja peaks pakkuda tagasimakseid ilma ühegi küsimusega.

Järgmised teemad ja pakkujad väldivad sisselogimisefekti, kasutades pistikprogrammi Kiriku sisu. Need vastavad enamikule või kõigist minu soovitustest.

 • ChurchThemes.com on minu teemapood. Oleme sellel olnud alates 2012. aastast.
 • OneChurch saidilt UpThemes kasutab kiriku sisu pistikprogrammi.
 • Andestatud teema autor: Justin Scheetz kasutab ka kirikusisu pistikprogrammi.
 • Tark kirik on täisfunktsionaalne teema, millel on funktsioonid reaalajas voogesituse jaoks.
 • Rahulik on tasuta, hästi kodeeritud teema, mis on saadaval saidil WordPress.org.

2. samm: registreeruge majutamiseks

Odavamast Linuxi-põhisest jagatud hostimisest piisab peaaegu kõigile kiriku veebisaitidele. See on kõige levinum hostimisviis ja maksab teile umbes 10 dollarit kuus. Vaadake WPExploreri hostimissoovitusi (need sisaldavad ühe klõpsuga WordPressi installifunktsiooni). Pidage ka meeles, et DreamHostil on tasuta majutamine mittetulundusühingutele. Teie kirik võib kvalifitseeruda, kui see on Ameerika Ühendriikides registreeritud kui mittetulundusühing 501 (c) (3).

Hostimiseks registreerumisel palutakse teil valida oma domeeninimi (st. oma nimi.com) ja esitage arveldusteave. Need aitavad teil olemasolevat domeeni kasutada või teie jaoks uue domeeni registreerida (tavaliselt umbes 15 dollarit aastas). Pärast veebipõhise registreerumise protsessi lõpuleviimist antakse teile juurdepääs hostimise juhtpaneelile.

Alustamine hostimise registreerumisega

3. samm: installige WordPress

Logige sisse oma hostimise juhtpaneeli, et kasutada ühe klõpsuga WordPressi installimisfunktsiooni. Teie host suunab teid vajadusel hea meelega selle funktsiooni asukohta. Paljudel hostidel on ühe klõpsuga installimise mugavus, kuid kui teie oma seda ei tee, saate siiski WordPressi tavainstalli teha.

Kui teil on juba hostimine, võiksite WordPressi uue installida kausta, näiteks oma nimi.com/uue oma uue saidi ehitamiseks, jättes samal ajal olemasoleva saidi võrgus. Kui see on valmis, saate selle teisaldada oma nimi.com kasutades mitmeid meetodeid.

WordPressi installimine BlueHosti

4. samm: installige oma teema

Järgmine samm on kiriku teema installimine oma uude WordPressi saidile. Teie teema pakkujal peaksid olema juhised, mis käivad umbes nii:

 1. Logige sisse oma WordPressi administraatorialasse aadressil oma nimi.com/wp-admin
 2. Minema Välimus > Teemad > Lisa uus > Laadige teema üles
 3. Valige allalaaditud teema ZIP-fail ja klõpsake siis nuppu Installeeri nüüd
 4. Pärast installimist klõpsake nuppu Aktiveeri

Laadige oma WordPressi teema ZIP-fail üles

Teema või dokumentatsioon võib seejärel paluda teil samamoodi installida pistikprogramm või kaks (näiteks jutluste ja sündmuste jaoks). Paljud teemad sisaldavad ka stardisisu, mille saate importida kindla lähtepunktina.

5. samm: kohandage oma teema välimust

WordPressil on suurepärane funktsioon nimega Kohandaja mida paljud teemad toetavad. Võite minna Välimus > Kohanda seejärel valige värvide, fontide, taustpildi ja nii edasi valikud (olenevalt sellest, mida teema pakub). Kohandamiste tegemise ajal kuvatakse reaalajas eelvaade. Seda toetavate teemade puhul on tore, et te ei vaja graafilise disaini ega kodeerimise oskust, et muuta teie sait teie kiriku kaubamärgiks. Ja te ei pea veebidisainerile suuri kulusid maksma.

