Algajate juhend WordPressi sisemiste funktsioonide mõistmiseks

 1. 1. Praegu loeb: Algajate juhend WordPressi sisemiste funktsioonide mõistmiseks
 2. 2. Mis on WordPressi vahemälu ja miks see on oluline??
 3. 3. Kuidas WordPressi vahemälu töötab??
 4. 4. Kuidas installida ja häälestada WordPressi vahemälu WP Super vahemälu abil
 5. 5. Kuidas häälestada WordPressi vahemälu W3 kogu vahemäluga (W3TC)
 6. 6. MaxCDN ülevaade: parim WordPressi CDN?

WordPress on omandatud maitse geekiness ja see muutub iga õpitud uue asjaga paremaks. Me kõik oleme WordPressi juba mõnda aega kasutanud – see on üks põhjusi, miks olete seda artiklit lugedes siin WPExploreris! Nagu sina, komistasin ka mina selle peene käsitöö üle ja mind on lummanud selle iludus. WordPress ei võimalda meil mitte ainult mõne minutiga avaldada dünaamilisi, visuaalselt atraktiivseid veebisaite, vaid ka kasutada seda mitmemõõtmelise sisuhalduslahendusena (CMS).


Kõrvalmärkusena tahaksin mainida, et see artikkel on mõeldud WordPressi algajale. Enamik teist võib teada, millest ma räägin. Nii et palun andke see kiiresti läbi ja jagage oma arvamust kommentaaride jaotises. Aitäh!

Asudes tagasi teele, vaatame üle asjad, mida saame WordPressi abil teha:

 • Ajakirja veebisait – TIME, GigaOM, TechCrunch, kõik kasutavad WordPress.com VIP-i
 • Mitme veebisaidi hostimine ühe katuse all – EduBlogs (WordPress MultiSite)
 • Foorumi loomine (BuddyPress)
 • Veebiportfell
 • Tööportaali hostimine
 • E-poe pood (Woocommerce, Exchange, EDD, Cart66 jne)
 • Fotoblog või fotograafiaportfell
 • Saidi bänd, restoran ja palju muud

Nimekiri jätkub. See artikkel on eelseisvaks meie eelseisvale postituste seeriale – WordPressi vahemälu lõplik juhend. Enne kui mõistame WordPressi vahemällu salvestamist, peame mõistma, kuidas WordPress sisemiselt töötab. Mitte ainult postituste ja kommentaaride redigeerimine ja kustutamine – vaid ka see, kuidas paar tuhat koodirida omavahel põimuvad ja loovad ilusaid dünaamilisi veebisaite.

WordPressi sisemine toimimine

Me kõik teame, kuidas WordPressiga töötada. Kõik algab sisselogimisega oma WordPressi administraatori armatuurlauale – otse teie saidilt / wp-login.php. Sellele järgneb uue sisu avaldamine, muutmine või üleslaadimine, pistikprogrammide, teemade installimine, varukoopiate tegemine jne..

Kuid kas olete mõelnud, kuidas see kogu asi töötab? Veebisaidid töötavad HTML-il (mis tähendab hüperteksti märgistuskeelt). Kontrollige oma aadressiriba – leiate alati aadressi http: //sitename.tld. Muud protokollid hõlmavad https, ftp, ssh jne.

Niisiis on mõistetav, et WordPressi peamine eesmärk on HTML-lehtede genereerimine – dünaamiliselt. Peamine mõiste, mida siin mõista, on dünaamiline. Mõisted “HTML leht”, “veebileht” ja “veebileht” on kõik sünonüümid. Kõige algtasemel kasutab WordPress kõigi andmete salvestamiseks PHP-d ja SQL-andmebaasi. Me ei pea PHP ja muude WordPressi kasutatavate skriptikeelte pärast eriti muretsema, kuna see on juhend algajatele ja need on edasijõudnud teemad.

