BuddyPressi ja bbPressi algajate juhend – kaks pistikprogrammi vestluse jätkamiseks

Interaktiivne ajaveeb on palju põnevam kui ajaveeb, kus räägib ainult ajaveebi autor. Kahe inimese vestlus või paljude lugejate arutelu võib lugejaid huvitada veelgi. Nad saavad ühest kohast kuulda erinevaid vaateid, saavad tuttavaks teistega, kellel on samad huvid, ja õpivad vestlustest.


WordPress hõlbustab ajaveebide tagasiside saamist, arutelude ja vestluste alustamist. Kaks pistikprogrammi – BuddyPress ja bbPress saavad WordPressi ajaveebide ja veebisaitide jaoks tööd palju ära teha. BuddyPress on pistikprogramm sotsiaalse võrgustiku lisamiseks ja bbPress aitab teil foorumeid lisada. Mõlemad pistikprogrammid on loonud WordPressi meeskond, seega on need WordPressiga tihedalt integreeritud.

BuddyPress

Koos BuddyPress, saate luua oma suhtlusvõrgustiku kogukonna. Populaarne pistikprogramm, sellel on praegu üle 200 000 aktiivse installi. See on ideaalne tööriist, mis aitab teil luua väikeseid kohalikke veebikogukondi, näiteks spordimeeskond, kirikurühm, draamaklubi või muusikabändi fänniklubi. See töötab ka suuremate kogukondade jaoks.

Pistikprogrammi saate installida otse oma WordPressi juhtpaneelilt. Kui olete selle installinud, peate komponendid, lehed ja seaded konfigureerima vastavalt oma kogukonna erinõuetele.

Komponendid

Suhtlusvõrgustikul on palju komponente. Ja enamik neist komponentidest – arvuliselt 10 – on BuddyPressis olemas. Neid komponente saate lubada,

 • Iga kasutaja registreerumiseks, konto loomiseks, muutmiseks või kustutamiseks – seda kõike oma profiilis.
 • Üksikasjalikud profiilid kasutajatele enda kirjeldamiseks.
 • Kasutajad saavad suhelda kogukonna teistega ja neid jälgida.
 • Kasutajad kogukonna uute sõprade saamiseks.
 • Mis tahes arv kasutajaid, et jätkata vestlust privaatselt.
 • Gruppide loomiseks, kuhu kasutajad saavad liituda ja milles osaleda.
 • Tegevusvoo uusimate vahetuste kuvamiseks RSS-voo ja meiliteatise toega.
 • Teavituste saatmiseks mis tahes tegevuse kohta, võimaldades kasutajatel märguannete sätteid kohandada.

buddypress-komponent-seaded

Paljud komponendid on vaikimisi lubatud. Sõbraühenduste, privaatsõnumite, saidi jälgimise ja kasutajarühmade komponendid tuleb aga vajadusel lubada.

Lehed

Kui olete oma kogukonna jaoks vajalikud komponendid valinud, liikuge vahekaardile Lehed, et konfigureerida lehti, mida BuddyPress kasutab. Kolm on teie jaoks juba tehtud – liikmete leht, tegevuste leht ja kasutajarühmade leht. Peate looma veel kaks – registreerimiseks ja tegevuseks. Kasutage oma WordPressi juhtpaneeli sätteid Leht ja valige iga funktsiooni jaoks lehed. Salvestage, kui see on valmis.

buddypress-page-settings-1

Valikud

Kolmas ja viimane sakk on suvandite jaoks ja saate suvandeid vastavalt soovile lubada / keelata. Seejärel kasutab BuddyPress määratud saite teie saidi asjakohase sisu kuvamiseks.

buddypress-options-settings

Mitme saidi korral võite plugina aktiveerida kogu võrgus või ainult valitud saitidel. Ja lubades mitme ajaveebi funktsiooni, kasutatakse smedy keskandmeid BuddyPressi sisu kuvamiseks kõigil saitidel.

Hiljuti lisatud funktsioon võimaldab tegevuse manustamist. Mis tahes tegevust, mida kogukonna liige jagab, saab postituses või lehel kajastada, lihtsalt kopeerige tegevuse URL ja kleepige see postitusse või lehele.

