bbPress WordPressi foorumid: lühijuhend

bbPress WordPressi foorumid: lühijuhend

Arutelufoorumid on olnud peaaegu sama kaua kui Internet ise. Juba enne, kui World Wide Web populaarseks sai, jagasid inimesed teavet ja arutasid teemasid, kasutades terminaliserveri teadetetahvlisüsteeme. Tegelikult keerlesid minu esimesed Interneti-kogemused 1998. aastal AOL-i jututubade ja arutelufoorumite ümber (poiss, kas ma vaatan nostalgiliselt neile haltsütoni päevadele tagasi).


Kaasaegses arutelufoorumis säilitatakse põhiidee sellest, mis on praegu väga hästi väljakujunenud kontseptsioon – teabe jagamine ja teemade arutamine -, kuid sellest on saanud WordPressi kerge pistikprogramm, mille saab installida mõne minutiga.

Ma räägin bbPressist –  Foorumitarkvara WordPress, mille on üles ehitanud poisid, kes WordPressi ise lõid. Selles postituses kavatsen selgitada täpselt, mis on bbPress, miks teil seda vaja võib olla, ja näitan teile ka, kuidas seda installida.

Miks vajate bbPressi?

WordPressi teema ja bbPress kokku

BbPressi funktsioonide komplekt pole kaugeltki nii põhjalik kui spetsiaalne foorumitarkvara nagu phpBB või vBulletin, miks siis seda kasutada? Sellel on mõned kaalukad põhjused.

 1. See on kerge. Foorumitarkvara on traditsiooniliselt ülespuhutud, täis turvaauke ja teie serveris on tõeline äravool. BbPressi uusimat versiooni (v2.5.13) on lihtne kasutada ja avatud lähtekoodiga – nii saate vajadusel pistikprogrammi näpistada.
 2. See on täielikult integreeritud WordPressiga. See eelis ületab paigaldamise lihtsuse. bbPress kasutab ära WordPressi kasutajahaldussüsteemi eeliseid ja tal on juurdepääs tohutule WordPressi pistikprogrammide hoidlale, kust leiate korraliku hulga konkreetseid bbPressiga ühilduvaid pistikprogramme. Üks neist on BuddyPress, WordPressil põhineva sotsiaalse võrgustiku mall, mis kasutab foorumite käivitamiseks tegelikult bbPressi.
 3. Kohandamine on lihtne. bbPressil on ainulaadne eelis muu foorumi tarkvara ees, kui tegemist on teie foorumi stiili kohandamisega. Kuna see on loodud WordPressi jaoks, on palju hämmastavaid teemasid (näiteks teema WordPress kokku), mis on loodud spetsiaalselt bbPressi jaoks, nii et oma foorumi välimuse muutmine on sama lihtne kui teema muutmine.

Kui soovite luua traditsioonilise teadetetahvli või uue suhtlusvõrgustiku, pole bbPress tõenäoliselt teie jaoks (ehkki vaadake BuddyPressi viimast!)

Kui soovite aga lisada olemasoleva ajaveebi või oma klientide tugialale kogukonna elemendi, on teil raske leida midagi, mis oleks bbPressist paremini sobiv.

Mis on bbPress??

Kõik saidi omanikud peaksid mõistma, mis nende pistikprogrammides toimub. bbPress on lihtsalt kolm kohandatud postitustüüpi, mõned paigutusmallid, lühikoodide süsteem, paar vidinat ja CSS-kood. Seetõttu nimetatakse seda kergekaaluliseks!

Kohandatud postitustüübid

Kolm kohandatud postitustüüpi on:

 1. Foorumid: mis hoiab kõiki teie loodud arutelufoorumeid, võimaldades luua foorumite hierarhiat
 2. Teemad: mis hoiab kõiki aruteluteemasid (pealkiri ja avapost)
 3. Vastused: mis sisaldab iga teema vastust

Paigutused

Tavalised paigutusmallid sobivad enamikul juhtudel. Näiteks kuvatakse teemade paigutus järgmiste andmetega teemade loend:

 • Teema nimi
 • Kes alustas teemat ja millises foorumis nad seda alustasid
 • Vestlusega seotud inimeste arv (hääled)
 • Teemale antud vastuste arv
 • (Ja võimalik) Kui kaua aega tagasi oli viimane vastus ja kes selle esitas

bbPress Teemade leht

Erinevaid elemente saab CSS-iga stiilida, et need teie ajaveebile paremini sobiksid, kuid kui soovite struktuuris olulisi muudatusi teha, peate olema rahul PHP-ga või ostma teema nagu Total, mis pakub sisseehitatud kohandatud stiilivalikuid.

