Kuidas installida WordPressis tasuta SSL-i Let’s Encrypt alt

 1. 1. Mis on HTTPS ja miks see on nii oluline??
 2. 2. Praegu loeb: Kuidas installida WordPressis tasuta SSL-i Let’s Encrypt alt

Oma eelmises artiklis uurisin, miks on HTTPS-i sait parem, miks seda polnud varem laialdaselt kasutusele võetud ja miks see oli rangelt piiratud (tehnoloogia tark). See muutus tehnoloogia arenguga nii kiiresti, et HTTPS-saidi omamine pole nüüd ainult soovitus, vaid see on ka uus võimalusWordPressi installimiseks..


Isegi kui paljud hostimisettevõtted on hakanud pakkuma sisseehitatud tuge tasuta SSL-sertifikaadid saidilt Let’s Encrypt mitte kõik võõrustajad pole pardale hüpanud. Selles artiklis käsitlen mitmeid viise, kuidas WordPressis tasuta SSL-i käsitsi rakendada, sõltuvalt teie hostimise stsenaariumist. Laskem sellesse sisse!

Genereerige tasuta SSL-sertifikaat

Let’s Encrypt sertifikaadi genereerimiseks on mitu viisi. Selles jaotises selgitan, kuidas saate SSL-i luua ja installida sõltuvalt valitud meetodist. Pärast sertifikaadi genereerimist jätkake Laadige sertifikaat üles. Kasutage mis tahes meetodit, mis teile kõige paremini sobib vastavalt teie vajadustele.

ZeroSSL Online’i kaudu

ZeroSSL on suurepärane viis Let’s Encrypt sertifikaadi genereerimiseks ilma, et peaksite oma hostingus puudutama ühte konfiguratsioonifaili. Veebisait on veebitööriist ja pärast sertifikaadi genereerimist annab see teile faili sisu, et saaksite selle oma valitud hostiteenuse pakkujale laadida..

zerossl-veebisait

Installimine pole soovitatav, kuna protsess ei ole algajate sõbralik ning sertifikaadi genereerimiseks on palju paremaid viise kui kogu vajaliku tarkvara installimine. Alternatiiv Veebitööriistad variant, vastupidi, on suurepärane. Alustamiseks klõpsake lihtsalt nuppu.

zerossl-website-01

Pärast oma e-posti aadressi laadimist, oma domeeninime ja aktsepteerimist TOS-idega, mille genereerite ise Sertifikaadi taotlus. Oluline on teada, et kui valite enamiku paneelidega ühilduvuse, on parim alternatiiv kasutada seda DNS-i kontrollimine.

Kui olete oma CSR-i genereerinud, klõpsake oma genereerimiseks nuppu “Järgmine” sertifikaadi KEY. See võtab vaid hetke. Kopeerige ja kleepige võti pärast genereerimist ning salvestage see turvalisse kohta. Kuid ärge kasutage rikaste tekstide redigeerijat, kuna selline tarkvara lisab täiendavaid tähemärke, mis võivad sertifikaadi ja võtme koodi häirida. See tuleb salvestada kui TXT ilma vorminguta ja täpselt nii, nagu see antakse, ilma midagi eemaldamata.

zerossl-website-02

Pärast võtme genereerimist ja korrektset kopeerimist või arvutisse salvestamist palutakse teil domeeni kirje kinnitada. Selle sammu jaoks peate avama juhtpaneeli ja lisage TXT-kirje täpselt nii, nagu ekraanil kuvatakse (selgitame, kuidas seda hiljem postituses teha). Kui kirje on lisatud, peate ootama vähemalt 5 minutit, kuni muudatused levivad ja löövad Järgmine tagantjärele.

Kui kõik töötab, genereerib ZeroSSL teie sertifikaadi ja annab teile a Palju õnne! leht võimaluse salvestada Tegelik tõend ja Sertifikaadiasutuse kimp.