BuddyPressi teemad ja laiendid

BuddyPress töötab enamiku WordPressi teemadega. Kui kasutajatevaheline võrgustumine on teie ajaveebi jaoks oluline, võite siiski eelistada teemasid, millel on mallid iga sisseehitatud BuddyPressi komponendi jaoks.

Buddy mitmeotstarbeline BuddyPress WordPress teema

Üks teema, mida soovitame, on Buddy – WordPressi mitmeotstarbeline BuddyPressi teema. Sellel teemal on puhas ja kohandatav kujundus koos täieliku integreerimisega BuddyPressi, nii et saate hõlpsalt luua oma sotsiaalse võrgustiku. Muud fantastilised teemafunktsioonid hõlmavad hõlpsasti kasutatavaid lühikoode, võrkkesta tuge, individuaalseid või globaalseid postitusvõimalusi, piiramatuid külgribasid, lisatud lapseteemat ja tõlkefaile.

Lisaks on sadu kolmanda osapoole laiendusi ja lisandmooduleid, mis laiendavad BuddyPressi funktsioone. Võrgu komponente saab nende lisandmoodulitega parendada. Mõned lisandmoodulid, mis võivad aidata,

 • iFlyChat – on reaalajas vestluse pistikprogramm, mis toetab automaatset integreerimist BuddyPressiga. Liikmed saavad omavahel privaatselt vestelda või paljud saavad vestlussaalis samaaegselt vestlust alustada. Kasutaja vestlused logitakse.
 • WangGuard – Kaitseks rämpsposti kasutajate registreerimiste ja sploggerite eest. See ühildub mitme saidiga ja bbPressiga ning töötab viirusevastase lähenemisviisi abil.
 • rtMedia WordPressi, BuddyPressi ja bbPressi jaoks – võimaldab lisada albumeid, fotosid, heli-, video- ja kasutajaliidese üleslaadimisi. Esimese mobiilse lähenemise korral töötab see hästi ka tahvelarvutites ja mobiiltelefonides.

BuddyPressi installimisel on oluline valida hostimisteenuse pakkuja hoolikalt. Sageli on kogukonna tarkvara andmebaasiressurssidel suur ja BuddyPress pole erand.

Lisateavet ja tuge BuddyPressi kohta leiate veebisaidilt BuddyPressi veebisait.

bbPress

bbPress lisab teie ajaveebi arutelufoorumi. See pistikprogramm on ka automaatide toode. Seda on lihtne paigaldada ja kasutada.

BbPressi saate installida oma WordPressi juhtpaneelilt. Kui olete bbPressi installinud ja aktiveerinud, külastage juhtpaneeli jaotist Foorumid ja looge uus foorum.

luua-uus-foorum

Vaikimisi on kõik foorumid kogu saidi ulatuses aktiivsed. See tähendab, et foorumile pääseb juurde mis tahes rühmaliikmel. (Lugege lähemalt, kuidas juurdepääsu piirata).

Kui olete loonud uued foorumid, jätkake Seadistused> Foorumid. Valige suvandid foorumite konfigureerimiseks ja kasutajate privileegide lubamiseks või keelamiseks. Anonüümsete postituste lubamine või keelamine ning määrake külastajatele erinevad foorumirollid, näiteks osaleja, moderaator, võtmehaldur või blokeerige mõni kasutaja. Samuti saate lubada kasutajatel teemadest lemmikuteks märkida, foorumeid ja teemasid tellida, meediume teemadesse ja vastustesse manustada, vastuseid vaadata ja teemasid sildistada või kogu foorumi otsingut teha.

bbpress-forum-settings

Saadaval on ka mitmeid lühikoode, mis aitavad foorumit meelepärasel viisil korraldada.