Lühikoodid ja vidinad

bbPress muudab foorumi eri elementide kuvamise lihtsaks kõikjal, kus soovite, lühikoodide ja vidinate seeria kaudu. See on tegelikult uskumatult võimas funktsioon, mis võimaldab teil kaaluda kasutatavust ja reageerimisvõimet.

Näiteks saate luua ühe lehe lühikoodi ja ühe vidina abil lehe, milles loetletakse uusimad teemad ja valik külgribal esile tõstetud populaarsemaid postitusi. Kui otsustate eelistada traditsioonilisemat foorumipaigutust, kus loetletakse kategooriad, saate asja ümber vahetada mõne minutiga.

Paindlikkuse tundmiseks vaadake koodeksi, et vaadata kõiki 19 bbPressi lühikoodid.

Komplekti kuuluvad vidinad on järgmised:

 • Foorumite nimekiri
 • Viimased vastused
 • Viimased teemad
 • Teemavaadete loend
 • Otsing
 • Sisselogimisvidin
 • Statistika

Sisselogimisvidin on eriti kasulik, kuvades külastajatele sisselogimisvormi ja sisse loginud kasutajatele profiililinki.

Paigaldamine

Kui otsustate anda bbPress minna, ei saa installimine olla lihtsam.

Installige bbPress WordPressi kataloogi kaudu

Otsige lihtsalt WordPressi pluginate kataloogist bbPress, klõpsake installimisel ja oletegi valmis (või kui soovite kasutada pistikprogrammi arendamise alusena või kui soovite seda lihtsalt lähemalt vaadata, saate selle koopia alla laadida WordPressi pistikprogrammi hoidla).

bbPress WordPressi foorumid

Installige bbPress WordPressi teema kaudu

Teine võimalus on installida pistikprogramm oma WordPressi teema kaudu (kui see seda pakub). Näiteks teema WordPress ei ühildu mitte ainult täielikult bbPressiga, vaid hõlmab ka valmisoleku, lihtsat bbPressi importimist.

Installige kogu bbPress Demo

Lihtsalt minge üle teemametsasse ja ostke kokku Total (üks veebis enim hinnatud ja populaarsemaid WordPressi lohistamise teemasid), installige ja aktiveerige see, seejärel navigeerige saidile Teemapaneel> Demoimportija (Märge: see on ainulaadne kogu jaoks, enamus teemasid ei sisalda seda vinge ja hõlpsasti kasutatavat funktsiooni).

Siit otsige “bbpress” ja klõpsake alustamiseks demo.

Installige pistikprogramm bbPress

Kui klõpsate nuppu Totaalne, palutakse teil installida kõik nõutavad pistikprogrammid, mis sel juhul hõlmab ka bbPressi. Installimiseks ja aktiveerimiseks klõpsake lihtsalt igal pistikprogrammil.

Impordi kogu bbPressi sisu

Sellega annab Total teile võimaluse täpsustada, milliseid demo osi soovite importida. Kogu bbPressi demo jaoks veenduge, et kõik XML-i näidisandmete, piltide, teema kohandaja sätete ja vidinate ruudud oleks sätitud nii, et teie veebisait näeks välja reaalajas demos.

BbPressi kogu demoimport on lõpetatud

Kui importimine on lõpetatud, peaksite nägema sellist sõnumit nagu ülal. See tähendab, et teie proovisisu ja bbPress on valmis minema!

BbPressi põhihäälestus

Kui bbPress on installitud ja aktiivne, näete administraatori menüüs kolme uut kohandatud postitustüüpi ja seadete menüüs bbPressi lehte.

Enne kui sukelduda ja luua oma unistuste foorum, veeta aega seadete menüüs. Liikuge lehele Seadistused> Foorumid.

bbPressi rämpsposti seaded

Eelkõige soovite kohandada rämpsposti seadeid, sealhulgas:

 • Drosseli aeg: sama kasutaja uute vastuste vahel minimaalne sekundite arv
 • Luba anonüümset postitamist: Keelake see, kui soovite, et kasutaja registreeruks konto või teema või vastuse postitamiseks kontole

Kui see on tehtud, on hea enne kujunduse täpsustamist luua mitu näidisfoorumit, teemat ja vastust (eelistatavalt mitmelt erinevalt kasutajakontolt). Mannekeeni andmete abil märkate tõenäolisemalt asju, mis vajavad CSS-i abil parandamist, eriti mobiilseadmetes. Õnn teile, kui olete otsustanud kasutada kogu teema näidisdemo, mille olete kohandanud kohanemiseks!

BbPressi kohandamine

BbPressi kohandamiseks peate tõesti olema arendaja … või kasutama mõnda järgmistest petmisviisidest, et kohandada oma foorumi stiili, teadmata, kuidas seda kodeerida.

