Google AMP sissejuhatus WordPressi

 1. 1. Praegu loeb: Google AMP sissejuhatus WordPressi
 2. 2. Kuidas häälestada AMP WordPressis

Google AMP (Accelerated Mobile Pages) on häiriv uus tehnoloogia, mis on loodud veebis mobiilisõbralikumaks, oluliselt kiiremaks ja usaldusväärsemaks muutmiseks. See postitussari on pühendatud Google AMP uurimisele ja kuidas seda WordPressis üles seada.


Siin on nimekiri asjadest, mida me selles postitusesarjas käsitleme:

 • Esiteks teeme kiire värskenduse mobiilse veebi praeguste suundumuste kohta – õigustades AMP vajalikkust
 • Samuti võtame veel ühe väikese ülevaate sellest, kuidas lehe kiirus mõjutab meie ettevõtteid, ja näeme, kuidas AMP saab aidata
 • Järgmisena õpime, mis on AMP, vaatame reaalseid näiteid selle kohta, mida saab teha.
 • See tähistab selle artikli lõppu. Järgmises artiklis õpime, kuidas seadistada WordPressi jaoks AMP

Alustagem.

Google’i AMP

Enne AMP kohta käiva teabe uurimist saate seda jälgida koos WPCrafter videojuhend, mis on seotud meie postitusega.

Vastavalt 2015. aasta Interneti-suundumuste aruanne Konsultatsioonifirma KPCB avaldatud andmetel veetis keskmine täiskasvanu 2015. aastal Internetis 5,6 tundi päevas 5,6 tundi. Sellest 2,8 tundi kulus mobiilseadmele. See on märkimisväärne kasv võrreldes 2010. aastaga, kui mobiilsideseadme kaudu veedeti Internetis keskmiselt keskmiselt 0,4 tundi päevas.

keskmine päev-päev-Interneti-kasutamine seadme järgi

Allikas: Ezoic

Keskmine mobiilse Interneti kasutamine kasvas aastatel 2010–2015 600%

e-kirjad avatud seadmes

Allikas: Ezoic

Ajakirjas avaldatud uuring USA tarbijaseadmete eelistuse aruanne leidis, et üle kahe kolmandiku meilidest avati mobiilseadmes, 52% neist avati nutitelefonis ja 16% tahvelarvutis.

digitaalse meedia kasutamise aeg

Allikas: Ezoic

A USA mobiilirakenduse 2015. aasta aruanne avaldatud comScore leitud Mobiilseadmetele kulutatud aja kogukasv 90% USA täiskasvanute seas aastatel 2015–2013. Samas aruandes märgiti ka, et mobiilirakendused moodustavad 54% kogu digitaalainete tarbimiseks kulutatud ajast ja mobiilibrauserid moodustavad veel 8% kogu ajast.

Kokkuvõttes kulutab 62% digitaalse meedia kasutamisajast mobiilseadmele.

Nii et jah, esimene on mobiilne strateegia väga oluline. Räägime nüüd natuke kiirusest.

Laadimisajad on olulised – neil on palju tähtsust. See on üks kriitiline tegur, mis võib mõjutada muid olulisi tegureid, nagu näiteks tulud, põrkemäär, aeg saidil, otsingu paremusjärjestus ja toimivus peaaegu kõigil muudel digitaalse turunduse kanalitel.

Kuna tulu on mis tahes ettevõtte või veebisaidi lõppeesmärk, siis siin on üks huvitav fakt 2014. aasta uuringust „Saidi kiirus kahjustab kõigi tulusid”, viib läbi digitaalturundusettevõte Protent. Uuringu kõrgpunkt oli see kiiremad lehed teenivad palju rohkem raha.

veebisaidi kiirus

Allikas: Protent

Dollar lehevaate kohta (nimetagem seda DPPV-ks) tõuseb 20%, kui lühendate laadimisaega 8 sekundilt 5 sekundile (vähendamine 37,5%).

Kuid tõeline võit tuleb siis, kui lehe laadimisaeg on alla ühe sekundi või vähem. Laadimisaja kahest sekundini ületamine annab tulemuse 2x tõuke sisse dollar lehevaatamiste kohta.

Mitte ainult tulud, vaid ka saidi kiirus mõjutab sotsiaalse jagamise etendus. Protenti kohal olevad poisid viisid läbi mitte nii põhjaliku eksperimendi, kus nad saatsid kahele lehele 100 tasulist klõpsu (Facebooki reklaamidest).

Lehekülg laaditakse 2 sekundiga ja leht B laaditakse 4 sekundiga. Arva ära? Lehel A oli 10 aktsiat, samal ajal kui lehel B oli ainult kaks aktsiat. Valimi suurus oli küll hüpoteesi kinnitamiseks liiga väike, kuid see räägib siiski olulise loo!

Mobiilse Interneti turu plahvatusliku kasvu tunnistajana sai ülitähtis nõudlus kiirema Interneti-ühenduse järele, parema veebitehnoloogia järele kiiruse, juurdepääsetavuse ja usaldusväärsuse osas. Pioneerid nagu Google said kiiresti aru, et selle kasvava nõudluse rahuldamiseks saab palju ära teha, ja nii sündiski Project AMP.