PHP MySQL

Seega on meil kaks üksust. Üks neist on „PHP-kood”, millest koosneb WordPressi tuum, ja „Andmebaas”, mis moodustab WordPressi mälu. Igal WordPressi installil on üks andmebaas. Ei rohkem ega vähem. Kogu sisestatud ja tulevikus tehtav teave salvestatakse WordPressi andmebaasi. Näited:

 • Kasutajateave, näiteks parool (krüpteeritud MD5-ga), e-posti aadress jne.
 • Kõik postitused, lehed, sildid, kategooriad ja nendevahelised suhted
 • Kohandatud postitustüübid
 • Postitage parandused, mustandid ja prügikasti valikud
 • Kommentaarid – nii heaks kiidetud kui ka kinnitamata ja rämpspost
 • Teemavalikud ja pistikprogrammi andmed

Kuidas on pilte, dokumente ja muid faile, mis üles laaditakse? Kas neid on WordPressi andmebaasis liiga salvestatud? Ei. Neid hoitakse kaustas nimega „wp_content”. Sellest lähemalt järgmiselt.

WordPressi kausta struktuur

Juurkataloog WordPress

Alates WordPressi 3.6.1 versioonist on igas WordPressi installimises kolm peamist kausta.

Aluskaust

See on WordPressi installikataloog ja kõik (va WordPressi andmebaas on siin olemas). Me nimetame seda juurkataloogiks. Kui inimesed käitavad WordPressi cPaneli toega ühiskasutuses serverites, on juurkataloog tõenäoliselt kataloogi public_html sisu, kui kasutate WordPressi oma põhidomeenis (st site.com ja mitte site.com/ kaust).

WordPressi juurkataloog sisaldab täpselt kolme kausta: wp_content, wp_includes ja wp_admin koos hunniku muude PHP-failidega, millest kõige olulisem on “wp_config.php”. Selle faili muutmisega saame lisada hulga põhilisi WordPressi kohandamisvalikuid, mis pole WordPressi administraatori juhtpaneelil hõlpsasti saadaval. Näiteks võime keelata muudatuste postitamise, seada WordPressi kasutatava saidi nime (see on kasulik domeeni muutmiseks), lubada hooldusrežiimi jne. Fail wp-config.php on väga oluline fail ja seda ei tohiks omavoliliselt muuta. See sisaldab olulist teavet, näiteks juurdepääsu volikirjad teie WordPressi andmebaasile. Kui keegi pääseb teie andmebaasi, on tal täielik kontroll teie saidi üle.

wp_kaasa

wp_kaasa

See kaust sisaldab kõiki muid PHP-faile ja -klasse, mis on WordPressi põhitoimingute jaoks vajalikud. Jällegi ei soovi te selles kataloogis ühtegi faili redigeerida.

wp_admin

See kaust sisaldab WordPressi armatuurlaua erinevaid faile. Teate, et kõik WordPressiga seotud administratiivsed või funktsioonid, näiteks postituste kirjutamine, kommentaaride modereerimine, pistikprogrammide ja teemade installimine toimub WordPressi armatuurlaua kaudu. Ainult registreeritud kasutajatel on siin juurdepääs ja juurdepääs on vastavalt kasutaja rollile jälle piiratud. Administraatoril on täielik juurdepääs, millele järgneb toimetaja, seejärel kaastöötaja ja lõpuks tellija. WordPressi juhtpaneelile pääseb tavaliselt alla saidil http://wpexplorer.com/wp-admin.

wp_ sisu

Kaust wp_content sisaldab kõiki kasutaja üleslaaditud andmeid ja jaguneb jällegi kolmeks alamkaustaks:

 1. teemad
 2. pistikprogrammid
 3. üleslaadimisi

Teemade kataloog sisaldab kõiki teemasid, mis on teie WordPressi saidile installitud. Igas WordPress.orgist allalaaditud WordPress.zip-failis on installitud 2 teemat – WordPress 3.6.1 jaoks on neid kakskümmend kaksteist ja kakskümmend kolmteist. Saate installida nii palju teemasid kui soovite, kuid saab korraga aktiveerida ainult ühe teema (kuigi on olemas mõned pluginad, mis võimaldavad teil aktiveerida rohkem). Samuti ei saa kataloog „teemad” kunagi tühi olla, kuna WordPress vajab töötamiseks vähemalt ühte teemat!