1. võimalus: kasutage oma teema seadeid

Esiteks, kui otsustasite kasutada mõnda bbPressi valikuid pakkuvat teemat, peaksite seda kõigepealt vaatama. Liikuge lehele Välimus> Kohanda suvandite muutmiseks.

bbPress Live Kohandaja valikud

Täpsemalt all bbPress (nagu kogu jaotises), et valida foorumite, teemade ja kasutajalehtede vaikelehe paigutus. Pärast seda kasutage sätteid jaotises Tüpograafia kohandatud fondide jaoks ja alla Üldised teemavalikud aktsentvärvide jaoks, Lehe päise pealkiri valikud, Vormid stiil, Lingid ja nupud kohandamisi ja palju muud, et disain vastaks teie kaubamärgile.

2. võimalus: kasutage CSS-i reaalajas pluginat

Kui juhuslikult ei paku teie teema ühtegi stiilivalikut või kui lihtsalt mitte neid, mida otsite, võiksite kaaluda CSS-i reaalajas plugina lisamist. Need pistikprogrammid võimaldavad teil oma veebisaidi elemente osutada, neile klõpsata ja neid redigeerida, kasutades lihtsaid stiilivalikuid (koodi pole vaja). Siin on meie kaks lemmikut:

 • Kollane pliiats: See pistikprogramm on üks meie lemmikuid. Oma veebisaidi kohandamise alustamiseks installige lihtsalt ja klõpsake nuppu „Alustame”! Kas soovite rohkem teada saada? Tutvuge meie täieliku kollase pliiatsi kasutusjuhendiga, et näha, kuidas pistikprogramm töötab ja millised funktsioonid on sellesse kaasatud.
 • CSShero: Sarnaselt eelmisele pistikprogrammile pakub CSShero ülilihtsalt kasutatavat punkti ja klõpsu liidest, et muuta stiile, värve, fonte, vahed ja palju muud. Vaadake, kuidas see pistikprogramm töötab, meie CSShero juhendis WordPressi kohandamiseks.

Soovitatav bbPress-lisandmoodulite pistikprogrammid

Nagu varem mainitud, on bbPressi laiendamine suure hulga pistikprogrammide kaudu lihtne. Siin on mõni käputäis, mida meie arvates võiksite kaaluda, et oma foorumitele rohkem funktsioone ja valikuid lisada.

Ultimate Member bbPress Addition

Lisage valikud kasutaja hõlpsaks registreerumiseks, edasijõudnutele profiilidele ja isegi liitumiseks Ultimate Memberi pistikprogrammiga. See laiendatav võimalus integreerub täielikult bbPressiga, nii et saate oma foorumiliikmetele rohkem rõõmu pakkuda.

Lisateave Ultimate Memberi kohta →

bbp Style Pack

Kas soovite oma bbPressi foorumisse lisada mõned peamised stiilivalikud? Proovige bbp Style Packi. See tasuta pistikprogramm lisab valikuid stiilide, linkide, kuvafunktsioonide ja muu kohandamiseks.

Lisateave bbp Style Packi kohta →

bbPress Teata (rämpsposti pole)

See pistikprogramm saadab kasutajatele meilisõnumi, kui uued teemad ja / või vastused postitatakse. See on kasulik, kui kasutate tugifoorumit ja vajate mõnda konkreetset inimest vastama küsimustele näiteks konkreetses foorumis.

Lisateave bbPressi teavitamise kohta →

GD bbPress Tools

Üks ulatuslikumaid saadaolevaid bbPressi pistikprogramme, mis lisab BBCode tuge, kasutajate allkirju, täiendavaid kohandatud vaateid, vastuses sisalduvaid tsitaate ja veel mõnda täiendavat administraatori funktsiooni.

Lisateave GC bbPressi tööriistade kohta →

Parim foorumlahendus?

See on kerge, kiire ja hõlpsasti paigaldatav, kuid kas bbPress on teie WordPressi ajaveebi parim foorumilahendus? Selle teada saamiseks on ainult üks viis – haarake koopia, installige see oma saidile ja alustage katsetamist!

Nüüd on aeg tagasisidet saada. Kas olete bbPressi kasutaja? Kas peate bbPressit parimaks WordPressi kasutajatele mõeldud foorumilahenduseks või eelistate alternatiivset lahendust? Millised on teie kogemused kogukonna elemendi lisamisel oma ajaveebile?

Palun andke meile oma vastused ülaltoodud küsimustele allolevates kommentaaride osades. Kui teil on veel kommentaare või küsimusi, palun vabastage need!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map