Mis on AMP?

amp-näide

Allikas: BusinessofApps.com

AMP või kiirendatud mobiilsed lehed on kiire raamistiku, standardiseeritud ja reageerimisvõimelisema mobiiliveebi loomise avatud raamistik. AMP ilu seisneb selles, et see töötab otse olemasolevate veebitehnoloogiate peal ja parandab dramaatiliselt mobiilikasutajate kogemusi. Seetõttu eelistab Google AMP-i veebisaite ja reastab need SERP-ides kõrgemal.

Kuidas parandab AMP kiirust??

veebisaidi kiirusvektor

AMP avatud raamistik loodi selleks, et kasutada ära olemasolevaid veebitehnoloogiaid ja ehitada sellele peale. Seetõttu töötab see sisuhaldussüsteemides nagu WordPress otse karbist välja.

AMP järgib veebilehtede loomiseks standardiseeritud raamistikku ja tagab, et kõik olemasolevad veebilehed saavad selle raamistikuga kohaneda. Veidi rohkem tehnilised terminid, see lubab ainult asünkroonseid skripte, keelab renderdamist blokeerivad välised mehhanismid, võimaldab ainult sisemist CSS-i ja palju muud.

Lühidalt – esiteks muudab AMP esmalt veebilehe paigutuse (peaaegu hetkega) ja laadib sisu prioriteedina. See eemaldab ressursside ootamise ja vähendab taotluste arvu tõsiselt. Kui kõik need tegurid töötavad üksteisega täiuslikus harmoonias, saate lõõskava kiire veebisaidi, mis laaditakse peaaegu hetkega.

Vaadake järgmist kiiruskatset koostanud PenguinWP, mis näitab “AMP efekti”. AMP abil suutsid nad:

 • Suurendage PageSpeed ​​skoori 3 punkti võrra
 • Vähendage lehe laadimisaega 72% võrra 5 sekundilt 1,4 sekundini!
 • Vähendage lehe mahtu 80% ja taotluste arvu 82%

Siin on tabel, mis jagab numbreid:

Lehekiiruse skoorLaadimisaegLehe kogu suurusTaotlused
Algne versioon9251024118
AMP versioon951.420621
AMP erinevus3-3,6 s-794KB-97
Protsendimäära parandamine3%-72%-80%-82%

Sisu säilitamine

AMP loodi selleks, et muuta veeb mobiilsete seadmete jaoks ilusaks ja reageerimisvõimelisemaks. Ta tegi seda, eemaldades olemasolevate veebitehnoloogiate mõned vähemolulised omadused.

See ei tähenda, et kõik moodsa veebi lahedad funktsioonid ära võetakse. Ei. See lihtsalt rändab kõik need rikkaliku sisu funktsioonid standardiseeritud raamistikku koos minimaalse muutuvusega.

AMP toetab täielikult pildikarusselle, kaarte, sotsiaalseid pistikprogramme, andmete visuaale ja videoid, et muuta kirjastajate lood interaktiivsemaks ja eristuda.

Juhtumianalüüs: The Washington Post

wapo

Allikas: AMP projekt

Vaatame Washington Posti juhtumianalüüsi koos AMP-ga. Pärast AMP juurutamist nägi The Post, et mobiilotsingust naasevate kasutajate arv suurenes 23%. See vajab natuke selgitust.

Ligi 55% Postituse liiklusest pärineb mobiilseadmetest – see on jällegi sünkroonis käesoleva artikli alguses jagatud statistikaga. Kui andmeid ei laadita 3 sekundi jooksul, hakkavad inimesed lahkuma.

Traditsiooniliselt naaseb The Washington Posti 7 päeva jooksul 51% mobiilse otsingu kasutajatest. Kasutajate jaoks, kes loevad AMP-s avaldatud lugusid, tõuseb see arv 63% -ni. Seega suurenes AMP-ga mobiiliotsingu liikluse säilimine 23%.

Ja mitte ainult, lehe laadimisaeg on keskmiselt 400 ms, mis on 88% -line paranemine pärast AMP-d. Täna avaldavad nad AMP kaudu üle 1000 artikli.

Suurepärane. Kuidas pääseda juurde AMP-le?

Võite juurde pääseda mis tahes veebisaidi AMP-versioonile, lisades mis tahes veebisaidi URL-ile „/ amp”. Kui sait ei toeta AMP-d või kui sellel on renderdamisviga, on see ette nähtud graatsiliselt lagunema veebisaidi originaalse mobiilile reageeriva versiooni juurde.

Sisu levitamine

sisu-vektor-graafiline

“Tuntud ka kui tasuta CDN AMP artiklite jaoks”

Parem tuntud kui Google AMP Cache, see Google’i tasuta teenus võimaldab kirjastajatel oma sisu hostida, võimaldades samal ajal tõhusat levitamist Google’i suure jõudlusega globaalse vahemälu võrgu kaudu. Teisisõnu, see on nagu tasuta CDN AMP-saitidele.