Samamoodi kasutatakse “pluginaid” kõigi teie WordPressi saidile installitud pluginate salvestamiseks. Erinevalt kataloogist „teemad” võib see kataloog olla tühi, kuna saate WordPressi saiti suurepäraselt käitada ilma pistikprogramme kasutamata. Võite vabalt aktiveerida nii palju pistikprogramme kui soovite, kuid hea tava on installida ainult vajalikud pluginad. Vaadake Kyla artiklit erinevate täna saadaolevate WordPressi pistikprogrammide kohta.

Kõik kujutised (ja muud meediumifailid), mille olete pärast oma saidi käivitamist üles laadinud, koos kõigi tulevaste üleslaadimistega salvestatakse üleslaadimiste kataloogi, liigitatuna aasta, kuu ja päeva järgi. Seda kausta võib pidada kõigi mittetekstiliste andmete – piltide, PDF-ide, videote, MP3-de jms – andmebaasiks. Seetõttu on hea turvatava eesmärk piirata üldsuse juurdepääsu neile kaustadele. Seda saab saavutada faili .htaccess muutmisega, mis asub kataloogis wp_content. Seetõttu varundamise ajal; ainult WordPressi installikausta kopeerimine ei tee trikki. Peate kopeerima nii andmebaasi kui ka kogu oma WordPressi installikataloogi sisu!

WordPressi päringu anatoomia

Või nagu mulle meeldib seda nimetada,

Mis juhtub, kui keegi vaatab teie ajaveebi?

Kui keegi külastab teie WordPressi veebisaiti, genereerib WordPress dünaamiliselt HTML-koodi (kombineerige CSS-i ja JS-iga) ja edastab selle külastajale. Te ei näe pärast URL-i laiendit .html (nagu võisite näha mõnes vanas veebisaidis), kuna see sisu on dünaamiliselt loodud. Järgmised punktid on üldistused veebisaidi taotlemise korral toimingutest:

 1. Külastaja brauser taotleb veebilehte
 2. WordPressi tuum (võib mõelda kui WordPressi aju) kutsub vajalikke PHP skripte alustades index.php
 3. Seejärel suhtleb WP tuum oma andmebaasiga ja hangib andmed (postitused / lehed jne)
 4. Seejärel ühendab see tõmmatud andmed, aktiivsete pistikprogrammide andmed ja aktiivse teema ning genereerib HTML-koodi lennul või dünaamiliselt
 5. Seejärel edastab see külastaja dünaamiliselt genereeritud HTML-koodi külastaja brauserile

Samamoodi teeb postituse avaldamise või salvestamise, kommentaari esitamise või otsingu tegemise korral WordPressi tuum vajalikud sisemised toimingud ja salvestab need oma andmebaasi edasiseks kasutamiseks ning teavitab sellest ka WordPressi administraatorit. Teie (administraator) näete neid uue kommentaarina, mis ootab modereerimist, või “x” kommentaaride arv rämpsposti järjekorras jne..

HTML-i taotlus

Nüüd on kõigi nende toimingute kordamine iga kord, kui keegi veebilehte soovib (postitus, leht, arhiivileht, mis iganes), aja- ja ressursimahukas töö. On tore, kui teie saiti külastab 10 inimest. Kuid suurendage seda 100, 1000 või miljoni võrra, siis algab tõeline häda. Ainult superarvutid saaksid hakkama paljude samaaegsete toimingutega. Ja enamikku WordPressi saite hostitakse jagatud veebimajutusserverites, millel on võib-olla 1/1000th superarvutite võimsusest.

Mida me siis nüüd teeme? Sisestage WordPressi vahemälu. Me ei kata seda siin, seega palun jälgige sarja järgmist osa – sissejuhatust WordPressi vahemällu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map