Selle meetodi hea külg on see, et see ei hõlma midagi WordPressi või teie hostimispaneeli installimist, vaid negatiivse küljega, et peate sertifikaadi iga 60 päeva tagant uuesti looma, mis pole midagi, mida soovite teha, kui teil on hallamiseks palju tonni veebisaite. See on hea meetod sertifikaadi kiireks lisamiseks saidile, isegi kui see pole WordPress ja kuna see on üldine, võib see töötada mis tahes süsteemis.

Oma VPS / serveri kaudu Certboti kaudu

Kui sa oled sisse lülitatud Debian 8 teie enda VPS-is on installimine väga lihtne, lisage see koodirea:

sudo apt-get install certbot -t jessie-backports

Pidage meeles, et peate oma praeguse veebiserveri peatama, nii et port 80 oleks sertboti korrektseks tööks tasuta, seda saab teha nii:

teenuse httpd peatus
teenuse nginx peatus

Pärast seda on ainus asi, mida peate sertifikaadi saamiseks tegema, interaktiivse protsessi alustamiseks selle rea käivitamine:

certbot tõeselt

Kui sa oled sisse lülitatud CentOS peate installima sertboti järgmiselt:

sudo yum install epel-release
sudo yum install certbot

Ja tehke sama nagu Debianiga. Protsess on automaatne, kuid peate olema teadlik, kuidas faile õigesti hallata ja lisama need oma virtuaalshostide faili, olgu see siis apache või nginx. Lisateavet saate vaadata Certbot sait.

WordPressi krüptitud pistikprogrammi kaudu

wp-laseb-krüptida-plugin

See on umbes lihtsaim viis sertifikaadi lisamiseks, kui kasutate WordPressi, isegi kui teil on VPS, on see nii palju lihtsam kui lasta Certbotil seda tööd teha, kuna see on täisautomaatne. See kasutab pistikprogrammi nimega WP krüpteerime mida saab alla laadida saidilt WordPress.org.

Kui pistikprogramm on laaditud, peate oma saidi pistikprogrammis registreerima, näiteks järgmiselt:

wp-laseb-krüptida-plugin-01

Soovitan valida suvandiks Sertifikaadi automaatne genereerimine, et see oleks alati aktiivne nagu ka suvandi Lõpeta hoiatused puhul. Nii kui midagi läheb valesti, hoiatatakse teid alati võimalike aegumiste eest. Pärast selle teabe täitmist jätkake Registreeri Sinu konto. See võimaldab pistikprogrammil ühenduse luua otse Let’s Encrypt serveritega ja see toimib tõhusalt eemaldage protsess kohustusest vali oma domeen (mis pole mitte ainult lahe, vaid säästab ka aega!).

wp-laseb-krüptida-plugin-02

Siin on keeruline osa. Pärast sertifikaadi genereerimist ja täielikku aktiveerimist märkate, et tegelike failide asukoht ei asu kaustas „public_html”, nii et peate sertifikaadi juhtpaneelile laadimiseks need failid käsitsi alla laadima (jällegi – selgitame, kuidas laadige sertifikaadid järgmises jaotises).

Kuna sertifikaat on sama, kui pistikprogramm annab sertimise uuesti välja 60 päeva pärast, saate seda teha ei pea seda protsessi uuesti tegema tõhusalt ise hooldatud süsteemi loomine, nii et see on keeruline ainult esimesel korral.

Laadige oma SSL-sertifikaat

Nüüd, kui olete valinud teie vajadustele kõige paremini vastava meetodi ja teil on loodud sertifikaat, laadime selle oma paneelile. Kui olete cPanelis või Vesta või mõnel muul paneelil, peate kasutama File Explorerit või FTP-d (meile meeldib kasutada Edasta või Filezilla selle jaoks) ja laadige alla järgmised failid (märkus. Marsruudi nendele failidele pakub WordPressi plugin alati pärast sertifikaadi genereerimist):

 • sert.pem
 • privaatne.pem
 • kett.pem

Kui failid on olemas, võite jätkata järgmise sammuga.