Suurepärane. Kuidas see töötab?

Google pöörab erilist tähelepanu AMP-iga ühilduvatele veebilehtedele. Kui hakkate oma veebisaidi lehtede AMP-versiooni indekseerima, salvestab Google need nn AMP vahemälu. Sisu kuulub ikkagi teile, Google annab lihtsalt selle kätte teenimise maakera kaugematesse nurkadesse. Vahemällu salvestatud sisu täiustamise osas on Googleil öelda järgmist:

“Iga kord, kui kasutaja pääseb vahemälust juurde AMP sisule, värskendatakse seda sisu automaatselt ja pärast sisu vahemällu salvestamist edastatakse värskendatud versioon järgmisele kasutajale.”

Kuidas sellele juurde pääseme??

Vaatame siis. Kui teil on veebilehe URL, peate kõigepealt kontrollima, kas AMP on lubatud. Selleks lisate lihtsalt URL-ile “/ amp”. Siin on kiire valem, kuidas hankida mis tahes AMP-ga veebisaidi Google AMP Cache URL.

 1. Hankige veebilehe AMP-versioon, lisades URL-ile „/ amp”. Kui see kehtib, jätkake järgmise sammuga. Muu peatus.
 2. Kui ilmub leht 404, pole see veebisait AMP-d rakendanud.
 3. Kui näete sisu laadimas, on AMP installitud.
 4. Google AMP vahemälust sisu hankimiseks lisage lihtsalt lisa https://cdn.ampproject.org/c/ AMP URL-i algusesse, välja arvatud osa www.
 5. Alustage peamise domeeninimega (välja arvatud „www”) ja kopeerige veebilehe AMP URL.
 6. Lisage https://cdn.ampproject.org/c/s/ URL-ile ja see peaks andma teile Google AMP vahemälu URL-i.

Võtame näiteks Forbesi artikli ja paneme ülaltoodud valemi proovile.

 • See on Forbesi artikli algne URL:
http://www.forbes.com/sites/allbusiness/2015/10/24/10-great-paid-wordpress-themes-of-2015/
 • AMP versiooni saamiseks lisame lihtsalt / amp algsesse URL-i.
http://www.forbes.com/sites/allbusiness/2015/10/24/10-great-paid-wordpress-themes-of-2015/amp/
 • Google AMP vahemälu URL-i saamiseks kopeerime kõigepealt AMP URL-i, alustades põhidomeeninimest, st välistades “www” osa, otse lõppu. See annab meile:
forbes.com/sites/allbusiness/2015/10/24/10-great-paid-wordpress-themes-of-2015/amp/
 • Järgmisena lisame https://cdn.ampproject.org/c/s/ sellele URL-ile, et saada sama lehe Google AMP Cache URL.
https://cdn.ampproject.org/c/s/forbes.com/sites/allbusiness/2015/10/24/10-great-paid-paid-wordpress-themes-of-2015/amp

Vaadake järele, see töötab!

Nutikad reklaamid

veebireklaamid

Kvaliteetse sisu loomine nõuab märkimisväärseid ressursse. Reklaamid aitavad rahastada veebis tasuta teenuseid ja sisu. AMP loodi selle idee kaasamiseks ja on teinud partnerit üle 75 peamisest reklaamivõrgustikust.

AMP toetab laia valikut reklaamivorminguid, reklaamivõrgustikke ja tehnoloogiaid. Kõigil saitidel, mis kasutavad AMP-d, säilitatakse reklaamivõrkude valik ja kõik vormingud, mis ei vähenda kasutajakogemust.

Analytics

seo

Samuti peavad kirjastajad mõistma kasutaja käitumist, kui nad oma sisuga suhelda saavad. Sellepärast töötab AMP ka hästi üle 25 parima analüüsilahenduse pakkuja nagu comScore, Google Analytics, Krux ja palju muud.

analüütikaplatvormid, mida toetatakse

Analyticsi pakkujad, keda AMP toetab nagu 1. versioonst November 2016; Allikas: AMP projekt

Järeldus

Juhtivad sisu genereerimise, koondamise ja analüüsi platvormid on hakanud oma veebisaitidel rakendama AMP-d. Twitter, Pinterest, WordPress.com, Chartbeat, Parse.ly, Adobe Analytics ja LinkedIn kuuluvad esimeste tehnoloogiapartnerite gruppi, kes plaanivad integreerida AMP HTML-i lehti. Samuti kavatseb Google muuta Google Newsist AMP-i esimese platvormi.

Huvitav on näha, kuidas see ambitsioonikas projekt veebi tulevikku muudaks.

Mulle isiklikult meeldib AMP-lehtede kontseptsioon. Neid on rõõm lugeda, nad tarbivad palju vähem andmeid kui mobiilivalmis veebisaidid ja kuvavad reklaame täiesti häirimatult.

Sisu lugemine, tarbimine ja jagamine on AMP-iga palju lihtsam ja lõbusam. Järgmises artiklis õpime, kuidas integreerida AMP WordPressiga.

Millised on teie mõtted AMP kohta? Kas see läheb kätte?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map