Kuidas installida ja häälestada WordPressi vahemälu WP Super vahemälu abil

 1. 1. Algajate juhend WordPressi sisemiste funktsioonide mõistmiseks
 2. 2. Mis on WordPressi vahemälu ja miks see on oluline??
 3. 3. Kuidas WordPressi vahemälu töötab??
 4. 4. Praegu loeb: Kuidas installida ja häälestada WordPressi vahemälu WP Super vahemälu abil
 5. 5. Kuidas häälestada WordPressi vahemälu W3 kogu vahemäluga (W3TC)
 6. 6. MaxCDN ülevaade: parim WordPressi CDN?

Tere kõigile. Tere tulemast uue peatüki juurde WordPressi vahemällu salvestamise seerias, kus saame lõpuks teada, kuidas rakendada WordPressi vahemällu salvestamist. Loodan, et olete lugenud eelnevaid teemasid, milles olen selgitanud, kuidas WordPress töötab (sisemiselt), mis on vahemälu ja kuidas WordPressi vahemälu töötab. Täna saate lõpuks muuta need teoreetilised teadmised praktiliseks kasutamiseks! Alustame siis.


Sissejuhatused

Olemasoleva WordPressi installimise vahemälu on muutuvtegur ja see sõltub teie praegusest WordPressi keskkonnast. See õpetus kirjeldab WordPressi vahemällu salvestamise ühte lihtsamat viisi. Kui kasutate ühiskasutatavat hosti, VPS-i või isegi spetsiaalset serverit, peaks see õpetus vastama teie vajadustele. Kui soovite seda vändata, siis vaadake Pro WordPressi vahemälu W3-ga kogu vahemälu + APC-ga (varsti).

Pange tähele, et hallatud WordPressi hostimisteenuseid (nt WPEngine) kasutavatel inimestel pole sellest õpetusest teile palju kasu, kuna WPEngine kasutab nende endi super keerulisi ja (ülitõhusaid) vahemällu salvestamise algoritme – nn Evercache-tehnoloogia! Ma tahaksin siinkohal välja käia ja öelda, et WPEngine on tõenäoliselt kõige paremini hallatav WordPressi hostiteenuse pakkuja, mida te leiate. Nii et pange sõbrad üles, see on aeg.

Seadistamine

Kasutame ühte populaarsemat saadaolevat tasuta WordPressi vahemälu pistikprogrammi – WP Super Cache. See on üks vanimaid pistikprogramme seal ja mäletan selgelt, et kasutasin seda oma esimeses WordPressi vahemällu salvestamise katses. Siin on see, mida ma õpetuse jaoks kasutan.

 • WordPressi redaktsioon: 3.8.2
 • Hostimiskeskkond: ühine hostiserver LiteSpeed ​​veebiserveriga (alternatiiv Apache’ile)
 • Super vahemälu versioon: 1.4

Paigaldamine

Nagu iga pistikprogrammi puhul, saate neid installida kahel viisil.

DEUA viis – allalaadimine, ekstraheerimine, üleslaadimine ja aktiveerimine

DEUA-viis on kõige aeglasem viis WordPressi pistikprogrammi ekstraheerimiseks. Neile, kes olete uued – see läheb umbes nii:

 • Laadite WP Super Cache’i pistikprogrammi alla WordPressi pistikprogrammi hoidlast
 • Paki arhiiv välja oma arvutis
 • Laadige ekstraheeritud fail üles FTP kaudu oma wp_content / plugins / kausta, kasutades näiteks FTP klienti FileZilla
 • Seejärel minge oma WordPressi juhtpaneeli lehele Pluginad ja aktiveerige pistikprogramm

Ma ei soovita seda meetodit. ��

Lihtne viis – otsige ja installige

installima wp super vahemälu

WP Super vahemälu installimine

Palju lihtsam on pistikprogrammi lihtsalt otsida ja installida, näiteks nii:

 1. Liikuge WP juhtpaneelil lehele Pluginad> Lisa uus
 2. Otsi „wp super vahemälu“
 3. Tulemus Install
 4. Vajutage nuppu Aktiveeri
 5. Valmis!

Nüüd, kus see oli lihtne, polnud see nii?