cPanel

CPaneli jaoks on protsess üsna lihtne ja hõlmab sertifikaadi laadimist SSL / TLS menüü. Sellesse menüüsse sisenemiseks peate lihtsalt oma cPanelisse kirjutama “SSL” otsing.

cpanel-01

Peate juurde pääsema Installige ja hallake oma saidi SSL-i (HTTPS) menüü ja laadige sertifikaat sinna:

cpanel-02

Kopeerige ja kleepige kood igast failist järgmistesse lahtritesse järgmiselt:

 • Toimik sert.pem sisu läheb sertifikaati (CRT)
 • Toimik privaatne.pem sisu läheb privaatvõtmesse (KEY)
 • Toimik kett.pem sisu läheb sertifikaatide volituse paketti (CABUNDLE)

See selleks! Teie uus Let’s Encrypt Certificate peaks teie domeenis aktiivne olema. Kogu protsess võib esimesel korral võtta paar minutit, kuid see on nii sirgjooneline, et kombinatsioon sellega WP Let’s Encrypt plugin ja sertifikaadi laadimine cPanel kui olete sellega harjunud, võib see võtta vähem kui minut!

VestaCP

Vesta on sertifikaatide laadimiseks kasutajasõbralikum kui isegi cPanel. Pärast failide allalaadimist Vesta File Exploreri või FTP kaudu peate selle laadima oma domeenimenüüsse, lülitudes HTTP-lt HTTPS-i nii:

vestacp-01

Laadite vastavate failide sisu just sellised, nagu nad on (copy-paste) ilma midagi lisamata või eemaldamata järgmistesse lahtritesse selles järjekorras:

 • Toimik sert.pem sisu läheb SSL-sertifikaati
 • Toimik privaatne.pem sisu läheb SSL-võtmesse
 • Toimik kett.pem sisu läheb SSL-i sertifikaadiasutusele / keskmisele

vestacp-02

Kui sisu on laaditud, klõpsake lihtsalt nuppu Salvesta ja voila! veebi teisendatakse kohe SSL-i. Pidage meeles, et see on kõik algne konfiguratsioon. Kui sertifikaat on laaditud, saate sertifikaadi uuesti väljastamise automatiseerimiseks kasutada WordPressi pistikprogrammi.

SSL-i seadistamise lõpuleviimine

Kui sertifikaat on aktiivne, saate ka te vaja juhendada WordPressi kasutada ühenduse jaoks SSL-i, näiteks järgmiselt:

wordpress-ssl

Kui klõpsate päästa teil on ainult HTTPS-i sait ja võite hakata oma Google’i eelistusi muutma ja oma SEO-s täiendavaid muudatusi tegema.

Järeldus

Selle artikli abil olete õppinud mitmeid viise, kuidas luua tasuta SSL-sertifikaat ja laadida see oma hostimiskeskkonda. Juba on pakkujaid, kes toetavad Let’s Encrypt otse karbist ja see pole nende teenuste õpetus. Kui teil pole oma hostimisel veel otsest Let’s Encrypt meetodit, siis oli see õpetus teie jaoks käsitsi valmistatud. Kõigist meetoditest kasutatakse WordPressi pistikprogramm koos cPaneli või Vestaga on umbes kõigist meetoditest kiireim, kulutades teile kõige rohkem ühe minuti ja andes teile vabaduse kordusväljaanne unustada, kuna seda haldab pistikprogramm ise.

Tehnoloogia on HTTPS-i algusaegadest alates palju edasi arenenud ja Let’s Encrypt tulekuga on see kõigile kõigile kättesaadav. Muidugi on juhtumeid, kus sellised veebisaidid nagu veebipood peaks ikkagi ostma lisatasu sertifikaate kuna need katavad teid pettuste korral, kuid ülejäänud meist jäävad siia tasuta sertifikaadid.

Kas olete oma WordPressi installimise üle viinud HTTPS-le? Mis on sinu mõtted? Räägi meile allolevates kommentaarides.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map