Kuidas eksportida ja importida Gutenbergi blokke WordPressis

Kuidas eksportida ja importida Gutenbergi blokke WordPressis

Alguses oli WordPressi kasutajatel kibestunud suhe WordPressi plokkidel põhineva ehitajaga. Kui avastasime oma Gutenbergi juhendist, on uuel toimetajal hämmastavad funktsioonid, mis muudavad kauni sisu loomise lihtsaks ja lõbusaks. Nüüd ei jõua mõnel enam toimetajast piisavalt.


Gutenberg pakub teile piisavalt funktsioone, et luua silmapaistvaid lehti ja postitusi ilma koodi kirjutamata. Pole tähtis, mida soovite lisada, Gutenbergil on lihtsalt blokk.

Kas soovite iga sisuplokki ulatuslikult muuta ja stiilida? Gutenbergil on teie selg tänu hulgale kohandamisvõimalustele. Kas soovite veelgi rohkem plokke kui see, mida vaikeredaktoris saadaval on? Seal on tonn Gutenbergi lisandmoodulit.

Sellepärast on kurb, et paljud kasutajad ei tea sellest Korduvkasutatavad klotsid, üks Gutenbergi geniaalseid funktsioone. Kui teil pole aimugi, millest me räägime, on korduvkasutatavad plokid lihtsalt olemas sisu loodud plokid, salvestatud ja taaskasutatavad plokid.

Oletagem, et soovite lisada üleskutse, tänan iga postituse või lehe lõpus aitäh, allkiri, vorm või midagi muud.

Varem pidite funktsiooni salvestama oma arvutis olevasse tekstifaili. Kui vajate, siis kopeerige-kleepige see oma postitusele või lehele. Gutenberg on seda probleemi leevendanud. Nüüd ei pea te iga kord kasutama tekstifaile ega looma samu plokid nullist.

Saate luua ühe korduvkasutatava ploki ja kasutada seda mitte ainult oma postitustes ja lehtedel, vaid ka teistel WordPressi veebisaitidel.

Ükskõik, kas loote palju veebisaite või peate lisama igale postitusele / lehele spetsiaalse sisu, aitavad Gutenbergi korduvkasutatavad plokid säästa palju aega.

Ja näeme tänases postituses teile täpselt, kuidas WordPressis taaskasutatavaid Gutenbergi plokke luua ja eksportida. Meie eesmärk on aidata teil hõlpsalt mitmel postitusel / lehel / WordPressi veebisaidil kohandatud sisuplokke teisaldada ja taaskasutada.

Kõrvalt: Kui loote ploki, kasutades näiteks sellist pistikprogrammi nagu Getwid, peate pistikprogrammi installima teistele WordPressi saitidele, mida soovite seda plokki uuesti kasutada. Pange tähele ka seda, et teie plokid võivad teemaiti erineda, kuid see on kõik hea, sest Gutenberg pakub teile palju kohandamisjõudu.

Sel juhul haara kruus kohvi ja naudi lugemist.

Esiteks vajate korduvkasutatavaid plokke

Kahjuks ei saa te eksportida ega importida korrapärane klotsid. Gutenbergi plokkide eksportimiseks ja importimiseks peate kõigepealt looma korduvkasutatav klotsid.

Illustreerimiseks loon a aitäh märkus mida tahaksin lisada iga avaldatud postituse lõppu. Teate, ilma et peaksin märkust iga kord ümber kirjutama, kui ma pean selle postitusele lisama ��

Minu aitäh märkus pole midagi keerulist; lihtsalt lihtne lõiguplokk koos linkidega Twitterisse ja Facebooki. Pidage meeles, et teie blokk võib olla ükskõik mida soovite – ribareklaam, piltide liugur, tsitaat, loend, viimased postitused, MailChimpi vorm jne..

Hiljem näitan teile, kuidas märkust eksportida (lugeda, blokeerida) teisele WordPressi veebisaidile. Kõlab hästi? Tore, alustame!.

Kuidas luua korduvkasutatavat plokki

Korduvkasutatava ploki loomine on uskumatult lihtne. Liikuge lehele Postitused> Lisa uus Gutenbergi toimetaja käivitamiseks:

uue WordPressi postituse lisamine

Järgmisena klõpsake nuppu Lisage plokk (+) ja seejärel valige oma sisuplokk. Meie puhul lisasin lõiguploki, nagu on näidatud järgmisel pildil.

gutenbergi ploki lisamine WordPressi

Pärast seda kohandage ja stiilige oma plokki vastavalt oma vajadustele. Lisasin teksti, sotsiaalmeedia linke ja taustavärvi. Siit saate teada, kuidas meie uus blokk alias aitäh märkus otsib minu Gutenbergi toimetajat:

Väga kena John Doe. Väga kena. Nüüd jälgin tõenäoliselt teie blogi sotsiaalmeedias �� Liigun kiiresti edasi.

Praegu on ülaltoodud märkus a korrapärane blokeerida. Peame selle teisendama a-ks korduvkasutatav blokeerida, et saaksime eksportida ja importida. Selleks klõpsake nuppu Veel valikuid ikoonil ja siis Lisage korduvkasutatavatesse plokkidesse, nagu allpool näidatud.

Järgmisena pange oma korduvkasutatavale plokile nimi ja klõpsake nuppu Salvesta nuppu, nagu allpool näha.

korduvkasutatava gutenbergi ploki nimetamine

Ja see selleks, lõite just oma esimese korduvkasutatava ploki. Tee amigo juurde.