Siin on ekraanipilt Salvestatud teema kohandaja, et anda teile idee võimalustest.

Salvestatud teema reaalajas kohandaja

Vaadake allpool, kuidas Juubel teemat saab kohandada nii, et see näeks välja erinev. See illustreerib, miks soovitan kasutada teemat, mis võimendab WordPressi kohandaja funktsiooni. Paindlik ja hõlpsasti kohandatav WordPressi teema muudab kiriku veebisaidi loomise lihtsamaks.

Juubeli teema kohandamine

6. samm: avaldage oma sisu

Pärast oma WordPressi administraatorialasse sisselogimist näete, et vasakul on menüü sisu ja sätete haldamiseks. WordPress pakub lehtede ja postituste (ajaveebi) sisuhaldusfunktsioone karbist välja. Kui teie teema kasutab pistikprogrammi muud tüüpi sisu jaoks, võite näha menüü üksusi, nagu Jutlused, Sündmused, Inimesed ja Asukohad.

Allolev ekraanipilt näitab, kuidas jutluse sisu hallatakse seda teemat toetava teema abil Kiriku sisu sisse panema. Pange tähele, et menüüs pole ainult lehti ja postitusi, vaid ka kirikutüüpi sisu postitustüüpe. Menüü link „Kontakt” pärineb pistikprogrammist Kontaktvorm 7. Need on kõik näited asjadest, mis peaksid tulema pistikprogrammidest, mitte teemast endast, et vältida eespool mainitud lukustusmõju.

Kiriku jutluse toimetaja

7. samm: valmistuge käivitamiseks

Enne saidi valmimist võiksite veenduda, et teiega on hoolitsetud. Loe Üheksa asja, mida peaksite tegema pärast oma WordPressi saidi loomist kiirete näpunäidete saamiseks turvalisuse, varundamise, värskenduste, sätete, rämpsposti ennetamise ja otsimootorite kohta.

Pärast seda saate teatada oma uue WordPress-toega kiriku veebisaidi avamisest!

2. võimalus: palkage professionaal oma saidi kirikuteema loomiseks

Pastorid, töötajad ja vabatahtlikud ehitavad edukalt omaeneseid kiriku veebisaidid WordPressi teemadega. Meil pole ChurchThemes.com-is küsimusteta raha tagastamise garantiid, mida on kasutanud vaid väike protsent. Olen veendunud meie madala tagasimakse määra ja selle põhjal, mis ma olen olnud kuulmine et WordPress ja kindel kohandajat toetav teema põhjaliku dokumenteerimise ja toega on lahendus, millega saavad hakkama paljud kirikud.

Sellegipoolest on võimalus palgata teile professionaal. Erinevatele vajadustele on erinevat tüüpi WordPressi lahendusi. Saate valida, mis sobib kõige paremini teie vajadustega (säästa raha ja saate kogemusi või säästa aega ja saate mugavuse). Professionaali palkamine eelvalmistatud WordPressi teema jaoks kirikute jaoks võib maksta mitusada või mitu tuhat dollarit. Ainult teie saidi jaoks täiesti kohandatud teema välja töötamine maksab rohkem ja seda ei soovitata, kuna see pole lihtsalt kulutõhus.

Allpool on spetsialistid, keda ma usun, et saan aidata teie veebisaiti kiriku WordPressi teema abil üles ehitada.

Järeldus

Loodetavasti on see andnud teile ettekujutuse WordPressi abil kiriku veebisaidi loomisest. Kokkuvõtteks soovitan oma saidi üles ehitada, kuid ka väljaüürimine võib olla hea valik. Ükskõik, mille valite, säästate peaaegu kindlasti muude lahendustega võrreldes raha, kuna WordPress on tasuta avatud lähtekoodiga tarkvara. Kaaluge kirikute jaoks mõeldud teema valimist, mis väldib lukustamise efekti, toetab kohandajat ja sisaldab põhjalikku dokumentatsiooni koos arendaja toega.

Üle teile ja teie mõtetele. Kas olete WordPressiga ehitanud kiriku veebisaidi? Jagage oma kogemusi ja näpunäiteid.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map