BbPressi mitmeotstarbelise WordPressi teema kokku

Sarnaselt BuddyPressile on mitmeid vingeid teemasid, mis töötavad hästi koos bbPressiga, kuid meie lemmikuks on teema WordPress. Oleme loonud kogu bbPressi demosaidi, et saaksite vormidest proovida

bbPress pakub ka sadu lisandmooduleid, mis võimaldavad funktsioone laiendada. Siin on loetletud juhuslikud vähesed,

 • bbPress modereerimine – lisab võimaluse bbPressis uusi teemasid ja vastuseid heaks kiita. See aitab rämpsposti vähendada, muutes teema oleku ootel ja paneb selle ootele, kuni moderaator selle heaks kiidab.
 • GD bbPress Manused – Aitab lugejatel üles laadida teema manuseid ja vastuseid meediumikogu kaudu. Faili mahtu saab piirata ja pilte saab näidata pisipiltidena. See toetab ka BuddyPressi. Saadaval on ka profiversioon, mis võimaldab täiustatud manuseid ja täiendavaid vidinaid.
 • bbPress Hääled – võimaldab kasutajatel hääletada või hääletada mis tahes teema või vastuse üle bbPressis. See integreerub hästi BuddyPressiga.

BuddyPress ja bbPress Integration

Kogukonnad, mille lisate oma blogisse koos BuddyPressiga, võivad liikmetel lubada kogukonnas loodud foorumis arutada. Ühes kogukondlikus võrgus võib olla palju foorumeid. Foorumite toimimiseks kogukonna võrkudes peate kasutama BuddyPressi ja bbPressi koos.

Nagu varem mainitud, pääseb foorumitele juurde iga liige, mis tahes grupist. Juurdepääsu piiramiseks ning oma ajaveebi foorumite ja kogukondade korraldamiseks peate seda tegema,

 • Määrake foorumid vanemrühmale.
 • Luba bbPressil rühmade olemasolu.

Pärast mõlema pistikprogrammi installimist, aktiveerimist ja konfigureerimist külastage bbPressi sätteid ja looge kõigi BuddyPressi kasutatavate foorumite jaoks rühma- või vanemfoorum. Seadke atribuut väljale Kategooria ja avaldage see.

Jäädes bbPressi sätete piiridesse, jätkake BuddyPressi integreerimist ja tippige äsja loodud BuddyPressi foorumi nimi. Salvestage seaded. Uute rühmade loomisel lubage igal rühmal luua oma foorum.

integratsioon

Kui teil pole ühtegi olemasolevat rühma, otsige Grupid> Lisa uus suvand, ja järgige uue rühma moodustamiseks samme. Märkige ruut, mis võimaldab rühmal foorumit pidada. Olemasolevate rühmade jaoks otsige üles sätted grupifoorumite alt ja märkige valik, et igal rühmal oleks foorumid. Salvestage kõik muudatused.

Grupimenüü kuvab nüüd foorumi valiku, mida administraator või lubatud foorumi liikmed saavad kasutada erinevate teemade jaoks uute foorumite loomiseks.

näitamine-foorum

Iga teie saidi rühm saab valida oma foorumi. Iga kasutaja teemad, vastused, lemmikud ja tellimused ilmuvad nende profiilides. See integreerub BuddyPressi gruppide, profiilide ja teatistega.

BuddyPress ja bbPress töötavad hästi koos ning neid saab kasutada ka üksteisest sõltumatult. Neid saab paigaldada suvalises järjekorras. Ja kui mõni pistikprogramm desaktiveeritakse, ei mõjuta see teist pistikprogrammi.

Lõplikud mõtted

BuddyPressi ja bbPressi vahel on sarnasusi, kuid need on ka erinevused. Mõlemad on välja töötanud Automattic ja on kasutajatele tasuta. Need on tõhusad suhtlusvahendid kasutajarühmadele. Nende kahe pistikprogrammi eesmärk on suurendada suhtlust ja ideede vahetamist liikmete vahel. Mõlema pistikprogrammi jaoks on saadaval arv funktsioone laiendavaid lisandeid, BuddyPress enam kui bbPress.

Kuid BuddyPress on rohkem kogukondade moodustamine ja võrgustike loomine ning bbPress on rohkem arutelutahvlid ja foorumid. bbPress on üsna lihtne, BuddyPress on funktsioonirikkam. Saate neid kasutada üksteisest sõltumatult – vali lihtsalt bbPressiga arutelufoorum või BuddyPressiga võrgustikku loov kogukond. Või installige mõlemad – foorumid ja kogukonnad – ja tehke oma ajaveeb tõeliselt osalusvõimeliseks.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map