Kuidas kasutada korduvkasutatavaid klotse

Äsja loodud korduvkasutatava ploki lisamine teie postitustele või lehtedele on äärmiselt lihtne. Kui olete oma postitusele või lehele vajaliku sisu lisanud, klõpsake nuppu Lisa plokk (+) , liikuge ikoonile Korduvkasutatavad klotsid ja valige oma blokk (meie puhul aitäh märkus), nagu allpool näidatud.

gutenbergi korduvkasutatav plokk

Pärast korduvkasutatava ploki lisamist postitusele või lehele klõpsake nuppu Eelvaade /Avalda nuppu tulemuste kuvamiseks kasutajaliideses. Ma sain siit:

Minu katsesaidil on teema “Kakskümmend kakskümmend”.

Parim osa on see, et saan oma andmeid uuesti kasutada aitäh märkus blokeerige igal ajal, ilma et peaksite seda nullist looma. Saan selle lisada kõigile postitustüüpidele, mis toetavad Gutenbergi plokke.

Nüüd, kui teate korduvkasutatavate plokkide loomist ja kasutamist, andke meile lisateavet nende plokkide eksportimise kohta teisele WordPressi veebisaidile. Segaduste vältimiseks kasutan sama plokki, mille just lõime.

Kuidas eksportida Gutenbergi blokke WordPressis

Korduskasutatava Gutenbergi ploki eksport on neljanda klassi teehöövlid, mis tehakse kiiresti.

Mida teha?

Klõpsake Gutenbergi toimetaja sees nuppu Rohkem tööriistu ja valikuid ikoonil ja siis Hallake kõiki korduvkasutatavaid plokke, nagu rõhutame allpool:

hallata kõiki korduvkasutatavaid plokke

Nii tehes viib teid Plokid ekraan, kus saate vaadata ja hallata kõiki oma korduvkasutatavaid plokke:

Meil on ainult Tänan Teid blokeerida, kuid ülaltoodud ekraan asustatakse, kui loote rohkem. Eksportimiseks hiirega pealkirja kohal ja klõpsake nuppu Ekspordi JSON-na kuvatav link. Vaadake allolevat pilti.

Järgmisena salvestage JSON-fail oma arvutisse:

Nüüd, kui teie arvutis on JSON-fail, on aeg importida plokk meie teisele katsesaidile.

Kuidas importida Gutenbergi blokke WordPressist

Korduvkasutatavate plokkide importimine on sama lihtne kui A, B, C. Esiteks avage Gutenbergi toimetaja. Teiseks klõpsake nuppu Rohkem tööriistu ja valikuid ikoonil ja siis Hallake kõiki korduvkasutatavaid plokke, nagu allpool näidatud.

Sisse Plokid klõpsake järgneval ekraanil nuppu Import JSON-ist, valige varem alla laaditud fail ja klõpsake siis nuppu Import nuppu sellises järjekorras:

Ja see ongi kõik! Täpselt samamoodi olete importinud korduvalt kasutatava Gutenbergi ploki oma teisele WordPressi saidile:

Kas see polnud nii lihtne? Pärast seda saate oma Gutenbergi plokki teisel veebisaidil kasutada ja uuesti kasutada nii mitu korda kui soovite.

Kas on olemas pluginaid Gutenbergi plokkide eksportimiseks?

Oh jah, ja leidsin selle ühe maineka WordPressi arendaja ThemeIsle poolt. See on tasuta pistikprogramm, mida nimetatakse Blokeerib ekspordi impordi. Põhimõtteliselt võimaldab pistikprogramm kogu selle õpetuse vahele jätta. Jah see on õige; ei pea te isegi korduvkasutatavaid plokke looma.

Installige ja aktiveerige pistikprogramm ning avage seejärel Gutenbergi redaktor. Kujundage oma plokk vastavalt soovile ja klõpsake siis nuppu Veel valikuid ikoon. Järgmisena vajutage nuppu Ekspordi JSON, nagu allpool näidatud. Siin on ekraanipilt:

Nii laadige JSON-fail oma arvutisse alla. JSON-faili importimiseks pistikprogrammi abil avage Gutenbergi redaktor. Järgmisena klõpsake nuppu Lisage plokk ikoonil ja siis Impordi plokid JSON-ist all Vidinad vahekaart:

Pärast seda klõpsake nuppu Vali fail faili valimiseks oma arvutist ja klõpsake nuppu Laadi üles nupp:

Ainus pistikprogrammi meetodi probleem on see, et teie plokke ei salvestata teie WordPressi saidile. Blokkide salvestamiseks oma WordPressi andmebaasi peate kasutama käsitsimeetodit. Võib-olla see tulevikus muutub.

Kahjuks ei leidnud ma teist pistikprogrammi. Sellegipoolest võib pistikprogramm säästa palju aega, kui te ei hooli korduvkasutatavate plokkide salvestamisest oma veebisaidil. Plokid on teie arvutis JSON-failid.


Korduvkasutatavad Gutenbergi klotsid on elupäästja. Need võimaldavad teil malle ja funktsioone kiiresti kopeerida, kuna te ei alusta nullist. Kui loote palju postitusi / lehti ja / või veebisaite, on abi Gutenbergi plokkide eksportimisest.

Kas teil on küsimusi või ettepanekuid Gutenbergi plokkide kohta? Palun andke meile sellest märku allolevates kommentaarides.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map