Pistikprogrammi esialgne konfiguratsioon

Olgu, võtame siis nüüd samm-sammult edasi. Katame iga pistikprogrammi lehe ükshaaval asjakohaste ekraanipiltidega. Niipea kui pistikprogrammi aktiveerime, kuvatakse järgmine teade:

Paigaldamise teade

Paigaldamise teade

Klõpsake hüperlingil, et külastada WP Super Cache’i seadete lehte. Kui kuvatakse teade, milles palutakse teil muuta oma püsilinkide struktuuri, minge WP-armatuurlaual jaotisse Seadistused> Permalinkid ja valige mõni muu, mitte esimene. Oma demonstratsioonisaidi jaoks olen valinud püsilinki numbrilise numbri.

permalink struktuuri viga

Nende saitide jaoks, mis kasutavad suvandit Vaikimisi püsilink

püsiva lingi struktuur

WordPressis saadaolevate püsilinkide loend

Nüüd, kui see on sorteeritud, avame WP Super Cache’i seadete paneeli. Selle leiate jaotisest Seaded> WP super vahemälu. Esimene asi, mida märkad, on see kollane kast sõnumiga:

wp super vahemälu konstant lisatud

.htaccess faili muudetud teatis

See sobib. See kollane teadete kast ei tohiks aga ilmneda iga kord, kui avate WP Super Cache’i seaded – see on ühekordne teade. Kui see hüppab iga kord, siis järgige KKK linki. Samuti märkate, et vahemälu on keelatud. Hoidkem seda nii ja katame iga vahelehe ükshaaval.

WP super vahemälu, kus vahemälu on keelatud

WP super vahemälu, kus vahemälu on keelatud

WP super vahemälu: vahekaart Täpsemad sätted

Esimene vahekaart, mida soovime katta, on vahekaart Täpsemad sätted. See sisaldab kolme seaderühma:

 1. Puhverdamine
 2. Mitmesugused
 3. Täpsemad

Valikud on üsnagi iseenesestmõistetavad – kontrollisin allpool toodud kolme ekraanipildi abil iga rühma optimaalseid sätteid. Need töötavad enamikus hostimiskeskkondades – jagatud või pühendatud.

wpsc-Advanced-tab-1-caching

wpsc-Advanced-tab-2-misc

wpsc-Advanced-tab-3-Advanced

Kui olete need valikud kontrollinud, vajutage muudatuste salvestamiseks nuppu Uuenda olekut. Peaksite kohe nägema üsna pikka kollast kasti, mis sisaldab palju teksti.

wpsc-kollane kast

Need seaded on teie serveri .htaccess-faili jaoks. Kerige lihtsalt alla ja leiate nupu „Värskenda Mod_Rewrite reegleid >>”.

värskenda mod reqrite reegleid

Kui teie .htaccess-fail on kirjutatav, peaksite nägema rohelist kasti, mis näitab, et muutmine õnnestus:

wpsc-green-box

Olgu, nüüd on hooldatud vahekaart Täpsemalt. Liigume edasi vahekaardi Eellaadistamine konfigureerimise juurde.

WP super vahemälu: vahekaart Eellaadista sätted

Eellaadimise seaded muudavad plugina vahemälu perioodiliselt kogu teie saidi postituste ja lehtede jaoks. Saate määrata vahemälu värskenduste vahelise intervalli. See ajavahemik on väga oluline seade.

Jagatud võõrustamiskeskkondades peaksite selle optimaalselt seadma üks kord päevas – see on iga 1440 minuti järel. Kui värskendate oma saiti kaks korda päevas, saate vahemälu värskenduste vaheliseks ajavahemikuks seada 720 minutit. Viimases seadmes värskendatakse eellaadimise vahemälu kaks korda päevas. See tooks kaasa täiendava serveri koormuse. Ma soovitaks mitte kasutada väiksemat väärtust jagatud hostimiskeskkondades – kuna seda võidakse (ja tõenäoliselt peetakse) serveriressursside ülekasutamiseks.

Kui kasutate VPS-i või spetsiaalset serverit – saate värskendussageduse seada nii madalale kui 60 minutit. Tasub teada, et teie saidil olevate postituste ja lehtede arv mõjutab ressursse, mida on vaja iga eellaaditud vahemälu värskendamise toiminguks. Suure liiklusega saidil asuva spetsiaalserveri optimaalne värskendusaeg oleks 2 tundi.

Olen märkinud vastavad ruudud ja määranud vahemälu värskendusintervalli väärtuseks 1440 minutit. Võite vabalt valida mis tahes väärtuse!

WP super vahemälu eellaadimise vahekaart

Klõpsake „Värskenda sätteid“. Kui soovite, et vahemällu salvestamise protsess algaks kohe, klõpsake pärast eelnimetatud seadete värskendamist nupul „Eellaadige vahemälu kohe”. Eellaadmise vahemälu ehitamine on ressursimahukas ja aeganõudev ülesanne ning sõltub teie postituste ja lehtede arvust – nii et oodake millalgi – öelge 10 minutit ja külastage siis vahekaarti Sisu

WP super vahemälu: vahekaart Sisu seadistamine

WP Super Cache’i vahekaart Sisu näitab teie WordPressi saidil puhverdatud lehtede arvu. Pidage meeles, et saime teada, et WordPress genereerib lõpuks HTML-lehed. Noh, see vahekaart näitab teile, millised neist lehtedest on vahemällu salvestatud ja nende vanus – sekundites mõõdetud. Need andmed peaksid korreleeruma vahekaardi Eelsalvestamine eelsalvestatud vahemälu värskenduse intervalliga. Oleme valinud 1440 minutit – see on 86 400 sekundit. See on iga puhverdatud lehe maksimaalne vanus. Praktiliselt ei tohiks ükski vahemällu salvestatud lehe vanus seda väärtust ületada.

Mõnikord ei pruugi te praegust / täpset vahemälustatistikat leida. Uusima / kõige täpsema vahemällu salvestatud lehtede statistika kuvamiseks klõpsake nuppu „Vahemälu statistika taastamine”.

pärast eellaadmist vahemälu statistika taastada

Pärast värskendamist peaksite nägema, et vahemälu statistikat värskendatakse. Pidage meeles, et kasutan WPExploreri tasuta Bloggeri teema demoandmeid. Vahemälu statistika näeb välja selline:

pärast eellaadimist pärast vahemälu statistika taastamist

Veelgi parema varjupaiga saamiseks ja WordPressi vahemällu salvestamise paremaks mõistmiseks – kui soovite tõestada, et HTML-failid on tegelikult vahemällu salvestatud, klõpsake suvandil „Loend kõik vahemällu salvestatud failid”. Minu väljanägemine on järgmine:

Kõigi vahemällu salvestatud failide loend

Kõigi vahemällu salvestatud failide loend

Õnnistus maskeerimisel

See valik on eriti kasulik, kui soovite kustutada ühe vahemällu salvestatud lehe. Oletame, et olete värskendanud vana lehte ja muudatuse kajastamiseks on vaja vahemälu. Vahemälu taastamise asemel, mis võib olla nii serverimahukas kui ka aeganõudev, saate selle menüü kiiresti kustutada faili puhverdatud versiooni. Kui külastaja külastab algset linki, taastatakse leht uuesti nullist ja salvestatakse vahemälluna edaspidiste taotluste jaoks. Kiire ja tõhus – täpselt nagu Agent 47.

Kas kõik töötab? ma arvan küll!

Nüüd, kui WP Super Cache on õigesti konfigureeritud, katsetage vahemälu. Liikuge vaikekaardile, st lihtsate sätete vahekaardile WP Super Cache ja klõpsake nuppu “Test Cache”. Kui kõik on õigesti seadistatud, peaksite nägema midagi sarnast:

Vahemälu testimine

Vahemälu testimine

Bingo! See töötab! Palju õnne, olete oma WordPressi saidil vahemällu salvestamise edukalt rakendanud. Teie sait peaks nüüd märkimisväärselt kiirem olema! Kas sa ei usu mind? Pole probleemi. Vaadake neid demonstratsioonisaidi võrdlustulemusi enne ja pärast WordPressi vahemälu rakendamist.

Enne

enne vahemällu salvestamist

Ja pärast

pärast vahemällu salvestamist

Järeldus

Nüüd, kui olete näinud, kuidas vahemällu salvestamine töötab ja kui tõelised on selle eelised, olen kindel, et olete selle proovimiseks rohkem kui veendunud – st kui te pole seda juba teinud. Sarja järgmises postituses selgitan, kuidas integreerida MaxCDN teie olemasoleva WordPressi saidiga. MaxCDN koos vahemällu ühendamisega mõjutab teie saidi toimivust sügavalt. Olge kursis!

Nagu alati, loodan, et olete suutnud täna midagi uut õppida. Kui teil on küsimusi või ettepanekuid, ootame teid sinult!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map